Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros XXII tema

QUOTE(SquezeeHRD @ 2015 11 24, 01:18)

atsiprasau uz foto kokybe gal bus kas matyti... mirksiukas.gif


ne kažin kas matosi... taip ir nesupratau, kame problema mastau.gif
jei šaknys tvarkoj, lapai tvirti, reiškia šiuo metu tokio laistymo augalui pakanka.
jei (to nuotraukoje nematau, spėju) pradėjo džiūti žiedynstiebis, tai jau nesustabdysite. tas gali nutikti dėl įvairių priežasčių, šiuo metų laiku trūksta šviesos, gal neužtenka reikiamų žydėjimui mikroelementų, gal gavo skersvejo, ir t.t.
Atsakyti
Mano orchidėja (paprastas phanelopsis) visai neaugina šaknų sad.gif Buvau matyt perlaisčiusi ar /ir pertrešusi, papuvo šaknys, iškarpiau, persodinau, viskas lyg ir gerai, lapelį vieną kitą išleido, bet šaknys jau gerą pusmetį nejuda visiškai. Paviršinės nei vienos nėra. Apie žydėjimą net kalbos nėra. Gal turite ką patarti?
Atsakyti
QUOTE(Emukas21 @ 2015 11 23, 19:41)
Aciu perziurejau tuos video, radau video kaip apdulkinti orchidejas, esat kuri bandzius? smile.gif pas mane siuo metu tik viena zydi, neturiu su kuo paeksperimentuoti smile.gif


apdulkinus sėklų brandinimas atima labai daug augalo jėgų, o rezultatas... sėklų daiginimui reikalingos specialios sąlygos, grybas...iš orchids.lt temos apie dauginimą.
čia bandymai daiginti lietuviškas orchidėjas su paveiksliukais.

QUOTE(*Sausainiukas* @ 2015 11 24, 11:58)
Mano orchidėja (paprastas phanelopsis) visai neaugina šaknų sad.gif Buvau matyt perlaisčiusi ar /ir pertrešusi, papuvo šaknys, iškarpiau, persodinau, viskas lyg ir gerai, lapelį vieną kitą išleido, bet šaknys jau gerą pusmetį nejuda visiškai. Paviršinės nei vienos nėra. Apie žydėjimą net kalbos nėra. Gal turite ką patarti?


nematant augalo galiu patarti tiek, kad palaistykite augimo stimuliatoriumi.
Atsakyti
[quote=zuzla,2015 11 24, 13:33]
apdulkinus sėklų brandinimas atima labai daug augalo jėgų, o rezultatas... sėklų daiginimui reikalingos specialios sąlygos, grybas...iš orchids.lt temos apie dauginimą.
čia bandymai daiginti lietuviškas orchidėjas su paveiksliukais.

Aaaaaa, as galvojau kad jos tiesiog kita kart prazysta kitokiom spalvom smile.gif , o cia seklu daiginimui, tiek to apseisiu smile.gif))
Atsakyti
Aš tai pavyzdžiui norėčiau padaryti kad mano orchidėja kvepėtu. AR įmanoma tai padaryti? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2015 11 24, 21:40)
Aš tai pavyzdžiui norėčiau padaryti kad mano orchidėja kvepėtu. AR įmanoma tai padaryti?  rolleyes.gif


Tai nusipirkit kvepiančią ir kvepės biggrin.gif Kai kurie falenopsiai kvepia, katlėjos, oncidium.
Atsakyti
QUOTE(Uranija5 @ 2015 11 24, 23:14)
Tai nusipirkit kvepiančią ir kvepės biggrin.gif Kai kurie falenopsiai kvepia, katlėjos, oncidium.


Aš turiu viena kvepiančia kuri keiki augina

Ai dar ka norėjau paklausti kiek reikia laiko laukti kol naujas keikis išleidžia pirmasias šakneles? Nes jau apie mėnesį augą pats keikis bet kaip matau kad net nesiruošia auginti šaknyčių.

Dėkoju už atsakymą. 4u.gif
Atsakyti
aš laukiau metus, bet būna įvairiai.
Atsakyti
Ką manote, ar gerai būtu 2-3 miniukus susodinti į vieną vazonėlį? Nukrapščiau kiminus, tai dabar susodinčiau į žieves kartu.
Atsakyti
QUOTE(ziv @ 2015 11 25, 15:48)
Ką manote, ar gerai būtu 2-3 miniukus susodinti į vieną vazonėlį? Nukrapščiau kiminus, tai dabar susodinčiau į žieves kartu.


graži idėja, bet jei vieno iš jų pradės pūti šaknys ar kokia kita bėda ištiks, teks persodinti visus tris.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2015 11 25, 15:36)
aš laukiau metus, bet būna įvairiai.


O jeigu liečiau su trašom greičiau augtų keikis ar vistiek taip kaip ir visi lėtai?
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2015 11 25, 23:11)
O jeigu liečiau su trašom greičiau augtų keikis ar vistiek taip kaip ir visi lėtai?


Trąšos nėra panacėja ar stebukladarys, jos turi savo paskirtį. O žiemą, kai sulėtėja augalų augimas, tręšti patariama minimaliai ar išvis netręšti, priklausomai nuo augalo.
Šiaip prieš klausiant galima ir truputį pagalvoti... Jeigu Jūs ištisai valgysit, norit ar nenorit, reikia ar nereikia, ar sakykim savo vaikui kimšit maistą be perstojo - tai bus geriau ar blogiau? Augs jis didesnis ir sveikesnis, ar kaip tik susirgs?
Atsakyti