Įkraunama...
Įkraunama...

Čili pipirai ir paprikos

Džiovinu šalia krosnelės suvertus arba orkaitėj su šiek tiek pravirom durim. Antrasis variantas labiausiai patiko - čiliai gražučiai, kiek praskaidrėja, nesusiraukšlėja. Suverti išdžiovinti ne tokie.
Atsakyti
Sveiki,

Jau kuris laikas pastebėjau nuo savo paprikos jog krenta lapeliai iš pradžių gražiai nugeltonuoja o paskui nukrenta. Ir apatiniai kažkokie pageltę ir viršutinei lieju tada kada matau jau jog žemė beveik sausa. Nei karto netręšiau jos.

Kaip manot gal čia gali būti koks trąšų trūkumas? Nenoriu jog mano paprika nuvystu prašau padėkit. cray.gif mano paprikos rūšis Carolina Reaper.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LEXUS14: 16 kovo 2018 - 14:31
QUOTE(LEXUS14 @ 2018 03 16, 15:30)
Sveiki,

Jau kuris laikas pastebėjau nuo savo paprikos jog krenta lapeliai iš pradžių gražiai nugeltonuoja o paskui nukrenta. Ir apatiniai kažkokie pageltę ir viršutinei lieju tada kada matau jau jog žemė beveik sausa. Nei karto netręšiau jos.

Kaip manot gal čia gali būti koks trąšų trūkumas? Nenoriu jog mano paprika nuvystu prašau padėkit.  cray.gif mano paprikos rūšis Carolina Reaper.

Nemanau,kad trūmumas trąšų,jei pasodinta normaliam substrate daigams jo turi užtekt pradžioj kol paaugs.Gal greičiau ar laikot per sausai(paprikai nereikia perdžiūti indelyje),ar perliejot,nors ir atrodo iš viršaus indelio kad sausa,apačioje gali būt per drėgna.Paprastas būdas -išimat vieną daigą ir pasižiūrit kokia situacija indelyje.Jei šaknims trūksta oro ,žemė suspausta atsargiai papurenkit apie daigą su kokiu dantų krapštuku ar pan.O gal per vėsiai laikot kur ant palangės ir dėll to krenta ir gelsta lapai.Jei per drėgna persodinkit į sausenį substratą,kad ir tą patį sumaišant su sausu.
Atsakyti
QUOTE(daiveee @ 2018 03 23, 05:47)
Nemanau,kad trūmumas trąšų,jei pasodinta  normaliam substrate daigams jo turi užtekt pradžioj kol paaugs.Gal greičiau ar laikot  per sausai(paprikai nereikia perdžiūti indelyje),ar perliejot,nors ir atrodo iš viršaus indelio kad sausa,apačioje gali būt per drėgna.Paprastas būdas -išimat vieną daigą ir pasižiūrit kokia situacija indelyje.Jei šaknims trūksta oro ,žemė suspausta atsargiai papurenkit apie daigą su kokiu dantų krapštuku ar pan.O gal per vėsiai laikot kur  ant palangės ir dėll to krenta ir gelsta lapai.Jei per drėgna persodinkit į sausenį substratą,kad ir tą patį sumaišant su sausu.


