Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(digity_ @ 2023 02 06, 16:09)
<p>Turiu klausima del to pacio Zehnder Q350 entalpinis, kondensato nuvedimas nepadarytas.
Kai lauke salciau (-5 pvz), lasha kondensatas ant grindu nuo rekuperatoriaus kampo - ne per kondensato nuvedimo skyles, bet butent per pati rekupo korpuso kampa.
Namas naujas, pirmas ziemos sezonas, viduje dregme rodo ~50%, lauko paemimo rodo 90%.</p><p>Nuo ko pradet ziureti ar cia taip turi buti? daryti kondensato nuvedima?</p><p>Aciu!

</p>


Is lauko ortakiai skardiniai ar pūsto polietileno?
Jei skardiniai, tai gali buti blogai apsiltinti ir ten tarp apsiltinimo ir skardos renkasi dregme ir per pirma tarpa bega lauk.
Atsakyti

​Sveiki, šiandiena sumontuotas rekupas brink flair 325 enthalpy.

turiu keleta klausimu, prie 100m3 paduoda ~20c o šalinama ~6c neturėtų šalinti panašios temperatūros? Ar čia viskas gerai ir toks veikimas esant +1.3 lauko temp. Termostatai namie rodo 21.5c.

Kitas klausimas, kokie srautai turi buti nustatyti, išmetimo ir padavimo 50/50%?

gal patarssit ka nustatymuose nusistatyti jog veiktu optimaliai, dabar gamykliniai parametrai.


Atsakyti
QUOTE(Martis5 @ 2023 02 25, 00:34)
<p>​Sveiki, šiandiena sumontuotas rekupas brink flair 325 enthalpy.</p><p>turiu keleta klausimu, prie 100m3 paduoda ~20c o šalinama ~6c neturėtų šalinti panašios temperatūros? Ar čia viskas gerai ir toks veikimas esant +1.3 lauko temp. Termostatai namie rodo 21.5c.</p><p>Kitas klausimas, kokie srautai turi buti nustatyti, išmetimo ir padavimo 50/50%?</p><p>gal patarssit ka nustatymuose nusistatyti jog veiktu optimaliai, dabar gamykliniai parametrai.</p><div>
</div>


Kuo salinama oro temperatura artimesne lauko, o paduodama kambario tuo efektyviau veikia rekuperatorius.

Oro kieki reiketu skaiciuoti pagal zmoniu skaiciu.
Va cia pasiskaityk ir pats nuspresk kiek reikia oro.
https://orocentras.lt/oro-apykaita

Vienas pavyzdys butu, jei pas tave 3 zmones, kiekvienam po 40 kubu, tai is viso reiketu 120 kubu.
Jei pas tave rodo tik procentais. Tada reikia suskaiciuoti. Jei 100% yra 325 kubai, tai 120 kubu butu 63% ir t.t.

Atsakyti
QUOTE(Martis5 @ 2023 02 25, 01:34)
Kitas klausimas, kokie srautai turi buti nustatyti, išmetimo ir padavimo 50/50%?


Aš manau, jog žiemos metu išmetimas turi būti minimaliai didesnis nei padavimas. Persistengt nereikia, bet 1%-2% būtų pats tas. Tokiu būdu bus sukelta rekuperatoriaus paduodama temperatūra. Bet per daug džiaugtis tuo nereikia ir dar daugiau kelti slėgių skirtumo, nes oro iš bet kur neatsiranda, jis į namą pritekės per namo nesandarumus, ir pritekės su neregeneruota šiluma, tad bendro energijos išsaugojimo prieaugio tikėtis nereikia, todėl ir nereikia persistengti.

Vis tik, žiemos metu minimaliai neigiamas slėgis name manau teigiamas ne tik rekuperatoriui (mažesnė šilumokaičio užšalimo rizika), bet ir namo nesandarumams. Jei name būtų aukštesnis slėgis, tai drėgnas patalpų oras būtų su jėga išputinėjamas per namo nesandarumus, kur greitai kondensuotųsi perteklinė oro drėgmė, drėkintų konstrukcijas, o užšalusi jas ir ardytų. Ir drėgmės ten būtų labai, labai daug. Net esant idealiai vienodam slėgiui namo ore esanti drėgmė skverbtūsi laukan, į mažesnio kiekio drėgmės zoną ir drėkintų namo nesandarumus, tik tai vyktų mažesniu intensyvumu nei esant aukštesniam slėgiui namo viduje.

