Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos...

QUOTE(Ledime @ 2016 01 08, 07:00)
Sveikos 4u.gif

Detektyvų mylėtojos, sakykit ar Lars Kepler reikia knygas iš eilės skaityti ar nesvarbu seka? 4u.gif
Pasiilgau gero detektyvo, tai po Austen planuoju griebti Lars knygą, nes nesu jo skaičiusi,o atsiliepimų labai daug gerų  smile.gif


Geriau is eiles, nes kai kurie ivykiai susije su jo seima. Neskaitant is eiles nebutu visai aisku.
1. Hipnotizuotojas
2. Paganinio kontraktas
3. Ugnies liudininkas
4. Smelio zogus
5. Persekiotojas

Atrodo, kad lietuviskai ir isleistos visos is eiles.
Atsakyti
QUOTE(giliute @ 2016 01 13, 17:16)
Labos, knygės.

Mano praėjusių metų ataskaita 4u.gif
Perskaitytos 64 knygos, iš jų 12 lietuviškos, 2 audio.

Nepateisino lūkesčių:
Watson "Kol nenuėjau miegot" - nes tikėjausi, kad bus panašu į "Į tamsiausią kampą"

Daug gerų knygų thumbup.gif
Ši knyga ir mano lūkesčių nepateisino, nežinau ko tikėjausi, galbūt,kad labai įtrauks, bet vietomis skaitant būdavo labai įdomu,vietomis nuobodu g.gif
O Fazanų žudikai buvo pirma Olsen skaityta knyga, tai irgi nesužavėjo,kad norėtųsi skaityti kitas knygas. Nepatiko motyvai- žudymas dėl žudymo g.gif

QUOTE(zose61 @ 2016 01 13, 22:08)
Geriau is eiles, nes kai kurie ivykiai susije su jo seima. Neskaitant is eiles nebutu visai aisku.
1. Hipnotizuotojas
2. Paganinio kontraktas
3. Ugnies liudininkas
4. Smelio zogus
5. Persekiotojas

Atrodo, kad lietuviskai ir isleistos visos is eiles.

Ačiū 4u.gif

Man šiais metais lėtai skaitosi,vis dar pirmą knygą skaitau rolleyes.gif

Dar labai įdomu būtų sulaukti Sielos sparnų Metų ataskaitos bigsmile.gif
Atsakyti
Aš irgi žadu savo suvestinę pateikti, bet vis laiko pritrūkstu.


Noriu paprašyti parekomenduoti, kokią seriją knygų, vertų skaitymo. na pvz. Bado žaidynės, kurių neskaičiau. biggrin.gif Domina mane labiau, kiek galima realistišesnės knygos.
Atsakyti
Silva rerum serija. Va kaip tik dabar skaitau. Gana realistiska, kiek galima manyti apie ta laikotarpi ax.gif biggrin.gif ir gera thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2016 01 14, 18:23)
Aš irgi žadu savo suvestinę pateikti, bet vis laiko pritrūkstu.
Noriu paprašyti parekomenduoti, kokią seriją knygų, vertų skaitymo. na pvz. Bado žaidynės, kurių neskaičiau. biggrin.gif Domina mane labiau, kiek galima realistišesnės knygos.

Lauksime labai thumbup.gif
Aš matyt nesu skaičiusi geros knygų serijos, tad parekomenduoti negaliu g.gif Iš tokių lengvų tik Atranka/Elitas/Vienintele visai patiko, bet cia toks lengvas skaitinys smile.gif Dar S.Ebert Pribuvejos serija patiko, gaila,kad tik nebeisleidzia daugiau knygu g.gif
Dar labai patiko" Baltojo debesies salyje" Sarah Lark, turetu buti dar dvi knygos, bet pakolkas isleista tik viena. Sita labai labai man patiko smile.gif

QUOTE(Lina1985 @ 2016 01 15, 00:30)
Silva rerum serija. Va kaip tik dabar skaitau. Gana realistiska, kiek galima manyti apie ta laikotarpi ax.gif  biggrin.gif  ir gera thumbup.gif

Va sita laukia eileje po dabartines knygos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2016 01 14, 16:23)

