Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 10:14)
Gal dėl išorinių palangių montavimo kas žino pasiteisinusį, šiltą būdą? Pakolkas apsistojau prie aliumininių palangių uždėjus guminę tarpinę prisukti prie plastikinio lango rėmo  https://www.youtube....h?v=a11SECD3pA8


tiksliau prie polanginio profilio
Atsakyti
QUOTE(mariuzs @ 2018 05 24, 10:37)
tiksliau prie polanginio profilio



Ne, būtent prie lango rėmo, tik paliekant drenažines skylutes. (todėl video įdėjau)
Atsakyti
Toks jausmas, kad popalanginio čia nėra smile.gif
Vaizdelis - tai nekoks..su tom gumom

QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 09:45)
Ne, būtent prie lango rėmo, tik paliekant drenažines skylutes. (todėl video įdėjau)

Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 10:14)
Gal dėl išorinių palangių montavimo kas žino pasiteisinusį, šiltą būdą? Pakolkas apsistojau prie aliumininių palangių uždėjus guminę tarpinę prisukti prie plastikinio lango rėmo  https://www.youtube....h?v=a11SECD3pA8


Mane žmona su dizaaainere už tų gumų vaizdą suėstų neužsigerdamos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Verteris: 24 gegužės 2018 - 12:18
Ta guma EPDM gali būti ir balta, o montuoti gal ir virš drenažinių lango angų gautusi, bet reikėtu drenažo nuvedimą po palange išspresti vamzdeliais ar dar kitaip. Tokiu atveju lango rėmo šilumos nuostoliai gerokai sumažėtu, kadangi per langus išeina daugiau šilumos nei per sienas, manau verta
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 05 17, 12:46)
Dar papildomai sandarino ir išorines siūles.


O kaip dėl smeigiavimo, išvis nesmeigiavote?
Atsakyti
QUOTE(simkka @ 2018 05 24, 21:43)
O kaip dėl smeigiavimo, išvis nesmeigiavote?

Radau jau fcbk visą dominančią info.
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 09:14)
Gal dėl išorinių palangių montavimo kas žino pasiteisinusį, šiltą būdą? Pakolkas apsistojau prie aliumininių palangių uždėjus guminę tarpinę prisukti prie plastikinio lango rėmo  https://www.youtube....h?v=a11SECD3pA8


Realiai, tai man patiko, kad jau siūlomi tokiie palangių montavimo būdai. Tai manyčiau tikrai šiokia tokia pažanga.

Vis tik, man tos gumos kurios ėjo prie rėmo, nepatiko ir ne dėl spalvos.

Atkreipei dėmesį, kad kai suko varžtelius palangė ties tomis vietomis įlinkdavo arčiau prie rėmo, o tolimesnė palangės dalis nuo varžtelio, sukimo metu net tolo nuo lango rėmo. Toks montavimo būdas vienareikšmiškai nesandarus. Nors pats sakiau, kad baimės dėl vandens patekimo po palange, kai ten tik putplastis, o ne mūras, yra perdėtos, bet tokio vandens kiekio, koks pateks, per taip sumontuotą palangę aš nenorėčiau.

Manau, klijavimas būtų daug patikimesnis palangės montavimo būdas, nei toks su varžteliais. O jei vis tik nuspręsit, kad būtinas ir mechaninis įtvirtinimas, tai jokiu būdu nedėkite tarp palangės ir rėmo storesnių gumų, kurios ties varžtelių montavimo taškais susispaus, ir atitinkamai deformuos palangę. Ten užtektų tą siūlę užtepti plonu klijų sluoksniu, bet visą kontakto paviršių, ir tuomet prisukinėti varžtelius. Nors mano nuomone, varžteliai jau pertekliniai.
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 10:45)
Ne, būtent prie lango rėmo, tik paliekant drenažines skylutes. (todėl video įdėjau)

Palange jus norit auksciau lango apacios ar tinka kad butu sulig lango apacia?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2018 05 25, 06:06)
Palange jus norit auksciau lango apacios ar tinka  kad butu sulig lango apacia?


Pas mane su lig lango apačia, norėtūsi aukščiau, bet jei kelti tik iki drenažinių skylučių tai pasikelia, gal tik per 1cm-1,5cm, realiai mažokai. Norint rimtai apšiltinti rėmą, reikėtų daryti drenažą, kaip pas Klezį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 25 gegužės 2018 - 06:12
Gal kam pravers mano palangių sprendimas - nuo 4:41 min. Bet sutinku su Mintu, kad realiai apatinis profilis daugiau turėtų būti skandinamas putplastyje. Tik klausimas kaip išspręsti drenažo problemą. Šiuo atveju ne statybos vietoje reikia išradinėti sprendimus, o langų gamintojai turėtų pasiūlyti iš esmės naujus produktus.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2018 05 25, 07:06)
Palange jus norit auksciau lango apacios ar tinka  kad butu sulig lango apacia?



Montuojant sulig lango apačia nedaug naudos iš to. Geriausia būtu virš drenažinių skylučių ir vaizdas gerenis gautusi, tos drenažinės skylutės priklausomai nuo profilio gamintojo ~30mm nuo viršaus , o palangės tvirtinimo kraštelis 25mm , tai tilptu. Geriau būtu klijuoti kaip Mintas siūlo, arba naudoti kniedes, nes nevarstomose dalyse su medvaržčiu galima į stiklo paketą pataikyti.




Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2018 05 25, 07:10)
Pas mane su lig lango apačia, norėtūsi aukščiau, bet jei kelti tik iki drenažinių skylučių tai pasikelia, gal tik per 1cm-1,5cm, realiai mažokai. Norint rimtai apšiltinti rėmą, reikėtų daryti drenažą, kaip pas Klezį.



Drenažą galima ir dar paprasčiau jei montuojama iškart virš drenažinių skylučių, tai užtinkuoti su lango armavimo profiliuku iki pat skylučių, o ties sienos kraštu uždėti nulašėjimo profilį , kad per fasadą mažiau bėgtu nešvarumai iš lango profilio ir dulkės iš po palangės.


Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2018 05 25, 08:40)
Gal kam pravers mano palangių sprendimas - nuo 4:41 min. Bet sutinku su Mintu, kad realiai apatinis profilis daugiau turėtų būti skandinamas putplastyje. Tik klausimas kaip išspręsti drenažo problemą. Šiuo atveju ne statybos vietoje reikia išradinėti sprendimus, o langų gamintojai turėtų pasiūlyti iš esmės naujus produktus.


Tavo sprendimą taip pat svarstau, bet keliant palangę virš drenažinių skylučių truputi daugiau apsišiltintu. Paruošimas abejais atvejais identiškas man atrodo.
Tos aliumininės palangės yra masinės gamybos produktas, seniau žinau kad standartinė spalva buvo balta, o jei nori kitos uždažo ant viršaus. Pačiam susimontuoti gana nesudėtinga, nieko lankstyti nereikia, tik atpjauti pagal ilgį ir galus užmauti.
Kaina palyginus su skardinėmis didesnė bet jei montuoti pačiam,o ne langų montavomo firma, tai gautusi pigiau už skardines.
Atsakyti