Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas, Religija ar Ateizmas- kas racionaliau?

Nieko keisto, kad religija siejama su filosofija, nes filosofija mokslas apie bendriausius, universaliausius principus ir desningumus, tyrineja zmogaus egzistencijos formas etika, teise, kultura, mena, ta pacia relgija.

Beje priemieji filosofai ANTIKOS graikai, bent jau jie ivardino si moksla. Graikai tyrinejo etika, dorove, teise, zmogaus santiki su savimi, su kitu asmeniu visuomene ir t.t. Anuomet dekalogo nebuvo, o dievu visas panteonas. Taigi, nederetu doroves sieti vien su krikscionisku dievu mirksiukas.gif

QUOTE(TrysKapeikos @ 2015 07 30, 21:48)
Jus labai keistus klausimus uzduodate. T.y. jums tikrai neaiskus tokie dalykai, ar norite tiesiog pasierzinti? I koki Dieva tikite, ta tradicija ir remiates.



Sis klausimas ne keistas, o desningas. Anksciau ar veliau vel bus bandoma "netaip, neteisingai, palengvintai ar dar kaip kitaip tikinti" pritemti uz ausu prie teisingo tikejimo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(TrysKapeikos @ 2015 07 30, 20:48)

O teveliai buvo tikintys? T.y. man idomu, ar jus peremete savo seimos paziuras, ar individualiai itikejote.



Negaleciau pasakyti tiksliai, ax.gif su teciu ne karto neteko pabuti jokioje baznycioje , o ir pokalbio ne vieno apie jokia religija nepamenu g.gif
Su mama buvome/esame artimos, kaip drauges, visada viska aptardavome bet apie baznytinius /religinius g.gif snekeje tik apie zmoniu krikstynas, vestuves, laidotuves, nupirko poteriu knygele, kai buvau paaugle, pati jos paprasiau lauktuvems lietuviskos biblijos pries koki desimt metu. Pasakojo pokalbi su vienu kunigu, laikomu ezoteriku... viskas 4u.gif daugiau domejausi pati, mociute ir senelis labai mylejo gamta ir gyvunus, apie baznycia mazai kada snekejo, bet apie Dieva daznai 4u.gif Mociute tikejo mergele Marija taipogi, bet Jezaus irgi praktiskai neminejo, tik kad Marija - Jezaus motina, bet ne kad Jezus- Dievo sunus ax.gif Niekada negirdejau ju taip sakant 4u.gif Man kazkaip tai labai naturaliai atrode , nes visada siejau viska kas gera ir grazu kaip Dievo dovana ax.gif Kiek kartu esu buvusi Baznyciose ( daugiau nei daugumas mano giminaiciu), gal tik 3 kartus galiu graziai prisiminti, 2 Lietuvoje ir tik 1 Amerikoje 4u.gif Daugiau nekokie atsiliepimai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(TrysKapeikos @ 2015 07 30, 22:48)
Jus labai keistus klausimus uzduodate. T.y. jums tikrai neaiskus tokie dalykai, ar norite tiesiog pasierzinti?
I koki Dieva tikite, ta tradicija ir remiates.

Normalius klausimus užduodu. Jie turėtų kilti kiekvienam mąstančiam žmogui.
Kiek Dievų, Jūsų manymu, yra? Kiekvienai religijai po vieną? Ar kaip? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2015 07 30, 21:59)
Sis klausimas ne keistas, o desningas. Anksciau ar veliau vel bus bandoma "netaip, neteisingai, palengvintai ar dar kaip kitaip tikinti" pritemti uz ausu prie teisingo tikejimo  4u.gif

Man atrodo čia kito pobūdžio klausimas: buvo pasakyta, kad religija paaiškina, kaip "teisingai" garbinti dievą. Taigi, ir klausimas, kuri iš jų teisi, jei yra toks "teisingas" būdas?

