QUOTE(gediminas_ @ 2018 04 22, 19:53)
Minto atsakymas man buvo puikus pavyzdys, kad ką norėsi gauti skaičiuodamas, tą ir gausi.
Iš esmės taip, apie ką jau ir sakiau.
Vis tik niuansai su kuriai nesutinku.
B klasei rekuperatorius nereikalingas, tad jei žiūrėti griežtai į atitikimą B klasei, tai rekuperatorius yra per brangi investicija. Iš esmės jis pasiteisina tik sandariuose namuose, jei B klasės namas bus nesandarus, rekuperatorius bus išmesti pinigai. Bet aišku, jei norim pagrįsti A+ namo naudingumą, patogiau skaičiuoti abu variantus su rekuperatoriumi.
QUOTE
Tai ar man granulinis katilas, ar silpnesnis oras-vanduo, kaina bus labai panaši, jei pirksim ne pigiausius daiktus... O jei dar įrengti geoterminį...
Vat šis punktas pats aktualiausias. EE namą statyti ir jam parinkti B klasės namui tinkantį šilumos šaltinį, tai paprasčiausiai pasmerkti EE namą kaip ekonomiškai nepagrįstą. Vat ir Avulis kodėl verkia, nes jo atveju, kur centralizuotas šildymas ir eliminuojasi šilumos šaltinio kainos aspektas, EE namo atsiperkamumas stipriai pailgėja iki "ekonomiškai neapsimoka".
Aišku galima statyti ir geoterminį EE name, bei girtis labai mažomis išlaikymo sąnaudomis, kaip beje ir aš esu padaręs. Bet tai neteisingas mąstymas. Sau dar atleidžiu, kai namą stačiau, nebuvo pavyzdžių kuriais galima buvo remtis, kad ir Lietuvoje galima pasistatyti pakankamai šiltą namą, kurio šildymas elektra nėra per brangus, bet kas dabar namą stato ir projektuoja geoterminį ar kokį kitą brangų šilumos šaltinį, tai jis skaičiuot nemoka ir vėliau bus tas, kuris rėks apie tai, kokios brangios EE namo statybos. Ne jos nėra brangios, jei tinkamus sprendimus parenki.
Apie tai, kad EE namo šildymo sistema privalo būti pigi, rašo ir PN institutas. Pacituosiu iš jų interneto svetainės paimto teksto ištrauką:
CODE
Šilumos rekuperacijos sistemos ventiliacijoje yra pakankamai brangios ir pastatus šildant įprastinėmis šildymo sistemomis sunku save motyvuoti jos įsigijimui, todėl nebloga idėja yra atsisakyti bent vienos iš šių sistemų ventiliacijos arba šildymo. Jei bus atsisakoma rekuperacinės sistemos namą vėdinant senais metodais, bus patiriami dideli šilumos nuostoliai ir bus reikalinga galinga standartinė šildymo sistema, tokioj situacijoje galimas maksimum mažai energijos vartojantis namas, o ne PN. O jei atsisakysim galingos šildymo sistemos, supaprastintą šildymo sistemą įdiegę į ventiliacijos sistemą, galėsim pasiekti PN reikalavimus.
Papildyta:
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2018 04 22, 18:15)
Pas mane
šildymo kabeliai su 2 WiFi termostatais. Bet reikia paminėti, kad A+ vien elektra šikdantis negausi - reikia bent oras-oras. Tai reiktų pripliusuoti bent 500 EUR.
Jei kaiminystėja stovi laukas su saulės baterijomis, ir sudarysi sutartį kad jų elektrą pirksi, įtariu, kad užteks ir vien tik elektrinio šildymo, nors oras-oras ŠS pirkimas mano nuomone ekonomiškai yra labai pagrystas. Tokiu atveju minimaliai padidėja namo statymo kaina, bet namo išlaikymo išlaidos tampa mažesnės nei B klasės namo.