Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(arkava @ 2018 04 25, 17:08)
Įmanoma už tiek dabar pajimt 5 kw (EXV LT) ??? UZ 1850?

Dek ant backos pinigus ir atvezu smile.gif
P.S. reikia bent 5-10 sukomplektuoti ir bus .
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2018 04 25, 17:04)
Kokiam namui į grindis užteks 240 m vamzdžio? Mano name per abu aukštus 730 m vamzdžio? Geoterminiam geriau, kai grindyse daug termofikato. Nežinau kaip su orinuku, bet tikriausiai reikėtų dviejų ričių po 240 m. Automatiškai neužtektų ir vienos kolektorinės dėžės. Brangtų ir kiti dalykai. Priedo dar įrengimo kaina. Suma išeitų tikrai didesnė.

Na jo reiktu ,dar kokio pigaus buferio ax.gif pigaus boilerio https://www.skelbiu....z-33482095.html
arba ilginti vamzdyna
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 25 balandžio 2018 - 15:36
QUOTE(cibulis @ 2018 04 25, 15:53)
1. Jei leistų sklypas, greičiausiai statyčiau 1 aukšto 100-120 kv. metrų namą vienšlaičiu stogu.
2. Jei sklypas neleistų, statyčiau dviejų aukštų su mansarda 130-150 kv. metrų namą.
3. Pamatai - plokštieji. Jei nerasčiau, kas gerai padarys - gręžtiniai ir pamatų sijonas.
4. Sienos - keraminės plytos. Geriau pilnavidurės. Bent jau pilnavidures dėčiau palangių zonoje - lengviau tvirtinti langus.
4. Stogas - dvišlaitis, dengtas molinėmis čerpėmis. Man gražus ir praktiškas 45 laipsnių nuolydis. Gegnės dvitėjos sijos. Iš lauko pusės ant gegnių dėčiau MPP. Galbūt dėčiau 50 cm aukščiau dvitėjes gegnes ir iš vidaus paprastą plėvelę. Arba 40 cm gegnes ir 5 cm PIR kaip dabar.
5. Nedaryčiau įprastų langų stoge, nes tai brangus sprendimas. Dabar nebijočiau į stogą dėti stoglangių.
6. Rinkčiausi tokį langų profilį, kuriame tilptų 4 stiklų stiklo paketas.
7. Visą lango profilį skandinčiau apšiltinimo sluoksnyje.
8. Norėčiau medinių langų, bet tiktų ir kitoks profilis.
9. Daryčiau grindinį šildymą.
10. Dėčiau geoterminį su pasyvia vėsinimo funkcija.
11. Dėčiau entalpinį rekuperatorių.
12. Apšiltinimo storiai. Grindyse - 40 cm, ant sienų 35 cm neoporo, stoge 40 cm stiklo vatos + 5 cm PIR + 2-3 cm MPP.
13. Norėčiau visą namą apdengti čerpėmis ar skalūnu. Tik reikėtų išspręsti ventiliuojamo karkaso be šilumos tiltelių klausimą. Arba visą namą apklijuočiau klinkeriu.
14. Realiai nežinau vieno dalyko - langų montavimo. Su "7 langais" nesusidėčiau. Taip pat nepatinka, kad į apšiltinimo sluoksnį išnešus langus per tarpą sklinda garsas. Kito gero langų montavimo sprendimo šiai dienai nežinau.
15. Man namą puošia langas, kuris eina sienoje ir stoge ištisai. Tikriausiai labai brangu, bet jei galėčiau daryčiau tokį dalyką.

Iš esmės viskas kaip dabar tik daryčiau paprastesnę architektūrą, stoginę ir sandėliuką atskirai nuo pastato. Arba viską daryčiau dar paprasčiau su tinkuotu fasadu, be čerpių stogo ir pigiai. Dar nežinau.


