Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos maistui

QUOTE(milaaaa @ 2015 08 20, 09:05)
man nepriimtini prekybiniai santykiai seimoje, pas mus taip nera, tai negaliu diskutuoti, kas butu, jei butu 4u.gif

drinks_cheers.gif

O dėl papildomo darbo, tai jis gali būti ne iš savos profesijos. Todėl vertinti pagal tuos tarifus kažin ar reikėtų.

QUOTE(Rasma @ 2015 08 20, 10:14)
Man atrodo, jog dažniau pervertinama. Kiek žmonių turi žemės, gyvena kaimuose ir tarpsta iš pašalpų. Nes tokie vertingi, kad jau nebežino kaip ir uždirbt tiek. O kur reikia triūso įdėt, tai iškart neapsimoka, nes lengviau pinigai ateina iš bedarbystės, valstybės, sušelpiančiųjų ir t.t.


Tie moka save vertinti biggrin.gif
Atsakyti
Negaliu nepritarti Rasmai. Zinau seima, gyvenancia nuosavame name. Prie namo - jokios lysveles. Jos atlyginimas mazas, ir to negali sau leisti, ir ano, braskes tik karta per sezona gali nusipirkti, nes baisiai brangu... Pasiulai braskiu lysve prie namu pasisodinti - isvercia akis Ka tu, neapsimoka doh.gif

O siaip tai nusifantazavote i lankas su tom vistom.

Raseleuogele, o ka darete kitaip, kad pavyko asmenini rekorda sumusti? g.gif Nes as jau rankas keliu (pasiduodu) su savo smakais, toks jausmas, kad vis daugiau ir daugiau pravalgome.
Atsakyti
QUOTE(milaaaa @ 2015 08 20, 09:45)
tai ir perskaiciau kaip paraset 4u.gif ''perleidziu sesei ir pusserei, kurios viska perka...'' 4u.gif

Nu koks skirtumas KAM perleidžiu doh.gif Esmė tai mokamai ar nemokamai vištas valgau biggrin.gif Vaikų darželis, dievaži lotuliukas.gif Einu geriau savaitės išlaidas paskaičiuosiu ...
Atsakyti
QUOTE(Raselėuogelė @ 2015 08 20, 09:51)
Einu geriau savaitės išlaidas paskaičiuosiu ...

Neskaiciuokite, nes irgi laiko kainuoja biggrin.gif Ir jegu, ir elektros, jei kompiuteryje vedate apskaita. Neapsimoka, naudos jokios, vis tiek tuos pinigus jau isleidote biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 08 20, 09:48)
Negaliu nepritarti Rasmai. Zinau seima, gyvenancia nuosavame name. Prie namo - jokios lysveles. Jos atlyginimas mazas, ir to negali sau leisti, ir ano, braskes tik karta per sezona gali nusipirkti, nes baisiai brangu... Pasiulai braskiu lysve prie namu pasisodinti - isvercia akis Ka tu, neapsimoka  doh.gif


Na taip, čia jau kraštutinumas. Net aš, gyvendama mieste ir būdama pakankamai užimta, turiu savų braškių, serbentų - nedaug, bet bent vaikai pasmaguriauti gali. Kai Mažius paaugs, turėsiu ir prieskonių, salotų lysvelę.

Bet, prieskonių lysvelė balkone ar nuosavo namo kieme, ir visas ūkis - du skirtingi, nelygintini dalykai..Tikrai ne visi turi sąlygas, gali ir nori tuo apsiimti.
Žinoma, labai šaunu, kai gali ir nori. smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 08 20, 09:48)
Raseleuogele, o ka darete kitaip, kad pavyko asmenini rekorda sumusti?  g.gif Nes as jau rankas keliu (pasiduodu) su savo smakais, toks jausmas, kad vis daugiau ir daugiau pravalgome.

