Įkraunama...
Įkraunama...

Čili pipirai ir paprikos

QUOTE(MrRAT @ 2019 02 02, 01:20)
Lexus, nu kaip tavo žverys ar davė vaisių?
Kaip kaimynas pamatavo scovilius savo vaisiuje? Nemanau, kad tikrino. Ir tas skaičius, kurį parašei 1000.900 čia pusė 2m Shu (nebent norėjai parašyt 1900.000). Lietuvoje neužauginsit tokio aitrumo paprikų, ne tokios sąlygos. Kitas dalykas, kad Carolina Reaper Guinnesso knygoj ne 2M Shu, nes ėmė vidurkį,kuris žymiai mažesnis - 1,64M.

Kai buvo kalba apie RCL123, tai jis turėjo growbox, bet ten turėjo paprastas lempas T8 ar T5(nu, spektras aišku buvo labiau pritaikytas augalams, bet nepamenu koks buvo). Vėliau prisidėjo daugiau, bet nepamenu ar Led ar taupiųjų lempų, bet tikrai ne Halid. Ir vasarą išnešdavo į balkoną, kur saulė buvo šviesesnė už jo turimas lempas.

O dėl deginimo, tai džiovintose ne taip prisiliesi tu prie capsaicino, bet jis lygiai taip pat degina rankas, kaip ir nuo šviežių.

Aš kai pradėjau auginti, tai irgi labai sukau galvą dėl vazonų dydžio, tai ką galiu patarti, kad kuo didesnis, tuo geriau (beveik visada). Mažam kaip auginai 2,5L vazone, tai greičiau vaisių sulauksi, bet bus augalas mažesnis, tai ir automatiškai ir vaisių mažiau. Iš tokio vazono pliusai, kad mažai vietos užima palyginus su dideliu vazonu ir dideliu augalu. Ir greičiau vaisių bus.


Pasakysiu jog niekas neužaugo. Bet bandė. Aš nežinau ko trūko, nes atsitikdavo taip. Augalas užaugęs pradėjo žydėt, liejau pakankamai šilumos buvo taip pat daug pas mane kambaryje 25 vasara iki 30 laipsnių pakyla, na ir po 2 dienų tie žiedai nugelto ir nukrito. Pagalvojau jog pirmas derlius ai tiek to poto vėl pražyasdavo ir po kiek laiko pagelsdavo ir nukrisdavo. Taip ir nesupratau kodėl. Bandžiau dar su trąšom gelbėt irgi nieko drėgmės bandžiau drėkint irgi nepadėjo nesuprantu dėl ko tie vaisiai neužaugo... Ko jiems trūko net neįsivaizduoju :/
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2019 02 04, 17:24)
Pasakysiu jog niekas neužaugo. Bet bandė. Aš nežinau ko trūko, nes atsitikdavo taip. Augalas užaugęs pradėjo žydėt, liejau pakankamai šilumos buvo taip pat daug pas mane kambaryje 25 vasara iki 30 laipsnių pakyla, na ir po 2 dienų tie žiedai nugelto ir nukrito. Pagalvojau jog pirmas derlius ai tiek to poto vėl pražyasdavo ir po kiek laiko pagelsdavo ir nukrisdavo. Taip ir nesupratau kodėl. Bandžiau dar su trąšom gelbėt irgi nieko drėgmės bandžiau drėkint irgi nepadėjo nesuprantu dėl ko tie vaisiai neužaugo... Ko jiems trūko net neįsivaizduoju :/


Bičių smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2019 02 04, 20:01)


Šį kartą sėsiu vėl ir sodinsiu į šiltnamį nebesieksiu to milžiniško aštrumo nes neišeis, bet bent jau bus įdomu paragaut biggrin.gif vistiek gal koks aštrumas ir bus nuo jų.
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2019 02 04, 19:01)

Teisingai. Mano sūnus augina kelias rūšis. Kiekvienas augalas turi nuosavą tą ausų krapštuką su vatyte . Kai augalas pradeda žydėti jis dirba bitute, . Skirtingi krapštukai tam , kad nesukryžminti. Man tiek kantrybės nėra , bet kai žmogus nori..... Užmezga tikrai.
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2019 02 04, 23:23)
Teisingai. Mano sūnus augina kelias rūšis. Kiekvienas augalas turi nuosavą tą ausų krapštuką su vatyte . Kai augalas pradeda žydėti jis dirba bitute, .  Skirtingi krapštukai tam , kad nesukryžminti. Man tiek kantrybės nėra , bet kai žmogus nori..... Užmezga tikrai.