Esant žemesniam slėgiui namo viduje, sausas lauko oras bus siurbiamas iš lauko per namo nesandarumus, todėl plyšiai iš vidaus neturėtų būti drėkinami. Vis tik, tuomet plyšiai atvės giliau į vidų ir kondensato išvengti gali nepavykti, bet tuomet kondensatas vyks tik ant konstrukcijos paviršiaus iš patalpų vidaus, o ne iš vidaus, kas mano manymu yra mažiau pavojinga, nors irgi nėra gerai, todėl ir nereikia daryti intensyvaus šalto oro srauto iš lauko, todėl ir nereikia persistengti su per dideliu disbalansu. Kaip sakiau, aš stengiuosi palaikyti 49% padavimą - 51% išmetimą, nu maksimum 48% padavimas - 52% išmetimas.

Tiesa, dėl skirtingo padavimo ir išmetimo ortakynų pasipriešinimo, ar pačio rekuperatoriaus padavimo ir ištraukimo variklių ne idealiai vienodo našumo, vienodi padavimo ir ištraukimo procentai gali nerodyti tikrojo balanso. Pradžiai reikėtų išsiaiškinti, kada jūsų name yra idealus slėgių balansas ir tada jau nuo to balanso, minimaliai daryti disbalansą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 27 vasario 2023 - 10:13
QUOTE(mintas @ 2023 02 27, 10:10)
Aš manau, jog žiemos metu išmetimas turi būti minimaliai didesnis nei padavimas. Persistengt nereikia, bet 1%-2% būtų pats tas. Tokiu būdu bus sukelta rekuperatoriaus paduodama temperatūra. Bet per daug džiaugtis tuo nereikia ir dar daugiau kelti slėgių skirtumo, nes oro iš bet kur neatsiranda, jis į namą pritekės per namo nesandarumus, ir pritekės su neregeneruota šiluma, tad bendro energijos išsaugojimo prieaugio tikėtis nereikia, todėl ir nereikia persistengti.

Vis tik, žiemos metu minimaliai neigiamas slėgis name manau teigiamas ne tik rekuperatoriui (mažesnė šilumokaičio užšalimo rizika), bet ir namo nesandarumams. Jei name būtų aukštesnis slėgis, tai drėgnas patalpų oras būtų su jėga išputinėjamas per namo nesandarumus, kur greitai kondensuotųsi  perteklinė oro drėgmė, drėkintų konstrukcijas, o užšalusi jas ir ardytų. Ir drėgmės ten būtų labai, labai daug. Net esant idealiai vienodam slėgiui namo ore esanti drėgmė skverbtūsi laukan, į mažesnio kiekio drėgmės zoną ir drėkintų namo nesandarumus, tik tai vyktų mažesniu intensyvumu nei esant aukštesniam slėgiui namo viduje.

Esant žemesniam slėgiui namo viduje, sausas lauko oras bus siurbiamas iš lauko per namo nesandarumus, todėl plyšiai iš vidaus neturėtų būti drėkinami. Vis tik, tuomet plyšiai atvės giliau į vidų ir kondensato išvengti gali nepavykti, bet tuomet kondensatas vyks tik ant konstrukcijos paviršiaus iš patalpų vidaus, o ne iš vidaus, kas mano manymu yra mažiau pavojinga, nors irgi nėra gerai, todėl ir nereikia daryti intensyvaus šalto oro srauto iš lauko, todėl ir nereikia persistengti su per dideliu disbalansu. Kaip sakiau, aš stengiuosi palaikyti 49% padavimą - 51% išmetimą, nu maksimum 48% padavimas - 52% išmetimas.

Tiesa, dėl skirtingo padavimo ir išmetimo ortakynų pasipriešinimo, ar pačio rekuperatoriaus padavimo ir ištraukimo variklių ne idealiai vienodo našumo, vienodi padavimo ir ištraukimo procentai gali nerodyti tikrojo balanso. Pradžiai reikėtų išsiaiškinti, kada jūsų name yra idealus slėgių balansas ir tada jau nuo to balanso, minimaliai daryti disbalansą.


