Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros XXII tema

QUOTE(LEXUS14 @ 2017 11 26, 11:32)
Sveiki,
Nusprendžiau keisti trąšas savo phalaenopsiams ir vienas nusižiūrėjau Schultz tąšos orchidėjoms ar jos geros? Kiek žiūrėjau gamintojas: Vokietija. Turėjau irgi ankščiau kažkokias vokiškas trąšas tokias: Floraline Orchideen dunger. Per jas mano gelės augo kai pasiutę gaila, bet tos trąšos išimtos iš prekybos mano mieste, bent jų nėra. Teko man kitas ganytis tai va: Schultz nusižiūrėjau gal kas bandėt? Norėčiau atsiliepimų apie jas smile.gif Nes niekur neradau verysad.gif

Naudojau ir Schultz, ir jūsų minimas, ir lietuviškas. Tiesiog kartais turi net 2 -as skirtingas ir pamainomis tręšiu. Viskas gerai tiek su tom, tiek su kitom.
Beje pagooglinau ir jūsų naudotos yra dar
http://www.thomasphi...ideju-trasos/94
Atsakyti

Sveiki, Jūs paskutinė mano viltis. Nesu gėlių augintoja, bet taip jau nutiko, kad rugsėjo mėn. vestuvių proga iš vienų draugų gavome orchidėją/fenelopsį (aš net tiksliai nežinau, kas pas mane auga...).

 

Gėlė atsidūrė ant palangės, gražiai žydėjo, nužydėjo ir toliau stovėjo su žaliais lapais bei keleu stiebų. Prieš keletą dienų pradėjo gelsti vienas lapas, šiandien dar vienas nugelto ir nukrito.

 

Patarkite prašau, kas negerai šiam augalui? Sentimentų vedama norėčiau išsaugoti, bet net nenutuokiu kaip. Šį forumą šiandien skaičiau kokias 3 valandas, bet taip ir nesupratau, kas konkrečiai nutiko mano atveju. Gal galite patarti, kokia stadija su šaknimis - jos geros ar ne, gal jas apkarpyti reikia? Kiek aš matau, tai yra nemažai sudžiuvusių. Kalbant apie laistymą, tai gėlę su visu permatomu indeliu merkdavau į vandenį tada, kai atsimindavau... Maždaug 2-3 kartus per mėn. ir palaikydavau apie 2-3 valandas.

 

Ir kas gi galėjo įtakoti nugeltusius lapus? Patalpų drėgmė yra 48%. Persodinusi gėlės nebuvau. Ją gavau nepermatomame vazone ir visad ten laikiau. Gal negerai? Ištraukiau iš vazono tik nufotografavimui.

 

Priedas  IMG_20171129_220645.jpg   26,17KB   0 Parsiųsta kartųPriedas  IMG_20171129_220655.jpg   32,43KB   0 Parsiųsta kartųPriedas  IMG_20171129_220741.jpg   24,15KB   0 Parsiųsta kartųPriedas  IMG_20171129_220756.jpg   32,42KB   0 Parsiųsta kartų

Atsakyti
QUOTE(agnieskute_ @ 2017 11 29, 23:57)
<p>Sveiki, Jūs paskutinė mano viltis. Nesu gėlių augintoja, bet taip jau nutiko, kad rugsėjo mėn. vestuvių proga iš vienų draugų gavome orchidėją/fenelopsį (aš net tiksliai nežinau, kas pas mane auga...).</p>
<p> </p>
<p>Gėlė atsidūrė ant palangės, gražiai žydėjo, nužydėjo ir toliau stovėjo su žaliais lapais bei keleu stiebų. Prieš keletą dienų pradėjo gelsti vienas lapas, šiandien dar vienas nugelto ir nukrito.</p>
<p> </p>
<p>Patarkite prašau, kas negerai šiam augalui? Sentimentų vedama norėčiau išsaugoti, bet net nenutuokiu kaip. Šį forumą šiandien skaičiau kokias 3 valandas, bet taip ir nesupratau, kas konkrečiai nutiko mano atveju. Gal galite patarti, kokia stadija su šaknimis - jos geros ar ne, gal jas apkarpyti reikia? Kiek aš matau, tai yra nemažai sudžiuvusių. Kalbant apie laistymą, tai gėlę su visu permatomu indeliu merkdavau į vandenį tada, kai atsimindavau... Maždaug 2-3 kartus per mėn. ir palaikydavau apie 2-3 valandas.</p>
<p> </p>
<p>Ir kas gi galėjo įtakoti nugeltusius lapus? Patalpų drėgmė yra 48%. Persodinusi gėlės nebuvau. Ją gavau nepermatomame vazone ir visad ten laikiau. Gal negerai? Ištraukiau iš vazono tik nufotografavimui.</p>
<p> </p>
<p>Priedas  IMG_20171129_220645.jpg   26,17KB   0 Parsiųsta kartųPriedas  IMG_20171129_220655.jpg   32,43KB   0 Parsiųsta kartųPriedas  IMG_20171129_220741.jpg   24,15KB   0 Parsiųsta kartųPriedas  IMG_20171129_220756.jpg   32,42KB   0 Parsiųsta kartų</p>