Noriu paprašyti parekomenduoti, kokią seriją knygų, vertų skaitymo. na pvz. Bado žaidynės, kurių neskaičiau. biggrin.gif Domina mane labiau, kiek galima realistišesnės knygos.


skaitei Tapino Vilko valanda ir Maro diena? aišku, su fantastikos elementais, bet jie labai realistiški smile.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2016 01 15, 13:41)
skaitei Tapino Vilko valanda ir Maro diena? aišku, su fantastikos elementais, bet jie labai realistiški  smile.gif

Ne, Tapino neskaičiau, bet rengiuosi. Bijau šiek tiek, kad bus sudėtingos.

Silva Rerum perskaičiau. wink.gif

O jei ir su fantastikos elementais, kaip kad girdžiu dabar kalbant skaito Svetimšalė, Pirmykštė moteris arba A Game of Thrones? Esate, kuri "užsikabliavusi" už tokių? wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuvyte26: 15 sausio 2016 - 13:56
QUOTE(zuvyte26 @ 2016 01 15, 13:55)
Ne, Tapino neskaičiau, bet rengiuosi. Bijau šiek tiek, kad bus sudėtingos.

O jei ir su fantastikos elementais, kaip kad girdžiu dabar kalbant skaito Svetimšalė, Pirmykštė moteris arba A Game of Thrones? Esate, kuri "užsikabliavusi" už tokių? wink.gif


nea, nebus sudėtingos smile.gif aišku, yra "istorinių" veikėjų, bet daugiau mažiau žinomi ir, pvz., Žemaitė antroje knygoje yra žvalgų būrio vadė, probėkšmais užsimenama apie rašytoją, bet nereikia išsamiai žinoti jos biografijos.
nesu 4u.gif
Atsakyti
Pirmykste moteris dvi knygas suskaiciau. visai nieko. nieko labai rimto bet idomu. Likusias turiu atsisiuntus kazkur bet nebedabrendu iki ju kaip ir iki sostu karu serijos. sito tai tik seriala visai nesenei suziurejau.
Atsakyti
QUOTE(zuvyte26 @ 2016 01 15, 14:55)
Ne, Tapino neskaičiau, bet rengiuosi. Bijau šiek tiek, kad bus sudėtingos.

Silva Rerum perskaičiau. wink.gif

O jei ir su fantastikos elementais, kaip kad girdžiu dabar kalbant skaito Svetimšalė, Pirmykštė moteris arba A Game of Thrones? Esate, kuri "užsikabliavusi" už tokių? wink.gif

Sostų žaidimo tris dalis skaičiau, tai vertos dėmesio mirksiukas.gif vietomis kiek nenuspėjama, vietomis gali pasirodyti ištęsta, bet įdomi serija. Tiesa, knygos fantastinės, bet dažnai fantastikos nė nesijaučia (kol nepasirodo drakonai ar pan.).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laTulipe: 15 sausio 2016 - 21:36
Mano kasmetinė, dabar jau 2015-ųjų metų ataskaita

Perskaičiau 70 (pernai - 86) knygas, tai 16 knygų mažiau nei pernai: tik 3 (5) lietuvių ir net 67 užsienio autorių knygų.
Šie metai buvo keistoki, nes skaičiau gan vidutines knygas, reta, kuri mane taip sužavėdavo, jog įkyriai ją rekomenduočiau kažkam kitam. Žinoma, buvo keli atradimai, bet visada jų norisi daugiau. Žiūrėsim, gal kitie metai bus produktyvesni visomis prasmėmis.
Reziumuojant, neįveikiau 2015-ųjų metų knygų iššūkio. Nemanau, kad tai labai blogai, perskaičiau iš užsibrėžtų tik 4 knygas, t.y mažiau nei pusę iššūkio knygų.
Šiais metais noriu susipažinti, prisijaukinti Marcel Proust'ą. Atrasti daugiau gražios ir geros grožinės literatūros, perskaityti biografijų, autobiografijų bei gerų naujų detektyvų. Nieko nepadarysi, tai mano aistra. Taip pat dalyvausiu 2016 metų knygų iššūkyje visiškai tik dėl savęs. Niekada jo neįveikiau, tai žiūrėsim, kaip šiais metais seksis. Vis bandau.


