Įkraunama...
Įkraunama...

Kaktusai ir kiti sukulentai

vartotojo įkelta nuotrauka
Mano sukulentai is seklu. Petopentia natalensis , PSEUDOLITHOS harardheranus, EDITHCOLEA grandis, CARALLUMA russeliana, HUERNIA hystrix, STAPELIA revoluta. Seklu pranasumas auginant kaina daug mazesne, siuntimas taip pat. Kai kurie augalai sunkiai adaptuojasi naujoje vietoje, gali ir mirti.
Atsakyti

Kokie grožiai  :wub:  Kokio jie amžiaus? Jei ne paslaptis, iš kur siuntėtės sėklas?

Atsakyti
Sitiems jau 3menesiai bus. Siunciuosi is kaktus-koehres.de puikios kokybes, daug retesniu seklu galima surast.
Atsakyti
Džiaugiamės kartu smile.gif http://kauno.diena.l...gyvenima-898322
Atsakyti
Sveikos. Ar jau jauciat pavasari? smile.gif

Buvau zadejus parodyti Agave parryi esamu momentu. Kolkas dar nepanasi i ta kokia turetu tapti.

Priedas  IMG_6791.jpg   221,35KB   0 Parsiųsta kartų
Atsakyti
Tina, gražus pažado pildymas. Matyt a. parryi bus iš tų siauresniais ir ilgesniais lapais.

Pavasarį jausti pradėjo ir maniškiai augintiniai. Balkone alojos nuo spalio nelaistytos, bet nori augti.

URL=http://www.part.lt/perziura/c1e1c6678a9bd8ae520846acea2ec5b5344.JPG]vartotojo įkelta nuotrauka[/URL]

Kambaryje

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

Šiandien pirmą kartą palaisčiau kambaryje tupinčius kaktusus. Ta proga išmečiau 2 rebutijas sudžiūvusias sausuoju puviniu. Nemoku aš jų auginti, atrodo tokios nelepios, bet amžinai kažkiek nugalabiju. Ne mano augalas.
Sandėliuky adeniumai pradėjo leisti lapelius nors ir prieblandoje žiemoja. Matyt, kad pavasaris tikrai atidunda. Šeimininkė irgi negali jo sulaukti. Jau pas visus sukulentų pardavėjus pasižvalgyt įlindus buvo. Net pageidavimų sąrašiukas pildomas.

Esu nepatenkinta litopsiukais. Dičkiai, 4-5 cm. pločio, net nepasikeitė žiemodami, o mažiai 1-1,8 cm.- išilgėjo stiebas, išsivartė. Ką dabar su jais daryti reiks? Gal įsodinti labai giliai į aukštesnį vazoną?

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Puikus kaktusynas, Evora 4u.gif Tavo dovanoti margučiai alijošiukai..? stipriai ūgtelėjo, norėčiau juos į bendrą kompoziciją perkelti. Ar jau galima juos judinti, gal kokį kovą tik?
Atsakyti
Su persodinimais dar geriau palaukti kovo-balandžio mėn. Nebent labai reikia-nupuvo šaknys ar stiebo apačia, super suvargę mažam vazone, nėr kur augti šaknim. Aš kartais ,,sugriešiju''-neiškentusi persodinu. Taip atsitiko su LIDLe pirktomis sansevierijom, persodinau vasario pradžioje. Labai jau joms vietos trūko vazonike. Bet va, Senukuose radau mamkę variegatinę, tai laukiu tikro pavasario. Tikrai sodinsiu tik kovo pabaigoje, nors ir šonais badosi su kaimynėmis.

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Ačiū, klausysiu rekomendacijų 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2019 02 12, 12:47)
Nebent labai reikia-nupuvo šaknys ar stiebo apačia

Sveikutės smile.gif
o tai jei problemos yra stiebo apačije, kažką dar su tuo galima padaryti? Ką? Visą grožį atima...
Atsakyti
Galima. Jei sukulentas-nupjauni gražią viršutinę dalį ir padžiovinus pjūvio vietą įsodini-išleidžia šaknis ir augalas būna stambesnis, nei iš lapelio auginant. Taip yra ruošiama medžiaga dauginimui ir parodiniams egzemplioriams auginti ir padauginti. Kai kas merkia į vandenį, bet gali ir supūti, aš nerizikuoju. Taip ir negražiai išaugusias echeverijas padaro vėl idealiai gražias.

vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka
vartotojo įkelta nuotrauka

Kartais nupūva šaknys-irgi nupjaunam iki stiebo sveikos vietos ir apdžiovinę įšaknydinam.

vartotojo įkelta nuotrauka

Su kaktusais šis reikalas sudėtingesnis, nes didesnė rizika, kad neprigis, supus, sudžius, nes
būna neleidžia šaknų nors tu ką. Vienos perpuvusios mamkės CARMENAE RUBRA vaikus taip beveik pusantrų metų išlaikiau, bet nenorėjo šaknikes leisti ir viskas. Persiutus išmečiau, bent vieta atsilaisvino. Bet esu turėjusi daug sėkmingų atvejų. Net ir labai seniems kaktusams viršūnę esu pjovusi ir įsišaknijo.
Svarbiausia nebijoti eksperimentuoti.
Atsakyti
Atlikau reviziją balkone. Dvi haworthijos supuvę nors nuo spalio vandens nematę. Viena mamkė irgi sausuoju būdu supuvusi, o mažulis astrophytumas-šlapiuoju nukautas. A. Plapp gražuolis echinocereusas rigidissimus rubrispinus baltų/pūkuotų prisiperėjąs. Ot, buvo juvelyrinio darbelio rankiojant nelabuosius. Nemėgstu echinocereusų vien dėl tokių atvejų-neįmanoma per spyglius, lyg skydus suaugusius, parazitus iišgaudyti.
Atnaujinau ant žymeklių išblukusius užrašus. Inventorizavau vazonus persodinimui, žemių atsargas...

Och, kaip norisi greičiau persodinimais užsiimti.

Reikia jūsų pagalbos-atpažinti nežiniuką. Nusipirktas MAXiminis pypliukas už 0,99 ct. užaugo sprindžio dydžio, bet bevardis. Jis toks melsvai žalias su rudai ryžiškais spygliais. Jau daug metų nerandu pavadinimo, į nieką jis man nepanašus. Gal kas atpažįstat?

vartotojo įkelta nuotraukavartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti