Nors kortoje matome pavaizduotų vyrą, o kaladėje turime ne tik žynį, bet ir žynę - visgi neapsigaukime šį, penktąjį arkaną, susiedami tik su vyriška lytimi. Tai, kas aukščiau materijos - lyties neturi arba ji nėra esminė. Angelai taipogi belyčiai. Ši korta yra dviejų: moteriško ir vyriško pradų susijungimas. Žynio korta priklauso jaučio ženklo, tačiau žemės ženklą jautį valdo moteriškoji planeta Venera, kas jau yra pirmas ženklas apie abiejų pradų dualizmą. Grįžkime prie skaičiaus išraiškos. Penki - simbolizuoja moters ir vyro duetą. Vyro kūnas (1), vyro siela (1) + moters kūnas (1), moters siela (1) + susijungimas = 5. Numerologijoje šis skaičius dažnai siejamas su partneryste, santuoka, vaisingumu. Vėlgi, tai įrodymas, kad žynys yra pusiausvyra, balansas tarp kūno ir sielos, tarp moters ir vyro. Neretai žynys yra nuoroda į patarimą žmogui savo kasdienybėje atrasti daugiau nematerealaus džiaugsmo, suderinti intuiciją su protu. Atsitraukus nuo neadekvačių emocijų, mąstyti išmintingai. Žynys savo sakralumu rodo ir ramybę. Ši korta taip pat puikiai įkūnija posakį "prieš darydamas, pagalvok". Klausiančiajam patariama nedaryti staigių veiksmų "ant karštųjų", atsisakyti piktavališkumo ir sprendimą priimti oriai, garbingai. Dar viena žynio reikšmė - tobulėjimas, kas taip pat gali būti siejama su penketuku. Žynys mums liepia neužrūdyti ir rūpintis savo vidiniu pasauliu, protu, lavintis, šviestis. Nuoroda į būtinybę tapti išmintingesniu, nuovokesniu mums sufleruoja ir du raktai, kurie per simbolizmo prizmę kalba apie prievolę įminti mįsles, žvelgti giliau, ne paviršutiniškai. Galbūt laikas mokytis, o gal taip užsisukome kasdienybėje, kad nebeatmename, kada save praturtinome ne tik materealiais daiktais, bet ir žiniomis?
Deriniai su kitomis kortomis, žinoma, yra individualūs, išjausti ir "išdirbti" per asmeninę patirtį, tad apie tai galime kalbėti ir kalbėti, bet ką jums sufleruotų žynio ir teisingumo korta? Mano patirtyje, tai derinys, pasireiškiantis kaip vestuvės. O žynys su vienuoliu (kitaip vadinamu atsiskyrėliu)? Galbūt kalba apie savanorišką, būtiną asketizmą, o jeigu prie šio derinio pridėsime pergalingąjį vežimą? Greičiausia, tai kelionė - tik skatinanti keliauti ne po svetimus horizontus, bet keliauti į patį save ir savo sielos kloduose atrasti dar neatrastus dalykus.
Buitinio lygio klausimuose, be abejonių, šis arkanas gali kalbėti ir visiškai tiesiogiai. Rodyti mokytoją, dvasininką, išmintingą autoritetą
