Įkraunama...
Įkraunama...

Nesudėtingi, bet labai įdomūs patiekalai

QUOTE(she @ 2005 03 04, 21:20)
jolanciuke, pabegai is planuojanciu, va kur tave radau tongue.gif , as ten taves kaiko uzklausiau


As tau atsakiau,trumpai,nenorejau labai issiplest mirksiukas.gif
Atsakyti
Ežiukai


Džiovintos slyvos
majonezas
fermentinis sūris
česnakai


Sutarkuoti fermentinį sūrį ir česnaką smulkia trintuve, sumaišyti su majonezu. Iš slyvos formuoti "krepšelį", į jį pridėti sumaišytos masės. Įsmeigti medinį dantų krapštuką.
biggrin.gif
Atsakyti
O as vakar, kad nestoveti prie puodu, nes jau uzkniso pilna to zodzio prasme, padariau taip:
I skarda patepta riebalais (truputi patepta) sudejau zalias bulves isilgai perskeltas pusiau, jei didesnes, tai i keturias dalis. Pabarsciau keptu bulviu prieskoniais. Ant bulviu pripjausciau griezineliais keleta morku. Keptuveje apkepinau kiauliena (kad paskrustu graziai). Apkepusia kiauliena sudejau ant bulviu su morkom, ant virsaus uzpjausciau ziedais pora svogunu ir uzdejau kelis gabalelius sviesto. Pabarsciau visokiais prieskoniais ir ipyliau siek tiek vandens (mazdaug, kad bulves apsemtu). Virsu pridengiau su folija, kad nesudegtu svogunai ir i orkaite, kepiau apie 1 val. 200C. Pries baigiant kepti, stiklineje sumaisiau lygiom dalim majonezo ir grietines, idejau sauksteli krienu ir dziovintu krapu. Sita "paperdasha" supyliau ant savo apkepo ir vel uzdengus folija pakepiau dar apie 10 min.
Na tai zinokites buvo tikras skanumelis tongue.gif biggrin.gif Jau mano sutuoktinis tai staciai persivalge blink.gif Sakau jau visai saiko neturi, cia gi ne alus tau, kad pripuolei, kaip pas mus kaime sako, "kaip versis prie buzos" - kol yra dar-tol ryju.... doh.gif
Nu aisku as jau cia nuo receptu i lankas biskeli pavariau, bet tai jau jus man atleiskite blush2.gif
Atsakyti
Aš irgi norėčiau vienu receptuku su jumis pasidalyti. Dažnai kepu ir visiems labai patinka
Žuvies pyragas
200gr majonezo
200gr grietinės
3 kiaušiniai
250 gr miltų
4-5 jūros lydekos filė su prieskoniais
150 gr fermentinio sūrio
1 galvutė svogūno
Į indą sudedame grietinę, majonezą ir kiaušinius, viską gerai išplakame . Po truputį beriame miltus ir dar kartą viską gerai išplakame. Į torto dydžio apvalią formą supilame pusė tešlos masės ir paskleidžiame po dugną. Ant viršaus dedame paruoštą žuvies filė su prieskoniais. Uždedame smulkiai pjaustytą svogūną, užberiame sutarkuotą fermentinį sūrį. Tada supilame likusią tešlos dalį. Kepame 190-200° C temperatūroje 35-45 minutes.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo genovaite: 11 kovo 2005 - 16:04
Dažnai kepdama žuvies pyragą naudoju vis skirtingus įdarus. Pvz. vietoj žuvies dedu faršą su prieskoniais ir pridedu smulkiai pjaustytų pievagrybių. Tada gaunasi mėsos pyragas. Galima dėti smulkiai pjaustytos vištienos, kai kada kai nieko gudresnio neturiu įdedu smulkiai pjaustytos dešros. Pabandykit. blush2.gif Gal patiks.
Atsakyti
QUOTE(song @ 2004 12 29, 15:00)


Dar turiu viena labai paprasta uzkandele-apkepinti viena batono riekutes puse (as kepu ant sausos keptuves), ja itrinti cesnaku, aptepti plonu majonezo sluoksneliu, tada deti supjaustytos krabo lazdeles juosteles, ir ant ju-marinuoto agurkelio. Mmmmm, labai skanu, gaila, teks palaukti, kol baigsiu maitinti maze biggrin.gif

