Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų vaidmuo vestuvėse

Labas, mergytės...vestuvės man ant nosies, o mes su MB nesutariam dėl to, kiek ir kur turi dalyvauti tėvai... blush2.gif gal galit papasakoti per jūsų ar jūsų matytas vestuves - kas rūpinosi transportu tėvams? Gal jie patys atvažiuodavo taksi? Kur tėvai dėdavosi nuo zagso/bažnyčios iki baliaus? g.gif ar tėvai važiuoja kartu su jaunaisiais fotkintis į gamtą, tąsytis per tiltus ir t.t.? Kur vestuvių metu sėdi tėvai - prie atskiro stalo ar kartu?

Labai prašau, padėkit, nes nuo visų rūpesčių jau tuoj apskritai vestis nebenorėsiu blink.gif
Atsakyti
Kad tėvai važinėtų fotografuotis kartu su jaunaisiais - šitokio dalyko tai dar niekur nemačiau schmoll.gif . Bent jau pas mus tai tėvai ir taip turėjo ką veikti - jie nuvažiavo į šventimo vietą kiek anksčiau. Kad kai jau svečiai pradės rinktis, jie būtų vietoje ir jų niekas laukti neturėtų. Vis tiek ne visi svečiai vieni kitus pažįsta, bet juk visiškai svetimų žmonių niekas nebekviečia, tai reiškia, kad vis tiek visus svečius bent vieni tėvai pažinos (nes svečiai bus arba iš vienos pusės, arba iš kitos). Mes saviškių dar paprašėme, kad jie nuvežtų stalo korteles ir paduotų jas padavėjai, kuri visą stalą serviravo. Dar ir mūsų drabužius antrai dienai nuvežė. O paskui jie įsikūrė, persirengė sau ramiai, apsižvalgė apylinkėse. Transportu, žinoma, rūpinosi patys. Tiksliau, maniškiai tai dviem mašinom važiavo, nes dar dalį kitų svečių vežėsi... Tai dar gavau paskolinti ir savo mašiną, kad su ja nuvažiuotų. O jei mieste kažkur restorane švęsite, tai gal jau galės taksi išsikviesti ir su taksu atvažiuot. Nu, manau, kuom kuom, o tėvais mažiausiai tenka rūpintis (nebent jie kokie nepajėgūs būtų), nes juk vis tiek jie vieni pirmųjų apie pasiruošimą vestuvėms sužino, tai bet kokiu atvėju vienaip ar kitaip padeda rūpintis. Kas tiesiogiai, kas ne. Bet kiek draugų tuokėsi, tai aplink tėvus mažiausiai strakaliot reikėjo - jie gi ne maži vaikai, patys žino, kas kaip vyksta. O gal gyvenime ir daugiau, ne vienuose vestuvėse dalyvavo, tai matė ir kaip ką kiti tėvai daro.... Nesakau, kad nusispjauni į juos, bet vis tiek jie tokie pakankamai savarankišti turėtų būti biggrin.gif

O baliaus metu tėvai sėdi arba prieš jaunuosius (jei yra tokia galimybė ir stalai U forma sustatyti). O jei tokios galimybės nėra, tai tada vis tiek kažkur arčiau jaunųjų tėvai sėdi. Jokiu būdu ne prie atskiro stalo. Nu, nebent čia darote kaip užsieny vestuves, kur staliukai vos ne 2-4 žmonėms. Bet kažkaip Lietuvoj tokių dalykų man tikrai neteko matyti (na, bet tuo pačiu negaliu sakyti, kad taip niekas nedaro, nes tikrai nežinau). Pas mus tėvai sedėjo tiesiai prieš mus - mano tėvai prieš mane, o vyro tėvai prieš jį....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsIrTu: 15 birželio 2006 - 09:45
QUOTE(AsIrTu @ 2006 06 15, 08:40)
Nu, manau, kuom kuom, o tėvais mažiausiai tenka rūpintis (nebent jie kokie nepajėgūs būtų), nes juk vis tiek jie vieni pirmųjų apie pasiruošimą vestuvėms sužino, tai bet kokiu atvėju vienaip ar kitaip padeda rūpintis.


