Įkraunama...
Įkraunama...

Akvariumas


BENDRAUJAME, KLAUSIAME IR ATSAKOME BEI DALINAMĖS SAVO PATIRTIMI         user posted image

user posted image

UŽDUODANT KLAUSIMĄ REKOMENDUOJAMA APRAŠYTI:
Kokio dydžio akvariumas? koks jo amžius (nuo paskutinio „restarto“)?
Jei akvariumas jaunas (iki 3 mėn.) smulkiai aprašykite „paleidimo“ eigą.
Koks filtras, ar visą parą jis veikia?
Kokia akvariume vandens temperatūra?
Koks priežiūros režimas (vandens keitimai, maitinimas)?
Ar yra akvariume gyvų augalų? kiek ir kokių?
Koks akvariume apšvietimas? kiek val. per parą šviečia? ar gaunama saulės šviesa?
Kiek ir kokių akvariume žuvų? kokio dydžio/amžiaus jos yra?
Ar naudojamos „aukštosios technologijos“: co2, trąšos, anglis, durpės, vaistai, kt. chemijos?
Kokie požymiai, kuriais remdamiesi, sprendžiate kas negerai?


PIRMIEJI ŽINGSNIAI:
Akvariumo įrengimas

Akvariumo parinkimas ir suderinamumas

Formulė pasiskaičiuoti grunto kiekiui:
(akvariumoilgis X akvariumoplotis X gruntostoris_cm)/1000=gruntokiekis_litrais

FILTRAVIMAS, FILTRŲ RŪŠYS:
Akvariumo filtravimas
Filtrai
Akvariumo filtrų priežiūra
Nuoroda - filmukas kaip išplauti filtrą ("bačką")

APŠVIETIMAS:
Akvariumo apšvietimas ir šildymas
Lempos, lempų tipai
Apšvietimo įranga
Apie lempas ir akvariumo apšvietimą (forumas)

CO2:
CO2 SISTEMA (iš gesintuvo) (pasidaryk pats)
CO2 pet taroje (pasidaryk pats)
CO2 įranga už 5Lt 
CO2 difuzorius (medinis) (pasidaryk pats)
CO2 difuzorius (vata) (pasidaryk pats)
CO2 kontrolė (pasidaryk pats)
CO2 kiekio priklausomybė nuo KH ir pH reikšmių
CO2 ir šviesos įtaka augalų augimui

DUMBLIAI:
Įžanga į dumblių kontrolę
Dumblių kontrolė
Dumbliai – naikinimas (neturintiems co2)
Dumbliai – naikinimas (akvariumai su co2)
Dumblių naikinimas – pavojingas būdas:

PIRMINIAI MAISTO MEDŽIAGŲ TRŪKUMAI AUGALUOSE:
Maisto medžiagų trūkumo požymiais augalams (paveikliukas)
Maisto medžiagų trūkumo požymiais augalams (aprašymas)

TRĄŠOS:
Emasolutions trąšos (lietuviškos)
Vimi trąšos (lietuviškos)
Kurios trąšos geriausios?
Užsienio gamintojų trašų sudėtis
Matavimo vienetai
Programa trąšų skaičiavimui
Vandens fizinės ir cheminės savybės: daug atsakymų

KAI SERGA ŽUVYS:
Žuvų ligos ir gydymas
Dažniausiai akvariumuose pasitaikančios žuvų ligos
Akvariumo ligos

Azoto ciklas arba kodėl žuvys miršta taip keistai...

Druskos panaudojimas gėlo vandens akvariume

PARDUOTUVĖS:
Zoocentras
Nesefauna
Reriz
Kika
Hipika
Stalma
Hepatus
Žuvytės.com

AKVARIUMŲ GAMYBA:
Noriuakvariumo.lt (Klaipėda)
Atlantidos projektas (Vilnius)
Stalma (Vilnius)

ŠALDYTO MAISTO RŪŠYS IR APRAŠYMAI:
Šaldyti maistai
Gyvas žuvų maistas

Katalogas produkcijos SERA (rusu k.): įranga, akvariumai, aksesuarai, pašarai, vitaminai, testai ir t.t.

