Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 94 laida

QUOTE(saintlina @ 2016 06 08, 09:04)
neburnok  biggrin.gif  Nors man Levinas su žemės ūkiu patiko labiau  biggrin.gif  Pati Ana mane ten užkniso  cool.gif


pati neburnok biggrin.gif

QUOTE(FoxLady @ 2016 06 08, 10:14)
eiii.. sudirbot Anna, kaip dabar pradeti skaityti biggrin.gif


kaip, kaip - skaityk originalo kalba cool.gif
Atsakyti
Altoriu sesely irgi klasikinis beveik meiles romanas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(FoxLady @ 2016 06 08, 11:14)
eiii.. sudirbot Anna, kaip dabar pradeti skaityti biggrin.gif


pradėk, ir gal tau net labai patiks smile.gif Klasiką bet kuriuo atveju perskaityti nepamaišys smile.gif

Ui, kokią dar knygą prisiminiau.. Taigi mano numylėta J. Galsworthy Forsaitų saga wub.gif Fantastiško gerumo knyga, visiška klasika, autorius genijus ir Nobelio premijos laureatas wub.gif Ir meilės ten yra smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 08 birželio 2016 - 10:47
QUOTE(saintlina @ 2016 06 08, 11:46)
pradėk, ir gal tau net labai patiks smile.gif Klasiką bet kuriuo atveju perskaityti nepamaišys smile.gif

Ui, kokią dar knygą prisiminiau.. Taigi mano numylėta J. Galsworthy Forsaitų saga  wub.gif Fantastiško gerumo knyga, visiška klasika, autorius genijus ir Nobelio premijos laureatas  wub.gif  Ir meilės ten yra smile.gif


Turiu kokių praeito amžiaus 50-60 m. leidimą (tiksliai nepamenu) - su dar keistoka kalba, bet thumbup.gif įdomiau net skaityt rolleyes.gif

Iš klasikos skaitymo istorijų - "Karą ir taiką" rusiškai perskaičiau žindydama naujagimę - labai jau ilgas procesas mums būdavo. Viskas labai liuks, tik knygos fiziškai sunkios, ranka užtirpdavo rolleyes.gif Kaifavau po mokykloje skaitytos verstinės thumbup.gif
Atsakyti
Aha, sa irgi turiu stooooooooora ir seeeeeena Forsaitu saga, pamenu rijau budama gal kokiu 15 biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Erendira @ 2016 06 08, 12:08)
Iš klasikos skaitymo istorijų - "Karą ir taiką" rusiškai perskaičiau žindydama naujagimę - labai jau ilgas procesas mums būdavo. Viskas labai liuks, tik knygos fiziškai sunkios, ranka užtirpdavo  rolleyes.gif  Kaifavau po mokykloje skaitytos verstinės  thumbup.gif


aš irgi vis pagalvoju, kad reiktų Karą ir taiką orginalo kalba perskaityt. Mokykloj gi dar ir visas kovų scenas praleisdavau skaitydama smile.gif Dabar turbūt kaip tik įdomu būtų.
Papildyta:
QUOTE(Alchemie @ 2016 06 08, 12:14)
Aha, sa irgi turiu stooooooooora ir seeeeeena Forsaitu saga, pamenu rijau budama gal kokiu 15 biggrin.gif


pas mane gal naujesnė šiek tiek. Du tomai. Bet skaityta suskaityta smile.gif Nežinau, kiek kartų skaičiau smile.gif
Atsakyti
As mokyklje is karto emiau originalo kalba, nes buvo pas mociute...pamenu keikiau rusu kalba per karo scenu aprasymus doh.gif bet buvau vienintele is klases perskiciusi rusiskai...ale vat antra karta nesinori imti unsure.gif
Atsakyti
Manęs mokykloje užteko tik 1,5 tomo "Karo ir taikos" perskaityt - užkniso kovų aprašymai. Bet atsiskaitinėjau rusų kalbos mokytojai iš visų 4, tai ji į klausimus, kurių neatsakiau iš neskaityto siužeto, pati atsakė biggrin.gif Ir leido man mokytis rusų A lygiu. Matyt vien tai, kad apsiėmiau ją skaityt buvo pakankamas žygdarbis biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nihilistė: 08 birželio 2016 - 11:28
QUOTE(nihilistė @ 2016 06 08, 12:27)
Ir leido man mokytis rusų A lygiu. Matyt vien tai, kad apsiėmiau ją skaityt buvo pakankamas žygdarbis biggrin.gif