Jei namas netyčia dar su židiniu/krosnele, tai laikyti neigiamą slėgį viduje privaloma. Kaminas ir šiaip trauką generuoja, o krosnelės/kamino sklendės šiais laikais dėl saugumo reguliavimų aklinai neuždarysi - paliekamos angos. Tai per tas, kad ir mažas angas, traukiamas oras kamine jei ne kibirus, tai bent 'slojikus' kondensato sugeneruoja... Aš pats laikau ištraukimą +3% didesnį nei padavimą, tada kondensato kiekis kamine mizernas tampa. Kai įkūrinėju krosnelę, rekupą perjungiu į 'krosnelės' režimą keliolikai minučių (+10% padavimui), o paskui, kaminui įšilus, jo trauka jau permuša rekupo kuriamą neigiamą slėgį.




Atsakyti

Dėkui už atsakymus. Na pas mane dabar paduodamas kiekis 100m3h o ištraukiamas 93m3h, tokie balansai gamykliniuose parametruose.

O šiandiena situacija tokia ryte, jog langų apačios aprasojusios. Per naktį buvo laikyta 80m3h srautas, paduodamo oro temperatūra buvo18,5c. Rekūpo nustatymuose yra oro pašildytuvo temperatūros reguliavimas, jis 20c padarytas, gal reikia ji padidinti jog sušildytų tiekiamą ora labiau?

Namuose laikau 21,5c su termostatais. Bet tas 18.5 paduodamas iš difuzorių visai vėsina orą, pastebėjau ant termostatų.

Ka patartumėte, jog neberasotų langai, ištraukti daugiau oro, nei paduodi ar tiesiog padidinti bendrą srautą? lauke -5c, gal ir daugiau buvo. Prie -1 langai nerasojo sausi buvo.

Ikeliu foto kokie dabar nustatymai.

 

 


Pridėta:

  • Priedas  1.jpg   103,37KB   0 Parsiųsta kartų
  • Priedas  2.jpg   99,07KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti

Klausimas kodel pas tave salinamo oro dregme 75% ? Cia jau kaip ir turkiska pirtis gaunasi. Ziema turetu kaip tik buti dregmes mazai. Gal drekintuva koki esi pasileides? Ar cia rekuperatorius nesamones rodo ? Gal turi kambary koki dregmes matuokli, ka jis rodo ?

Siaip langu rasojimas dazniausiai del metalinio remelio tarp stiklu. Tai klausimas kokie langai, kiek kameru? Kada namas statytas ?

Atsakyti

Nepaminėjau jog neturim vidaus durų dar. Nuo išskalbtų rūbų padžiautų, dušo, maisto ruošimo galbūt ir atsirado ta drėgmė. Drėkintuvo jokio nenaudojam, kol minuso lauke nebuvo didelio, šalindavo mažiau jos. Drėgmės matuoklis rodė ryte 65%. kai nebuvo minuso prieš keletą dienų rodė apie 50%. Rėmelis plastikinis atrodo languose ne metalinis, o kiek kamerų nepasakysiu. Į namą spalį įsikėlėm praeitų metų kažkur, tai dar šviežias. Rekupas sumontuotas prieš keletą dienų, bet dar nepagaunu jo nustatymų, keičiantis orams lauke.

Atsakyti
QUOTE(sauliusz @ 2023 02 28, 09:54)
Klausimas kodel pas tave salinamo oro dregme 75% ? Cia jau kaip ir turkiska pirtis gaunasi. Ziema turetu kaip tik buti dregmes mazai. Gal drekintuva koki esi pasileides? Ar cia rekuperatorius nesamones rodo ? Gal turi kambary koki dregmes matuokli, ka jis rodo ?
Siaip langu rasojimas dazniausiai del metalinio remelio tarp stiklu. Tai klausimas kokie langai, kiek kameru? Kada namas statytas ?



70% ir daugiau galima labai nesunkiai pasiekti tik apmažinus oro srautus, jei name gyvenama, prausiamasi. Aš buvau per daug primažinęs tai greitai sukilo iki tokio lygio. Vien dėl drėgmės lygio esu priverstas laikyti oro srautus gerokai didesnius, nei rekomenduoja PN normos. Juokas ima iš "žinovų", kažkada bandžiusių įrodinėti, kad rotoriniai rekuperatoriai drėgmės negražina nes (melagingoje) PN duomenų bazėje tokio rekuperatoriaus drėgmės grąžinimas nurodytas kaip "0", nors jis matuotas nebuvo, kas yra konkretus melas. "0" turi būti nurodomas, jei toks dydis buvo nustatytas po matavimų atlikimo, o jei nematuotas, tai ir turi būti nurodyta - "nematuotas".

