Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas, nuostabus daržas - 2016 vasara

QUOTE(AuroraBO @ 2016 06 08, 09:04)
Juodieji ridikai dabar sėjami.



Man jų nereikia tiek daug. Dar lieka vietos.
Atsakyti
QUOTE(Ntu-Kpi @ 2016 06 07, 09:39)
Pas mane likus pusė laisvos lysvės? Ką dar galima pasodinti, kad spėtų užaugti?  g.gif mastau.gif
Prieskonių, morkų ir burokų jau ir taip daug prisodinau. Kopūstų, brokolių, kalafiorų nesodinu.

Pagal užrašą ant sėklų pakelio ir pažiūrėjus, kai auga, manau kad ropės dar tikrai spėtų užaugti. Tik va ar verta jas auginti tai nežinau, pati pirmi metai bandau.

Pas mane tuščių galų nėra, bet yra lopelių nesudygusių. Planuoju juos užkaišioti žirniais. Kai tik palis bandysiu sėti. Nors mažai vilties, bet iš pirmos sėjos vėl beveik nieko nesudygo verysad.gif

QUOTE(Lakšmi @ 2016 06 07, 11:27)
Kalbant apie špinatus - manieji lauke eina į žiedus sad.gif girdėjau tada maistui nebetinka?

Pirkau hibridinių špinatų sėklas. Pasiteisino. Jau trečia savaitė skinu, o kol kas žiedynų nesimato, kad formuotų.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2016 06 08, 10:26)
Pirkau hibridinių špinatų sėklas. Pasiteisino. Jau trečia savaitė skinu, o kol kas žiedynų nesimato, kad formuotų.


regis irgi hibridinių sėjau...
Atsakyti
QUOTE(Lakšmi @ 2016 06 08, 14:15)
regis irgi hibridinių sėjau...

Pirkau šituos
Aprašymas, kad ilgai neformuoja žiedynų, teisingas. Greičiausiai tų hibridų būna su skirtingomis savybėmis akcentuotomis.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2016 06 08, 14:25)
Pirkau šituos
Aprašymas, kad ilgai neformuoja žiedynų, teisingas. Greičiausiai tų hibridų būna su skirtingomis savybėmis akcentuotomis.


ačiū, matau jie tinka sėti ir vasarą, bandysiu kartoti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lakšmi @ 2016 06 08, 13:29)
ačiū, matau jie tinka sėti ir vasarą, bandysiu kartoti  4u.gif

as vasarai vietoj spinatu naudoju spinatus, nei jie apkarsta, nei ka- dera iki rudens. viena karta gyvenime pasisejai- ir visam likusiam vis randi nauju daigu- niekuomet nebereikia seklu pirkti biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
o špinokų skonis ir naudingų medžiagų sudėtis panaši kaip špinatų?
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2016 06 08, 10:26)
Pagal užrašą ant sėklų pakelio ir pažiūrėjus, kai auga, manau kad ropės dar tikrai spėtų užaugti. Tik va ar verta jas auginti tai nežinau, pati pirmi metai bandau.

Pas mane tuščių galų nėra, bet yra lopelių nesudygusių. Planuoju juos užkaišioti žirniais. Kai tik palis bandysiu sėti. Nors mažai vilties, bet iš pirmos sėjos vėl beveik nieko nesudygo  verysad.gif
Pirkau hibridinių špinatų sėklas. Pasiteisino. Jau trečia savaitė skinu, o kol kas žiedynų nesimato, kad formuotų.



Ropes auginu jau kelinti metai ir įsitikinau, kad juos geriausia sėti birželio mėn.
Tiesiog pirmais metais kai sodinau balandį, jos man rugpjūtį jau sutrūkinėjo, jau reikėjo rinkti, kai kur peraugo.
Jas reikia vėliau sodinti, jei norit žiemai turėti.
Dar pamenu vienais metais savaitę laiko nemačiau savo daržo, ir atvažiavus radau visus ropės lapus sugraužtus. Kirmėlės gražiai pasidarbavo, kad liko tik lapų stagarai. Bet ropių galvos užaugo normaliai.

Verta ar ne - čia skonio reikalas. Mano vyras mėgsta. O man užtenka vieną kart metuose pavalgyti.


Pas mane irgi daug kas šiemet vietomis liko plika, galvoju šparagines pupeles sukišti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ntu-Kpi: 08 birželio 2016 - 13:55
QUOTE(Lakšmi @ 2016 06 08, 13:47)
o špinokų skonis ir naudingų medžiagų sudėtis panaši kaip špinatų?

del sudeties- nezinau- manyciau, kad taip. skonis panasus i spinatu, tik jie tokie biski tarsi miltuoti tie lapukai. jei ne zalius valgyt, o naudot kur i apkepa, ar patroskintus- man tai nei kiek nuo spinatu nesiskiria. nelepus, pakantus bilekokioms oro salygoms, prastai dirvai( pas mane smelis). gal kiek sudetingiau imti derliu- ju lapukai mazi, bet as nesiterlioju- skinu visa saka, nesu namo ir ten nuskabau lapukus. kuo daugiau virsuniu nuskini- tuo labiau krumas sakojasi. labai puikiai sueidavo mazam vaikui i trintas koses. ir ziemai as ju( mazomis porcijomis) prisisaldau.
Atsakyti
Šiemet visiškas pravalas su kopūstiniais. Aš jų kaip visada turiu daug, nes labai mėgstam. Tai iš visų 100 daigų (brokolių, kalafijorų, vėlyvųjų ir ankstyvųjų) tik kokie 10 daigų turi perspektyvą.
Nu kažkas labai nepatiko jiems šiemet. Tikriausiai oro sąlygos. Karšta ir sausa ne kopūstiniams tikriausiai. Norėčiau raut lauk, bet ją sodint vietoj jų, kas būtų dar nelabai vėlu?? Kokius žirnius gal? Dar kažką, kas spėtų iki rudens? Sodinu juos tokioje gana pavėsingoje vietoje, ne visiems augalams tai tinka.
Atsakyti
QUOTE(Ntu-Kpi @ 2016 06 08, 13:53)
Ropes auginu jau kelinti metai ir įsitikinau,
Pas mane irgi daug kas šiemet vietomis liko plika, galvoju šparagines pupeles sukišti.

Jeigu 15a diena ir dar nematyti šparaginių pupelių - greičiausiai nedaigios papuolė? Galvoju ryt naujų pasodint ton pačion vieton 4u.gif

Ką patartumėt su ropėm - išdygo gražuolės, bet vos tik antrus lapelius išskleidė, sprigės nuėdė..Pelenais nubarsčiau, bet nežinau ,gal verta būtų toje vietoje naujų pasodint, jeigu dar ne vėlu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gsmart @ 2016 06 09, 20:31)
Jeigu 15a diena ir dar nematyti šparaginių pupelių - greičiausiai nedaigios papuolė? Galvoju ryt naujų pasodint ton pačion vieton 4u.gif

Ką patartumėt su ropėm - išdygo gražuolės, bet vos tik antrus lapelius išskleidė, sprigės nuėdė..Pelenais nubarsčiau, bet nežinau ,gal verta būtų toje vietoje naujų pasodint, jeigu dar ne vėlu g.gif



Nežinau ką patarti su ropėm.
Kai mano ropes graužė, jos jau buvo didelės, į liepos pabaigą.
Pamenu tėvas purškė tuo pačiu skysčiu, kuo purškiamos bulvės.
Atsakyti