g.gif Nutariau nepirkt majonezo ir kečiupo, ko suvartojam tikrai nemažai g.gif Pabandžiau be jų apseit. Bet kaip jau supratom iš paskutinių puslapių apie vištas , kad juos pakeist gaminiais iš savų turimų produktų- tenka įdėt daugiau darbo gaminant maistą . Taigi piniginė išraiška mažesnė, bet pomidorų pastą ir majonezą mokinuosi gamint pati ax.gif Šiaip labai daug pinigų išeina bele kokiems papildomiems produktams g.gif Kol vasara tai turiu laiko terliotis, bet kai neturėsiu matyt vėl pirksiu. Šiaip mano pagrindinė išvada, kad kuo daugiau darai savo rankomis, tuo daugiau sutaupai pinigų. Vat tokia matematika. Aš net dešreles darausi, verdu mėsytę sumuštiniams ir pan. vietoj to kad pirkt kokį gatavą kumpelį ar sasiską. Vietoj varškės sūrelių, kurie anksčiau eidavo ne vienetais o dešimtimis, pradėjau daryt daugiau saldžių varškės desertų, pyragų ir pan. Ir dar vienas dalykas ko anksčiau nedariau, tai pradėjau vesti smulkią išlaidų apskaitą. Labai smulkią doh.gif Bet bent pradėjau matyt kur pinigai dingsta...
Papildyta:
QUOTE(Pireja @ 2015 08 20, 09:55)
Neskaiciuokite, nes irgi laiko kainuoja  biggrin.gif Ir jegu, ir elektros, jei kompiuteryje vedate apskaita. Neapsimoka, naudos jokios, vis tiek tuos pinigus jau isleidote  biggrin.gif

biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raselėuogelė: 20 rugpjūčio 2015 - 10:17
QUOTE(Raselėuogelė @ 2015 08 20, 11:15)
Vietoj varškės sūrelių, kurie anksčiau eidavo ne vienetais o dešimtimis, pradėjau daryt daugiau saldžių varškės desertų, pyragų ir pan.




bet vistiek tuoj bus šaukiančių, kad iškepti obuolių pyragą neapsimoka biggrin.gif, nesvarbu, kad obuoliai nuo medžio, o stiklinė cukraus, dvi stiklinės miltų ir 3 kiaušiniai bus suskaičiuoti bankucheno kaina - tipo nusipirkti pigiau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paladė: 20 rugpjūčio 2015 - 10:20
QUOTE(Rasma @ 2015 08 20, 10:14)
Man atrodo, jog dažniau pervertinama. Kiek žmonių turi žemės, gyvena kaimuose ir tarpsta iš pašalpų. Nes tokie vertingi, kad jau nebežino kaip ir uždirbt tiek. O kur reikia triūso įdėt, tai iškart neapsimoka, nes lengviau pinigai ateina iš bedarbystės, valstybės, sušelpiančiųjų ir t.t.

Aišku, aš sutinku su mintim, kad jei esi bankininkas, kuris už valandinį uždarbį gali ne tik vištas, bet ir pusę kaimo kur jos auginamos nupirkt, tai ir neapsimoka. Kitąvertus, galbūt tas vištukių auginimas jam padėtų sutaupyt atsisakant asmeninio psichoterapeuto.


