Įkraunama...
Įkraunama...

Kaktusai ir kiti sukulentai

Sveiki,
Atėjau patarimo. Norėčiau apgenėti savo laimės medį, tačiau nežinau kaip reikia, niekada nesu genėjęs nieko, o pasižiūrėjęs nuotraukas gražiai atrodo apgenėtos Crassulos Ovatos. Kokias šakas patartumėte nukirpti, o kokias palikti, ar dar iš vis įmanomą ką nors padaryti, kad gražiai atrodytų? Iš anksto dėkoju už atsakymus. smile.gif

Prisegu nuotraukas:
vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Apie crassulų ovata genėjimą yra labai daug filmukų :
https://www.youtube....h?v=smzTdl1ivug

Čia tik vienas, šone visas meniu daugiau. Dar aprašymas su filmuku:

https://www.tenkurna...pi-laimes-medi/

Pirmiausia reikia sugalvoti kokios formos augalo norite-krūmo ar medžio. Pagal tai ir šalinamos šakos. Formuojama per keletą metų, o ne iš kart visas šakas nurėžus. Aš nupjaustyčiau šakas nuo apačios kamieno ir palikčiau laisvą. Nulinkusias šakas trumpinčiau iki standrios vietos, viršutines mažiausiai 2-4 nareliais trumpinčiau. Iš krūmo vidaus, prie pat stiebo nupjaučiau šakas, kurios duoda tankumą ir ateityje neturėtų kur plėstis, būtų problema. Įkeliu foto su nupjovimo linijom. Čia tik švelnus pradinis apskabymas. Toliau žiūrėti į medelį ir sukinėjant kurti formą.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Tina, ačiū. Su kuo tik nepasikalbu, visiem nuo rudens visokios sudėtingos problemos prikibę buvo ar yra. Kažkoks nesėkmingas nykus laikotarpis.
Šiandien dar išgirdau, kad gal iki birželio 1 d. virusinis periodas prasitemps. Visai nusisėdėsim namuose. Nešiau šiukšles-taip gražu, saulėta, vėjelis nedidelis, nešalta... Ach, kaip norėtūsi pasivaikščioti.

Labai saulėta tavo saulutė. Pradžiugino.
Maniškės didelio žydėjimo dar nerodo. Kelios Parodia chrysacanthion žydi, bet negausiai, dar mamkės žiedelius krauna, bet ten rytų pusė, greit ir gausiai nežydės. Pietinėje pusėje astrophytumai myriostigma pumpuruojasi.
Prisipirkau MAXimoje per akciją perregimų dėžių. Sukroviau kaktusiukus, bet dar nežinau ar patinka. Pratinuosi prie naujo vaizdo.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
evora, nulupkit etiketes nuo deziu mirksiukas.gif
Atsakyti


Prisipirkau MAXimoje per akciją perregimų dėžių. Sukroviau kaktusiukus, bet dar nežinau ar patinka. Pratinuosi prie naujo vaizdo.

Šiaip žmonės perka padėklus ir ant jų stato kaktusus. Gana gražiai ir tvarkingai atrodo. Bet kažkaip neaptinku pirkti. Tie padėklai patogūs pernešant kaktusus iš vieno vietos į kitą. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vėtrungėlė @ 2020 03 18, 10:32)
Prisipirkau MAXimoje per akciją perregimų dėžių. Sukroviau kaktusiukus, bet dar nežinau ar patinka.  Pratinuosi prie naujo vaizdo.

Šiaip žmonės perka padėklus ir ant jų stato kaktusus. Gana gražiai ir tvarkingai atrodo. Bet kažkaip neaptinku pirkti. Tie padėklai patogūs pernešant kaktusus iš vieno vietos į kitą. smile.gif


Nerandu ir aš tų padėklų. Jei ir randu, tai žemi arba nestabilaus plastiko. Dėžes tokias ir aukštesnes pirkau ne augalams. Bet į žemesnes sukroviau kaktusus, kurie buvo ant kambario palangės. Taip atsirado galimybė daugiau kaktusų sudėti. Dėžės dalis kabo ore už palangės ribos ir nenukrenta. Gražio neįžiūriu, bet peržiemojom. Kaip bus toliau priklausys nuo mano tingėjimo laipsnio.

Atsikėliau su planu nuo ryto šauniai barškinti dokumentus prie kompo. Bet po pusryčių užsukau į balkono sukulentariumą...Aišku radau ką veikti, prasikrapščiau maloniai iki dabar. Na, bent su gera nuotaika, atsipūtus rimtus darbus dirbsiu. biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki, gal kas noretu prisijungti prie uzsakymo is magnifica-plants.com galime issirinkti po viena augala kad nebutu dideliu nuostoliu praradimo atveju, siuntimas nera pigus 37eu todel reiktu daugiau norinciu, jis turi ir FB paskyra Fernando Manik. Del siuntimo siunciuosi daug ka siuo metu pastas nera suletejas viska gaunu laiku.
Atsakyti
Labai aciu, bet as susilaikysiu. Gavimas laiku tai tik laiko klausimas, be to rizika parsisiust ta geri, kai jau zinome kiek laiko jis gyvena ant pavirsiu. O keliaujant is Indonezijos kas tik nenutapsnos dezes.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 21 kovo 2020 - 14:00
Atgarsiai praėjusių Velykų...

vartotojo įkelta nuotrauka

Pas mane stenukai ir vėl taiko į retenybių kategoriją-variegatėja ir net du. Gaila, nes ir vėl išgeltonavę nusibaigs.

vartotojo įkelta nuotrauka

Atsakyti
Sveiki 4u.gif Ar vis dar gyvi? As su nuotykiais, bet kolkas taip smile.gif

Atplasnojo i mano pasta dedules ceko laiskelis jog galim pateikt uzsakyma iki balandzio pabaigos. Rizikuojam?

Katalogas cia: https://www.cact.cz/rostliny-a16

Tiesa jis man i e-maila sarasiuka 2020 imete, puslapy matau lyg 2019. Tai kam aktualu, rasot man i e-maila, permesiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 20 balandžio 2020 - 23:12
Ceko uzsakyma jau issiunciau.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti