Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 93 laida

Su Naujais, knyginiais metais 4u.gif

QUOTE(Helianta @ 2016 01 01, 14:31)


O mano pareiga jums priminti pažadus, kuriuos buvome davę 2015-iesiems:




na ir kodėl visada yra tokių žmonių? lotuliukas.gif

pirma priduosiu darbinę ataskaitą, tada - knyginę biggrin.gif


mėgaujuosi Frajaus Šavanacholos dovana - ten ir bibliotekininkų dvasios ir nematomoji amžina biblioteka, ir visa tai - nuosavo namų rūsyje wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2016 01 01, 15:31)
giluze: Ir toliau draugausiu su Nesbo, Pratčetu, Sapkovskiu, Martinu. Planuoju perskaityti nors dalį tų knygų, kurios pas mane pažymėtos "Geros!". Tik taip jau gaunasi, kad jeigu turiu, ir dar žinau, kad geros, tai ir taupau, gal pensiniam laikotarpiui. 
Ir palinkėsiu sau, ir jums visoms, stulbinančių Atradimų. Jei nenorit stulbinančių, tebus paprasti.

Man buvo didelė naujiena, kad aš kažką žadėjau. lotuliukas.gif Ir nors mano pažadai dažniausiai būna "šakėm ant vandens rašyti" , šį kartą netyčia išpildžiau. Iš visų pažadėtų, tik Pratčeto pagailėjau, ir toliau pensijai saugau, turbūt.
2015 perskaičiau 75 knygas.
Skaityklėj iš jų -20.
Rusų kalba - 25.
Lietuvių autorių kūriniai tik 5. Sakau tik, nes labai noriu daugiau jų skaityti, bet lietuviai matyt neprasimuša pro užsieniečius.
Atradimais gal nepavadinčiau, bet labai įsiminė Petrosian M. "Дом, в котором...", Garrido "Читающий по телам".
Įdomu tai, kad iš naujo perskaičiau net 10 knygų. Mano meilės ir toliau liko Nesbo, Sapkovskis, Bujold, Wingfield su jo Frostu, D. Leon. Atsirado naujų simpatijų - Hillerman, Neuhaus, Simukka.
Labai nusivyliau, kad neskaičiau vaikiškų knygų, nors ir kaip svajojau. O šiaip nusivylimų nebuvo, nes jei tik man kas netiko ir mačiau, kad nusiviliu, tai neskaičiau toliau. Nors ne, skaičiau vieną. Meilės romanas buvo pakliuvęs po ranka, labai gyrė, turėjau pažiūrėti, kas ten yra tokio stebuklingo. Ai, nėr apie ką kalbėti, tuštuma.
Nenorėjau nieko žadėti, bet pasižadėsiu: skaityti vaikiškas ir paaugliškas knygas, ir daugiau lietuvių autorių ! pioneer.gif
O jums palinkėsiu- kuo daugiau gerų skaitinių.
drinks_cheers.gif
Atsakyti
Labos 4u.gif
I knyginę temą, tai šiuo metu laisvalaikiu skaitau A. Pačekajė "Pisirpusios senmergės išpažintis" ax.gif Labai linksma knyga smile.gif
QUOTE(Alchemie @ 2016 01 03, 22:29)
Oi Zis, tai sveikinu wub.gif turbut geriausia metu dovana jau turi 4u.gif  wub.gif

Ačiū 4u.gif Jau turiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Ei, klausykit, taip nesazininga, as ir taip turiu kruvele knygu laukianciu (grai kad elektronines knygos nesikrauna i kruva, nes jos tik 2D biggrin.gif ) o dabar mane gundote su ta Frajaus Šavanacholos knyga doh.gif
Atsakyti
Apie knygas, skaitytas 2015 metais
Vienas didžiausių metų malonumų smile.gif 2015 metai buvo dosnūs gerų knygų. Vis atidėliojau ataskaitą, nes tiesiog nežinau, kurią knygą į kurį stalčių įdėti, ar išvis tas stalčius užsidarys... Bėda ta, kad knygų daug ir jos visos stovi vienoj eilėj. Iš viso perskaičiau 51 knygą, bent jau panašiai.

Metų knyga
M. Sepnova ,,Lazario moterys" - [I]taip nusprendžiau pagalvojus, kurią norėčiau dabar paskaityti.

Metų atradimas
R. D. Wingfield Frosto serija [/i]- už klasikinį, smagų, su labai netipišku tyrėju detektyvo sugrįžimą.

Metų detektyvas
J. Adler-Olsen ,,Atpirkimas", o taip pat O. Nesbo, Neuhaus ir kt. - detektyvų daug, tiesiog įrašiau pirmą pasitaikiusį.

