Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekalba 20

Butent, kad F, dazniausiai misrus raidos sutrikimas, o ne kalbiniai dalykai, nes kalbinai daznai ena salia kitu sutrikimu.
Atsakyti
http://www.tavovaika...s.d?id=69930084

išskyrus tai, kad siūlo pataisyti ir versti kartoti taisyklingai - kas yra yda yda ir yda dar kartą - neblogi patarimai ir pamąstymai
Atsakyti
Labas, gal žinote kas yra:

asmens specialiųjų ugdymo (si) poreikių įvertinimo lapas;
Atsakyti
Laba diena visoms,

Vakar buvau Kauno PPT, valanda laiko bendravau su psichologe. Dukryte uzregistravo tyrimui. Paskui vertins logopedas ir soc. pedagogas.

Pasirodo ikimokyklinis istyrimas blogai kalbanciu vaiku yra reikalingas. Tik kodel as pagalbos turiu prasyti pati, o ne darzelis zinodamas, kad turi toki vaika, sutvarko dokumentus, uzregistruoja verysad.gif

Psichologe pasake dar viena idomu dalyka... Kad galima mokytis logopedinese klasese. As pasakiau, kad nenorim i pagalbine mokykla. Ji sake, kad tokios klases yra bendro lavinimo mokyklose. Sito nesu girdejusi... Gal kas ka nors zinote. Bet galvoju, kad gal geriau paprasta klase, kur girdes gerai kalbancius vaikus.
Atsakyti
QUOTE(Bramune @ 2016 02 26, 11:41)
Psichologe pasake dar viena idomu dalyka... Kad galima mokytis logopedinese klasese. As pasakiau, kad nenorim i pagalbine mokykla. Ji sake, kad tokios klases yra bendro lavinimo mokyklose. Sito nesu girdejusi... Gal kas ka nors zinote. Bet galvoju, kad gal geriau paprasta klase, kur girdes gerai kalbancius vaikus.

aš vesčiau į logopedinę klasę. didesnė tikimybė, kad daugiau pagalbos gauni
Atsakyti
Na Vilniuje as zinau gal 2 logopedines klases...nors ju reiktu kiekvienoje mokykloje...gal Kaune ju yra daugiau? Reiktu PPT paklausti, ar savivaldybes svietimo skyriaus, turetu tureti tokia info.
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 02 26, 15:00)
Na Vilniuje as zinau gal 2 logopedines klases...nors ju reiktu kiekvienoje mokykloje...gal Kaune ju yra daugiau? Reiktu PPT paklausti, ar savivaldybes svietimo skyriaus, turetu tureti tokia info.


Alchemie, kas Vilniuje turi logopedines klases?
Atsakyti
Man rodos turetu tureti ta Mindaugo gaveje mokykla vaikams su autizmo spektru ir ta viena buvo klase kur apie 6 vaikus su elegesio ir pan. bedom dirbo logopede, spec. pedagoge, psichologe ir mokytoja, bet mano zinios gan senos
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2016 02 25, 16:26)
O del kalbos sutrikimu skiria sanatorijas? Labai abejoju unsure.gif raidos sutrikimai, i kuriuos ieina dar ir kalbos sutrikimai, manau, kad taip..jei atsirado tokiu galimybiu, kad gautu sanatorijas vaikai su kalbos sutrikimais, tai labai pasidziaugciau uz musu valstybe 4u.gif

Cia gal tikrai nuo seimos gyditojos priklauso... Mano drauges vaikui 5m nekalba ir vaziuoja i sanatorija.. Bet mes kaip kalbejom su savo gyditoja ,tai mum sake bus sanatorija. Dar sakiau kad pavasariui nukeliam. Aisku musu gyditoja istiesu gera. Mum padejus nemazai. Nukreipe kur reikia. Netaip kaip buvusi.. O as jai uz pastangas ir nuosirdu darba vis atsidekoju..
Atsakyti
QUOTE(Bramune @ 2016 02 26, 11:41)
Pasirodo ikimokyklinis istyrimas blogai kalbanciu vaiku yra reikalingas.
***
Tik kodel as pagalbos turiu prasyti pati, o ne darzelis zinodamas, kad turi toki vaika, sutvarko dokumentus, uzregistruoja  verysad.gif
***
Kad galima mokytis logopedinese klasese. (...) Ji sake, kad tokios klases yra bendro lavinimo mokyklose. Sito nesu girdejusi... Gal kas ka nors zinote.
Tai kad jau atlikinėjot tuos tyrimus!.. doh.gif
***
Todėl, kad niekas negali savivaliauti ir be jūsų prašymo/raštiško sutikimo visa tai daryti.
***
Na, nėra tokių klasių! Jūs ir vėl neteisingai interpretuojate informaciją.

Yra spec. poreikių mokinių dalinė ir pilna integracija.
Kalbos problemų turintys mokiniai pilnai integruojami. Logopedai su jais dirba po visų pamokų pogrupiais, o ne klasėmis. Pogrupiai susiformuoja po 5, po 10 mokinių, priklausomai nuo sutrimo pobūdžio, klasės pamokų tvarkaraščio, logopedo krūvio ir t.t.
Apie dalinę integraciją nesiplėsiu, nes tai liečia mokinius, turinčius visokių kitokių mokymosi sutrikimų. Paminėsiu tik tiek, kad tokie mokiniai matematikos, kalbų ir kt. dalykų mokosi su spec. pedagogu, o technologijų, kūno kultūros ir kitas "lengvesnes" pamokas lanko su klase, kurioje "prirašyti".

Primygtinai siūlau pasidomėti: http://www.kovo11.kaunas.lm.lt/sup
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2016 02 26, 18:50)

Na, nėra tokių klasių! Jūs ir vėl neteisingai interpretuojate informaciją.



bent musu mieste yra tokia klase - logopedine, vaikams, turintiems kalbos sutrikimu, deja, ten daznai papuola ir vaikai, kurie turi ir kitu problemu, ne tik su kalba... Bet klaseje pedagogas turi ir spec pedagogo - logopedo issilavinima, dirba dviese + padejejas yra, jei kuriam is vaiku jis priskirtas, klaseje 12 vaiku ir va jiems priklauso logopedas, ne kaip bendrojo ugdymo mokykloje etatui 60 vaiku - ir jo paslaugu sunku prisiprasyti...
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2016 02 26, 19:50)

Tai kad jau atlikinėjot tuos tyrimus!..  doh.gif
***

Na, nėra tokių klasių! Jūs ir vėl neteisingai interpretuojate informaciją.



As rasau tai, ka man pasake verysad.gif
Dabar turejo daryti Weksleri (nzn ar teisingai parasiau wub.gif ), bet issiaiskinau, kad pries kelias savaites ji padare VRC, todel gavau israra.

Man sake PPT, kad yra logopedines klases. As nezinau kur jos yra. Kai sutvarkys dokumentus zadejo viska paaiskinti. As klausiau apie daline ir visiska integracija, o man pasake apie tas klases, bet uztikrino, kad tai ne specializuotoj mokykloj.
Atsakyti