Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

Panasu kazkas montuoja pas mus Lietuvoje su IRFTS Easy Roof, manau turetu patikti cerpiniu stogu turetojams :)

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2022 11 08, 11:00)
<p>Panasu kazkas montuoja pas mus Lietuvoje su IRFTS Easy Roof, manau turetu patikti cerpiniu stogu turetojams smile.gif</p>

Kas čia per sistema? Mano čerpėms tiktų? Kol kas daugumą už tai, kad nemontuoja. Bijo tokių čerpių. Arba jas pjausto. Man tai nepatinka. Dar kažkas bando pakišti po čerpėmis laikiklius. Visiška nesąmonė rinkoje.
Atsakyti

Kas čia per sistema? Mano čerpėms tiktų? Kol kas daugumą už tai, kad nemontuoja. Bijo tokių čerpių. Arba jas pjausto. Man tai nepatinka. Dar kažkas bando pakišti po čerpėmis laikiklius. Visiška nesąmonė rinkoje.

tinka tavo cerpems, google, yra ir youtube filmuku: https://www.youtube....h?v=uVK5FOcKY2U

kiek pamenu Vokietijoje sertifikuota sistema.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 08 lapkričio 2022 - 14:45
QUOTE(vaikis_ @ 2022 11 08, 14:44)
<blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Mindaugas7" data-cid="73010788" data-time="1667903309">
<div>
<p>Kas čia per sistema? Mano čerpėms tiktų? Kol kas daugumą už tai, kad nemontuoja. Bijo tokių čerpių. Arba jas pjausto. Man tai nepatinka. Dar kažkas bando pakišti po čerpėmis laikiklius. Visiška nesąmonė rinkoje.</p>
</div>
</blockquote>
<p>tinka tavo cerpems, google, yra ir youtube filmuku: <a data-ipb='nomediaparse' href='https://www.youtube.com/watch?v=uVK5FOcKY2U'>https://www.youtube.com/watch?v=uVK5FOcKY2U</a></p>
<p>kiek pamenu Vokietijoje sertifikuota sistema.</p>

Bet čia pusę stogo nuardyti reikės, kad tokią sistemą sumontuoti. Tai montavimo ir sistemos kaina bus kosminė. Dar klausimas dėl sandarumų ir t.t.
Atsakyti

Sveiki,

saules parko 7 kW spalio men pagamino 470 kWh. Mokejau pagal instaliuota galinguma 15.50 Eur uz 6.16 kW.

 

Spalio 5 d pateikiau APVA dokumentus kompensacijai, raso- atsakymas ne veliau per 60 kalendoriniu dienu. Kol kas tylu

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2022 11 13, 15:55)
Sveiki,
saules parko 7 kW spalio men pagamino 470 kWh. Mokejau pagal instaliuota galinguma 15.50 Eur uz 6.16 kW.


Ant plokščio stogo 6,75kW galios saulės elektrinė - 269.65 kWh per spalį.
Užlipau šiandien per pietus ant stogo, o ten saulė jau žemokai, tai sekančių panelių apačia jau šešėlyje verysad.gif. Vos ne ant visų panelių optimaizerius reikėtų dėti verysad.gif.

Taigis, plokščias stogas ne pati idealiausia vieta saulės elektrinei verysad.gif.

QUOTE
Spalio 5 d pateikiau APVA dokumentus kompensacijai, raso- atsakymas ne veliau per 60 kalendoriniu dienu. Kol kas tylu


Dabar APVA turi krūvį gerokai didesnį nei kada nors ankščiau, tai nespėja. Vienas pažįstamas visą terminą pralaukė ir jam nespėjo paskaičiuoti. Pervedė pinigus gana nemažai laiko pavėlavę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 13 lapkričio 2022 - 18:51
QUOTE(mintas @ 2022 11 13, 18:51)
Ant plokščio stogo 6,75kW galios saulės elektrinė -  269.65 kWh  per spalį.
Užlipau šiandien per pietus ant stogo, o ten saulė jau žemokai, tai sekančių panelių apačia jau šešėlyje verysad.gif. Vos ne ant visų panelių optimaizerius reikėtų dėti verysad.gif.


Mano SE irgi žiemos metu praktiškai visą dieną trečdalis modulių šešėlyje. Bet bendras rezultatas neblogas: iki dabar šiais metais jau pagamino 11100kWh (SE yra 11,82kW). Iki metų galo planuoju dar kokius 200kWh pasigaminti. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2022 11 13, 20:43)
Mano SE irgi žiemos metu praktiškai visą dieną trečdalis modulių šešėlyje. Bet bendras rezultatas neblogas: iki dabar šiais metais jau pagamino 11100kWh (SE yra 11,82kW). Iki metų galo planuoju dar kokius 200kWh  pasigaminti.  ax.gif


Tai tavo elektrinė iš vieno kilovato galios pagamino 0,939 MWh

Mano 6,75kW - per šiuos metus - 6.27 MWh - 0,9289 MWh/kW

gana panašus rezultatas, bet nesakyčiau kad labai geras. Na neblogas, panašus kokio ir tikėjausi iš primesto ~92% našumo pagal kryptį ir kampą. 92% būtų apie 6,21 MWh per metus arba 0.92 MWh/kW mano atveju.
Atsakyti

valdiinkai paramino, kad lenkiska atsiskaitymo sistema pekant ir parduodant kWh dar nesvarstoma. Vis tikiuosi, kad spes atsipirkti iki pemainu, nors nepatikimiau uz musu valdininku pazadus tik sinoptiku ilgalaikes prognozes

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2022 11 13, 21:52)
valdiinkai paramino, kad lenkiska atsiskaitymo sistema pekant ir parduodant kWh dar nesvarstoma. Vis tikiuosi, kad spes atsipirkti iki pemainu, nors nepatikimiau uz musu valdininku pazadus tik sinoptiku ilgalaikes prognozes


Primesdamas saulės elektrinių galios trūkumą ir įrengimo pagreitį, tikiuosi, kad SE patrauklumą savo sprendimais valdžia pradės mažinti ne ankščiau, kaip po ~3 metų, kažkas realiau po ~5 metų.
Atsakyti
APVA skaicioja jau nuo rugpjucio pabaigos. 5 uzklausos, 4-5 skambuciai, 2 s/f pakeitimai- vis jiem kazkas netinka.
Klausiau, kur numatytas 60d terminas - nezino.
Snd pranese, kad duota komanda ismoketi smile.gif
Laukiu

QUOTE(sevas @ 2022 11 13, 14:55)
<p>Spalio 5 d pateikiau APVA dokumentus kompensacijai, raso- atsakymas ne veliau per 60 kalendoriniu dienu. Kol kas tylu</p>

Atsakyti

Klausiau, kur numatytas 60d terminas - nezino.

man 60 dienu termina pranese i el pasta, kai patvirtino dokumentu priemima

Atsakyti