jei tu ją skaitei kai jau lygiai mokyklose buvo, tai tikrai buvo žygdarbis, kad apsiėmei rusiškai skaityt biggrin.gif
Aš skaičiau, kai dar penkiabalė sistema buvo ir rusų kalba beveik tokia pat natūrali kaip ir lietuvių smile.gif Nuo antros klasės mokėmės ir tikrai nemažai literatūros kūrinių skaitėm.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2016 06 08, 12:34)
jei tu ją skaitei kai jau lygiai mokyklose buvo, tai tikrai buvo žygdarbis, kad apsiėmei rusiškai skaityt  biggrin.gif
Aš skaičiau, kai dar penkiabalė sistema buvo ir rusų kalba beveik tokia pat natūrali kaip ir lietuvių smile.gif Nuo antros klasės mokėmės ir tikrai nemažai literatūros kūrinių skaitėm.


Tai pas mus jei net ir lietuviškai kas būtų apsiėmęs ją skaityti, jau irgi būtų buvęs žygdarbis, nes skaitančių tai kas privaloma buvo labai nedaug, o skaitančių kažką kito - dar mažiau. O rusų kalba skaitymas - išvis misija neįmanoma.
Mane tuo metu apskritai rusų lasikai dominti pradėjo - radau kelias knygas bibliotekoj, tai perskaičiau "Meistrą ir Margaritą", pradėjau ir nebaigiau "Nusikaltimas ir bausmė", "Idiotas", tą pačią "Karas ir taika". Daugiau bibliotekoj nelabai kas rusiškai buvo, o rusų autorius skaityti lietuviškai, kai rusų kalba beveik antra gimtoji, man yra nesąmonė (rusiškų vardų/pavardžių/tėvavardžių sulietuvinimas keistai atrodo). Užtat dabar pilna elektroninių knygų rusų kalba, galima lengviau ir popierinių gauti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Brūkšniukas @ 2016 06 08, 11:41)
kaip, kaip - skaityk originalo kalba cool.gif

As jau is tos kartos kur rusiskus 5 zodzius tezinau verysad.gif
Atsakyti
skaitau dabar L.Ulickajos "Imagą". Rusiškai knyga vadinasi Зеленый шатер. Buvau aš pradėjusi e-variantą rusiškai skaityt, kažkaip sunkiai yriausi. Paskui planšetė sudužo ir kaip tyčia bibliotekoj pamačiau lietuviškai išleistą. Entuziastingai stvėriau, bet supratau, kad ne kalboj esmė. Pati knyga man sunkoka. Laikotarpis nuo Stalino mirties iki kol kas 80-ųjų (pusę perskaičiau). Disidentų judėjimas nuo užuomazgų iki plačių mastų. Daug intarpų apie rusų rašytojus, kur kas Maskvoj gyveno, pietavo, į svečius pas ką vaikščiojo. Daug skirta poetams Cvetajevai, Brodskiui, Achmatovai. Man nėra artimas nei šis laikotarpis, nei šie rašytojai, nei tie disidentiniai susibūrimai, kur iki paryčių gerdavo ir deklamuodavo eiles. Jau tie rusai.. mokytojas gerdavo nedaug, butelį degtinės per dieną biggrin.gif
Bet šiaip knyga labai stipri. Ulickaja turi talentą aprašyti žmones, jų charakterius, visą jų gyvenimą, nepamiršdama spalvingų smulkmenų. Skaitau toliau smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 08 birželio 2016 - 12:36