Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(simkka @ 2018 05 22, 06:15)
O kuo geriau užpusti tarpus išorinius tarp lapų? ... Nes jeigu klijais, tai turbūt ceresit ct84 šioje vietoje lyderis?


Aš tarpus mieliau purkščiau didesnio plėtimosi, skvarbiomis putomis, kad kaip galima labiau į plyšius sulystų ir juos užsandarintų. CT 84 yra mažo plėtimosi, tad šioje vietoje nežiba.

Kas dėl putplasčio plyšių sandarinimo, tai labiau tiktų didesnio plėtimosi, o vat kas dėl langų sandarinimo, tai kai mūrą kurį kėliau su putų pagalba, pirkau pilkos spalvos Cerasit putas, ten tai labai patiko perpjautų putų struktūra, bet ir šių putų plėtimasis nedidelis, tad putplasčio plyšių su jomis nesandarinčiau, bet vat dėl langų.

Dėl langų turiu savo asmeninę nuomonę, kuri skiriasi nuo viešai dabar skelbiamos. Skelbiama, kad
- putas reikia užpūsti taip, kad jos neišlystų iš lango plyšių ir jų nereikėtų pjaustyti.
- turi būti naudojamos elastingos putos.

Man šie punktai kliūna. Jei langai montuojami kaip vis dar įprasta, rėmo matosi daug, jis yra tamsios spalvos, tada taip, reikia laikytis tų reikalavimų, bet jei statai EE namą, kur rėmas pilnai skandinamas apšiltinimo sluoksnyje, todėl nepermoki už spalvą imi baltos spalvos. Taigi rėmas apšiltinimo sluoksnyje, o tos mažos detalės kurios išlenda iš apšiltinimo sluoksnio yra baltos. Rėmo vaikščiojimo, plėtimosi susitraukinėjimo dėl temperatūros poveikio beveik nėra, todėl atkrenta didelio elestingumo putų poreikis. Kaip svarbesniu parametru keliam didelį putų tankį, didelį porėtumą. Purškiam, kad pilnai užkimštų visus plyšiukus, vienareikšmiškai putos išlys iš už rėmo. Mano nuomone šiam vaidmeniui labai tiktų pilkosios Cerasit mūrui skirtos putos.

Taigi, putas užpurškus, kad neliktų jokių plyšiukų, vėliau reikės apipjaustyti. Kodėl teigiama, kad negalima putų pjaustyti. Todėl kad putų paviršius pasidengia storesne plėvele ir jos tampa atsparesnės drėgmei. Bet palaukit, jei mes klijuojam nuo garo apsaugančias juostas, tai apie kokią drėgmę galima kalbėti? Be to juostos, daug mažiau laidžios garui, nei bet kokia plėvelė ant putų. Mano supratimu, plyšių nebuvimas yra daug svarbesnė vertybė. Nepasitikit specializuotomis priešgarinėmis juostomis, imkite kaip ir aš, butumines su aliuminio folija. Garo nu niekaip per jas neturėtų prasiskverbti.

Kai pamatau užpurkštas mėlynasias putas, kaip tipo dabar "madinga" purkšti, na tai man verkt norisi. Kokie ten plyšiai gaunasi, kad tik putos iš už rėmo neišlystų. Juk ten pilna plyšių. Sandarumas, tikrai ne tokio lygio, koks turėtų būti, oro tarpeliai neužpildyti putomis. Beje, oro tarpeliai, mano supratimu daug didesnė bėda, nei nupjautos putos, nes kai putos užpildžiusios tarpelius, sandarinimo juostos turi pilną pagrindą ir nėra jokių įtampų atsiradus slėgio skirtumui. Jei yra oro tarpeliai, atsiradus slėgių skirtumui juostos gauna milžiniškas apkrovas ir neilgo laiko klausimas, kada jos pasiduos. Tos mėlynos putos nuo slėgių skirtumo net nebando saugoti, ten skarmalas, o ne putos.

Taigi, jei langai apšiltinimo sluoksnyje antracito spalvos, mano variantas kategoriškai netinka, bet jei rėmas apšiltinimo sluoksnyje, baltos spalvos, mano supratimu, specializuotos putos, ne šiam variantui.
Atsakyti
Gal dėl išorinių palangių montavimo kas žino pasiteisinusį, šiltą būdą? Pakolkas apsistojau prie aliumininių palangių uždėjus guminę tarpinę prisukti prie plastikinio lango rėmo https://www.youtube....h?v=a11SECD3pA8
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 10:14)
Gal dėl išorinių palangių montavimo kas žino pasiteisinusį, šiltą būdą? Pakolkas apsistojau prie aliumininių palangių uždėjus guminę tarpinę prisukti prie plastikinio lango rėmo  https://www.youtube....h?v=a11SECD3pA8


tiksliau prie polanginio profilio
Atsakyti
QUOTE(mariuzs @ 2018 05 24, 10:37)
tiksliau prie polanginio profilioNe, būtent prie lango rėmo, tik paliekant drenažines skylutes. (todėl video įdėjau)
Atsakyti
Toks jausmas, kad popalanginio čia nėra smile.gif
Vaizdelis - tai nekoks..su tom gumom

QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 09:45)
Ne, būtent prie lango rėmo, tik paliekant drenažines skylutes. (todėl video įdėjau)

Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 24, 10:14)
Gal dėl išorinių palangių montavimo kas žino pasiteisinusį, šiltą būdą? Pakolkas apsistojau prie aliumininių palangių uždėjus guminę tarpinę prisukti prie plastikinio lango rėmo  https://www.youtube....h?v=a11SECD3pA8


Mane žmona su dizaaainere už tų gumų vaizdą suėstų neužsigerdamos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Verteris: [b!]Šiandien[/b!], 12:18