Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas, Religija ar Ateizmas- kas racionaliau?

QUOTE(_una_ @ 2015 07 30, 12:26)
1.Teisingai, šis pavyzdys tik tiek ir tesako 4u.gif . Jokiu būdu visada nėra kaip laikrodis.

2. Apie Kūrėjo garbinimą kalba ŠR, ir apie nuolatinį bendravimą, santykį su Dievu. Galiausiai, kodėl Kūrėjas turėtų sukurti žmogų ir jį "numesti", užmiršti, neturėti su juo reikalų? Rodos nerašiau, kad bendruomenė gali būti tik susirenkanti religijos tikslais g.gif . Tiesiog nustebino mintis, kad žmogus iš esmės bendruomeniškas, bet religijos tikslais bendruomenės nereikia.

3. Taip, ne visiems reikia religijos, kad neprarastų žmogiško veido. Bet tik todėl, kad Dievo įsakymai yra įrašyti (gal ne pažodžiui biggrin.gif ) žmogaus prigimtyje. Jei ta prigimtis nėra labai sužalota, žmogus natūraliai jų laikosi, nors jie ir nėra labai patogūs. Taigi jis jokiu būdu nėra atskiriamas nuo gamtos.

Sakyčiau atvirkščiai - žmogus yra trapus, sukurtas iš dulkių ('Adam''adamah' - iš žemės.). Tačiau savitas gyvūnas savo Dievo įkvėptu "gyvybės alsavimu", Dievo įkvėptas "alsavimas" duoda žemės dulkėms gyvybę. Šitas žmogus negali būti vienas, jo būtis reikalauja ryšio su Kūrėju, su kūrinija ir moterimi.

4. Pažodžiui, žinoma, nėra parašyta, bet žodžiai "valdyti' ir "viešpatauti" tą suponuoja:
Dievas juos palaimino, tardamas: „Būkite vaisingi ir dauginkitės, pripildykite žemę ir valdykite ją! Viešpataukite ir jūros žuvims, ir padangių paukščiams, ir visiems žemėje judantiems gyvūnams(Pr 1,28).
Žmogus priklauso medžiaginei kūrinijai, tarp žmogaus ir žemės gilus ryšys, nuodėmės nesudarkytame Sode žmogaus darbo tikslas buvo užbaigti Kūrėjo darbą.

1. taigi ir negalima daryt tiesioginės išvados, kad jei purtant detales laikrodis nesusidaro, tai iš to seka, kad per milijardus metų (kas žmogaus protui nesuvokiamai ilgas laiko tarpas) negalėjo tinkamoms sąlygoms susiklosčius atsirasti pirmoji gyvybė, vykti evoliucija, atsirasti žmogus..
Žmogaus atsiradimas yra visiškas atsitiktinumas, evoliucija yra nenuspėjamas, daugelio faktorių veikiamas procesas. Lygiai taip pat galėjo žmonių ir nebūti. Galėjo gyvent dinozaurai.
Evoliucija savaime neprieštarauja dievo kūrėjo egzistavimui, bet žmogaus kaip aukščiausio, svarbiausio kūrinijoje iškėlimui - Taip.
2. Taip, ji rašė, kad bendruomenės reikia, ir ką ja laiko.
Tai, kad bendruomenė daugumai žmonių reikalinga, nereiškia, kad reikia bendruomenių skirtingiems gyvenimo aspektams.
Jei religinės bendruomenės dėl kažkokių priežasčių nepriimtinos, tai negi savą sektą kursi, kad tik būtų kažkokia bendruomenė?
3. Ne visai supratau mintį, bet apie atskyrimą nuo gamtos turėjau omeny, kad tas pats ŠV išskiria žmogų, kaip valdovą, Dievo paveikslą, ir pan. O ne pastato viename lygyje su gyvūnais, gamta (ar žemiau, kaip pagonybėje).
4. Būtent, cituojate tą pačią Genesis, kur nieko apie jokį rūpestį nėra. Būtent apie valdymą, viešpatavimą. Man tai toli gražu ne tas pats.
Ir ką, prisidauginom, prisiveisėm, naudojomės kuo galėjom, išpildėm šį Genesis skatinimą su kaupu. Bet mūsų kaip rūšies ateitis toli gražu negarantuota.

