Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(vaikis_ @ 2022 01 11, 13:51)
<blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Verteris" data-cid="72915070" data-time="1641571250">
<div>
<p>Pernai gruodžio vidutinė temperatūra Vilniuje - +0,5C, šiemet - -3C.

<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.hkk.gf.vu.lt/vu_ms/duomenu-suvestine/'>http://www.hkk.gf.vu.lt/vu_ms/duomenu-suvestine/</a></p>
</div>
</blockquote>
<p>Vilniuje Pilaiteje Gruodzio vidutine -3.5C smile.gif  Viska fiksuoju gan tiksliai pas save ir viskas duomenu bazeje.</p>


Natūralu, kad miesto centre (Naujamiestyje) kiek šilčiau smile.gif Čia buvo palyginimas užpernykštis gruodis vs pernykštis - Pilaitėje skirtumas didesnis/mažesnis gavosi?
Atsakyti

Natūralu, kad miesto centre (Naujamiestyje) kiek šilčiau smile.gifČia buvo palyginimas užpernykštis gruodis vs pernykštis - Pilaitėje skirtumas didesnis/mažesnis gavosi?

Pilaiteje:

2020 metu gruodzio vidutine = -0.23C

2021 metu gruodzio vidutine = -3.5C

Atsakyti
Sveiki, zenderistai,
Neramina drėgmės lygis name - šiandien nukrito jau žemiau 30%. Name gyvename antra žiema, T palaikom apie 22,5C. Praeitą žiemą laikėsi apie 40%. Įtariu, kad susidėjo du faktoriai - namas geriau išdžiūvo (nors statybų metu šlapių procesų (be dažymų/glaistymų) beveik nebuvo - tik grindų betonavimas) bei, spėju, kad apsinešė rekuperatoriaus entalpinis šilumokaitis. Galvoju prasiplauti šilumokaitį. Ar dažnai jį plaunate? Kokios drėgmės pas kitus? Gal žinot kokių rekūpo nustatymo tipsų, kad drėgmė padidėtų?
Atsakyti

Sveikinu istojus i kluba, nuo spalio esu laimingas kanalinio drekintuvo savininkas. Dregme visada 50%.

Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2022 02 14, 08:56)
Sveiki, zenderistai,
Neramina drėgmės lygis name - šiandien nukrito jau žemiau 30%. ... spėju, kad apsinešė rekuperatoriaus entalpinis šilumokaitis.


Dėl šilumokaičio, nemanau, kad jis bent kiek kaltas.

pas mane ~60% pastoviai laikosi be jokio drėkintuvo. Visą žiemą seku, kad drėgmė labiau nepakiltų ir vėdinimo intensyvumą reguliuoju, ne pagal oro gaivą, kurios niekad netrūksta, o pagal drėgmę.

Įtariu užtenka rytinio dušo ir ventiliaciją palaikau ne įpatingai intensyvią kas aišku irgi prisideda, nes nespėja dušo drėgmės pašalinti. Toks jausmas, kad kai laikosi didesnė drėgmė, užtenka mažesnio vėdinimo intensyvumo. Jei mano spėjimas teisingas, ta čia ir užburtas ratas gaunasi, kuo drėgniau, tuo mažesnio vėdinimo intensyvumo užtenka tuo labiau mažinam vėdinimo intensyvumą ir drėgmė kyla dar labiau ir atvirkščiai, kai sausa, trūksta gaivos, didinam vėdinimo intensyvumą ir dar labiau sausinam patalpas.

Vat mano šios akimirkos drėgmės lygiai skirtingose patalpose, bei lauke:
Priedas  dregme.png   26,98KB   0 Parsiųsta kartų

Drėgmės lygis skiriasi nes šiek tiek skiriasi temperatūros patalpose, vat darbo kambarį kompiuteris dirba, tai kambario t° aukštesnė nei visam name.

Tiesa, konkrečiai mano rekuperatoriaus šilumokaityje dabar tikrai vyksta kondensacija, tad drėgmę gražina ir gana intensyviai.

Šilumokaičio dar nė karto neploviau, nors jis pas mane nuolat sukas nuo 2014 metų. Manau, kad F7 filtrai neturėtų leisti šilumokaičiui užsiteršt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 14 vasario 2022 - 20:08

Sveiki, zenderistai,
Neramina drėgmės lygis name - šiandien nukrito jau žemiau 30%. Name gyvename antra žiema, T palaikom apie 22,5C. Praeitą žiemą laikėsi apie 40%. Įtariu, kad susidėjo du faktoriai - namas geriau išdžiūvo (nors statybų metu šlapių procesų (be dažymų/glaistymų) beveik nebuvo - tik grindų betonavimas) bei, spėju, kad apsinešė rekuperatoriaus entalpinis šilumokaitis. Galvoju prasiplauti šilumokaitį. Ar dažnai jį plaunate? Kokios drėgmės pas kitus? Gal žinot kokių rekūpo nustatymo tipsų, kad drėgmė padidėtų?