Šiuo atveju kalbama ne apie pašalpinius, bedarbius ar žmones kurie iš atlygino neišgyvena ir ūkio vedimas jiems yra būtinybė.
Pilnai sutinku, kad turint žemės ir atsitikus gyvenime taip, jog netenkama darbo tikrai verta auginti, nes ne tik maisto bus namie, bet gal pavyktų tai ir darbu, kuris pinigus neša padaryti.
BET jei kalbame apie šeimą kuri dirba, kad ir standartiškai 8-17 val grafiku, vaikus iš darželių mokyklų susirenka, vieną kitą vakarą su draugais praleidžia, keletą kartų per metus važiuoja atostogų, tai klausimas ar apsimoka tikrai vertas apmąstymo. Jei darbas varginantis, toks kur neužtenka valandas atsėdėti, o reikia ir rezultatą padaryti, tai klausimas kokia bus darbo kokybė, jei žmogus ars - darbas iki 17 val, grįžti, pavalgyti, pabendrauti, namų ruošos darbus atlikti kelios valandos ir dar valanda laiko minimum gyvuliams ir daržams.
Man tiesiog gaila tokių žmonių, kurie savęs netausoja, buvusios kelios bendradarbės labai gyrėsi, kad naminę vištieną valgo, bet kiek to džiaugsmo, kai žmogus diena iš dienos išsunktas atrodo. doh.gif
Atsakyti
As noreciau pabandyti kiaules kumpi kepti ir ji naudoti sumustiniams ar siaip prie salotu. Bet vis kazkaip pamirstu nusipirkti.
Desreliu turiu visada (bado atveju), bet daznai neperkame. Padazu daug nenaudojame, tai cia nesutaupyciau. Sureliu, spalvotu jogurtu neperkame. Aplamai daug gaminu namie. Bet vat islaidos man vis tiek nepatinka.
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2015 08 20, 11:18)
bet vistiek tuoj bus šaukiančių, kad iškepti obuolių pyragą neapsimoka  biggrin.gif, nesvarbu, kad obuoliai nuo medžio, o stiklinė cukraus, dvi stiklinės miltų ir 3 kiaušiniai bus suskaičiuoti bankucheno kaina - tipo nusipirkti pigiau  biggrin.gif

Aišku neapsimoka. Vakar iškepiau, tai vos spėjau pusryčiams į darbą atidėti keletą gabalėlių. Ištirpo tiesiog akyse, atšalti nespėjęs verysad.gif O parduotuvėje tokį gabalą nupirkus, ko gero dar ir išmetimui liktų ax.gif

QUOTE(Argija @ 2015 08 20, 11:20)
BET jei kalbame apie šeimą kuri dirba, kad ir standartiškai 8-17 val grafiku, vaikus iš darželių mokyklų susirenka, vieną kitą vakarą su draugais praleidžia, keletą kartų per metus važiuoja atostogų, tai klausimas ar apsimoka tikrai vertas apmąstymo. Jei darbas varginantis, toks kur neužtenka valandas atsėdėti, o reikia ir rezultatą padaryti, tai klausimas kokia bus darbo kokybė, jei žmogus ars - darbas iki 17 val, grįžti, pavalgyti, pabendrauti, namų ruošos darbus atlikti kelios valandos ir dar valanda laiko minimum gyvuliams ir daržams.
Man tiesiog gaila tokių žmonių, kurie savęs netausoja, buvusios kelios bendradarbės labai gyrėsi, kad naminę vištieną valgo, bet kiek to džiaugsmo, kai žmogus diena iš dienos išsunktas atrodo.  doh.gif

Mano vaikai užaugo. Susirinkti, vežioti į būrelius nebereikia. Bendrų pramogų šeimai kiekis irgi smarkiai sumažėjo - jie jau nori pramogauti atskirai. Buities darbų kiekis sumažėjo - kažką jau pasidaro patys. Dienoje tiesiog atliko tos viena-dvi valandos, kurias anksčiau reikėjo skirti vaikams. MB pradėjo lankyti sportą tris kartus per savaitę, po maždaug 2 val. su nuavažiavimu ir parvažiavimu. Aš išplėčiau daržą. Tiesa, bandžiau ir aš kitus dalykus - sportą, alternatyvius kursus. Visgi man labiausiai tinka veiklos, kur galiu būti viena su savimi. Būtų sąlygos, auginčiau ir vištas. Nes su vištomis būti man irgi patinka biggrin.gif

QUOTE(Pireja @ 2015 08 20, 11:20)
As noreciau pabandyti kiaules kumpi kepti ir ji naudoti sumustiniams ar siaip prie salotu. Bet vis kazkaip pamirstu nusipirkti.
Desreliu turiu visada (bado atveju), bet daznai neperkame. Padazu daug nenaudojame, tai cia nesutaupyciau. Sureliu, spalvotu jogurtu neperkame. Aplamai daug gaminu namie. Bet vat islaidos man vis tiek nepatinka.