Kuo daugiau išmokstam, sužinom, tuo darosi sudėtingiau į ankstesnes formas sudėti savo pasaulėžiūrą. Pagonybė, kaip jūs sakote, garbino gamtą, nes jos prisibijojo (necituoju pažodžiui), nesuprato, kaip kas veikia. Kitos religijos ne kitokios - žmogus daug ko nežino, nesupranta, tam randa paaiškinimą (kad ir ne ant debesėlio ar Olimpo kalno sėdinčią, bet sužmogintą/antropomorfinę dievybę/es).
Atsakyti
As ko gero cia bandau tik irodyti, kad jei zmones netiki religija, tai nereiskia, kad netiki Dievu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Riviera Maya @ 2015 07 30, 16:12)
As ko gero cia bandau tik irodyti, kad jei zmones netiki religija, tai nereiskia, kad netiki Dievu  4u.gif

Ką apskritai religija turi bendro su Dievu? g.gif
Atsakyti
Man iš religijų pati artimiausia, logiškiausia, priimtiniausia ir nuoširdžiausia yra BUDIZMAS. Joje apskritai nematau jokių minusų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Avietinė Delčia. @ 2015 07 30, 14:44)
Man iš religijų pati artimiausia, logiškiausia, priimtiniausia ir nuoširdžiausia yra BUDIZMAS. Joje apskritai nematau jokių minusų smile.gif

nes ten nėra dievo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2015 07 30, 15:49)
nes ten nėra dievo biggrin.gif

Taip, bet užtat yra išmintis ir tiesos, kurių sakyčiau trūksta kitose religijose. Gal dėl to budizmas dažnai ir vadinamas ne religja, o tiesiog filosofija smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Avietinė Delčia. @ 2015 07 30, 13:44)
Man iš religijų pati artimiausia, logiškiausia, priimtiniausia ir nuoširdžiausia yra BUDIZMAS. Joje apskritai nematau jokių minusų smile.gif

O domitės juo kaip filosofija, ar ir aktyviai praktikuojate, laikotės priesakų, medituojate ir pan.?
Atsakyti
QUOTE(Riviera Maya @ 2015 07 30, 14:12)
As ko gero cia bandau tik irodyti, kad jei zmones netiki religija, tai nereiskia, kad netiki Dievu  4u.gif

Religija nereikia tiketi, tai yra tik garbinimo budas (tam tikros taisykles, atejusios is tradicijos, kaip reiketu atlikti tam tikrus ritualus). Bet jus teisi, tam net skirtingi zodziai sukurti - religingumas (siejamas su priskirymu save konkreciai religijai) bei dvsingumas (tikejimas Dievu, gali egzistuoti be priskyrimo save kuriai nors religijai).

Tema apie racionaluma: kas visgi yra protingiau, tiketi Dievu ar buti ateistu. Kuris pasirinkimas jums atrodo protingesnis/ teisingesnis? Kodel?

QUOTE(Gytarė @ 2015 07 30, 14:39)
Ką apskritai religija turi bendro su Dievu? g.gif

Religija yra paprociu visuma, kuri nurodo teisinga buda, kaip reikia garbinti Dieva. Tai tikrai labai susije:)

QUOTE(Avietinė Delčia. @ 2015 07 30, 14:52)
Taip, bet užtat yra išmintis ir tiesos, kurių sakyčiau trūksta kitose religijose. Gal dėl to budizmas dažnai ir vadinamas ne religja, o tiesiog filosofija smile.gif