Esmė tame kad ji jau nemaža ir perlaistyti jokiais būdais negalėjau nes tikrinau žemę ir iš apašios vazonėlio pažiūriu tai jei jau sausa iš kart palieju nieko nelaukiu. Kai patręšiau tada lyg ir atsigauna lapai vėl žaliuoja. Net nežinau. Buvo sustojęs augimas kažkur lapkričio mėnesį. Nes pasodinau Rugpjūčio gale rugsėjo pradžioje man sudygo. Ir tik dabar staigiai augt pradėjo o dar kai saulė atsisuka vakarais tai prišildo visą kambarį kambario temperatūra dasiekia net 28 laipsnius. Tad pas mane labai karšta ir šviesus kambarys daug gėlių auga. Vedinu kiekviena diena. Kad gėlės gautu gryno oro o ne skersvejo nes žinau kad skersvejo labai nemėgsta augalai. Paprika 2.5 l. pasodinta net nežinau gal persodint reikia? Ar užteks? Patarkit tikrai nežinau net ką daryt lyg ir atsigauna apatiniai lapai nugelsta ir nukrenta o viršutiniai žali auga ai ir dar pamiršau paminėti kad paprika kur numete apatinius lapus ten toj vietoj pažastyje kalasi nauji lapeliai. Tai net nežinau. Ką daryti patarkit. smile.gif Bet kokia pagalba ir patarimas man yra labai svarbus. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2018 03 23, 15:57)
Esmė tame kad ji jau nemaža ir perlaistyti jokiais būdais negalėjau nes tikrinau žemę ir iš apašios vazonėlio pažiūriu tai jei jau sausa iš kart palieju nieko nelaukiu. Kai patręšiau tada lyg ir atsigauna lapai vėl žaliuoja. Net nežinau. Buvo sustojęs augimas kažkur lapkričio mėnesį. Nes pasodinau Rugpjūčio gale rugsėjo pradžioje man sudygo. Ir tik dabar staigiai augt pradėjo o dar kai saulė atsisuka vakarais tai prišildo visą kambarį kambario temperatūra dasiekia net 28 laipsnius. Tad pas mane labai karšta ir šviesus kambarys daug gėlių auga. Vedinu kiekviena diena. Kad gėlės gautu gryno oro o ne skersvejo nes žinau kad skersvejo labai nemėgsta augalai. Paprika 2.5 l. pasodinta net nežinau gal persodint reikia? Ar užteks? Patarkit tikrai nežinau net ką daryt lyg ir atsigauna apatiniai lapai nugelsta ir nukrenta o viršutiniai žali auga ai ir dar pamiršau paminėti kad paprika kur numete apatinius lapus ten toj vietoj pažastyje kalasi nauji lapeliai. Tai net nežinau. Ką daryti patarkit. smile.gif Bet kokia pagalba ir patarimas man yra labai svarbus. smile.gif

Nesu specė ,bet manau kad jei kambary net 28laipsniai tai ir drėgmės turi būt pakankamai,nes paprikos nemėgsta perdžiūvimo ir labai sauso oro.Gal jum reikia jas ne tai kad paliet , bet pavyzdžiui užmerkt vazonėlį kokiom 2 val kad ji prisisotintų vandens.O gal ji kaip sykis pradėjo augti numetė senus lapus ir leis šoninius ūglius ,ir pradės vesti vaisius.Be to ,kažkaip įdomu čia pipiras ar paprika ,nes nelabai pagaunu ar jūs ją persodinot iš lauko nuo praeito sezono,ar šviežiai rugpjūtį pasėjot ir augint pradėjot?Šiaip tai yra visokių "skystimėlių"- ta prasme stimuliatorių, gelbėtojų visokiems apšalusiems ,besibaigiantiems ar kt problematiškiems augalams ,bet tai kainuoja,kažin ar verta jei augalas koks 1 ar 2.Be to gal foto įkelkit,gal kas gudresnis iškart diagnozę nustatys ar kokią protingą mintį mestels.

Atsakyti
QUOTE(daiveee @ 2018 03 23, 22:02)
Nesu specė ,bet manau kad jei kambary net 28laipsniai  tai ir drėgmės turi būt pakankamai,nes paprikos nemėgsta perdžiūvimo ir labai sauso oro.Gal jum reikia jas ne tai kad paliet , bet pavyzdžiui užmerkt vazonėlį kokiom 2 val kad ji prisisotintų vandens.O gal ji kaip sykis pradėjo augti numetė senus lapus ir leis šoninius ūglius ,ir  pradės vesti vaisius.Be to ,kažkaip įdomu čia pipiras ar paprika  ,nes nelabai pagaunu ar jūs ją  persodinot iš lauko nuo praeito sezono,ar šviežiai rugpjūtį pasėjot ir augint pradėjot?Šiaip tai yra visokių "skystimėlių"- ta prasme stimuliatorių, gelbėtojų visokiems apšalusiems ,besibaigiantiems ar kt problematiškiems augalams ,bet tai kainuoja,kažin ar verta jei augalas koks 1 ar 2.Be to gal foto įkelkit,gal kas gudresnis iškart diagnozę nustatys ar kokią protingą mintį mestels.