Dėkui.
Kaip suprantu, vis tiek būtų šildymas grindinis vandeninis ir geoterminis ŠS, nors ir į apšiltinimą namo būtų jau priinvestuota...
Gal ir nerealu mūsų geografinėj zonoj tik apsišiltint namą gerai ir nebeinvestuot daug į šildymo sistemąverysad.gif... Teks laukt DzPirkios rezultatų, tik gaila, kad turbūt netrumpai:(...
Atsakyti
QUOTE(lexxx @ 2018 04 25, 17:09)
Kaip suprantu, vis tiek būtų šildymas grindinis vandeninis ir geoterminis ŠS, nors ir į apšiltinimą namo būtų jau priinvestuota...
Gal ir nerealu mūsų geografinėj zonoj tik apsišiltint namą gerai ir nebeinvestuot daug į šildymo sistemąverysad.gif... Teks laukt DzPirkios rezultatų, tik gaila, kad turbūt netrumpai:(...

Mano ir Vaiko namai skaičiuoti su PHPP programa ir popieriuje pasiekia pasyvaus namo standartą. Abiejų mūsų namai apšiltinti iš esmės vienodai. Mano supratimu kitų namai apšiltinti šiek tiek kukliau. Abu turime šildymo sistemas ir abiejų namų šildymas kainuoja panašiai. Tai reiškia, kad net pasyvaus namo kailinių nepakanka šildymui grynai elektra. Arba šildymo kaina būtų 4-5 kartus didesnė. Kitas dalykas yra tas, kad negausi A+ namo statybos leidimo, jei šildymas bus grynai elektra.

Aš norėčiau rinktis tuos pačius apšiltinimo storius, bet daug pigesnę namo šildymo, karšto vandens ruošimo ir vėsinimo sistemą. Jei namas šildomas grynai elektra, reikia papildomos sistemos, kad gautum A+ klasės statybos leidimą. O kokios sistemos garantuoja visus tris dalykus? Namą nuo perkaitimo gali saugoti lauko žaliuzes, šildymui galima parinkti elektros kabelius + oras/oras kondiške, bet tokia sistema nebus itin komfortiška ir vis tiek bus brangi. Karštą vandenį galima ruošti elektra ir saulės kolektoriais, bet vėlgi sistema išbrangs.

Mano supratimu inžineriniai sprendimai ir langai vis dar yra opiausia A+/A++ namo vieta. Daug EPS/XPS/vatos tikrai ne problema pridėti ir teisingai sumontuoti. Reikia tik dar efektyvesnių langų ir pigios namo šildymo, karšto vandens ruošimo ir vėsinimo sistemos. O tokių aš nežinau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 25 balandžio 2018 - 16:36

Jau galima aliuminius 4 stiklu paketams langus gauti uz praktiskai labai geru plastikiniu kaina. Tiesa sie aliuminiai vieni geriausiu profiliu kurie jau sertifikuoti passive house, galima rasti komponentu duomenu bazeje. Lenku produktas, tik va kazkodel tik su 2 tarpinem.

Belieka sulaukti kainu komisijos patvirtintos kainodaros gaminantiems elektra ir galesime skaiciuoti ar elektrine ant stogo isvis verta statyti. Bent atsiskaitymo budus kaip ir patvirtino https://www.15min.lt...poje-664-962430

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 25 balandžio 2018 - 21:08
QUOTE(cibulis @ 2018 04 25, 17:25)
...
Aš norėčiau rinktis tuos pačius apšiltinimo storius, bet daug pigesnę namo šildymo, karšto vandens ruošimo ir vėsinimo sistemą...
...O kokios sistemos garantuoja visus tris dalykus? Namą nuo perkaitimo gali saugoti lauko žaliuzes, šildymui galima parinkti elektros kabelius + oras/oras kondiške, bet tokia sistema nebus itin komfortiška ir vis tiek bus brangi. Karštą vandenį galima ruošti elektra ir saulės kolektoriais, bet vėlgi sistema išbrangs.

Mano supratimu inžineriniai sprendimai ir langai vis dar yra opiausia A+/A++ namo vieta. Daug EPS/XPS/vatos tikrai ne problema pridėti ir teisingai sumontuoti. Reikia tik dar efektyvesnių langų ir pigios namo šildymo, karšto vandens ruošimo ir vėsinimo sistemos. O tokių aš nežinau.


aš irgi... dėl to ir bandžiau užvest diskusiją...
dėkui už išsamią nuomonę,

žodžiu, niekaip čia pigiau (racionaliau) neprasisuksi, jei nori komforto - teks ir į apšiltinimą investuot ir normalų grindinį vandeninį šildymą su ŠS daryt. Tik židiniui ir kaminui skirtas sumas gal protingiau vėdinimo sistemai išleist. Tokios mintys dabar...