Metų atradimai:

1. Labiausiai motyvuojanti knyga - Arnhild Lauveng - "Auštant aš virsdavau liūtu"
2. Diane Chamberlain knygos
3. Nauji skandinavų detektyvų rašytojai:
Carin Gerhardsen, Liza Marklund, Leif G. W. Persson
4. Ir paprastos, neįmantraus stiliaus knygos gali būti smagios - Kerstin Gier - "Mamų mafija"

Geriausios metų knygos:


Christina Baker Kline - Našlaičių traukinys"
Marya Hornbacher - "Iššvaistytas gyvenimas"


Kitos knygos, kurios man labai patiko:


Clare Morrall - "Kitų kalba"
Tony Parsons - "Vyras ir žmona", "Šeimos keliu"
Diane Chamberlain - "Prieš audrą", "Tėvas ir duktė"
Herbjorg Wassmo - "Stiklinė pieno"
Laurent Gounelle - "Dievas visada keliauja incognito"
Daniel Glattauer - "Visada tavo"
Gillian Flynn - "Aštrūs pjūviai"
Irvin D. Yalom - "Kai Nyčė verkė"
Jodi Picoult - "Vienišas vilkas"
Jojo Moyes - "Vienas plius vienas"

Metų detektyvai:


1. Ursula Poznanski - "Penki'
2. Jo Nesbø - "Galvų medžiotojai"
3. Lisa Gardner - "Peržengti ribą"
4. Robert Galbraith - "Gegutės šauksmas"
5. Carin Gerhardsen - "Imbierinis namelis"


Metų detektyvų rašytojų atradimas
1. Carin Gerhardsen
2. Ursula Poznanski

Geriausios psichologinės knygos:

1. Susan Forward, Craig Buck - "Toksiški tėvai"
2. Alice Miller - "Kūno maištas"
3. Louann Brizendine - "Moters smegenys"
4. James F. T. Bugental - "Menas būti gyvam. Egzistencinės tapatybės paieškos"

Geriausios lietuvių rašytojų knygos:
Sunku išrinkti, nes jų buvo minimaliai, tai gal Monika Budinatė - "Geismo dukterys"

Metų nusivylimai

Mary Higgins Clark - "Pavojinga tiesa"
Patricia Cornwell - "Visi įkalčiai"
Jodi Picoult - kuo toliau tuo neįdomiau
S. J. Watson - "Antrasis gyvenimas" - per daug, matyt, tikėjausi
Nele Neuhaus - "Piktas vilkas" - nepatiko tematika

Labiausiai suintrigavusi, nustebinusi knyga

Gillian Flynn - "Aštrūs pjūviai" - tokios niūrios tematikos nesitikėjau
Arnhild Lauveng - "Auštant aš virsdavau liūtu"- nustebau, kad šizofrenija yra pagydoma liga
Marya Hornbacher - "Iššvaistytas gyvenimas"- atviras pasakojimas, kaip žmogus save gali vesti link mirties


Storiausia knyga – Jo Nesbø - "Šarvuota širdis" (616 psl.), ploniausia - Edwin S. Schneidman - "Savižudžio sąmonė" (151psl.).


Suvestinė:
40 % (pernai 37,2 %) - detektyvai
21,4 % (pernai 16,3 %) - psichologinė literatūra
38,6 % (pernai 46,5 %) - grožinė literatūra

Nors perskaičiau mažiau nei perna, tačiau keliu sau kartelę ir kitais metais užsibrėžiau tikslą - perskaityti 80 knygų.


Šiek tiek skaičiukų:
Per mėnesį perskaičiau 5,8 knygos (pernai 7,2)
70 knygų = 24 188 perskaityti puslapiai.
Per dieną vidutiniškai perskaičiau po 66,09 psl. (pernai - 77,7 psl.)

4u.gif
Atsakyti
zuvyte26, kodėl Mary Higgins Clark - "Pavojinga tiesa" metų nusivylimas? ar labai ant tradicinio kurpaliaus?
Atsakyti