blink.gif nu ta cia gal biski per riebiai parasiai.
mes organizavomes visas vestuves patys ir norejom, kad teveliai ateitu i svente kaip ir visi kiti sveciai, neapkrauti jokiais rupesciais ir pareigom. teveliai vazinejo su limuzinu, su kuriuo is pradziu atvaziavo jaunikis, o paskui veze tevelius (aisku vezti reikejo netoli, bet nuo rotuses iki namu, ir paskui uz poros valandu is namu iki sventimo vietos) ar tevai vaziuoja fotografuotis, manau priklauso nuo to, kaip sutari su jeis ir kaip bendrauji. mes abu kvietem tevelius, taciau jie nevaziavo, nes tada nebutu kam sutikt sveciu ir mus griztant.
na o sedejo teveliai beveik priesais mus ir ju pusej stalo sedejo visi vyresni, o musu puse jaunesni mirksiukas.gif

manau teveliais kaip tik rupintis reikia dau, nes jie buvo tie, kurie uzaugino ir jie visada bus pirmi jei ju prireks 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(china @ 2006 06 15, 13:09)
blink.gif nu ta cia gal biski per riebiai parasiai.

Skaityk mintį iki galo, o ne tik pradžią cituok mirksiukas.gif Aš ir nesakiau, kad tėvus reikia apkrauti kiek įmanoma rūpesčiais, kad tik jie turėtų ką veikti iki kol svečiai susirinks cool.gif Arba nusispjaut į juos ir nekreipti iš vis jokio dėmesio. Tiesiog vieni nori pižonais pabūt, išnuomoja tėvams limuzinus, vežioja juos su jais, atrakcijas kažkokias daro. O mano manymu - to jau per daug. Žinoma, kad visi tėvai į vestuves ateina lygiai taip pat, kaip ir visi kiti svečiai. Niekas neverčia jų salės puošt ar su lėkštėm lakstyti bigsmile.gif . Tačiau vis tiek tėvai tą dieną turi ką veikti - jiems laikas irgi greitai pralekia, kaip ir kitiems. O jau kas su kokia mašina važiuos, manau, reikia šeimoj aptarti. Nes mes pradžioj irgi galvojome, kad gal kokį autobusiuką pasisamdysime (limuzino iš principo nenorėjome, nes jie mums tiesiog nepatinka, pižoniškas ir nuvalkiotas dalykas). Bet paskui tėvai nusprendė būti nepriklausomais ir važiuoti savo transportu. Nes jie patys labiau norėjo neprisirišti prie kito transporto. Kadangi vestuves šventėme dvi dienas, 75 Km nuo Kauno, tai norėjosi būti nepriklausomiems nuo svetimų (t.y. samdomų) automobilių. Taip kad dar viskas priklauso ir nuo tėvų norų, o ne nuo mandrumo, kas ką prigalvos.
O kai viską ruošėme, tai mes irgi jokios pagalbos neprašėme, bet mano tėvai paskui pradėjo pykti, kad kiba jais nepasitikima. Tai teko sugalvoti tėtei "užduotį" - kad jis alų suorganizuotų. Reikėjo matyti, kaip jis švytėjo nuo to džiaugsmo, kad ir jis kažkiek prisidės prie organizavimo. Žmogus nuoširdžiai rinkosi iš daugėlio variantų, pasitardamas su manim, ir jautėsi, kad jam tai - tiesiog kaifas biggrin.gif

Manau, kad kiek žmonių, tiek nuomonių. Visiems vienos bendros taisyklės vis tiek nepritaikysi. Visada reikia žiūrėti į aplinkybes ir galimybes. Na, ir gal dar šiek tiek priklauso nuo jaunųjų amžiaus.... Nes jeigu Tau virš 30.... (arba jei į Lietuvą atvažiuoji porą kartų metuose, o taip sėdi kokioj Anglijoj, Airijoj ar kitoj užsienio šaly), tai tada gal ir nori būti labai jau savarankiška, reguliuoti visą eismą iki galo. Tačiau tikrai nemažai tėvų kaip tik patys nori paskutinį kartą pasirūpinti savo vaikais, nes paskui jie paliks jų namus.
Atsakyti
QUOTE(AsIrTu @ 2006 06 15, 11:57)
Skaityk mintį iki galo, o ne tik pradžią cituok mirksiukas.gif

oho, nereikia taip piktai reaguoti ax.gif
man tikrai ne virs trisdesimt ir tikrai i lietuva ne pora kartu metuose atvaziuoju mirksiukas.gif
o del limuzinu, tai aisku, kad jie nuvalkioti, taciau lietuvoje kitoki transporta susirasti yra neimanoma ir limuzinas musu atveju buvo is bedos ir isnuomotas tik pora dienu pries vestuves smile.gif (cia biski ne i tema)

o kiek vestuves organizuoja tevai ir ka jie juose veikia, priklauso nuo seimos ir ju santykiu, nes kiekvienoj seimoj yra kitaip, ir bendravimas ir artumas kitoks.
ir nereikia sitaip pykti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(china @ 2006 06 15, 14:11)
ir nereikia sitaip pykti  smile.gif

