Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos...

Sveikos 4u.gif

Detektyvų mylėtojos, sakykit ar Lars Kepler reikia knygas iš eilės skaityti ar nesvarbu seka? 4u.gif
Pasiilgau gero detektyvo, tai po Austen planuoju griebti Lars knygą, nes nesu jo skaičiusi,o atsiliepimų labai daug gerų smile.gif
Atsakyti
Mano metų ataskaita smile.gif
Perskaičiau 38 knygas (prieš tai 2014 m - 43 knygas).

Metų knyga - G.G.Marquez "Šimtas metų vienatvės" labai labai patiko, užvertųsi paskutinį puslapį dar kurį laiką vaikščiojau su knygos nuotaika.
Metų detektyvas - Jo Nesbo "Raudongurklė", nors labai "stumdėsi" su J.Dicker "Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą".
Metų trileris - J.Katzenbach "Analitikas", taip pat "stumdėsi" su G.Flynn "Aštrūs pjūviai". Abiejų rašytojų knygas ir toliau skaitysiu.
Metų stebuklingoji - E.Morgenstern "Naktinis cirkas"
Metų rytietiškoji - Khaled Hosseini "Tūkstantis saulių skaisčių"
Metų klasika - Axel Munthe "Knyga apie San Mikelę"
Metų pozityvas - L.Gounelle "Dievas visada keliauja incognito" (tarp kitko šią knygą perskaitė ir mano mačiutė, kuriai virš 80m ir ji labai jai patiko)
Metų linksmiausia - J.Jonasson "Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo"
Širdžiai mielos: C.Kelly "Mažo miestelio moterys", S.Jio "Paskutinė kamelija", Jojo Moyes "Vienas plius vienas", S.Montefiore "Senojo švyturio paslaptis", D.du Maurier "Rebeka"
Knyga, kuriai nežinau kokią nominaciją suteikti, bet nepaminėti jos negaliu, nes tikrai gera ir patikusi - M.Stepanova "Lazario moterys"

Atsakyti
QUOTE(Ledime @ 2016 01 08, 15:00)
Sveikos 4u.gif

Detektyvų mylėtojos, sakykit ar Lars Kepler reikia knygas iš eilės skaityti ar nesvarbu seka? 4u.gif
Pasiilgau gero detektyvo, tai po Austen planuoju griebti Lars knygą, nes nesu jo skaičiusi,o atsiliepimų labai daug gerų  smile.gif

Man visada labiau patinka skaityt pagal chronologine tvarka. Senokai Kepler knygas skaiciau, tai neduodu 100 proc. garantijos, bet rodos, aprasytos istorijos vsai nesusijusios, tik detektyvas tas pats.
Atsakyti
QUOTE(Ledime @ 2016 01 08, 17:31)
Mano metų ataskaita  smile.gif

Kokie turtingi metai.... Aš kokias 4 knygas iš sąrašo drąsiai galėčiau pavadinti Metų knygomis.
Atsakyti
Sveikos, skaitytojos 4u.gif

Labai seniai čia bebuvau, nors skaityti nenustojau

QUOTE(Ledime @ 2016 01 08, 13:00)
Detektyvų mylėtojos, sakykit ar Lars Kepler reikia knygas iš eilės skaityti ar nesvarbu seka?

Aš kaip tik dabar skaitau L. Kepler "Hipnotizuotoją". Tai mano skaitoma jo pirmoji knyga, bet kiek esu girdėjus, kažkokio eiliškumo nėra, tik tas pats veikėjas policininkas. Čia turbūt kaip pas Marininą, galima skaityti atskirai, galima ir iš eilės.


Štai ir mano knyginė ataskaita už 2015 metus.

Viso perskaityta 85 knygos (10 knygų mažiau negu 2014 m.). Iš perskaitytų - 80 knygų iš bibliotekos, 3 nuosavos ir 2 skolintos. Iš visų perskaitytų – 19 knygų yra lietuvių autorių.