Aš kambarį auginu nuo Rugpjūčio. Nesodinsiu į lauką, matot tokią papriką kaip Carolina Reaper manau neišgyventų lauke kur nors jei koks skersvėjis tai nuvys. O augalas leidžia lapelius tikrai iš šonų. Vietoje nukritusių. Tik nežinau ar jai pakaks jėgų vaisius megzt gal reikia didesnio vazono. Nu nežinau net ką ir bedaryt. Pasikartosiu: Carolina Reaper Paprika. smile.gif Nu nežinau lauksiu. Na dabar žemė tikrai yra drėgna viršus dar nepradžiūvęs. O pats augalas viršutiniai lapai tai mėsingi tokie. Gal galite papasakoti kokie yra paprikų požymiai jei auginamas kambaryje kad jau laikas persodinti į didesnį vazoną? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2018 03 23, 22:50)
Aš kambarį auginu nuo Rugpjūčio. Nesodinsiu į lauką, matot tokią papriką kaip Carolina Reaper manau neišgyventų lauke kur nors jei koks skersvėjis tai nuvys. O augalas leidžia lapelius tikrai iš šonų. Vietoje nukritusių. Tik nežinau ar jai pakaks jėgų vaisius megzt gal reikia didesnio vazono. Nu nežinau net ką ir bedaryt. Pasikartosiu: Carolina Reaper Paprika. smile.gif Nu nežinau lauksiu. Na dabar žemė tikrai yra drėgna viršus dar nepradžiūvęs. O pats augalas viršutiniai lapai tai mėsingi tokie. Gal galite papasakoti kokie yra paprikų požymiai jei auginamas kambaryje kad jau laikas persodinti į didesnį vazoną? smile.gif

Rytoj gal rasiu laiko nufotkinti ir parodyti savo pipirus, kurie žiemoja. Sėti pernai pavasarį. Pamatysite vazonus. Jie dideli. Augalai irgi dideli. Tiesa irgi šiek tiek meta lapus, bet aš tai nurašau sezoniškumui.
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2018 03 23, 23:22)
Rytoj gal rasiu laiko nufotkinti ir parodyti savo pipirus, kurie žiemoja. Sėti pernai pavasarį. Pamatysite vazonus. Jie dideli. Augalai irgi dideli. Tiesa irgi šiek tiek meta lapus, bet aš tai nurašau sezoniškumui.


Kiek litrų vazonuose auginate? Aš vienam vazone viena Carolina Reaper papriką auginu 25 l. o kitą 2.5 l. taip sutapo kad sudygo tik 2 paprikos. Nežinau koks vidutinis turėtų būti vazonas paprikoms smile.gif Gal galėtumėte pasakyti kokio litražo pas jus vazonas? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2018 03 23, 23:40)
Kiek litrų vazonuose auginate? Aš vienam vazone viena Carolina Reaper papriką auginu 25 l. o kitą 2.5 l. taip sutapo kad sudygo tik 2 paprikos. Nežinau koks vidutinis turėtų būti vazonas paprikoms smile.gif Gal galėtumėte pasakyti kokio litražo pas jus vazonas? smile.gif

Kiek ltr nežinau. Vazonai šitie https://www.senukai....-33-o33-cm/2jz2
Pridėjau degtukų dėžutę. Paskutinis derlius buvo nuskintas sausio gale. Dabar vel jau krauna žiedus, bet dar nežydi. (Ružavai žydi tinūtrai.
vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2018 03 24, 09:33)
Kiek ltr nežinau. Vazonai šitie https://www.senukai....-33-o33-cm/2jz2
Pridėjau degtukų dėžutę. Paskutinis derlius buvo nuskintas sausio gale. Dabar vel jau krauna žiedus, bet dar nežydi. (Ružavai žydi tinūtrai. 
vartotojo įkelta nuotrauka