Sveiki,
Manau, kad ją reikėtų kuo greičiau persodinti į stambų susbstratą orchidėjoms. (Be durpių) Persodinant reiktų visas minkštas tokias lyg tuščiavidurias pašalinti, sudžiuvusias taip pat siūlau pašalinti. Šalinti reiktų iki sveikos vietos tarkim jei šaknis pradeda pūti, o jei jau visa supuvus tuomet visą ir reiktų šalinti. Pažeistas vietas rekomenduojama patepti: Smulkinto vaistinio angliuko ar cinamono, kad dezinfekuotų. Tada persodinus kokias 2 sav. galima ir 3 nelaistyti. Tręšti reikėtų po 1-2 mėn. Parinkite plastmasinį 2 cm didesnį už šiuo metu turima ir žiūrėkit, kad vazonas naujas būtų su skylutėmis. Manau viskas jei kur ką suklydau tai kas nors iš žinovų pataisykit. smile.gif

Ir atsiprašau už gramatines klaidas biggrin.gif.
Atsakyti

Ačiū LEXUS14 už atsakymą, bet klausimas tebelieka atviras. Pas mane keikai iš viso pirmą kartą po 6 metų augalo įsigijimo užaugo ne ant žiedynstiebio, bet ant paties falenopsio stiebo, tai labai sunku juos nuimti nepakenkiant keikams ir pačiam stiebui bei orinėms šaknims, todėl ir ieškau kito dauginimo būdo. Kaip supratau iš filmuko, žiedynstiebis nupjaunamas ir su sudrėkintais kiminais įkišamas į tą kolbą, o vat kokiu metu jis nupjaunamas: prieš žydėjimą ar po, to nesupratau.

Atsakyti
QUOTE(Athenarin @ 2017 11 30, 14:03)
<p>Ačiū LEXUS14 už atsakymą, bet klausimas tebelieka atviras. Pas mane keikai iš viso pirmą kartą po 6 metų augalo įsigijimo užaugo ne ant žiedynstiebio, bet ant paties falenopsio stiebo, tai labai sunku juos nuimti nepakenkiant keikams ir pačiam stiebui bei orinėms šaknims, todėl ir ieškau kito dauginimo būdo. Kaip supratau iš filmuko, žiedynstiebis nupjaunamas ir su sudrėkintais kiminais įkišamas į tą kolbą, o vat kokiu metu jis nupjaunamas: prieš žydėjimą ar po, to nesupratau.</p>


Gal galite nuotrauką atsiųsti tos orchidėjos? norėčiau apžiūrėti kaip kas ten, nes iš tiesų sunku ką ir pasakyti kai nematau vizualaus vaizdo smile.gif. Tada man lengviau bus kalbėti, jei suprasiu paaiškinsiu, bet kol nematau tai išties sudėtinga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 30 lapkričio 2017 - 13:12
QUOTE(Athenarin @ 2017 11 30, 13:03)
<p>Ačiū LEXUS14 už atsakymą, bet klausimas tebelieka atviras. Pas mane keikai iš viso pirmą kartą po 6 metų augalo įsigijimo užaugo ne ant žiedynstiebio, bet ant paties falenopsio stiebo, tai labai sunku juos nuimti nepakenkiant keikams ir pačiam stiebui bei orinėms šaknims, todėl ir ieškau kito dauginimo būdo. Kaip supratau iš filmuko, žiedynstiebis nupjaunamas ir su sudrėkintais kiminais įkišamas į tą kolbą, o vat kokiu metu jis nupjaunamas: prieš žydėjimą ar po, to nesupratau.</p>

Aš irgi turiu tokią gal kokių 8 metų . Pas mane ji tiek metų . Koks jos tikras amžius tik ji pati žino.
Manau, kad ji jau sena ir pradeda leisti tipo atžalas. Ta ne keikiai.
Bet man gražu tas krūmas ir nieko nedarau. Atrodo jau žiedyną šiemet venas vaikas ruošia.
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2017 11 30, 14:41)
Aš irgi turiu tokią gal kokių 8 metų . Pas mane ji tiek metų .  Koks jos tikras amžius tik ji pati žino.
Manau, kad ji jau sena ir pradeda leisti tipo atžalas. Ta ne keikiai.
Bet man gražu tas krūmas ir nieko nedarau. Atrodo jau žiedyną šiemet venas vaikas ruošia.