Užsienio rašytojų trejetukas
(atsitiktine tvarka)


1. Lisa Genova „Ta pati Alisa“
2. Gillian Flynn „Dingusi“
3. Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“

Kitos labai patikusios knygos

1. Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“
2. Syrie James „Slapti Šarlotės Brontės dienoraščiai“
3. Michel Bussi „Svetimas kūdikis“
4. Chris Bohjalian „Pribuvėjos dienoraštis“
5. Anne Gesthuysen „Seserys“
6. Jodi Picoult „Salemo raganos“
7. Naomi Wood „Hemingvėjaus žmonos“
8. Aleksandra Marinina „Nutrauktos gijos“, I, II, III tomai
9. Giullaume Musso „Popierinė mergina“
10. Liane Moriarty „Slaptas mano vyro gyvenimas“

Lietuvių autorių penketukas
(atsitiktine tvarka)


1. Rūta Vanagaitė „Ne bobų vasara“
2. Undinė Nasvytytė „Apie pulką ir mergelę“
3. Doloresa Kazragytė „... be pabaigos“
4. Audronė Urbonaitė „Mano didžioji nuodėmė žurnalistika“
5. Birutė Jakučionytė „Moteris iš raudonos audi“

Metų negrožinė

Oprah Winfrey „Mano gyvenimo atradimai“

Metų detektyvas

Simon Beckett „Kapo šauksmas“

Metų nusivylimai

1. Jillian Lauren „Mano gyvenimas hareme. Kaip aš dirbau sultono vakarėliuose“
2. Logan Belle „Bibliotekininkė“


Metų paaugliška

Maite Carranza „Užnuodyti žodžiai“


Metų storiausia

John Grisham „Jovarų takas“, 512 psl.

Metų ploniausia

Romualdas lankauskas „Kas nutiko ponui X“, 125 psl.


Planai 2016 metams – perskaityti daugiau knygų nei šįmet ir daugiau skaityti nuosavų knygų. Apsilankyti „Knygų mugėj“
Atsakyti
QUOTE(Magnė @ 2016 01 09, 21:30)
Iš visų perskaitytų – 19 knygų yra lietuvių autorių.

Pagirtinas dalykas. smile.gif

Aš irgi seniai čia lankiausi, tiksliau, rašiau, nes perskaitydavau tai viską. Dedu savo ataskaitą, gal tai bus proga sugrįžti su savo atsiliepimais, jei tik tema išvis nenusibaigs. verysad.gif

2015 m. dėl laiko stokos perskaičiau labai nedaug- tik 31 knygą. Iš jų 8 anglų kalba, 3- lietuvių autorių, daugiausia perskaičiau I. Allende kūrinių (4).

Nors nebuvo tokios ypatingos knygos, kuri trenktų per širdį ir smegenis, kaip labiausiai patikusias įvardinčiau šias:

Rita Baltušytė "Akvilė: neprašyk auksinės žuvelės plauti indų"
Eugenijus Ališanka "Gatvė tarp dviejų bažnyčių"
Elias Canetti "Išgelbėtas liežuvis. Vienos vaikystės istorija " ir "Susižvalgymai"
Susan Fletcher "Eve Green"

Kitos patikusios knygos:

Isabel Allende "The infinite plan/ Begalinis planas" ir "Sala po vandenynu"
Thornton Wilder "Kovo idos"
Frederic Beigbeder "Oona & Salinger"
Philippa Gregory "Earthly joys/ Žemiškieji džiaugsmai"
Algimantas Polis "Rifo mazgas"

Mažiausiai patikusios knygos:

Mišelis Biutoras "Permaina"
Robert Irwin "Arabiškasis košmaras"

Labiausiai nuvylusios knygos (ne todėl, kad nepatiko, bet kad tikėjausi iš jų daug daugiau):

Hermann Hesse "Sidharta"
Haruki Murakami "Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo klajonių metai"

Metų atradimais pavadinčiau du autorius- Elias Canetti ir Susan Fletcher.

Prieš metus jei ne čia, tai bent sau mintyse žadėjau nustoti pirkti knygas, o vietoj to mažinti savų neskaitytų krūvą- tą ir padariau (nusipirkau tik 5, nors norėjau žymiai daugiau). Gerai būtų tą tęsti ir šiemet.


Pirma šių metų knyga- Catherine Cookson "The man who cried/ Vyras, kuris verkė". Patiko, bet Cookson jau esu atsivalgiusi, liko dar viena neskaityta, tai po jos turbūt bus gana. Dabar skaitau Ilfo ir Petrovo "Dvylika kėdžių"- visai smagu.




Atsakyti
Kaip aš čia praleidau Dicker „ Visa tiesa apie Hario Kveberto bylą”? Priskiriu prie metų geriausių smile.gif

katilina, smagu skaityti Tave smile.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif

na pasigirsiu ir aš savo kukliu sąrašėliu smile.gif perskaičiau 22 knygas.
Mano geriausia ir storiausia knyga - Gregory David Roberts "Šantaramas"
Taip pat patiko Edvino Kalėdos knygos "Auksaviriai I, II dalys".
Laiko gaišimas - 50 pilku/tamsesnių/išlaisvintų atspalvių.
Atsakyti
QUOTE(abiga @ 2016 01 08, 22:26)
Man visada labiau patinka skaityt pagal chronologine tvarka. Senokai Kepler knygas skaiciau, tai neduodu 100 proc. garantijos, bet rodos, aprasytos istorijos vsai nesusijusios, tik detektyvas tas pats.