Atsakyti
QUOTE(lexxx @ 2018 04 26, 20:47)
aš irgi... dėl to ir bandžiau užvest diskusiją...
dėkui už išsamią nuomonę,

žodžiu, niekaip čia pigiau (racionaliau) neprasisuksi, jei nori komforto - teks ir į apšiltinimą investuot ir normalų grindinį vandeninį šildymą su ŠS daryt. Tik židiniui ir kaminui skirtas sumas gal protingiau vėdinimo sistemai išleist. Tokios mintys dabar...

Geros mintys, bet yra dar viena. Mano elektrinis kelias manau visiems atrodo labai rizikingas, bet aš būsiu nusimatęs vietą oras-oras. Vakar susitikau su savo SIP statytojais - jis sako, kad nežino, kaip neišgąsdinti klientų, kad užtenka tik 1-2 oras-oras name iki 100 kv.m. Nes dabar į savo kvartalus deda infrared kilimėlius ir sako dauguma pirkėjų jų net neįsijungia ir neskambina dėl jų (kažkokia kombinaciją reikia suvesti paleidžiant pirmą kartą berods). Ir gyvena su kondiške be problemų su 110 eur metams šildymui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 27 balandžio 2018 - 06:22
Pritarčiau, kad užtenka - kažkada savo namams buvom įrengę o/o, namas B-C, kondiškė 2005 laidos - ir iki -5 -10 tik birbdavo. Tai tokiais šalčiai mėn prisukdavo apie 150 lt. Šildė 80, kita - 120 m2 (2a)

QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2018 04 27, 06:21)
Geros mintys, bet yra dar viena. Mano elektrinis kelias manau visiems atrodo labai rizikingas, bet aš būsiu nusimatęs vietą oras-oras. Vakar susitikau su savo SIP statytojais - jis sako, kad nežino, kaip neišgąsdinti klientų, kad užtenka tik 1-2 oras-oras name iki 100 kv.m. Nes dabar į savo kvartalus deda infrared kilimėlius ir sako dauguma pirkėjų jų net neįsijungia ir neskambina dėl jų (kažkokia kombinaciją reikia suvesti paleidžiant pirmą kartą berods). Ir gyvena su kondiške be problemų su 110 eur metams šildymui.

Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2018 04 27, 07:21)
Mano elektrinis kelias manau visiems atrodo labai rizikingas, bet aš būsiu nusimatęs vietą oras-oras.

Tavo kondiškė, kur išpūs orą - per skylę sienoje? O tai ne tas pats komfortas kaip nuo grindų kylanti šiluma.
Papildyta:
QUOTE(lexxx @ 2018 04 26, 20:47)
aš irgi... dėl to ir bandžiau užvest diskusiją...
dėkui už išsamią nuomonę,

žodžiu, niekaip čia pigiau (racionaliau) neprasisuksi, jei nori komforto - teks ir į apšiltinimą investuot ir normalų grindinį vandeninį šildymą su ŠS daryt. Tik židiniui ir kaminui skirtas sumas gal protingiau vėdinimo sistemai išleist. Tokios mintys dabar...

Nelabai kas nori diskutuoti. Dabar galiojančiai A+ klasei tikrai pakaktų mažesnių storių nei aš nurodžiau. Netgi pakanka ir 3 stiklų stiklo paketų. Šiuo atveju namas labai stipriai nepabrangsta. Esminis klausimas mano galva - inžinerinė sistema: rekūpas, šildymo, karšto vandens ir vėsinimo sistema. Štai šitos sistemos labiausiai pabrangina A+ klasės namą. Kaip jas optimizuoti - nežinau. Geri rekūpai brangūs, aš už tai, kas šiluma kiltų nuo grindų, o ne būtų išpučiama į orą (kondiškės). Norisi komforto, o ne tik kuo pigiau pastatyti ir apie tai visiems pasigirti.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2018 04 27, 08:10)
Pritarčiau, kad užtenka - kažkada savo namams  buvom įrengę o/o, namas B-C, kondiškė 2005 laidos - ir iki -5 -10 tik birbdavo. Tai tokiais šalčiai mėn prisukdavo apie 150 lt. Šildė 80, kita - 120 m2 (2a)

