Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(vaikis_ @ 2022 02 15, 13:58)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Giords" data-cid="72931938" data-time="1644918686"> QUOTE(vaikis_ @ 2022 02 15, 10:31) Nieks nieko man nekeite, kazka tamsta maisote. Zhenderio davikliai tikrai tikslesni uz xiaomi.  Va ka rodo tas pats Zhenderio daviklis esantis svetaineje, 28.5% Ne pačiam keitė, o man pats keitei (rekuperatorius buvo pirktas naudotas). Jei rodo 28,5%, tai irgi ne stebuklai.</blockquote> Pamenu, primink karkasinis namas pas pati? smile.gif Pas mane senas ne entalpinis, neturiu teises skustis smile.gif 
SIPinis.
Tai panašu, kad entalpinis nuo neentalpinio nelabai kuo skirias smile.gif
Atsakyti



Tai panašu, kad entalpinis nuo neentalpinio nelabai kuo skirias smile.gif

Panasu, kad gyvenimo budai, gyventojai ir naudojama namu technika skiriasi :)

Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2022 02 15, 16:19)
SIPinis.
Tai panašu, kad entalpinis nuo neentalpinio nelabai kuo skirias smile.gif


O paprastas rotorius, lyginant su entalpiniais ir paprastais priešpriešinio srauto šilumokaičiais drėgmės gražina daugiausiai smile.gif.

Priminsiu, čia buvo postas, kad kai vienas Zehnderio savininkas atidarė rekupo dureles, entelpiniame buvo daug kondensato susirinkę. Rotoriuje gyvenime tokių nesąmonių nebuvo. Jei iškrenta kondensatas, jis visas atgal į patalpas gražinamas. Vandens kaupimasis pačiame rekuperatoriuje, reiškia, kad drėgmė negražinama į patalpas tokiais kiekiais, kaip kad paprasto rotorinio rekuperatoriaus atveju.

QUOTE(balbiesas @ 2021 02 16, 21:20)
<p>Sveiki, seniai matyti. Lyg ir turiu problemų su zehnder 350 entalpiniu.
</p><p>Vakar netyčia užėjus į katilinę kažkaip keistai jis man ten ūžė. Atidariau - lauko ventiliatoriaus pusėje 1.5 litro vandens išleidau, buvo jau gerai patį ventiliatoriaus "ragą" apsėmę. Čia taip turi būti? Manuale kaip ir parašyta kad entalpiniam vandens išvedimas nereikalingas, bet tokie vandens kiekiai atrodo keistokai</p><p></p><p>Keistokas garsas panašu kad sklinda iš lauko ventiliatoriaus, tarsi būtų kažkoks išcentriškumas, ypatingai gerai pasigirsta kad numeti greitį nuo 3->away. Pats ventiliatorius lyg ir nekliba, bet pasukus jaučiasi kad dirba garsiau nei vidinis. Patarimai?</p>



Vaizdas dabar paišosi visai kitas, nei kažkurių veikėjų buvo paišomas ankščiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 16 vasario 2022 - 00:09

Panasu, kad gyvenimo budai, gyventojai ir naudojama namu technika skiriasi :)

Sipinis vs muras taip pat turi savu niuansu. 

Atsakyti

Sveiki :bye: ,

Paprašyčiau nusimanančių ir/ar patyrusių įvertinti preliminarius vedinimo sistemos planus.

Labai laukiami konstruktyvūs pasiūlymai, pastabos bei kritika.

II a. yra svarstytini du variantai. Norėčiau jūsų nuomonių, kurios galėtų padėti pasirinkti.
Priedas  Vient_Ia.jpg   108,86KB   1 Parsiųsta kartų

Priedas  Vient_IIa_1var.jpg   143,63KB   1 Parsiųsta kartų

Priedas  Vient_IIa_2var.jpg   142,35KB   1 Parsiųsta kartų

 

Dėkoju :thumb_yello:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RE_SPECT: 18 vasario 2022 - 10:45
QUOTE(RE_SPECT @ 2022 02 18, 11:41)
laukiami konstruktyvūs pasiūlymai, pastabos bei kritika.