Jei išeina tai tikrai smagiau iš eilės skaityti smile.gif

QUOTE(Aimma @ 2016 01 08, 22:35)
Kokie turtingi metai.... Aš kokias 4 knygas iš sąrašo drąsiai galėčiau pavadinti Metų knygomis.

Ačiū 4u.gif O kokios tos 4 knygos būtų? smile.gif

QUOTE(Magnė @ 2016 01 09, 22:30)
Labai seniai čia bebuvau, nors skaityti nenustojau
Aš kaip tik dabar skaitau L. Kepler "Hipnotizuotoją". Tai mano skaitoma jo pirmoji knyga, bet kiek esu girdėjus, kažkokio eiliškumo nėra, tik tas pats veikėjas  policininkas. Čia turbūt kaip pas Marininą, galima skaityti atskirai, galima ir iš eilės.
Planai 2016 metams – perskaityti daugiau knygų nei šįmet ir  daugiau skaityti nuosavų knygų. Apsilankyti „Knygų mugėj“

Jei iš eilės skaityti,tai pagal leidimo metus žiūrėti?Nes kiek žinau pvz. Nesbo tai ne iš eilės leido knygas g.gif
O knygų skaičius įspūdingas, bent jau man bigsmile.gif Aš nuo praėjusių metų galo stengiuosi turimas knygas perskaityti,nes kai kurios jau ne vieni metai lentynoje blush2.gif Ir į Knygų mugę noriu, nes paskutinį kartą tik 2012 m buvau blush2.gif

Smagu metines ataskaitas skaityti,dar labiau norimų knygų sąrašą pasipildau 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(muminukas @ 2016 01 05, 00:08)
Įkeliu nuorodą į tripadvisor čia. Po fotki apmokestinimo dar nepasidariau, per kur kitur kelti nuotraukas  ax.gif

Mano metų geriausia - vaikiška biggrin.gif Sara Pennypacker serija apie mergaitę Clementine.

user posted image
Metus pakeičiau negreitai skaitydama Tapino Maro dieną. Vilko valanda greičiau susiskaitė.

4u.gif

Kadangi maniškis dar dvimetis tai man metų vaikiška muminukų istorijos wub.gif
Atsakyti
Labos, knygės.

Mano praėjusių metų ataskaita 4u.gif
Perskaitytos 64 knygos, iš jų 12 lietuviškos, 2 audio.

Geriausia
V. Ratner "Banjano šešėly"

Geriausia lietuviška
A. Šlepikas "Mano vardas Marytė"

Metų klasika
Golsvortis "Forsaitų saga"

Metų malonumas:

J. Austen "Mansfildo parkas"

Kitos geros:
Č. Dikensas "Didieji lūkesčiai"
V. Butautis "Kiek kainuoja vaikai"
L. See "Baltoji gėlelė"
Stepnova 'Lazario moterys"
K. Vonegutas "Čempionų pusryčiai"

Nepateisino lūkesčių:
"Antroji evangelija pagal Užkalnį" - nes pirma buvo daug geresnė
"Bado žaidynės" - papiktino, kad knyga skirta vaikams, per daug kraujo ir smurto
Olsen "Fazanų žudikai", nes "Moteris narve" daug geresnė
D. Koomson "Mano vyro paslaptis" - kvailos intrigėlės
Watson "Kol nenuėjau miegot" - nes tikėjausi, kad bus panašu į "Į tamsiausią kampą"

Graužtukai:
50 atspalvių
"Maorės prakeiksmas"
Kepenienė "Maršalitas"
A. Gutjė "Melynas rūkas"
Atsakyti
Knygų klubas paskelbė 2016 iššūkį, kai kurie dalyviai rodomi kaip jau beveik įvykdę doh.gif
Atsakyti
Tai aisku kas cia yra pabaigt ta isuki. parasai kad per metus perskaitysi 5 knygas, kai istikruju tu ju suvalgai netoli simto. ir tos penkios yra juoku darbas. Cia bet kuris gudruolis toki 'issuki' gali pasidaryti.
Atsakyti