Įkraunama...
Įkraunama...

Tarptautiniai vardai

Paulina, Patricia, Vanessa, William... smile.gif
Atsakyti
mano drauge gyvena Anglijoje,tai dukra teko pavadinti REHSANA...O kitos drauges,kuri gyvena Italijoje, dukra VIVIEN... smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo karkusa: 21 spalio 2005 - 19:28
Mes davem berniukui varda Matthew, sutrumpinti galima ir Matt, o lietuviskai tiesiog Matas, jokiu problemu thumbup.gif
Atsakyti
berniukui -- ELIAS (Elijas)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dios: 22 spalio 2005 - 13:13
sandra,tokiu daug ir uzsieni ir lietuvoj
Atsakyti
Laba diena visiems,

Noriu Jūsų patarimo. Situacija tokia – aš esu ukrainietis, o mano žmona lietuvaitė. Greitai, o tai yra gruodžio mėnesį, mes sulauksime pirmagimio – sūnelio. Mes nekaip negalime pasirinkti vardo. Bėda tame, kad ukrainiečių pavardės turi tokia savybę kad galūnė yra ( ko ) ir nesikeičia. Tai yra žmonos, mano ir vaikų pavardė vienoda. Koks Jūsų manymų vardas galėtų tikti? Man patinka vardas – Valerij. Be lietuviškos pabaigos ( Valerijus ). Tačiau tai nelietuviškas vardas. Man ir žmonai taip pat patinka vardas Liutauras. Ką Jūs manote?
nestuke.gif
Atsakyti
o gal pabandykit parinkti koki tarptautini varda, pvz.:Andrej, o zmona vadins Andriuku ar pan. 4u.gif
Atsakyti
jei gyvensit Lietuvoj, duokit vardą lietuviška galūne- ne Andrej, o Andrius, Petras, Algis... vaikas mažiau problemų turės darželyje, mokykloje mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(DOBRITON @ 2005 11 05, 12:56)
Laba diena visiems,

Noriu Jūsų patarimo. Situacija tokia – aš esu ukrainietis, o mano žmona lietuvaitė. Greitai, o tai yra gruodžio mėnesį, mes sulauksime pirmagimio – sūnelio. Mes nekaip negalime pasirinkti vardo. Bėda tame, kad ukrainiečių pavardės turi tokia savybę kad galūnė yra ( ko ) ir nesikeičia. Tai yra žmonos, mano ir vaikų pavardė vienoda. Koks Jūsų manymų vardas galėtų tikti? Man patinka vardas – Valerij. Be lietuviškos pabaigos ( Valerijus ). Tačiau tai nelietuviškas vardas. Man ir žmonai taip pat patinka vardas Liutauras. Ką Jūs manote?
nestuke.gif


Nors nesu nacionalistė, bet Kaunas gana nacionalistinis miestas, taigi vardą geriau duoti su lietuviška galūne. vis tiek visi ją pridės. mano draugė (lietuvė) savo sūnui davė vardą Romanas (vyras totorius). Bet pavardę jie jau susilietuvinę - pridėję galūnęsmile.gif
Atsakyti
kadangi vaikas bus Lietuvos pilietis, ir tikriausiai lankys lietuviskas mokymo istaigas, tai geriau jau butu duoti lietuviu kalbai pritaikyta varda -- nes rasysis taigi lietuviskais rasmenimis ir reikes pasakyti lietuviskai.
pvz. vaikas lietuviskai prisistatydamas nesakys "as esu Valerij", ir mokytoja nesakys "Valerij, eik prie lentos", vistiek jis bus Valerijus, kreipsis i Valeriju ir t.t.
tad jau geriau taip ir irasyti dokumentuose.
Atsakyti
taip,tikrai. jei gyvenate ir planuojate gyventi lietuvoje tai duokit varda su lietuviska galune. Valerij turs problemu ir mokykloje, ir universitete ir paskui ieskodamas darbo...ir taip sakau ne is kokio patriotizmo,bet todel,kad zinau daug tokiu faktu...pats pagalvok kaip jaustusi Valerijus Ukrainoj...
beje,Liutauras labai grazus vardas! beje,jei paciam nepatinka Liutauras - galit paieskoti kokio kito tarptautinio vardo: Danielius, Edvinas, Eduardas ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramunita: 12 lapkričio 2005 - 16:51
Jei gyvenate ir planuojate gyventi lietuvoje tai duokit varda lietuviska
beje,Liutauras labai grazus vardas! o jeigu paciam nepatinka Liutauras - galit paieskoti kokio tarptautinio vardo kuris patiktu abiem jums. smile.gif
blush2.gif
Atsakyti