QUOTE(Riviera Maya @ 2015 07 30, 23:46)
Kiek kartu esu buvusi Baznyciose ( daugiau nei daugumas mano giminaiciu), gal tik 3 kartus galiu graziai prisiminti, 2 Lietuvoje ir tik 1 Amerikoje  4u.gif Daugiau nekokie atsiliepimai  ax.gif

O kuo skiriasi gera ir bloga patirtis? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Avietinė Delčia. @ 2015 07 30, 17:36)
Medituoju daug metų, man būtina medituoti dėl tam tikrų priežasčių (be to meditacija neatskiriama nuo budizmo) smile.gif  Šios dogmos ir pasaulėžiūra labai artimi, todėl savaime suprantama, jog praktikuoju.
Taip, žinoma, bet bent man asmeniškai biblija ir Koranas nėra tokie artimi dėl metaforų gausos ir galybės dviprasmybių, dėl kurių sunkiau suprasti ir priimti pačią esmę. Budizmas tieesiog arčiau širdies ir sielos 4u.gif

Gal čia kita tema, bet tiesiog įdomu. Ar tai darote savarankiškai? Ar iš budizmo guru mokotės? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 31, 12:26)
Gal čia kita tema, bet tiesiog įdomu. Ar tai darote savarankiškai? Ar iš budizmo guru mokotės? ax.gif

Budizmu pradėjau domėtis savarankiškai, tačiau labai tikslingai, suvokdama dėl kokių tikslų man jo reikia. Mano darbas, mokslai - viskas susiję su dvasingumu, psichika, siela ir pan. Aišku, neužteko tik knygų paskaityti, todėl pradėjau ieškoti žmonių, mokytojų, kurie plėstų mano suvokimą ir žinias, taip į gyvenimą atėjo ne vienas su budizmu susijęs vedlys ir mokytojas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 31, 11:26)

O kuo skiriasi gera ir bloga patirtis? g.gif



Gera- iseini su geromis emocijomis, bloga- kai iseini ir daugiau nenori grizti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2015 07 30, 22:59)
Sis klausimas ne keistas, o desningas. Anksciau ar veliau vel bus bandoma "netaip, neteisingai, palengvintai ar dar kaip kitaip tikinti" pritemti uz ausu prie teisingo tikejimo  4u.gif

Taip taip, ir svarbiausia, kad atsiginti po to nebeimanoma, nes kai pradedi nebeatsakineti i komentarus, tai sakoma, jog "nezinai, pasimetei" ir t.t. smile.gif)

QUOTE(Riviera Maya @ 2015 07 31, 00:46)
Negaleciau pasakyti tiksliai..


Man is tikro visad buna idomu tos seimos, kurios atvirksciai pasielgia, nei kad buvo jose mokoma. Pvz kaip sveikai religingose seimose atsiranda ateistas, arba ateistu seimoje - nuosirdziai tikintis. Visad isivaizduoju, kad visa kita, kai religingoje seimoje visi ateistai arba visi religingi (seneliai-tevai-vaikai-anukai), yra tiesiog poziurio i gyvenima ir tradiciu perdavimas. Pavyzdziui, jus nelaikote saves kaip konkrecios religijos ispazineja, bet gal tik todel, kad tevelis apie tai nekalbejo, o mama irgi nesilaike aiksiu tradiciju, kurios ja galetu identifikuoti kaip pvz tik katalike arba tik staciatike? Tarkim, daznai vaikai perima ir tevu politines paziuras (kuri partija gera, uz ka balsuoti, kas netinkamus sprendimus priima..). Kaip zinoti, kad sis tikejimas tiesiog nera aklas tevu pasaulevokos perimimas? P.s. mano teveliai buvo labai panasus i jusiskius, tik gal mama buvo "progine katalike" (i baznyvia eidavo per sventes ir esant reikalui). Galvoju, kiek tikejimui itakos daro atsinestas tevu palikimas, o kiek pats asmuo.
Atsakyti
QUOTE(TrysKapeikos @ 2015 07 31, 18:06)
Man is tikro visad buna idomu tos seimos, kurios atvirksciai pasielgia, nei kad buvo jose mokoma. Pvz kaip sveikai religingose seimose atsiranda ateistas, arba ateistu seimoje - nuosirdziai tikintis. Visad isivaizduoju, kad visa kita, kai religingoje seimoje visi ateistai arba visi religingi (seneliai-tevai-vaikai-anukai), yra tiesiog poziurio i gyvenima ir tradiciu perdavimas. Pavyzdziui, jus nelaikote saves kaip konkrecios religijos ispazineja, bet gal tik todel, kad tevelis apie tai nekalbejo, o mama irgi nesilaike aiksiu tradiciju, kurios ja galetu identifikuoti kaip pvz tik katalike arba tik staciatike? Tarkim, daznai vaikai perima ir tevu politines paziuras (kuri partija gera, uz ka balsuoti, kas netinkamus sprendimus priima..). Kaip zinoti, kad sis tikejimas tiesiog nera aklas tevu pasaulevokos perimimas? P.s. mano teveliai buvo labai panasus i jusiskius, tik gal mama buvo "progine katalike" (i baznyvia eidavo per sventes ir esant reikalui). Galvoju, kiek tikejimui itakos daro atsinestas tevu palikimas, o kiek pats asmuo.

