Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos - 3

Primesdamas saulės elektrinių galios trūkumą ir įrengimo pagreitį, tikiuosi, kad SE patrauklumą savo sprendimais valdžia pradės mažinti ne ankščiau, kaip po ~3 metų, kažkas realiau po ~5 metų.

tikiuosi to pacio. Jei APVA kompensuos, turetu atsipirkti per 4 metus, prie dabartiniu el kainu. Toliau, kaip Dievas duos 

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2022 11 14, 16:22)
man 60 dienu termina pranese i el pasta, kai patvirtino dokumentu priemima


Itariu kad ankščiau to termino apie pinigus gali pamiršti, klausimas tik kiek vėluos po to 60d termino ;)
Atsakyti
Ten, kaip ir kiekvienoj valdiskoj įstaigoj-kiek žmonių, teik nuomonių.
Paklausiu dėl delspinigių smile.gif))))

QUOTE(mintas @ 2022 11 14, 16:28)
Itariu kad ankščiau to termino apie pinigus gali pamiršti, klausimas tik kiek vėluos po to 60d termino ;)

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2022 11 14, 16:58)
Ten, kaip ir kiekvienoj valdiskoj įstaigoj-kiek žmonių, teik nuomonių.
Paklausiu dėl delspinigių smile.gif))))


Man kiek teko susidurti, tai niekada nevėlavo. Bet čia praeitais ir šių metų pirmoje pusėje.
Atsakyti

Man kiek teko susidurti, tai niekada nevėlavo. Bet čia praeitais ir šių metų pirmoje pusėje.

liko truputi daugiau 2 savaites palaukti, kad isitikinti, veluos , ar ne. Jei veluos, ruosiuosi pavaidinti kvaistelejusi pasipiktinusi (tikiuosi, dar ne naturalus mano stovis)  :D . Idomu bus klausytis, kaip trina smegenis, nes spalio 3 jau buvo aiskus visi galimi trikdziai ir konkretus 60 kalendoriniu dienu isipareigojimas duos man galimybe kibti i plaukus

Atsakyti

O yra koks variantas saulės kolektorių pavyzdžiui balkone padėt jei langai į pietus? Kokį didesnį ar apsimokėtų?

Atsakyti
QUOTE(Nerimantelis @ 2022 11 17, 15:39)
O yra koks variantas saulės kolektorių pavyzdžiui balkone padėt jei langai į pietus? Kokį didesnį ar apsimokėtų?


vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka

nuotraukos iš čia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 lapkričio 2022 - 01:20
2023 metų pasaugojimo kainos be PVM...


Pridėta:

  • Priedas  2023.jpg   155,05KB   1 Parsiųsta kartų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 27 lapkričio 2022 - 17:27
QUOTE(silainiai @ 2022 11 27, 17:26)
2023 metų pasaugojimo kainos be PVM...

Kazkaip labai viliojanciai 3 planas atrodo, jei tik 12 procentu tereikes atiduoti elektros

Pabandziau greitai paskaiciuoti, tai panasu man tikrai apsimoka 3 planas. Tiesa dar tik nuo rudens turiu elektrine, tai nezinau kiek pagamins. Bet kaip suprantu statistiskai turetu 10kW elektrine pagaminti 10MWh.
Tai galesiu praktiskai nemokamai elektra naudotis. Nes metinis sunaudojimas pas mane apie 8MWh

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauliusz: 27 lapkričio 2022 - 19:10
QUOTE(sauliusz @ 2022 11 27, 18:59)
Kazkaip labai viliojanciai 3 planas atrodo, jei tik 12 procentu tereikes atiduoti elektros

Pabandziau greitai paskaiciuoti, tai panasu man tikrai apsimoka 3 planas. Tiesa dar tik nuo rudens turiu elektrine, tai nezinau kiek pagamins. Bet kaip suprantu statistiskai turetu 10kW elektrine pagaminti 10MWh.
Tai galesiu praktiskai nemokamai elektra naudotis. Nes metinis sunaudojimas pas mane apie 8MWh

vartotojo įkelta nuotrauka


Klaidelės skaičiavimuose:

1 ir 2 planui reikia vertinti ir likučio 'atpirkimo' kainą. T.y. už likusias ~2000 kwh kažką pavyks atgauti (kiek - čia jau tik rinka post factum pasakys)

3 planui klaida skaičiavimuose dviguba. Visų pirma, į tinklą bus paduota ne 10000 kwh - reikia atmesti momentinį suvartojimą (tuos pačius 1200 kwh) ir 12% skaičiuosis nuo likučio (8800*0,12). Tada dar reikia įvertinti ir pajamas už perviršį (8800*0.88-6800) - vis kažkas turėtų likti.

Tiesa, negalvojau kaip tas lygtais jau įvestas 2 metų kaupimo laikotarpis įtakos tas galimas pajamas už gamybos perviršį... Gali būt, kad vienais metais bus patogiau palikti % tinkle, o kitais grįžt prie atsiskaitymo už kwh...
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2022 11 27, 19:46)
Klaidelės skaičiavimuose:

Perskaiciavau pagal pastabas, bet galutine isvada pagal mane ta pati, 3 planas labai patrauklus tampa. Bent jau mano atveju.
Net ir didinant momentini suvartojima, vistiek 3 islieka patraukliausias.
Pirmas planas aplenkia 3 tik kai pardavimo kaina pasiekia apie 40ct.
Tai negalvojant per daug, jei patvirtina kainas, reikia nuo sausio pereiti i 3 plana ir net uzdirbti pinigu smile.gif

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(sauliusz @ 2022 11 27, 20:28)
Perskaiciavau pagal pastabas, bet galutine isvada pagal mane ta pati, 3 planas labai patrauklus tampa. Bent jau mano atveju.
Net ir didinant momentini suvartojima, vistiek 3 islieka patraukliausias.
Pirmas planas aplenkia 3 tik kai pardavimo kaina pasiekia apie 40ct.
Tai negalvojant per daug, jei patvirtina kainas, reikia nuo sausio pereiti i 3 plana ir net uzdirbti pinigu smile.gif

vartotojo įkelta nuotrauka


Aš irgi, jei tik patvirtins šituos tarifus, persirašysiu ant tų 12%

Atsakyti