Knygos, kurios dalyvavo Metų knygos rinkimuose ir labai stumdėsi, norėdamos būti pirmos -

A. Johnson ,,Našlaičių prižiūrėtojo sūnus"
- už kontraversišką istoriją ir detales, kurias norėčiau pamiršti.
K. Follett ,,Žemės stulpai" - už pamoką, kad gera knyga neprivalo būti sudėtingai parašyta.
H. Helgason ,,100 laipsnių moteris"
- už nuostabią heroję ir efektingą pabaigą.
A. Doerr ,,Neregimoji šviesa" - už grožį ir paprastumą.
O. Pamuk ,,Sniegas"
- už stilių.
J. Grisham ,,Jovarų takas" - už sugrįžimą prie geriausių istorijų.
L. Ulickaja ,,Danielius Šteinas, vertėjas"
- už įdomų veikėjo ir kūrėjos santykį.
K. Hosseini ,,Ir aidėjo kalnai"[I] - už kokias 3-4 labai stiprias noveles.

Šiaip galėčiau tęsti, nes vienaip ar kitaip daugelis knygų paliko įspūdį. Deja, tik dabar pamačiau, kad neperskaičiau nei vienos lietuviškos knygos, nei vienos negrožinės, nebent Genovos ,,Ta pati Alisa", kurią šiaip laikau ne visai grožine... ,,Meistro ir Margaritos" neprisijaukinau, nes užmiršau... Taigi, kitiems metams pažadas išlieka tas pats.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aimma: 04 sausio 2016 - 19:54
Ačiū, merginos. Jau papildžiau savo nesibaigiantį sąrašą. Lauksim toliau.
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 01 04, 13:45)
Ei, klausykit, taip nesazininga, as ir taip turiu kruvele knygu laukianciu (grai kad elektronines knygos nesikrauna i kruva, nes jos tik 2D biggrin.gif ) o dabar mane gundote su ta Frajaus Šavanacholos knyga doh.gif


o dėl ko? dėl bibliotekininkų - vaiduoklių, ar begalinės, negendančios nematomosios bibliotekos? cool.gif
Atsakyti
Man tiesiog norisi tokiu knygu.. eileje yra ir kitokiu biggrin.gif ir dar nebaigtu skaityti, skaitau siuo metu 3 knygas doh.gif blush2.gif jauciuosi, kaip Buridano asilas lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos naujai prasidėjusiuose metuose 4u.gif

Mano 2015 metų dešimtukas:

1. D.Mitchell Debesų žemėlapis
2. J. Galswarthy Конец главы
3. V.S. Moemas Dažytas vualis
4. F. Bachman Gyveno kartą Uvė
5. V.S. Moemas Mėnulis ir skatikas
6. Buchanan Cathy Mary Tapyti merginas
7. K. Sabaliauskaitė Silva Rerum III
8. V. Ratner Banjano šešėly
9. J. Nesbo Policija, Vaiduoklis
10. J. Adler-Olsen Тьма в бутылке. Lietuviškai ar ne Atpirkimas?..
Papildyta:
QUOTE(zis @ 2016 01 03, 19:53)
kol mažylis parpia


oi, Zis, sveikinu bigsmile.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Visas su praejusiom Kaledom ir su Naujaisiais 4u.gif
Skaityt skaitau as su didelem pertraukom, bet siais metais zymiai daugiau nei per pastaruosius penkis metus. Nors buvo ir nemazu pertrauku kai net pora menesiu negalejau paziuret i knyga jokia. Neziurint i tai sakyciau suskaiciau visai nemazai - 65 knygas. Aisku buvo ir eilerasciu knygeliu ir romaniuku(muilo burbulu). Tikiuosi siais metais daugiau skaityt rimtesne literatura. Is isimintiniausiu ir labiausiai patikusiu butu:
1. C. McCarthy - "Kelias",
2. K. Hosseini - "Begantis paskui aitvara",
3. J. Ch. Grondahl - "Luka",
4. H. Wasmo - "Tora"(visos trys dalys),
5. Ch. Schwarz - "Lapkricio vaikas",
6. G. Flynn - "Dingusi",
7. V. Henrikser - "Vikingu dukte",
8. D. Koomson - "Ta diena, kai tu isejai",
9. S. Simukka - "Raudona kaip kraujas", "Balta kaip sniegas",
10. A. Tapinas - "Vilko valanda".
Beveik visos perskaitytos el. skaityklej. Gal tik desimt knygu turiu popieriniu. Uzsieni gyvenant truputi sunkiau gaut ju.
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 01 04, 11:31)
na ir kodėl visada yra tokių žmonių?  lotuliukas.gif

Buvai daug prisitriochlinus g.gif ?