O maniškiai tėvai abu tikinys ir praktikuojantys katalikai, bet negeba nei suprasti, nei priimti mano pažiūrų.
Krikščionybė man nuo vaikystės nebuvo artima ir miela, nors ir lankiau tikybos pamokas, esu priėjusi komunijos, seneliai buvo labai dievobaimingi, bet kuo labiau brendau, tuo labiau supratau, kad šita religija man nėra sava. Kai reikėjo priimti sutvirtinimo sakramentą, tėvai pyko ir vis bandė atvesti į protą, kai sakiau, jog neisiu, nes jis man nieko nereiškia, nelaikau savęs katalike, o jie "bet tai visi vaikai eina, kaip tu neisi?? bet, kaip čia liksi be sutvirtinimo? bet, tai ką žmonės pasakys" ir kiti tušti argumentai. Paauglystėje pradėjau domėtis visomis religijomis, pati per save su jomis susipažinau ir supratau, kad krikščionybė nėra mano savasties dalis. Dabar iš solidarumo nueinu į kitų vestuvių ceremonijas, laidotuves, tačiau mama dar po šiai dienai pyksta ir nervinasi, kad bažnyčiose nesižegnoju, nesidaužau į krūtinę, neinu nei išpažinties, nei komunijos, nelaikau savęs katalike. Seniai ją informavau, kad pati nesituoksiu bažnyčioje, vaikų nekrištysiu. Tikiuosi su laiku susitaikys ir gerbs mano, kaip suaugusio žmogaus, sprendimą, kaip aš gerbiu jos ir sugebu neprimetinėti savo valios.
Atsakyti
Man irgi niekas gimineje nekiso jokios religijos, as lygiai taip pat auginu. Tai pacio zmogaus pasirinkimas .
Trys Kapeikos paminejote partijas, ta pati istorija, tevai ne nebuvo komunistais, as pabuvau ir spaliuke, ir pioniere biggrin.gif , bet komjaunuole grieztai atsisakiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 30, 15:07)
1. taigi ir negalima daryt tiesioginės išvados, kad jei purtant detales laikrodis nesusidaro, tai iš to seka, kad per milijardus metų (kas žmogaus protui nesuvokiamai ilgas laiko tarpas) negalėjo tinkamoms sąlygoms susiklosčius atsirasti pirmoji gyvybė, vykti evoliucija, atsirasti žmogus..

Evoliucija savaime neprieštarauja dievo kūrėjo egzistavimui, bet žmogaus kaip aukščiausio, svarbiausio kūrinijoje iškėlimui - Taip.

2.Jei religinės bendruomenės dėl kažkokių priežasčių nepriimtinos, tai negi savą sektą kursi, kad tik būtų kažkokia bendruomenė?