Labai idomu kodel? Pas mane su paprastu laikosi apie 30% siom dienom. Gal netycia pirkote entalpini, o gavote paprasta? 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2022 02 15, 08:46)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Giords" data-cid="72931347" data-time="1644818179"><div><p>Sveiki, zenderistai,
Neramina drėgmės lygis name - šiandien nukrito jau žemiau 30%. Name gyvename antra žiema, T palaikom apie 22,5C. Praeitą žiemą laikėsi apie 40%. Įtariu, kad susidėjo du faktoriai - namas geriau išdžiūvo (nors statybų metu šlapių procesų (be dažymų/glaistymų) beveik nebuvo - tik grindų betonavimas) bei, spėju, kad apsinešė rekuperatoriaus entalpinis šilumokaitis. Galvoju prasiplauti šilumokaitį. Ar dažnai jį plaunate? Kokios drėgmės pas kitus? Gal žinot kokių rekūpo nustatymo tipsų, kad drėgmė padidėtų?</p></div></blockquote><p>Labai idomu kodel? Pas mane su paprastu laikosi apie 30% siom dienom. Gal netycia pirkote entalpini, o gavote paprasta? </p>
Nebent pats, vaiki, ne tą įstatei šilumokaičio pakeitimo metu smile.gif
Vakar šilumokaitį prasiploviau su dušu, įstačius visą varvantį ir paleidus rekūpą drėgmė šoktelėjo iki 38%, šiandien ryte jau apie 30%. Tiesa, Zenderio daviklis rodo, kad šiuo metu ištraukiamas oras apie 35% (ankstesni skaičiukai iš kitų daviklių, esančių kambaryje). Skirtumas tarp Zenderio ir Xiaomi daviklių apie 5%. Neaišku, kurie meluoja.
Atsakyti

QUOTE(vaikis_ @ 2022 02 15, 08:46)

 



Sveiki, zenderistai, Neramina drėgmės lygis name - šiandien nukrito jau žemiau 30%. Name gyvename antra žiema, T palaikom apie 22,5C. Praeitą žiemą laikėsi apie 40%. Įtariu, kad susidėjo du faktoriai - namas geriau išdžiūvo (nors statybų metu šlapių procesų (be dažymų/glaistymų) beveik nebuvo - tik grindų betonavimas) bei, spėju, kad apsinešė rekuperatoriaus entalpinis šilumokaitis. Galvoju prasiplauti šilumokaitį. Ar dažnai jį plaunate? Kokios drėgmės pas kitus? Gal žinot kokių rekūpo nustatymo tipsų, kad drėgmė padidėtų?

Labai idomu kodel? Pas mane su paprastu laikosi apie 30% siom dienom. Gal netycia pirkote entalpini, o gavote paprasta? 

Nebent pats, vaiki, ne tą įstatei šilumokaičio pakeitimo metu smile.gif Vakar šilumokaitį prasiploviau su dušu, įstačius visą varvantį ir paleidus rekūpą drėgmė šoktelėjo iki 38%, šiandien ryte jau apie 30%. Tiesa, Zenderio daviklis rodo, kad šiuo metu ištraukiamas oras apie 35% (ankstesni skaičiukai iš kitų daviklių, esančių kambaryje). Skirtumas tarp Zenderio ir Xiaomi daviklių apie 5%. Neaišku, kurie meluoja.
Nieks nieko man nekeite, kazka tamsta maisote. Zhenderio davikliai tikrai tikslesni uz xiaomi.  Va ka rodo tas pats Zhenderio daviklis esantis svetaineje, 28.5%


Pridėta:

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 15 vasario 2022 - 09:35
QUOTE(vaikis_ @ 2022 02 15, 10:31)
Nieks nieko man nekeite, kazka tamsta maisote. Zhenderio davikliai tikrai tikslesni uz xiaomi.  Va ka rodo tas pats Zhenderio daviklis esantis svetaineje, 28.5%
Ne pačiam keitė, o man pats keitei (rekuperatorius buvo pirktas naudotas).
Jei rodo 28,5%, tai irgi ne stebuklai.
Atsakyti
Sveiki visi. Čia buvęs Cibulis rašo. Ana registracija buvo buvusios žmonos, tai susikūriau naują savo.

O dėl vedinimo, tai mano tokius skaičius pučia. Stato laikrodis-termometras tokius skaičius pirmame aukšte rodo. Antrame tokia pati drėgmė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 15 vasario 2022 - 11:54
QUOTE(Giords @ 2022 02 14, 07:56)
Sveiki, zenderistai,
Neramina drėgmės lygis name - šiandien nukrito jau žemiau 30%. Name gyvename antra žiema, T palaikom apie 22,5C. Praeitą žiemą laikėsi apie 40%. Įtariu, kad susidėjo du faktoriai - namas geriau išdžiūvo (nors statybų metu šlapių procesų (be dažymų/glaistymų) beveik nebuvo - tik grindų betonavimas) bei, spėju, kad apsinešė rekuperatoriaus entalpinis šilumokaitis. Galvoju prasiplauti šilumokaitį. Ar dažnai jį plaunate? Kokios drėgmės pas kitus? Gal žinot kokių rekūpo nustatymo tipsų, kad drėgmė padidėtų?

Sudėjau visus savo rekūpo nustatymus čia. Pažiūrėk, gal pravers. Įdomu ar daug nustatymų skiriasi ir ar padės, jei juos pakeisi.
Atsakyti

QUOTE(vaikis_ @ 2022 02 15, 10:31) Nieks nieko man nekeite, kazka tamsta maisote. Zhenderio davikliai tikrai tikslesni uz xiaomi.  Va ka rodo tas pats Zhenderio daviklis esantis svetaineje, 28.5% Ne pačiam keitė, o man pats keitei (rekuperatorius buvo pirktas naudotas). Jei rodo 28,5%, tai irgi ne stebuklai.
Pamenu, primink karkasinis namas pas pati? :) Pas mane senas ne entalpinis, neturiu teises skustis :) 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 15 vasario 2022 - 13:00