Kas dėl langų rasojimo, tai aš asmeniškai su šia problema susiduriu nuolat. Vat ir šiąnakt buvo. Lauke buvo apie -10°C, patalpose mažiau 60% drėgmės.

Dėl langų, tai pas mane termo rėmelis ir vis tiek rasoja. Nors termorėmelis pirmasis. Dabartiniai termorėmeliai gal dvigubai mažiau laidūs šilumai, bet vis tiek, su aliuminio rėmeliais nė iš tolo nepalyginsi. Dėl kondensato, net buvo minčių naujus stiklo paketus užsisakinėti su kokybiškesniais termo rėmeliais, bet yra abejonių, kad tik jie kalti. Reikalas tas, kad pas mane rėmas apšiltintas iš šonų ir viršaus, o iš apačios neapšiltintas, nes po rėmu reikėjo pakišti palanges. Tai vat, kyla įtarimas, kad dėl žemesnės temperatūros ant lango apačios, gali būti kaltas ne tik termorėmelis, bet ir lango rėmas verysad.gif. O dėl rėmo, tai kai stačiau namą, jie buvo reklamuojami kaip vienį šilčiausių - Rehau Geneo. Aišku ir vėl, klausimai dėl rėmo armavimo. Aš rėmo nepjausčiau, tai dėl metalinės armuotės rėme nieko pasakyti negaliu verysad.gif. Ai pala, su magnetu lygtais ieškojau ir jei atmintis nepaveda, tai lygtais jautėsi metalas rėme. Vis tik ~10 metų jau praėjo.

Beje, statyčiau namą dabar, nesukčiau galvos dėl palangių pakišinėjimo po rėmu ir šiltinčiau rėmą ir iš apačios.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 28 vasario 2023 - 11:39
65% dregme tai jau kaip ir virsutine reiksme komforto. Tai tau variantas tik padidinti rekuperatoriaus greiti ir pravedinti namus kol bent iki 55% sumazinsi dregme. Tada ir dusai jau visi nesukels virs 65%. Manau del to tau ir rasoja.
Langas vistiek yra salciausia vieta. O kai namie 65% dregme, prie lango nukrenta temperatura, ir iskart rasos taskas pasiekiamas ir rasoja.

Aisku dabar kai lauke salta, padidinsi greiti atvesinsi dar labiau namus. Zodziu arba jau dabar pradek diena stipriau vedinti. Arba pagal orus, ryt bus 4-5 silumos ir saule. Tai tada smarkiau prasivedink ir turetu but viskas ok.

Nors jei rekupas pries keleta dienu tik paleistas, tai gali ir tiesiog palaukti kokia savaite ir isvarys didziaja dali dregmes lauk. Tada jau gausi pradeti stebeti ar nekrenta zemiau 40-35%.

Dar klausimas keliese gyvenat ir koks namo turis (ne plotas). Gal 100m3 kiek mazokai (ypac prie dabartines dregmes).
Cia kaip ir daugumai isirengus rekuperatoriu, turbut nepatinka kad pucia vesu ora, tada daugiau sildyti reikia, bet cia jau komforto kaina. Kai susitvarkysi su dregme, tada jau galesi pradeti zaisti, mazinti/didinti kol rasi kad namie komfortiskas klimatas.

Cia mano asmenine ne profesionalo nuomone. Gal kiti kazka kito patars smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Martis5 @ 2023 02 28, 09:48)
pas mane dabar paduodamas kiekis 100m3h o ištraukiamas 93m3h


Kaip jau rašiau ankščiau, aš tokius nustatymus pakoreguočiau.

QUOTE
O šiandiena situacija tokia ryte, jog langų apačios aprasojusios. Per naktį buvo laikyta 80m3h srautas, paduodamo oro temperatūra buvo18,5c. Rekūpo nustatymuose yra oro pašildytuvo temperatūros reguliavimas, jis 20c padarytas, gal reikia ji padidinti jog sušildytų tiekiamą ora labiau?


Kas dėl tiekiamos temperatūros, tai kai pas tamsta didesnis oro srautas paduodamas nei išmetamas, tai nieko keisto, kad paduodamo srauto t° yra mažesnė, nei galėtų būti.