Kaip matai, žinutėje nėra nei vieno pikto veidelio bigsmile.gif O tai reiškia, kad niekas ir nepyksta. Vis tiek kiek žmonių - tiek nuomonių, kiek šeimų - tiek skirtingų tarpusavio santykių rolleyes.gif cool.gif
Atsakyti
na, kaip supratau, kiekvienu atveju yra skirtingai g.gif jo, kaip sako mano vairuotojas, kai ženysiuos antrą kartą, turbūt bus lengviau lotuliukas.gif nes dabar tik viena didelė parke tos vestuvės, ir viskas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Aero @ 2006 06 15, 14:56)
na, kaip supratau, kiekvienu atveju yra skirtingai g.gif jo, kaip sako mano vairuotojas, kai ženysiuos antrą kartą, turbūt bus lengviau lotuliukas.gif nes dabar tik viena didelė parke tos vestuvės, ir viskas blink.gif

Tu teisi, kad kiekvienu atvėju yra skirtingai drinks_cheers.gif . Vis tiek reikia žiūrėti ir kaip visa kita pas Jus organizuota. Be to kiek tėveliai prisideda prie vestuvių organizavimo (tik organizacine prasme, tiek finansine). Na, tų veiksnių iš tiesų yra labai daug.... Kažkokios formulės ar griežtos taisyklės tam reikalui nepritaikysi. Manau, visai neblogai būtų ir jeigu tėvai (Tavo ir Tavo išrinktojo) tarpusavy pasiderintų, pasikalbėtų, ką apie nuvažiavimą mano vieni, ką kiti. Mūsiškiai tai tikrai derinosi. Net ir laiką, nes norėjo panašiu laiku būti vietoje. Aišku, jeigu samdysite jiems kažkokį tai transportą (ir apie jokias kitokias alternatyvas net girdėti nenorite), tai kaip ir viskas aišku. Bet jeigu turite abėjonių, ką su tais tėvais daryti, tai galite ir su jais pačiais pasikalbėti, kaip jie mano, kaip būtų geriau jiems iki šventimo vietos nuvažiuot (nematau tame nieko blogo, kai žmonės pasitaria). na, o per balių tai kažkur šalia juos pasisodinkite, vis tik draugai yra draugais, o tėvai - vieninteliai ir nepakartojami. Na, ir labai gražu būna, kai jaunoji sušoka su savo tėte, o jaunikis - su mama wub.gif Bent vieną šokį... ax.gif
Atsakyti
aero , nu jei darai su atskiras staliukais , tai tevai ir jaunieji turetu sedeti prie vieno staliuko ir preis visus svecisu (taip kad visus matytu ) ,
taisykliu niekur nera, daryk kaip tau prrimtina , jei nori ,kad tevai vazinetu su tavim tegu vazineja, o gal jie tuo metu pasitiks svecius pobuvio vietoj
Atsakyti
Manau, kad tėvai turi pasirūpinti svečiais iki sugrįš jaunieji (nebent tam būtų pasamdytas spec. žmogus), gražiai sutikti jaunuosius, susitarti kaip gražiau ir iškilmingiau perduoti šeimos židinį (tam suorganizuokite jų ir piršlių susitikimą dar prieš vestuves). Dar labai šaunu, kai tėvai žino atsarginį tostą (tam atvejui, jeigu pasiūloma ko nors palinkėti jaunavedžiams, o visi svečiai tyli) ir suderina tarpusavio aprangą (jau antrose vestuvese, kuriose dalyvavau, pasipuošusios buvo tik nuotakų mamos, o jaunikių atrodė tarsi išsiruošusios į darbą ar parduotuvę).
Atsakyti
musu vestuvese tevai buvo tokie patys sveciai, mes nenorejom kad jie kazka sutikinetu ar dar kazka darytu, jie visur vazinejo su mumis ir gryzom visi kartu, sveciai atvaziavo veliau tai visi ir juos sutikom. na jie pasake po palinkejima ir viskas, esu jiems dekinga kad klause mano noru.
Atsakyti
Mano tevai vestuvese padare tai, ko papraseme:
suruose stala islydejimui namuose, pasirupino gelemis i baznycia, pasirupino sveciais, kurie atvaziavo i baznycia, bet kartu su palyda nevaziavo fotografuotis, vakarines dalies vietoje pagal paruosta planeli isdeliojo stalo korteles su vardais, suruose pasitikima su uzduotimis bei reikiamu metu tare tevu zodi, perdave ugni ir kt.
Atsakyti