Kaip buvo su tokios kondiškės komfortu?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 04 27, 09:12)
...
Nelabai kas nori diskutuoti...
...


o gal mes teisūs, dėl to ir nediskutuoja:) - šildymas vien elektra (kabeliai, infrakilimėliai) vis tiek bus brangu (kiek beapšiltintum, užsandarintum namą), ŠS oras-oras - nekaifas, nekomfortiška (kaip Bangas savo bloge rašė)...

čia paskutinė provokacija diskusijai:)...
Atsakyti
Komfortas kainuoja. Kas pigu - nebus komfortiška.
Kitokio, nei grindinio šildymo, nenorečiau. Kas jį sukels - kitas klausimas. Vanduo, elektra, karštas oras...


QUOTE(lexxx @ 2018 04 27, 12:41)
o gal mes teisūs, dėl to ir nediskutuoja:) - šildymas vien elektra (kabeliai, infrakilimėliai) vis tiek bus brangu (kiek beapšiltintum, užsandarintum namą), ŠS oras-oras - nekaifas, nekomfortiška (kaip Bangas savo bloge rašė)...

čia paskutinė provokacija diskusijai:)...

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 04 27, 09:12)
Tavo kondiškė, kur išpūs orą - per skylę sienoje? O tai ne tas pats komfortas kaip nuo grindų kylanti šiluma.
Papildyta:

Investicija tai tikrai ne ta pati - kur oras-vanduo ir kur o-o. Kas liečia grindis - aš manau, kad itin šiltam name prie tos pačios kambario temperatūros skirtumo didelio kalbant apie malonumą kylantį iš grindų nejausi. Čia gal kiti gali pakomentuoti. Bet aš sutinku, kad kažkiek komfortiškiau - nežinau tik kiek. Daugiau diskomforto dėl pačio pučiamo oro - tai aš manau nusimatyti ne svetainėje vietą, bet hole virš lauko durų - nei matysiu, nei girdėsiu, jei bus jau ir tegu papučia papildomus porą metrų.
Papildyta:
QUOTE(lexxx @ 2018 04 27, 13:41)
o gal mes teisūs, dėl to ir nediskutuoja:) - šildymas vien elektra (kabeliai, infrakilimėliai) vis tiek bus brangu (kiek beapšiltintum, užsandarintum namą), ŠS oras-oras - nekaifas, nekomfortiška (kaip Bangas savo bloge rašė)...

čia paskutinė provokacija diskusijai:)...

Bet pridėkime nuoširdžiai ranką prie radijatoriaus ir pasakykime sau - ar brangu 300 eur šildymas metams? Elektra. Čia Anushka kuri su tonomis anglių ir malkų laksto išvirstų išgirdusi tokį skaičių. Nežinau nežinau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 27 balandžio 2018 - 15:42
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2018 04 27, 16:54)
Investicija tai tikrai ne ta pati - kur oras-vanduo ir kur o-o. Kas liečia grindis - aš manau, kad itin šiltam name prie tos pačios kambario temperatūros skirtumo didelio kalbant apie malonumą kylantį iš grindų nejausi. Čia gal kiti gali pakomentuoti. Bet aš sutinku, kad kažkiek komfortiškiau - nežinau tik kiek.

Bet pridėkime nuoširdžiai ranką prie radijatoriaus  ir pasakykime sau -  ar brangu 300 eur šildymas metams?

Tau kiti ir sako, kad grindinis daug maloniau - Bangas, Arkava, Mintas atsisakė vėjelio, Vilienė. Padarei klaidą. Toks užtikrintas buvai dėl kažkieno ne itin vykusių pavyzdžių, bet jie visi pabėgo nuo to gėrio. Jau geriau būtum padaręs grindinį ir oras-vanduo. Dėl 300 eurų dar neskubėk, bet būtų malonu, jei tau viskas pasiektų. Tai kokius langus rinksiesi?
Atsakyti