Aš žadėjau Dantės Dieviškąją komediją pabaigt.Pribaigiau,iškantupinau šiaip ne taip . Antrą kartą neskaitysiu schmoll.gif

Atsiskaitau.Perskaičiau 92 knygas.

Mano metų atrasti rašytojai - T.Lindgren ir K.Vonnegut wub.gif Jų knygų atskirai nevardinsiu,nes man visos patinka.

Dešimtukas.Visada sunku tuos topus rinkt,nes skaitau labai skirtingas,bet va šitos padarė didžiausią įspūdį.Arba man taip dabar atrodo,po mėnesio gal būtų kitaip.
1.M.Tournier.Girių karalius.
2.D.Tart.Slapta istorija.
3.J.Barnes.Pabaigos jausmas.
4.P.Roth.Amerikietiška pastoralė.
5.I.D.Yalom.Spinozos problema.
6.F. Bachman.Gyveno kartą Uvė.
7.J. Heller.22-oji išlyga
8.A.Huxley.Neregys Gazoje
9.C.M.Buchanan . Tapyti merginas.
10.J.Herriot.Kas nuostabu ir išmintinga.

Graužtukas buvo vienas- O.Gunnarson Kirvis ir žemė.Atšipino dantis man ta varškė biggrin.gif
Atsakyti
Nors ir nesu pareiginga lankytoja, metų ataskaitą sukrapščiau blush2.gif (nes, bo, kadangi, jūsiškes skaitau ir skaitytinų knygų sąrašą pildau - ačiū!)

2015 perskaičiau / išklausiau 41 knygą. Popierinių buvo tik 2

Metų atradimas – audio knygos ir rusakalbės damos rašytojos

Metų pačiausia - M.Stepnova "Lazario moterys" - greičiausiai, tiesiog pritiko to momento nuotaikai, be to, mėgavausi kalba.
Metų švelniausioji – M. Frajaus „Senojo Vilniaus pasakos“ (visos 3 dalys) nes pati panašiai šitą miestą matau
Metų iššūkis – M. Proust „Prarasto laiko beieškant“ francūziškai – žlugo, „suradau“ tik iki „Sodomos ir Gomoros“ įskaitytinai, nervai nebelaikė pasikartojančių „įžvalgų“. Visgi gražiausioji dalis man taip ir liko „Svano pusėje“. Pasitaisysiu.
Metų neraštingumo likvidavimas – Jane Austin „Puikybė ir prietarai“ – man paminėtina tik tuo, kad užpildžiau spragą.
Metų „naujomis akimis“ – Kurt Vonnegut „Čempionų pusryčiai“ – prieš 20 metų ji man buvo gerokai kitokia.
Metų „neužmiršiu“ - Emma Donoghue „Kambarys“ – net niežti, kokia skaudi. Bet taip lengvai skaitoma - visą darbo dieną erzėjau kuo greičiau grįžti namo ir baigti skaityti.
Metų sutrikimas - L.Ulickaja. Skaičiau / klausiau 4 knygas. Visuomet graži ir skani pradžia, su išmėtomu siužeto jauku ir išdžiaustytom užuominom, paskui ima rastis neaiškių ir nuobodžių nuklydimų, net niekur nevedančių siužetinių linijų. Su pabaiga išvis liūdnai, toks jausmas, kad mintys baigėsi, knyga nuvargino ir viskas paskubomis užraukiama kaip kad vyras „suadytų“ skylę kojinėje...
Metų trilogija - Дина Рубина „Русская канарейка“ – ilgas (mėgstu tokius) ir nė kiek nenuobodus pasakojimas. Nudžiugino ir patiko, kad profesionalumas aprašomas kaip aistra(ar tai greičiau aistra veda į gilų profesionalumą) (ne tik šioje trilogijoje) - man tokios aistros trūksta / reikia, tai, liūdnai įtariu, kad profesionalumui tas ne itin į naudą unsure.gif
Metų nesusipratimas – J. Nesbo „Šikšnosparnis“ – ne, visai ne mano skonio pyragėlis, tiek siužetas, tiek herojus
Metų praradimas - J.Irving „Viename asmenyje“ – nebaigiau, nors labai mėgstu (mėgau) Irvingą.
Metų pažadas. Neišpildytas - R.Gary „Aušros pažadas“ francūziškai – paskriaginau 9 eur el. knygai, atgailauju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erendira: 06 sausio 2016 - 10:13