Žinokit bandžiau šitą dalyką. Nežinau gal ką blogai padariau bet taip ir neužmezgė vaisių. Nieko užmegs manau kai į šiltnamį pasodinsiu sode biggrin.gif Bus tų Carolina Reaper dar biggrin.gif
Atsakyti
Jo, kai nėra vėjo ir vabzdžių, tai reik pačiam dirbt už bitę. Aš patingiu, būna su pirštu, ne su ausų krapštuku tai darau. Arba dar galima visą krūmą pajudint, bet taip mažiau tikslumo. Bet žiedams megztis gal būt ir netiko sąlygos, pvz per mažai drėgmės, ar per karšta. Yra ir specialios trašos, kur skatina žydėjimą, bet jų nesu bandęs.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MrRAT: 06 vasario 2019 - 00:14
Yra tokia paprika rocoto manzano. Ji skiriasi nuo visų kitų stipriai. Skaičiau, kad net nesikryžmina. Daugiametė . Aštrumas tik šiek tiek didesnis ne habanerų.
Sėklų mažas daigumas. Tuo įsitikinau, nes iš 10 atsisiūstų sėklyčių dygo pernai tik viena. Bet to užteko, kad prisirinkčiau sėklų ir paragautume "obuoliukų". Labai malonus skonis.
Ji tokia kaip vyjoklinė šiek tiek. Šakelės svyra . Lapai plaukuoti. Pernai auginome kambaryje, bet dabar nešime į šiltnamį ir lauke bandysiu. Ar kas augino ir turi patyrimą?
Rašo, kad jai reikia diena-naktis stipraus temperatūrų skirtumo .
Beje LEXUS14, gal tavo neužsimezgė dėl per mažo temperatūrų skirtumo tamsiu ir šviesiu metu. Tokia mintis susirutuliojo.
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2019 02 11, 11:43)
Yra tokia paprika  rocoto manzano. Ji skiriasi nuo visų kitų stipriai. Skaičiau, kad net nesikryžmina. Daugiametė . Aštrumas tik šiek tiek didesnis ne habanerų.
Sėklų mažas daigumas. Tuo įsitikinau, nes iš 10 atsisiūstų sėklyčių dygo pernai tik viena.  Bet to užteko, kad prisirinkčiau sėklų ir paragautume "obuoliukų". Labai malonus skonis.
Ji tokia kaip vyjoklinė šiek tiek. Šakelės svyra . Lapai plaukuoti. Pernai auginome kambaryje, bet dabar nešime į šiltnamį ir lauke bandysiu. Ar kas augino ir turi patyrimą?
Rašo, kad jai reikia  diena-naktis stipraus temperatūrų skirtumo .
Beje LEXUS14, gal tavo neužsimezgė dėl per mažo temperatūrų skirtumo tamsiu ir šviesiu metu. Tokia mintis susirutuliojo.


Nežinau net gal. Bet ar CR reikia to temperatūrų svyravimo?
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2019 02 11, 11:43)
Yra tokia paprika  rocoto manzano. Ji skiriasi nuo visų kitų stipriai. Skaičiau, kad net nesikryžmina. Daugiametė . Aštrumas tik šiek tiek didesnis ne habanerų.
Sėklų mažas daigumas. Tuo įsitikinau, nes iš 10 atsisiūstų sėklyčių dygo pernai tik viena.  Bet to užteko, kad prisirinkčiau sėklų ir paragautume "obuoliukų". Labai malonus skonis.
Ji tokia kaip vyjoklinė šiek tiek. Šakelės svyra . Lapai plaukuoti. Pernai auginome kambaryje, bet dabar nešime į šiltnamį ir lauke bandysiu. Ar kas augino ir turi patyrimą?
Rašo, kad jai reikia  diena-naktis stipraus temperatūrų skirtumo .
Beje LEXUS14, gal tavo neužsimezgė dėl per mažo temperatūrų skirtumo tamsiu ir šviesiu metu. Tokia mintis susirutuliojo.


Visos yra daugiametės, tik ne mūsų orams, bet jei įsinešat į namus, suteikiat tinkamas sąlygas - peržiemos ir kitą sezoną toliau auginkit.

Galima sakyti neauginau Rocoto, buvau daigelį gavęs ir pražudžiau. Bet jie mėgsta vėsesnį orą, iš kitų praktikos sakė, kad nesiskyrė lauke augintas nuo šiltnamy auginto.
Atsakyti
Sveiki,
Pajaučiau, kad esu priklausomas nuo paprikų. Tad dar kartą bandau auginti Carolina Reaper. Tik šįkart nesieksiu to rekordo nes skaičiai nesvarbūs. Svarbus rezultatas ir aštrumas. Noriu pamėgint paragaut tokio tipo paprikos. Nors ir nebus aštriausias pasaulyje Lietuviškas Carolina Reaper bet bent jau aštriausia Lietuvoje paprika. biggrin.gif
Atsakyti

Na ir sekmės, LEXUS, užsispyręs kaip reta! Man gal užteks rusiškų Kogot orla ir mažiukų čiliukų-čeriukų.

Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2019 02 18, 19:33)
Sveiki,
Pajaučiau, kad esu priklausomas nuo paprikų. Tad dar kartą bandau auginti Carolina Reaper. Tik šįkart nesieksiu to rekordo nes skaičiai nesvarbūs. Svarbus rezultatas ir aštrumas. Noriu pamėgint paragaut tokio tipo paprikos. Nors ir nebus aštriausias pasaulyje Lietuviškas Carolina Reaper bet bent jau aštriausia Lietuvoje paprika.  biggrin.gif

Jeigu nepasiseks, arba taip patiks, kad reikės daugiau, tai rudenį galėsi nusipirkti šviežių, augintų Lietuvoje.
Kaip atrodo dabar tavo augalai?
Atsakyti