Neapsakomai skanu blink.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Vakar valgiau, šiandien valgau ir atsivalgyt negaliu biggrin.gif Šiandien taip norėjau, kad net batono nekepinau irgi liuks gavosi biggrin.gif Net mano vyrui poatiko, kuris krabų lazdelių nevalgo.SAko:tu žinai, o krabų lazdelių čia visai nesijaučia schmoll.gif biggrin.gif
Ačiū už receptuką.Dar ir mišrainę kada pabandysiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Tingiu viską skaityti, bet tikiuosi, kad mano receptukas patiks...čia kai būna savaitgalis ir galiu vyrą įkinkyti į bulvių skutimą thumbup.gif . Žodžiu tai vadinu "kaštonais" (ypač patinka vaikams(dėl idėjos) ir vyrams(kad galima valgyti su alum)).
Vyras nuskuta kuo didesnes bulves , jas pjauna išilgai ir išskuobia vidurius (tai kas išskuobiama galima panaudoti verdant sriubą). Paruošiamas faršas , mes valgom tik paukštieną, tai aš naudoju kalakutienos faršą, aišku, česnakiukas, svogūniukas, prieskoniukai, kiaušinis, majonezo šaukštas ,(pakepintos morkytės galima įmaišyti).Kepimo formą ištepti aliejumi, guldyti bulvytę, ją prikrėsti faršo, imti kitą dalį tos bulvytės, vidų šiek tiek patepti majonezu ir užvožti, kai visas bulvytes baigiate įdaryti, jas apibarstote bulvių prieskoniais ir negausiai viršų aptepliojate majonezu.Jei namie yra vaikų, tą bulvės dalį, kurią užvožėte, prismaigstote laužytais spageti makaronais (tipo "spygliai"), bet kadangi pas mane tik vyras ir jam nereikia lėkštėje žaidimų, apsieinu ir be to blush2.gif .Prieš kišant į orkaitę įpilti šiek tiek vandens (kokia 1/3 puodelio).Kepti kol bulvės gražiai apskrus(vanduo seniai turi būti išgaravęs). Mes valgom su grietine į kurią įberiu druskos ir gausiai krapų(nu be jų neįsivaizduoju)...Po to geriam virškinimo fermentų, nes visada apsivalgom thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JurateL.: 15 kovo 2005 - 10:50
Vaje, kaip man nusibodo daryti vis tą patį ir tą patį. schmoll.gif Norisi kažkių nebandytų patiekalų. Mūsų šeimos savaitgalio meniu apsiriboja tik cepelinais, kepta orkaitėje vištiena, karbonadais ir dar kokiais kotletais. Taip norisi paeksperementuoti tik neesu labai jau gabi kulinarė, bet gal pasiūlisit kokių neįmantrių bet mažiau žinomių patiekalų? blush2.gif
Atsakyti
Niu ka, parasysiu savo megstamiausio zuvies troskinuko recepta:) Tikrai labai nesudetingas, bet ziuriu taip visiem patinka, kad pamazu tampa vos ne mano firminiu patiekalu thumbup.gif

Taigi 1 porcijai reikes:
100-200 g juros lydekos ar kitos zuvies file
1 mazo svoguno, supjaustyto kubeliais
1 nulupo ir stambiai sutarkuoto obuolio(geriau rugstesnis)
0,5 pomidoro, supjaustyto riekelemis
3 saukstu pomidoru ar kokio kito saldziarugscio padazo
~2 saukstu citrinos sulciu (spaudziu is akies...)
prieskoniu

Zuvi sudedame ant puodo dugno, paslakstome citrinu sultimis, pabarstome prieskoniais. Ant zuvies dedame truputyje aliejaus pakepintus svogunus, po to - obuolius, tada ant virsaus isdeliojame pomidoru riekeles, viska aptepame padazu, ipilame slakeli vandens ir troskinam ~15 minuciu. Skanaus! smile.gif
Atsakyti
QUOTE(veo @ 2005 05 12, 23:10)
Niu ka, parasysiu savo megstamiausio zuvies troskinuko recepta:) Tikrai labai nesudetingas, bet ziuriu taip visiem patinka, kad pamazu tampa vos ne mano firminiu patiekalu thumbup.gif

Taigi 1 porcijai reikes:
100-200 g juros lydekos ar kitos zuvies file
1 mazo svoguno, supjaustyto kubeliais
1 nulupo ir stambiai sutarkuoto obuolio(geriau rugstesnis)
0,5 pomidoro, supjaustyto riekelemis
3 saukstu pomidoru ar kokio kito saldziarugscio padazo
~2 saukstu citrinos sulciu (spaudziu is akies...)
prieskoniu

Zuvi sudedame ant puodo dugno, paslakstome citrinu sultimis, pabarstome prieskoniais. Ant zuvies dedame truputyje aliejaus pakepintus svogunus, po to - obuolius, tada ant virsaus isdeliojame pomidoru riekeles, viska aptepame padazu, ipilame slakeli vandens ir troskinam ~15 minuciu. Skanaus! smile.gif



šitą rekomenduoju - jau gaminau, labai gardus! thumbup.gif
(veo, labutis, aš ta pati, kur klausiau komentaruose kokių lengvesnio maisto receptėlių) smile.gif
Atsakyti
Bulvių ir varškės apkepas


10 bulvių,
600 g varškės,
2 kiaušiniai,
1 stiklinė pieno,
150 g lašinukų,
1 svogūnas.


Bulves nuskutame, išverdame, atvėsusias supjaustome kubeliais. Varškę pertriname, sumaišome su kiaušiniais bei pienu. Lašinukus susmulkiname ir kartu su susmulkintais svogūnais apkepame keptuvėje. Kai lašinukai su svogūnais apkepa, sudedame bulves ir dar pakepiname, į paruoštą varškę supilame keptuvės turinį, gerai išmaišome ir supylę į riebalais pateptą kepimo formą, iškepame orkaitėje.



user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo meduza: 13 gegužės 2005 - 11:40
o kas tie juodi primena slyvas arba razinas ghmz......
Atsakyti