3. Ne visai supratau mintį, bet apie atskyrimą nuo gamtos turėjau omeny, kad tas pats ŠV išskiria žmogų, kaip valdovą, Dievo paveikslą, ir pan. O ne pastato viename lygyje su gyvūnais, gamta (ar žemiau, kaip pagonybėje).

4. Būtent, cituojate tą pačią Genesis, kur nieko apie jokį rūpestį nėra. Būtent apie valdymą, viešpatavimą. Man tai toli gražu ne tas pats.


Kuo daugiau išmokstam, sužinom, tuo darosi sudėtingiau į ankstesnes formas sudėti savo pasaulėžiūrą.

1. Žinoma, tu gali tikėti, kad gyvybė yra aklo atsitiktinumo rezultatas 4u.gif . Aš tokio stipraus tikėjimo neturiu, man ir žolės labas atrodo lyg stebuklas su jame veikiančiu ištisu chemijos fabriku.

O kas, tavo nuomone, yra evoliucijos viršūnė, jei ne žmogus?

2. Galima ir taip padaryti tongue.gif . Tiesiog man keista, kad žmogus visose kitose srityse yra bendruomeniškas, o štai tikėjime kažkodėl bendruomenės negali būti, čia ji yra blogio simbolis.

3. Tas tekstas kalba apie tai, kad žmogus iš tos pačios gamtos, iš tos pačios materijos. Ir skirtingas dėl įkvėptos dieviškos dvasios. Visa gamta - ir negyvoji, ir gyvoji neturi pasirinkimo, ji gyvena griežtai pagal dėsnius ar instinktus. Žmogus, tuo tarpu tikrai yra kitoks - jis turi laisvą valią rinktis, kaip elgtis, ir turi protą, su kuriuo, galima sakyti, įveikia tam tikrus gamtos dėsnius. Nejaugi tu nematai kokybinio skirtumo?

4. Žodžiai "valdyti" ir "viešpatauti", tikrai nėra siauresnės prasmės, nei "rūpintis". Bet jei neieškai, ką tie žodžiai reiškia dabar ar tais laikais ir toje vietoje kur buvo užrašyti, o remiesi tuo, kaip tau atrodo, tai tikrai ginčytis negaliu drinks_cheers.gif .

Man teko girdėti kiek kitaip - kuo daugiau žmogus žino, tuo aiškiau mato, kiek daug dar nežino (analogija su apskritimu, nežinai to, kas už jo ribų).
QUOTE(Riviera Maya @ 2015 07 30, 15:12)
As ko gero cia bandau tik irodyti, kad jei zmones netiki religija, tai nereiskia, kad netiki Dievu  4u.gif

Visiškai su tavimi sutinku. Tu tą labai aiškiai išsakai. Tik man iškyla klausimas, kokį dievą tu tiki? Ar kaip senovės romėnai, kurie buvo pastatę šventyklą nežinomam dievui? Ar tai tavo asmeninis dievas, atitinkantis tavo poreikius, tavo atrastas, išmąstytas, jei tavęs netenkina nei vienos pasaulio religijos pateikiamas dievo pažinimas (žinių visuma)?
QUOTE(Gytarė @ 2015 07 30, 15:39)
Ką apskritai religija turi bendro su Dievu? g.gif

O su kuo turi?
QUOTE(Avietinė Delčia. @ 2015 07 30, 15:44)
Man iš religijų pati artimiausia, logiškiausia, priimtiniausia ir nuoširdžiausia yra BUDIZMAS. Joje apskritai nematau jokių minusų smile.gif

Mane budizme labai glumina karma - štai tu miršti iš bado, ir niekas tau nepadės, nes tavo tokia karma, arba, besimėgaudamas turtais, nesi niekam skolingas, nes tai tu užsidirbai ankstesniame gyvenime, todėl nesidairyk aplink. Ir nirvana kažkaip abejingumu dvelkia, atsiribojimu nuo visko, negyva. Tarsi žmogus turi sunaikinti savyje viską, kas yra gyvybės ženklas. Na, bet kiekvienam savo 4u.gif .
QUOTE(Gytarė @ 2015 07 30, 18:23)
Kuri religija teisingai garbina Dievą?