CIKLIDINIAI AKVARIUMAI:
Ciklidai.lt
Ciklidinės žuvys 
Afrikos-ciklidai
cilkidai
American cichlids (rusų kalba)
Ciklidų akvariumo įrengimas. (Malavio ežero)

SRAIGĖS:
Akvariuminės sraigės (lietuvių kalba)
Ampuliarijos (anglų kalba)
Apie įv. sraiges (rusų kalba)

KREVETĖS:
Forumo tema apie krevetes
Krevečių pirkimas internetu
Krevetės ir sraigės (anglų kalba)

VARLĖS:
Akvariuminės varlės (anglų kalba)

GUPIJOS:
Svetainė apie gupijas (anglų kalba)
Gupijos (lietuvių kalba)

Susimodeliuok akvariumą pats

ĮVAIRIOS FOTOGALERIJOS.
Pasisemkite idėjų akvariumo apželdinimui ar šiaip akis paganykite:

AGA akvariumo dizainų konkursai (dalyviai iš viso pasaulio)
Įv. akvariumų nuotaukos
Fotogalerija
Oliver Knott akvariumai
Akvariumų galerija

AKVARIUMISTŲ FORUMAI IR PUSLAPIAI:
Aquarium.lt
Aquascape.lt  
Akvamanai.lt  
Akvariumas.lt (kartais neveikia) 
Akvariumas.net
Aquaclub.lt
Akvariumas.com
Akvariumai.ucoz.com
Freewebs
Akvariumas.weebly
Aquazoo.lt
Cichlasoma.lt (ciklidai)

Pliurpalių TOP10:
arvydas. 213
evora 51
Eri` 42
Daiva R. 37
waidoshele 35
cile 21
aisha7 21
Lionesss 20
*Carma 17
Dilma 17

Atsakyti
Aciu uz nauja tema.
Arvydai, ka as ten tureciau zinot? jei apie samanas tai as nieko neturiu, isskyrus pele kur is tamstos gavus. smile.gif
Atsakyti
Vanduo jau nuskaidrėjo

user posted image

Arvydai, va kaip įkurdinau, vieta rami, srovės gauna mažai, vos kruta "lapeliai", tik reiks viršutinę samaną šiek tiek patraukt, kad gautų dar daugiau šviesos. Beje, po apačia matosi tos raudonlapės kriptos, tik spalva tokia bordo su žalumu, nu v.ž mistinis tas kupstas. Ai beje, truputį dešiniau nuo jų, matosi "garbanotoji" kripta, ta pati didžialapė, kur už kelmo užkišta ir lapai paviršiuje plaukioja. Irgi sumąstė pabūt mini doh.gif .

user posted image

Va taip poilsiauja viena iš lapučių ant paskandintos ričijos

user posted image
Atsakyti
Sveiki, pas mane is waidosheles gautu 7 krevetkiu kokius 7kartus daugiau patapo. Visur smirineja mazges. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sandia @ 2015 11 02, 21:57)
Sveiki, pas mane is waidosheles gautu 7 krevetkiu kokius 7kartus daugiau patapo. Visur smirineja mazges. bigsmile.gif

Kokios rusies?
Greit jos dauginasi.


Reikia man tos ricijos doh.gif dar ir zeline kazkokia buvau internete nusiziurejus. turbut teks i baze varyt savaitgali biggrin.gif
Atsakyti
Oi kaip aš krevečių vėl norėčiau, tik jau daryčiau vien krevetyną atskirai, tam ir du akvariumai dar laikomi ateičiai ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(Dzerse @ 2015 11 02, 22:10)
Oi kaip aš krevečių vėl norėčiau, tik jau daryčiau vien krevetyną atskirai, tam ir du akvariumai dar laikomi ateičiai ax.gif .

Man labai grazu tie akvariumai su geru "apzeldinimu" wub.gif


Turbut nerodziau, bet vistik turiu jau blush2.gif
user posted image
nesinorejo cheriu, sokolada turiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(arvydas. @ 2015 11 02, 20:21)
thumbup.gif  Lauksiu dar poblaivis  lotuliukas.gif  rolleyes.gif
Tik paparti zvejosim kartu. Uztruks arti 10 minuciu  g.gif  (Nenoriu atidarinet TV jei kas nors pasikeistu ir neatvaziuotumet). Papypsekit  4u.gif