Mano nuomone suprojektuota viskas gerai. Man nepatinka idėja, kai oras paduodamas ir ištraukiamas toje pat patalpoje, tad dėl antro aukšto mano pasirinkimas būtų su ištraukimu laiptinėje. Tokiu atveju oras ties laiptine užsistovės mažiau, nei tuo atveju, kai ten ištraukimo nebus.

Nors pagal mane, nebūtina organizuoti vienodą oro padavimo ir ištraukimo kiekį tame pačiame aukšte. Mano namo atveju didesnis ištraukimas pirmame aukšte, o oro padavimas antram aukšte. Taip visas namas prasivėdina labiau, nei kai jis keičiamas atskirose patalpose. Todėl man nepatinka ir padavimas ir ištraukimas toje pat patalpoje.

Norint išvėdint namą natūraliu būdu atidarant langus, jei atidarysi langus atskirose patalpose vėdinimas vyks labai vangiai, bet jei dar ir visų patalpų duris praversi ir langai bus atverti skirtinguose aukštuose, tuomet žiemos metu per pirmo aukšto langus oras bus paimamas, o pro antro aukšto langus išmetamas ir visas namas pravėdintas bus ženkliai geriau, oro kaita name vyks gerokai intensyviau, namą vėdinti reikės gerokai trumpiau. Bus pravėdintos net tos patalpos, kuriose nėra langų. Čia pavyzdys, kad suprasti skirtumui tarp oro padavimo ir ištraukimo toje pat patalpoje, nuo apgalvotos sistemos, kai didesnė masė oro paduodama vienoje namo dalyje, o ištraukimas organizuojamas kitoje. Su tuo pačiu vėdinamo oro kiekiu, galima pasiekti gerokai geresnį rezultatą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 vasario 2022 - 13:22
QUOTE(RE_SPECT @ 2022 02 18, 11:41)
Antram aukšte rinkčiausi pirmą variantą (be ištraukimo tuose pačiuose kambariuose, kaip ir padavimas) - bus geresnis oro judėjimas name (žinoma, jei nenumatę naudoti vidinių durų su slenksčiais), miegamajema daryčiau du padavimus ir toliau nuo galvų. Kažin ar džiaugsitės gartraukiu su recirkuliacija (nebent nenusibos keisti filtrus).
Atsakyti

Ačiū už komentarą. Dėl IIa. nuomonę supratau, o kalbant apie srautų reguliavimą/balansavimą tai bus galima pamąstyti ir ateityje. Dėkui.

 

...Mano nuomone suprojektuota viskas gerai. Man nepatinka idėja, kai oras paduodamas ir ištraukiamas toje pat patalpoje, tad dėl antro aukšto mano pasirinkimas būtų su ištraukimu laiptinėje. Tokiu atveju oras ties laiptine užsistovės mažiau, nei tuo atveju, kai ten ištraukimo nebus.

Nors pagal mane, nebūtina organizuoti vienodą oro padavimo ir ištraukimo kiekį tame pačiame aukšte. Mano namo atveju didesnis ištraukimas pirmame aukšte, o oro padavimas antram aukšte. Taip visas namas prasivėdina labiau, nei kai jis keičiamas atskirose patalpose. Todėl man nepatinka ir padavimas ir ištraukimas toje pat patalpoje.