Visos. Tų religijų išpažinėjų akimis. Visgi, tai yra daugybės žmonių žinių, mąstymo ir gauto apreiškimo rezultatas (na, apreikštųjų tik trys).
QUOTE(Gytarė @ 2015 07 31, 12:13)
Kiek Dievų, Jūsų manymu, yra? Kiekvienai religijai po vieną? Ar kaip? g.gif

Kodėl po vieną, juk yra ir politeistinių religijų biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2015 08 01, 20:23)
Mane budizme labai glumina karma  - štai tu miršti iš bado, ir niekas tau nepadės, nes tavo tokia karma, arba,  besimėgaudamas turtais, nesi niekam skolingas, nes tai tu užsidirbai ankstesniame gyvenime, todėl nesidairyk aplink. Ir nirvana kažkaip abejingumu dvelkia, atsiribojimu nuo visko, negyva. Tarsi žmogus turi sunaikinti savyje viską, kas yra gyvybės ženklas. Na, bet kiekvienam savo 4u.gif .

Klaidingai suprantate. Pati karmos tikėjimo esmė yra išreiškiama visais mums gerai žinomais posakiais: "ką pasėsi, tą ir pjausi", "kaip šauksi, taip atsilieps", "lazda turi du galus", "viskas pareina bumerangu" ir t.t. Tai yra didžiausio teisingumo išraiška, kai žmogui duodama pagal jo nuopelnus ir gyvenimo būdą. Dėl savo nelaimių ir sėkmių - kaltink ir dėkok tik pats sau. Niekas nėra bausmė - žmogus už nieką nėra baudžiamas, viskas yra tik pamokos, kurias jis turi praeiti dėl savo paties nuodėmių. Beje, jei žmogus yra milijonierius, anaiptol nereiškia, kad gali jaustis Dievu ir švaistyti pinigus neapgalvotai. Jeigu šiame gyvenime tave apdovanojo turtais - pasidalink jais su kitais, būk dosnus, empatiškas, nepaliekantis kito nelaimėje, ištiesk pagalbos ranką, nes už gobšumą nukentėsi sekančiame gyvenime. Jei žiauriai, agresyviai elgsiesi su savo vaikais, tikėtina, kad kitame tau nebus jų duota. Žmogus privalo siekti harmonijos, tada jam bus visapusiškai atlyginama. Jeigu krikščionybėje (pvz ST) gali skaityti apie baudžiantį, žiaurų Dievą, tai Budizme nerasite absoliučiai jokių pykčio, agresijos, žiaurumo, baimės apraiškų. Visi mokymai, visos dogmos yra yra tik skleidžiančios gėrį, skatinančios žmogų tobulėti dvasiškai, kad jis gyventų santaikoje su savimi ir aplinka.
Atsakyti
_una_ as tikiu, Dievu kuris sukure visata, planetas, sukure zeme ir viska ko reikia ne tik mums-zmonems, bet ir gamtai, mes visi esame sios zemes dalis, taipogi visatos dalis, ta pati "grandine", kur kiekviena dalis yra labai svarbi. Jei parasysiu, kad Dievas tikrai mus sukure panasius i save g.gif gal ir neprajuokinsiu, bet jis tarytum visatos energija, kokiai aprasyti as tiesiog nerandu tinkamo zodzio, o mano fantazija tokio regejimo pati tikrai nesukurtu ax.gif
Kodel manes netenkina religijos, g.gif As gal to religijose ir neieskau, manes nereikia tenkinti nei religijomis, nei politikomis biggrin.gif As tik religijose daugiau iziuriu nauda, kuri man kazkaip "nesirisa " su Dievu. Gal man religijos netinka, nes as tos naudos neieskau g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Riviera Maya: 02 rugpjūčio 2015 - 16:06