Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas, nuostabus daržas - 2016 vasara

brokoliu sodinuka, dar tik viena, aplipe tokie dryzuoti viksrai. Ka daryt? Pirma karta kazka is kopustiniu seimos auginu... ax.gif Ar dar galiu kazkaip gelbeti, ar rauti lauk?
Atsakyti
QUOTE(Lakšmi @ 2016 06 07, 10:27)
Labutis,
ačiū už namučius.
Kalbant apie špinatus - manieji lauke eina į žiedus sad.gif girdėjau tada maistui nebetinka?
Kaip apsaugote savo kopūstinius nuo kenkėjų?

Špinatai einantys į žiedus maistui netinka. Jie šalto oro augalai, matyt sėjot per pačius karščius ir jiems trūko drėgmės ir pavėsio. Kopūstus apdengiu agro plėvele arba aplink prismaigstau liepos šakelių (su lapais). Dar labai gerai šalia pasodint serenčių.
Atsakyti
QUOTE(Vijone @ 2016 06 11, 12:11)
brokoliu sodinuka, dar tik viena, aplipe tokie dryzuoti viksrai. Ka daryt? Pirma karta kazka is kopustiniu seimos auginu... ax.gif Ar dar galiu kazkaip gelbeti, ar rauti lauk?


Aš tai bandyčiau purkšti kažkuo, jei dar lapų turi ir ne iki stagarų nugraužti.
QUOTE(Raselėuogelė @ 2016 06 11, 13:02)
Kopūstus apdengiu agro plėvele arba aplink prismaigstau liepos šakelių (su lapais). Dar labai gerai šalia  pasodint serenčių.

O dengimas agroplėvele - tai čia ta balta, kur nuo šalnų įprastai dengiama? O po tokia plėvele jiems saulės netrūksta ir pan?
Atsakyti
QUOTE(Gsmart @ 2016 06 11, 13:13)

O dengimas agroplėvele - tai čia ta balta, kur nuo šalnų įprastai dengiama? O po tokia plėvele jiems saulės netrūksta ir pan?

Taip, ta pačia. Pakeliu ant pagaliukų kad nesiliestų. Saulės trūkumu nesiskundžia, bet labai skundžiasi kai vandens trūkumas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 06 07, 09:22)
kokia puiki ideja! sakykit, o kada mazdaug sejat daigus, kad butu kaip tik sodinimui zirniams nuderejus? siuo metu pas mane zirniai zydi g.gif
zirniu lysvele pas mane nemaza, pamatavau akimis- koks 15 vienetu brokoliu tilptu bigsmile.gif

Pasiziurejau pernai brokolius sejau 06-15, cia jau turbut paskutinis laikas. Nors uzaugo tai labai labai grazus, tik kad kirminai puole, rinkau pastoviai. O siemet, tai siandien pasejau.
Na pasakykit kas gera veisle kalafijoru g.gif
Atsakyti
QUOTE(svieske @ 2016 06 12, 22:52)
Pasiziurejau pernai brokolius sejau 06-15, cia jau turbut paskutinis laikas. Nors uzaugo tai labai labai grazus, tik kad kirminai puole, rinkau pastoviai. O siemet, tai siandien pasejau.
Na pasakykit kas gera veisle kalafijoru g.gif

jau pasisejau praeita savaite, siltnamyje. su planais perkelt po zirniu i lauka. bet vargu bau ar uazauginsiu. visa rajona siaubia kopustiniai kandys verysad.gif ir pas kaimynus ir pas mane- augalai kaip susausyti ir niekuom nepridengsi- jie gi visur pralenda, mazuliukai...
tik keista dalyka pastebejau, kad kopustiniai kandys lyg siol neliete dekoratyviniu kopustu ir kale kopustu unsure.gif ar siti kazko ne kandziu skonio ar kokie nors per kieti? g.gif
kalafijoru geru, deja, nepatarsiu- nezinau...
Atsakyti
Labai jau kvailas klausimas, bet... Ką darot su nurinktais nuo kopustu kirminais? Vištos jų nelesa (bent maniškės). Traiškyti tiktai? Bet net silpna pagalvojus apie tas žalias sultis...
Atsakyti
QUOTE(Raselėuogelė @ 2016 06 11, 13:58)
Taip, ta pačia. Pakeliu ant pagaliukų kad nesiliestų. Saulės trūkumu nesiskundžia, bet labai skundžiasi kai vandens trūkumas  4u.gif


Bet tikriausiai agroplėvelė turi būti ta ploniausia? Aš turiu pačios storiausios, pergyvenu, kad saulės nebegaus rolleyes.gif
QUOTE(ingiote @ 2016 06 13, 12:27)
Labai jau kvailas klausimas, bet... Ką darot su nurinktais nuo kopustu kirminais? Vištos jų nelesa (bent maniškės). Traiškyti tiktai? Bet net silpna pagalvojus apie tas žalias sultis...

Aš tai verdančiu vandeniu užpilčiau ir išversčiau į patvorį 4u.gif
Atsakyti
Išbandžiau pirmą ropę. Čia iš tų tarpukuose paliktų, kur jau reikia rauti.
user posted image

Supratau, kad tai tas pats "griežtis", kur vaikystėje teko graužti. Pusbroliai sakydavo, kad nieko nesuprantu apie gerus dalykus biggrin.gif , bet aš jau tada mieliau grauždavau runkelį, nei griežtį blush2.gif O kadangi mano šeimyna net ir ridikėlių į salotas neleidžia dėti, tai žali griežčiai pas mus nepritaps schmoll.gif
Pakeptam aštrumo nėra, bet skonis specifinis. Kadangi vis tiek tuos tarpukuose reikia rauti, išbandysiu šį savaitgalį keptas orkaitėje kaip garnyrą prie mėsos, vietoje tų biezbožnai brangių šviežių bulvių. Bus šeimai argumentas, nes kitaip tai neįsiūlyčiau.

Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2016 06 17, 12:18)

Pakeptam aštrumo nėra, bet skonis specifinis. Kadangi vis tiek tuos tarpukuose reikia rauti, išbandysiu šį savaitgalį keptas orkaitėje kaip garnyrą prie mėsos, vietoje tų biezbožnai brangių šviežių bulvių. Bus šeimai argumentas, nes kitaip tai neįsiūlyčiau.

as irgi pirmi metai auginu ir spalva tokia pat. bandziau jau rauti, ale kiekvienoj po balta kirmina , kaip kad ridikeliuose. nu ta mano zeme... doh.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2016 06 17, 15:46)
as irgi pirmi metai auginu ir spalva tokia pat.  bandziau jau rauti, ale kiekvienoj po balta kirmina , kaip kad ridikeliuose. nu ta mano zeme... doh.gif  verysad.gif

Nu keisti tie kirminai pas tave. Jos gi žalios aitrios. Gal tu jiem keptų nunešk, kad suprastų, kokia ropė valgoma hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2016 06 17, 16:42)
Nu keisti tie kirminai pas tave. Jos gi žalios aitrios. Gal tu jiem keptų nunešk, kad suprastų, kokia ropė valgoma  hihihi.gif

ridikeliai irgi nesaldus, ale juos gi irgi kirmiai vagoja. taip ir maniau, kad nieko nesigaus... verysad.gif
Atsakyti