Kai vaikai buvo mažesni, kepdavau sumuštiniams mėsą. Keptas kumpis sausokas. Jiems ir man ant sumuštinių labiau patikdavo malti kepiniai - zuikiai. O šiaip vietoje sumuštinio puiki alternatyva yra sumuštinių keptuvėje kepta bandelė su įdaru. Iškepa gana greitai, mėsa kepta šviežiai. Tik tiek, kad aš jau daug metų neturiu sumuštinių keptuvės. Bet dabar vaikai suaugo iki to amžiaus, kai jau nori maistą neštis į mokyklą. Tai gal reikės grįžti prie to varianto.
Atsakyti
QUOTE(Raselėuogelė @ 2015 08 20, 11:15)
g.gif Nutariau nepirkt majonezo ir kečiupo, ko suvartojam tikrai nemažai  g.gif  Pabandžiau be jų apseit. Bet kaip jau supratom iš paskutinių puslapių apie vištas , kad juos pakeist gaminiais iš savų turimų produktų- tenka įdėt daugiau darbo gaminant maistą . Taigi piniginė išraiška mažesnė, bet pomidorų pastą ir majonezą mokinuosi gamint pati  ax.gif Šiaip labai daug pinigų išeina bele kokiems papildomiems produktams  g.gif Kol vasara tai turiu laiko terliotis, bet kai neturėsiu matyt vėl pirksiu. Šiaip mano pagrindinė išvada, kad kuo daugiau darai savo rankomis, tuo daugiau sutaupai pinigų. Vat tokia matematika. Aš net dešreles darausi, verdu mėsytę sumuštiniams ir pan. vietoj to kad pirkt kokį gatavą kumpelį ar sasiską. Vietoj varškės sūrelių, kurie anksčiau eidavo ne vienetais o dešimtimis, pradėjau daryt daugiau saldžių varškės desertų, pyragų ir pan. Ir dar vienas dalykas ko anksčiau nedariau, tai pradėjau vesti smulkią išlaidų apskaitą. Labai smulkią doh.gif Bet bent pradėjau matyt kur pinigai dingsta...


mes irgi nemazai suvartojam majonezo doh.gif noreciau mazint, pati kaip ir galeciau, bet kaip tai priversti daryti seima??? kaip jusu seima reagavo i tokiu dalyku isemima is apyvartos? as kai kur nerandu kuo ta majoneza pakeisti, aisku, galima tu patiekalu negaminti...
gamintis majoneza paciai man neatrodo pigu, daug aliejaus reikia, trumpai stovi, kitaip tariant vargo daugiau nei naudos g.gif
mes didziaja dali maisto gaminam patys.desreles taippat, jas saldom, nes darom daug vienu sykiu. labai skanu tokios namines desreles kepti lauke ant griliaus, orkaiteje su darzovem ar tiesiog isvirti. mesyte sumustiniams irgi gaminam- kepam dazniau. bet ir pirktines perkam. kartais perkam karsto rukymo vistu krutineles- tinka salotom ir sumustinims.
kartais rukom patys, zuvis irgi rukom(tiek pirktines, tiek suzvejotas).
beje, nebandet sok sureliu pasigaminti pati? mes vienu momentu gaminom, greita, nesunku ir labai labai skanu, su norimais priedais(ir ju kiekiu) 4u.gif

islaidas vedam jau labai seniai ir smulkiai. tik neturim jokiu sasiuviniu, skaiciuoja pc.