Na, jei reiks jį dar "gaudyti", tada greičiausiai visa šeima ateisim tavo TV pažiūrėti. cool.gif
P.S. prašom labai nesiafišuoti, kad "Kongo" papartį gaudom, nes MB dabar l.džiaugiasi, jų atsikratęs, na o aš noriu vėl jų užsiveisti lotuliukas.gif Geriausia būtų prie ragalapio kokį nediduką "prikabinti"- atseit nepastebėtas ir per klaidą papuolė... biggrin.gif
Nes man dabar trūksta dar ant grunto augančių augaliukų, o žuvis knisanti augalus, bet jau ne per daugiausiai likusi tik viena.
P.S. Atvažiavę duosim žinią. smile.gif
P.S.S. Beje Arvydai, tos tavo vadinamos kūdrinukėmis (o mano Melanoides granifera) sraigės šiame straipsnyje http://www.akvamanai...4...3-kontrolė yra paminėtos kartu su Melanoides tuberculat kaip naudingos akvariumui mirksiukas.gif
Dzerse, labiausiai tai į akis krito "kopūstų" ilgos šaknys, o patys augaliukai labai išsikeroję? - neužstoja kitiems augaliukams šviesos? g.gif
Kokia fauna akvariume be gupijų ir lapės? rolleyes.gif

Gal kas augina šias žuvytes Otocinclus sp. šamažuvė iš http://www.akvamanai...4...3-kontrolė Ar jos labai įnoringos, ar nelepios?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo giekab: 03 lapkričio 2015 - 05:16
QUOTE(giekab @ 2015 11 03, 06:50)
Gal kas augina šias žuvytes Otocinclus sp. šamažuvė iš http://www.akvamanai...4...3-kontrolė Ar jos labai įnoringos, ar nelepios?


Aš auginu, pačios pirmos buvo dvi, tai viena numirė gan negreit. Vėliau dar nusipirkau 4vnt., tai greit visos numirė schmoll.gif Dabar vieną likusią tik turiu. Tikrai gaila išmestų pinigų, bet ateity gal dar pamėginsiu nusipirkt, nes patinka jos ir naudos duoda valgydamos dumblius.
Atsakyti
pas mane itariu Corydoras paleatus auga. buvo 2, vienas pradejo kilt i virsu, plaukiot pilvu aukstyn, galvoju pareina paskutinioji, ka ten liks vienas bus liudna. nupirkau dar 2. tai rezultate turiu visus 4 biggrin.gif
gerai gyvena, auga, jokiu salygu nereik. Uzkliuvo tai kad jiems temepratura 15-25'C reikalinga. Ne kaip kitiem, tad puikiai gyvena be sildytuvo ir jokiu kitokiu el prietaisu, Vandeni pakeiciu i savaite karta, du. ir visi laimingi. (p.s. sikniai baisiai dideli)
Atsakyti
QUOTE(Sandia @ 2015 11 02, 22:57)
Sveiki, pas mane is waidosheles gautu 7 krevetkiu kokius 7kartus daugiau patapo. Visur smirineja mazges. bigsmile.gif

Kai jau visai daug daug pataps, paprasysiu poros vienetuku sviezio kraujo iliejimui rolleyes.gif Nes jau visai maniskiu populiacija degraduoja, o vis dar neatsibodo...
O tu jas bendram akve augini ar atskirai...nes gi turejai pulcheriu ir barbusu, tai kaip jie ten visi bigsmile.gif ?
Atsakyti
QUOTE(giekab @ 2015 11 03, 04:50)
Na, jei reiks jį dar "gaudyti", tada greičiausiai visa šeima ateisim tavo TV pažiūrėti. cool.gif
P.S. prašom labai nesiafišuoti, kad "Kongo" papartį gaudom, nes MB dabar l.džiaugiasi, jų atsikratęs, na o aš noriu vėl jų užsiveisti  lotuliukas.gif Geriausia būtų prie ragalapio kokį nediduką "prikabinti"- atseit nepastebėtas ir per klaidą papuolė...  biggrin.gif


Bardakas pas mane kaip reta! Gi gydomes biggrin.gif 3 kambarius, sikinyka, virtuve, rusi ir garaza nuo pat ryto uzkroviau savo islakaus akvo daiktais thumbup.gif Nekazka pamatysit. Nebent parodysiu vyrui kaip kulisa atrodo. Madamai net ziuret neapsimoka, o vyrui pagamint visai nesunku. Ir efektas liuksovas lotuliukas.gif
Jau isroviau paparti ir uzmaskavau sloike su Kedainiu produkcijos etikete. Beveik nesimato is po ragalapio. Tai tik ilgai nepurtyk (!) griebk, ir slepk rankinuky biggrin.gif Didokas "prilipo". Net ne ta isroviau kur ketinau. Ale per ta margancofke dar vis nifiga nesimato schmoll.gif Vakar trukes regis per daug sliukstelejau, tai sian nuo ryto kuopiu, kad nieks is seimos nenuziuretu biggrin.gif Net ner kada supermamkese padalyvaut anei iki kiosko sliotat.
-----------------------------
Ta finda kate ir vel didziuuuli bliuda isverte verysad.gif
Atsakyti