Įdomiai, vat aš dabar eksperimentuosiu biggrin.gif galbūt atrodys, kad prievartauju gėlę, bet tik mokslo tikslais. Įsigyjau vadinama "keiki pasta" bandysiu dauginti noriu pažiūrėt kas išeis manau jog mano gėlė tikrai atlaikytų, nes turi visa krūmą šaknų ir 9 lapus žalius, vešlius ir didelius. Tikiuosi kad pavyks. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 30 lapkričio 2017 - 17:00
QUOTE(Athenarin @ 2017 11 30, 14:03)
<p>Ačiū LEXUS14 už atsakymą, bet klausimas tebelieka atviras. Pas mane keikai iš viso pirmą kartą po 6 metų augalo įsigijimo užaugo ne ant žiedynstiebio, bet ant paties falenopsio stiebo, tai labai sunku juos nuimti nepakenkiant keikams ir pačiam stiebui bei orinėms šaknims, todėl ir ieškau kito dauginimo būdo. Kaip supratau iš filmuko, žiedynstiebis nupjaunamas ir su sudrėkintais kiminais įkišamas į tą kolbą, o vat kokiu metu jis nupjaunamas: prieš žydėjimą ar po, to nesupratau.</p>


Nėra taip svarbu, iš kur auga keikis. Gali išaugti iš ziedstiebio, gali iš stiebo. Taisyklė ta pati - atskiriame, kai yra pakankamai šaknų (3-5) ir jos jau pakankamos augalui pačiam išsimaitinti (laukiam kokių 5 cm). Visos kolbos, konstruojami šiltnamiau, kiminai, purškimai ir visa kita yra padėti augaui išgyventi, jei /kol jo šaknų sistema yra nepakankama jam pačiam savarankiškai gyventi.

Jei jūs ieškote dauginimo būdo, tai atsakymas paprastas - deja, jūs jo nepadauginsite tiesiog uzimaniusi. T.y. tie keikiai jums pagal norą ir uzsakymą neišaugs. biggrin.gif čia kalbu apie falenopsį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Emila: 30 lapkričio 2017 - 22:24
QUOTE(Athenarin @ 2017 11 30, 14:03)
<p>Ačiū LEXUS14 už atsakymą, bet klausimas tebelieka atviras. Pas mane keikai iš viso pirmą kartą po 6 metų augalo įsigijimo užaugo ne ant žiedynstiebio, bet ant paties falenopsio stiebo, tai labai sunku juos nuimti nepakenkiant keikams ir pačiam stiebui bei orinėms šaknims, todėl ir ieškau kito dauginimo būdo. Kaip supratau iš filmuko, žiedynstiebis nupjaunamas ir su sudrėkintais kiminais įkišamas į tą kolbą, o vat kokiu metu jis nupjaunamas: prieš žydėjimą ar po, to nesupratau.</p>


Atradau tą video su kolbom. Panašu, kad tai brandūs ziedstiebiai. Manau, kad ji naudojo ką tik nuzydėjusius, tiesiog atkirpusi tą dalį, su miegančiais pumpurais.
Atsakyti

Ačiū, Emila. Aš irgi užsispyrusiai ieškojau po internetą, radau visokių dauginimo būdų, reiks išbandyti, kai manoji orchidėja nužydės, nes dabar tik pradeda krauti žiedus, nesinori pakenkti. O LEXUS14 noriu paklausti, kur pirkot pastą - man arčiau Kaunas.

Atsakyti
QUOTE(Athenarin @ 2017 12 01, 13:45)
<p>Ačiū, Emila. Aš irgi užsispyrusiai ieškojau po internetą, radau visokių dauginimo būdų, reiks išbandyti, kai manoji orchidėja nužydės, nes dabar tik pradeda krauti žiedus, nesinori pakenkti. O LEXUS14 noriu paklausti, kur pirkot pastą - man arčiau Kaunas.</p>


Aš užsisakinėjau iš Ebay gavau per 2-3 sav. Kiek žinau Lietuvoje niekur nėra pirkti keiki pastos. smile.gif rinkdamiesi keiki pasta per ebay būtinai atsižvelkit į feedback'us (Liet. Atsiliepimus), o į paieška įrašykit: Keiki paste išmes pilna pasiūlą.
Atsakyti
QUOTE(Athenarin @ 2017 12 01, 13:45)
<p>Ačiū, Emila. Aš irgi užsispyrusiai ieškojau po internetą, radau visokių dauginimo būdų, reiks išbandyti, kai manoji orchidėja nužydės, nes dabar tik pradeda krauti žiedus, nesinori pakenkti. O LEXUS14 noriu paklausti, kur pirkot pastą - man arčiau Kaunas.</p>


Nu ką, pabandom smile.gif Suintrigavot.
Kaip tik turiu eksperimentams tinkamą stiebą.

Lexus, tu pas mus irgi linkęs į eksperimentus, prisijunk, dalinsimės patirtim ir pasiekimais biggrin.gif
Atsakyti