Jei neklystu tai litražas bus pas jus 10 l. pas mane vienas vazonas yra plastikinis 10 l. tai ten skersmuo 33 cm. Tik tas vazonas laaabaii didelis. Nėr kur prie lango pastatyt o taip norėtųsi kad gautų daugiau šviesos. Ką manot jei aš specialia kokia lempa įsigyčiau kaip papildomą apšvietimą kad paskatintų augimą? Nes viena ant lango normaliai auga, o kita kur ant televizoriaus staliuko beveik neauga (tą kur 10 l. vazone). Tai va klausimas būtų: Ar padėtų mano augalui augti tą speciali lempa augalams? Net nežinau jau ko imtis, kad augtų. verysad.gif Beje Jūsų paprikos labai aukštos medžiai. biggrin.gif Nesiruošia žydėti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2018 03 24, 10:02)
Jei neklystu tai litražas bus pas jus 10 l. pas mane vienas vazonas yra plastikinis 10 l. tai ten skersmuo 33 cm. Tik tas vazonas laaabaii didelis. Nėr kur prie lango pastatyt o taip norėtųsi kad gautų daugiau šviesos. Ką manot jei aš specialia kokia lempa įsigyčiau kaip papildomą apšvietimą kad paskatintų augimą? Nes viena ant lango normaliai auga, o kita kur ant televizoriaus staliuko beveik neauga (tą kur 10 l. vazone). Tai va klausimas būtų: Ar padėtų mano augalui augti tą speciali lempa augalams? Net nežinau jau ko imtis, kad augtų. verysad.gif Beje Jūsų paprikos labai aukštos medžiai. biggrin.gif Nesiruošia žydėti? smile.gif

Jau dabar tikrai nereikia lempos. Diena ilgesnė už naktį. Na pastatykite prie lango ant taburetės, jei taip galite. Be to mažam augalui nereikia didelio vazono.
Dėl žydėjimo mano medžių. Jau ką tik rašiau, "paskutinis derlius buvo nuskintas sausio gale. Dabar vel jau krauna žiedus, bet dar nežydi."
Derlius buvo 2 kartus. Pirmas vasaros gale, antras sausio mėn gale. Gal galima ir pastoviai laikyti derlių, bet čia sūnaus "daržas". Ir jo teritorijoje auga. Aš tik nurodymus duodu . Apdulkina , o kai užsimezga kažkiek vaisių, leidžia jiems užaugti ir visiems prinokti. Tada nustoja žydėti.
Atsakyti
QUOTE(LEXUS14 @ 2018 03 23, 22:50)
Aš kambarį auginu nuo Rugpjūčio. Nesodinsiu į lauką, matot tokią papriką kaip Carolina Reaper manau neišgyventų lauke kur nors jei koks skersvėjis tai nuvys. O augalas leidžia lapelius tikrai iš šonų. Vietoje nukritusių. Tik nežinau ar jai pakaks jėgų vaisius megzt gal reikia didesnio vazono. Nu nežinau net ką ir bedaryt. Pasikartosiu: Carolina Reaper Paprika. smile.gif Nu nežinau lauksiu. Na dabar žemė tikrai yra drėgna viršus dar nepradžiūvęs. O pats augalas viršutiniai lapai tai mėsingi tokie. Gal galite papasakoti kokie yra paprikų požymiai jei auginamas kambaryje kad jau laikas persodinti į didesnį vazoną? smile.gif


1. Kokio dydžio turėtų būti Jūsų paprika ? jei paprikos dydžio - apie 40-50-60 cm. aukščio , tai vazonas turėtų būti ne mažiau kaip 10 litrų .
2. Paprikos valgios , jas netgi lauke, šiltnamyje ir tt auginant reikia patręšt.
3. Paprika mėgsta drėgmę. Nuo sausros - perdžiuvimo meta lapus .
Atsakyti