QUOTE(Paladė @ 2015 08 20, 11:18)
bet vistiek tuoj bus šaukiančių, kad iškepti obuolių pyragą neapsimoka  biggrin.gif


greiciausiai, perkant visus produktus neapsimoka g.gif bet mes kepam, nes gerokai skaniau uz pirktinius. mes kazkaip naminius kepinius labai vertinam.

QUOTE(Pireja @ 2015 08 20, 11:20)
As noreciau pabandyti kiaules kumpi kepti ir ji naudoti sumustiniams ar siaip prie salotu. Bet vis kazkaip pamirstu nusipirkti.
Desreliu turiu visada (bado atveju), bet daznai neperkame. Padazu daug nenaudojame, tai cia nesutaupyciau. Sureliu, spalvotu jogurtu neperkame. Aplamai daug gaminu namie. Bet vat islaidos man vis tiek nepatinka.


o ka gali pakeisti? nepamirsk vaiku lyties, amziaus ir edruno vyro biggrin.gif galima perziureti patiekalu ivairove, kazko atsisakyti... bet kad labai sumazinsi, nelabai tiketina.
kiaules kumpis man gal nelabai g.gif as kepu nugarine tampriai apsukus maise, neriebi, skani. galima kepti vistos krutinele su kaulu ir pjaustytis. kalakuto file ar kumpi g.gif

musu islaidos si menesi bilekokios doh.gif liepa vaikai atostogavo(dali maisto idejau), rugpjuti 3 seimos nariai atostogavo, dabar dar 1 atostogauja. tai tos cia pirkto maisto islaidos mazos, o atostoginio maisto atskirai neisskiriu, nes per sudetinga valiutas skaiciuot, priskiriu prie atostogu islaidu ir tiek.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2015 08 20, 10:38)
Kai vaikai buvo mažesni, kepdavau sumuštiniams mėsą. Keptas kumpis sausokas. Jiems ir man ant sumuštinių labiau patikdavo malti kepiniai - zuikiai. O šiaip vietoje sumuštinio puiki alternatyva yra sumuštinių keptuvėje kepta bandelė su įdaru. Iškepa gana greitai, mėsa kepta šviežiai. Tik tiek, kad aš jau daug metų neturiu sumuštinių keptuvės.

Vat maniskiai zuiki nelabai megsta. Aplamai malta mesa pripazista tik balandeliuose ar idarytose paprikose. Dar ciburekuose.
O kokia cia keptuve? Gal galite imesti nuoroda?
Del kumpio tai prisiskaiciau, kad ji galima kepti ivairiai, tame tarpe ir palaistant porto vynu. Arba pradzioje apvirus ir po to tik apkepti orkaiteje. Zodziu, reikai eksperimentuoti, bet visai tikiu, kad imanoma issikepti, kad butu valgoma.
QUOTE(milaaaa @ 2015 08 20, 10:42)
musu islaidos si menesi bilekokios doh.gif

Pas mane irgi. Turint omenyje, kad is atostogu grizome tik pries savaite, ir jau tieeek pravalgeme... doh.gif Plius maisto is LT siek tiek atsivezeme (varskes suriais, grikiai, rukyta mesa). Mesos nebera, suriu beveik irgi ne, bet vis tiek savaite gavosi islaidi.
Pas mus daugiausiai suvalgo vyresnysis, turbut, ne vyras. Rasiau kitoje temoje, kad nupirkau 4 spec.bandeles sumustiniams. Galvoju, privyniosiu su kepta vistiena, salotu lapais, agurkais, bus saldytuve vaikams bado atveju. Nespejau padaryti! Namo parnesiau 18.30, o jau kokia 20h tu bandeliu nebebuvo!
As manau, kad galima butu sutaupyti ant mesos musu atveju. Bet kad as sunkiai randu alternatyvu jai pakeisti.

Tiesa, gal kas bandete virti ceburekus su paruosta sluoksniuota tesla? Uzmaciau kazkur tokia ideja, gal verta demesio?
Atsakyti