QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 30, 15:07)
1. taigi ir negalima daryt tiesioginės išvados, kad jei purtant detales laikrodis nesusidaro, tai iš to seka, kad per milijardus metų (kas žmogaus protui nesuvokiamai ilgas laiko tarpas) negalėjo tinkamoms sąlygoms susiklosčius atsirasti pirmoji gyvybė, vykti evoliucija, atsirasti žmogus..
Evoliucija savaime neprieštarauja dievo kūrėjo egzistavimui, bet žmogaus kaip aukščiausio, svarbiausio kūrinijoje iškėlimui - Taip.
2.Jei religinės bendruomenės dėl kažkokių priežasčių nepriimtinos, tai negi savą sektą kursi, kad tik būtų kažkokia bendruomenė?
3. Ne visai supratau mintį, bet apie atskyrimą nuo gamtos turėjau omeny, kad tas pats ŠV išskiria žmogų, kaip valdovą, Dievo paveikslą, ir pan. O ne pastato viename lygyje su gyvūnais, gamta (ar žemiau, kaip pagonybėje).
4. Būtent, cituojate tą pačią Genesis, kur nieko apie jokį rūpestį nėra. Būtent apie valdymą, viešpatavimą. Man tai toli gražu ne tas pats.
Kuo daugiau išmokstam, sužinom, tuo darosi sudėtingiau į ankstesnes formas sudėti savo pasaulėžiūrą.
1. Žinoma, tu gali tikėti, kad gyvybė yra aklo atsitiktinumo rezultatas

. Aš tokio stipraus tikėjimo neturiu, man ir žolės labas atrodo lyg stebuklas su jame veikiančiu ištisu chemijos fabriku.
O kas, tavo nuomone, yra evoliucijos viršūnė, jei ne žmogus?
2. Galima ir taip padaryti

. Tiesiog man keista, kad žmogus visose kitose srityse yra bendruomeniškas, o štai tikėjime kažkodėl bendruomenės negali būti, čia ji yra blogio simbolis.
3. Tas tekstas kalba apie tai, kad žmogus iš tos pačios gamtos, iš tos pačios materijos. Ir skirtingas dėl įkvėptos dieviškos dvasios. Visa gamta - ir negyvoji, ir gyvoji neturi pasirinkimo, ji gyvena griežtai pagal dėsnius ar instinktus. Žmogus, tuo tarpu tikrai yra kitoks - jis turi laisvą valią rinktis, kaip elgtis, ir turi protą, su kuriuo, galima sakyti, įveikia tam tikrus gamtos dėsnius. Nejaugi tu nematai kokybinio skirtumo?
4. Žodžiai "valdyti" ir "viešpatauti", tikrai nėra siauresnės prasmės, nei "rūpintis". Bet jei neieškai, ką tie žodžiai reiškia dabar ar tais laikais ir toje vietoje kur buvo užrašyti, o remiesi tuo, kaip
tau atrodo, tai tikrai ginčytis negaliu

.
Man teko girdėti kiek kitaip - kuo daugiau žmogus žino, tuo aiškiau mato, kiek daug dar nežino (analogija su apskritimu, nežinai to, kas už jo ribų).
QUOTE(Riviera Maya @ 2015 07 30, 15:12)
As ko gero cia bandau tik irodyti, kad jei zmones netiki religija, tai nereiskia, kad netiki Dievu
Visiškai su tavimi sutinku. Tu tą labai aiškiai išsakai. Tik man iškyla klausimas, kokį dievą tu tiki? Ar kaip senovės romėnai, kurie buvo pastatę šventyklą nežinomam dievui? Ar tai tavo asmeninis dievas, atitinkantis tavo poreikius, tavo atrastas, išmąstytas, jei tavęs netenkina nei vienos pasaulio religijos pateikiamas dievo pažinimas (žinių visuma)?
QUOTE(Gytarė @ 2015 07 30, 15:39)
Ką apskritai religija turi bendro su Dievu?
O su kuo turi?
QUOTE(Avietinė Delčia. @ 2015 07 30, 15:44)
Man iš religijų pati artimiausia, logiškiausia, priimtiniausia ir nuoširdžiausia yra BUDIZMAS. Joje apskritai nematau jokių minusų
Mane budizme labai glumina karma - štai tu miršti iš bado, ir niekas tau nepadės, nes tavo tokia karma, arba, besimėgaudamas turtais, nesi niekam skolingas, nes tai tu užsidirbai ankstesniame gyvenime, todėl nesidairyk aplink. Ir nirvana kažkaip abejingumu dvelkia, atsiribojimu nuo visko, negyva. Tarsi žmogus turi sunaikinti savyje viską, kas yra gyvybės ženklas. Na, bet kiekvienam savo

.
QUOTE(Gytarė @ 2015 07 30, 18:23)
Kuri religija
teisingai garbina Dievą?
Visos. Tų religijų išpažinėjų akimis. Visgi, tai yra daugybės žmonių žinių, mąstymo ir gauto apreiškimo rezultatas (na, apreikštųjų tik trys).
QUOTE(Gytarė @ 2015 07 31, 12:13)
Kiek Dievų, Jūsų manymu, yra? Kiekvienai religijai po vieną? Ar kaip?
Kodėl po vieną, juk yra ir politeistinių religijų

.