Norint išvėdint namą natūraliu būdu atidarant langus, jei atidarysi langus atskirose patalpose vėdinimas vyks labai vangiai, oras per tą patį langą, per apatinę dalį pateks į patalpas, per viršutinę dalį bus išmetamas lauk, taip srautai judantys į skirtingas puses stabdys vienas kitą, bet jei dar ir visų patalpų duris praversi ir langai bus atverti skirtinguose aukštuose, tuomet žiemos metu per pirmo aukšto langus oras bus paimamas, o pro antro aukšto langus išmetamas ir visas namas pravėdintas bus ženkliai geriau, oro kaita name vyks gerokai intensyviau, namą vėdinti reikės gerokai trumpiau. Bus pravėdintos net tos patalpos, kuriose nėra langų. Čia pavyzdys, kad suprasti skirtumui tarp oro padavimo ir ištraukimo toje pat patalpoje, nuo apgalvotos sistemos, kai didesnė masė oro paduodama vienoje namo dalyje, o ištraukimas organizuojamas kitoje. Su tuo pačiu vėdinamo oro kiekiu, galima pasiekti gerokai didesnį rezultatą.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RE_SPECT: 18 vasario 2022 - 13:05

QUOTE(RE_SPECT @ 2022 02 18, 11:41)
Sveiki bye1.gif
...
Antram aukšte rinkčiausi pirmą variantą (be ištraukimo tuose pačiuose kambariuose, kaip ir padavimas) - bus geresnis oro judėjimas name (žinoma, jei nenumatę naudoti vidinių durų su slenksčiais), miegamajema daryčiau du padavimus ir toliau nuo galvų. Kažin ar džiaugsitės gartraukiu su recirkuliacija (nebent nenusibos keisti filtrus).

 

 


Ačiū už komentarą. Kaip, kaip jūsų nuomone, geriau spręsti gartraukio klausimą? Tiesiai lauk? Ar į 5 rekuperatoriaus atšaka? Ar dar kažkaip?

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RE_SPECT: 18 vasario 2022 - 13:08
QUOTE(RE_SPECT @ 2022 02 18, 14:03)
Ačiū už komentarą. Dėl IIa. nuomonę supratau, o kalbant apie srautų reguliavimą/balansavimą tai bus galima pamąstyti ir ateityje. Dėkui.


Aš pirmam aukšte WC ir kraštinėse kairiose patalpose,įpatingai koridoriuje, greičiausiai oro srautą norėčiau padidinti, o antram aukšte, laiptinėje sumažinti.
Papildyta:
QUOTE(RE_SPECT @ 2022 02 18, 14:04)
Ačiū už komentarą. Kaip, kaip jūsų nuomone, geriau spręsti gartraukio klausimą? Tiesiai lauk? Ar į 5 rekuperatoriaus atšaka? Ar dar kažkaip?


Rekuperatorius rotorinis?

Šeip tai išmetimą organizuoti per rekuperatoriaus 5 atšaką būtų teisingiau, nes tada neišsibalansuotų oro srautai.
Papildyta:
QUOTE(RE_SPECT @ 2022 02 18, 11:41)

tiesa, žinai kodėl buvo pateikti du antro aukšto variantai? Pirmame aukšte pertvarų nėra, o antram aukšte į kiekvienas patalpas numatytos durys. Jei jos bus aklinos, teks taikyti oro padavimo ir ištraukimo toje pat patalpoje variantą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 vasario 2022 - 13:18

Vat man ir neramu, kad bus labai ribojama cirkuliacija vien tik pro durų apačias.

Atsakyti
QUOTE(RE_SPECT @ 2022 02 18, 14:04)
Ačiū už komentarą. Kaip, kaip jūsų nuomone, geriau spręsti gartraukio klausimą? Tiesiai lauk? Ar į 5 rekuperatoriaus atšaka? Ar dar kažkaip?
Čia yra dvi medalio pusės - taupyti šilumą, bet rizikuoti, kad su laiku apsineš ortakiai ir rekuperatorius nuo nutraukiamų garų, ar paprasčiausiai išmesti garus į lauką per stogo kaminėlį (aš pasidariau per sieną, nes nenorėjau didinti stogo nesandarumo riziką, tik išėjimas per sieną gavosi į vakarus, o tai nėra gerai, kadangi vyraujantys vėjai yra iš ten).
Dėl oro srautų pritariu Mintui.
P.S. Jei numatę kur daryti sienines spintas, labai rekomenduojama ištraukimą pasidaryti ir ten.
Atsakyti