Man rodos, kaip ir sake ankstesne vartotoja, tai vadinama filosofija del to, kad religijai is esmes reikia kazkokio Dievo, ko budizme ir nera. Biblijoje tikrai labai daug filosofijos ir isminties:) Korane, tikiu, taip pat. Apskritai, religijose dazniausia kalbama apie ramybe, meile ir visokius kitokius gerius, o tai jau automatiskai filosofiska.. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TrysKapeikos: 30 liepos 2015 - 17:18
QUOTE(TrysKapeikos @ 2015 07 30, 19:17)
Religija yra paprociu visuma, kuri nurodo teisinga buda, kaip reikia garbinti Dieva. Tai tikrai labai susije:)

Kuri religija teisingai garbina Dievą?
Atsakyti
QUOTE(BitėMaja @ 2015 07 30, 18:13)
O domitės juo kaip filosofija, ar ir aktyviai praktikuojate, laikotės priesakų, medituojate ir pan.?

Medituoju daug metų, man būtina medituoti dėl tam tikrų priežasčių (be to meditacija neatskiriama nuo budizmo) smile.gif Šios dogmos ir pasaulėžiūra labai artimi, todėl savaime suprantama, jog praktikuoju.

QUOTE(TrysKapeikos @ 2015 07 30, 18:17)
visuma, kuri nurodo teisinga buda, kaip reikia garbinti Dieva. Tai tikrai labai susije:)
Man rodos, kaip ir sake ankstesne vartotoja, tai vadinama filosofija del to, kad religijai is esmes reikia kazkokio Dievo, ko budizme ir nera. Biblijoje tikrai labai daug filosofijos ir isminties:) Korane, tikiu, taip pat. Apskritai, religijose dazniausia kalbama apie ramybe, meile ir visokius kitokius gerius, o tai jau automatiskai filosofiska.. smile.gif

Taip, žinoma, bet bent man asmeniškai biblija ir Koranas nėra tokie artimi dėl metaforų gausos ir galybės dviprasmybių, dėl kurių sunkiau suprasti ir priimti pačią esmę. Budizmas tieesiog arčiau širdies ir sielos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(TrysKapeikos @ 2015 07 30, 17:17)
Religija nereikia tiketi, tai yra tik garbinimo budas (tam tikros taisykles, atejusios is tradicijos, kaip reiketu atlikti tam tikrus ritualus). Bet jus teisi, tam net skirtingi zodziai sukurti - religingumas (siejamas su priskirymu save konkreciai religijai) bei dvsingumas (tikejimas Dievu, gali egzistuoti be priskyrimo save kuriai nors religijai).

Tema apie racionaluma: kas visgi yra protingiau, tiketi Dievu ar buti ateistu. Kuris pasirinkimas jums atrodo protingesnis/ teisingesnis? Kodel?


Cia as galiu tik is savo varpines biggrin.gif Man mano pasirinkimas atrodo teisingiausias mirksiukas.gif Man iki siol TIKRAI neprireike ne vienos religijos pagalbos, kad tiketi Dievu, , o ateiste tiesiog neteko pabudi , todel tokios patirties neturiu biggrin.gif
Kitiems ju pasirinkimas yra JU PASIRINKIMAS 4u.gif Ir jis jiems teisingiausias 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gytarė @ 2015 07 30, 17:23)
Kuri religija teisingai garbina Dievą?


Jus labai keistus klausimus uzduodate. T.y. jums tikrai neaiskus tokie dalykai, ar norite tiesiog pasierzinti? I koki Dieva tikite, ta tradicija ir remiates.

QUOTE(Riviera Maya @ 2015 07 30, 19:27)
Cia as galiu tik is savo varpines  biggrin.gif  Man mano pasirinkimas atrodo teisingiausias  mirksiukas.gif Man iki siol TIKRAI neprireike ne vienos religijos pagalbos, kad tiketi Dievu, , o ateiste tiesiog neteko pabudi , todel tokios patirties neturiu  biggrin.gif
Kitiems ju pasirinkimas yra JU PASIRINKIMAS  4u.gif Ir jis jiems teisingiausias  4u.gif


O teveliai buvo tikintys? T.y. man idomu, ar jus peremete savo seimos paziuras, ar individualiai itikejote.
Atsakyti