Aš rekupo oro nešildau. Jei stovi po difuzoriais, aišku jokio šalto oro srauto nepajusi, bet jei nustatai vėdinamo oro srautą didesnį, tai jo, patalpos greitai atvėsta, todėl ir balansuoju pagal palaikomos drėgmės lygį patalpose. Palaikom mažiau nei 60%, bet labiau nesistengiam numušti.

QUOTE
Ka patartumėte, jog neberasotų langai, ištraukti daugiau oro, nei paduodi ar tiesiog padidinti bendrą srautą?


Paduoti mažiau, nei išmeti rekopmenduotina vienareikšmiškai, bet ne dėl to smile.gif. Kas dėl kondensato ant langų, tai paprasta fizika. Kondensatas susidaro, kai bet kokios konstrukcijos ar daikto paviršiaus temperatūra nukrenta žemiau, nei aplinkos oro rasos taško t°. Taigi, nenori kondensato ant langų, reikia arba didinti langų temperatūrą, arba mažinti drėgmės kiekį patalpų ore (todėl disbalansas čia negelbės, nes jis įtakos tik tiekiamo oro temperatūrą, o ne drėgmės kiekį).

Didinti langų temperatūrą galima radiatorių, sumontuotų po langais pagalba. Senesniuose namuose radiatoriai būtent todėl ir būdavo montuojami po langais, nes sušildytas radiatorių oras kildavo aukštyn ir šildydavo langus, na ir visas patalpas po to aišku. Naujuose namuose, teko matyti rekomendaciją, po palangėmis dėti šildančiąją plėvelę. Na nežinau, kokia nauda būtų iš tokios plėvelės po palange, nors palangė palangei nelygi. Plastikinė ar medinė aišku bet kokią šildančios plėvelės įtaką eliminuotų, na bet palangės iš kokio akmens, gal ir visai veikiantis sprendimas būtų.

Vis tik, šiuolaikiniuose namuose, turbūt pats lengviausiai realizuojamas, drėgmės ant langų stiklų mažinimo būdas yra vėdinimo intensyvumo padidinimas. Tokiu būdu bus sumažintas drėgmės lygis patalpų viduje ir taip sumažinta rasos taško temperatūra. Jei rasos taško temperatūrą pavyks sumažinti iki žemesnės t°, nei langų stiklų, tai jokio kondensato ant stiklų ir nebus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 28 vasario 2023 - 11:59
QUOTE(Martis5 @ 2023 02 28, 08:48)
Dėkui už atsakymus. Na pas mane dabar paduodamas kiekis 100m3h o ištraukiamas 93m3h, tokie balansai gamykliniuose parametruose.
O šiandiena situacija tokia ryte, jog langų apačios aprasojusios. Per naktį buvo laikyta 80m3h srautas, paduodamo oro temperatūra buvo18,5c. Rekūpo nustatymuose yra oro pašildytuvo temperatūros reguliavimas, jis 20c padarytas, gal reikia ji padidinti jog sušildytų tiekiamą ora labiau?
Namuose laikau 21,5c su termostatais. Bet tas 18.5 paduodamas iš difuzorių visai vėsina orą, pastebėjau ant termostatų.
Ka patartumėte, jog neberasotų langai, ištraukti daugiau oro, nei paduodi ar tiesiog padidinti bendrą srautą? lauke -5c, gal ir daugiau buvo. Prie -1 langai nerasojo sausi buvo.</p>
Ikeliu foto kokie dabar nustatymai.

Sureguliuok srautus vienodai ir padidink oro kiekį. Aš dieną naktį pučiu 120 kubų, pusę paros būnu vienas, nes dirbu iš namų, kitą pusę dviese. Po maisto ruošos prapučiu maks. galingumu - 320 kubų. Beveik kiekvieną dieną taip valandą palaikau maks. Kai nieko nėra namie, sumažinu iki 70 kubų.

Namų stacionarūs termometrai rodo 42-47 proc. drėgmę, rekuperatoriaus programėlė rodo 58 proc. Kodėl gamykla taip išbalansuoja srautus? Naktį laikai tik 80 kubų? Niekas namuose negyvena? Kodėl toks mažas oro kiekis? Pakelk namuose temperatūrą iki 22 ar 22,5 laipsnių.

Atsakyti