Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

Perimetru norma,visi jau kiek pastebėjau taip klijuoja, taškais nebedaro (tikuosi). Va šita vieta idomi, EPS gamintojas http://etnaeps.lt/lt...ireno-plokstes/ rašo kad "Plokštės kraštai neturi būti ištepti klijais. Jei spaudžiant plokštę prie sienos klijai išsilieja už krašto, juos reikia nedelsiant pašalinti. Negalima pamiršti nuvalyti mišinio likučių ir nuo kampinių plokščių tarpų." Bet jei termovizija nieko nerodo, reiks ir man prašyt užtepti pirma eile, vidurinė ir viršutinę (1 namo aukštas), vis galvojau kai čia išspresti, ar čia taip jau idealiai suklijuoja pas kitus.
Nesvarstėte klijuoti tepant šukomis, pilnu padengimu lapa? Bet tam turbūt reikėtų pirma nutinkuoti sieną kad išlyginti.
Argumentai, kodėl nefrezuotas EPS? Giliau išeina užpūsti putomis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo simkka: 17 gegužės 2018 - 12:00
QUOTE(simkka @ 2018 05 17, 13:00)
Perimetru norma,visi jau kiek pastebėjau taip klijuoja, taškais nebedaro (tikuosi). Va šita vieta idomi, EPS gamintojas http://etnaeps.lt/lt...ireno-plokstes/ rašo kad "Plokštės kraštai neturi būti ištepti klijais. Jei spaudžiant plokštę prie sienos klijai išsilieja už krašto, juos reikia nedelsiant pašalinti. Negalima pamiršti nuvalyti mišinio likučių ir nuo kampinių plokščių tarpų." Bet jei termovizija nieko nerodo, reiks ir man prašyt užtepti pirma eile, vidurinė ir viršutinę (1 namo aukštas), vis galvojau kai čia išspresti, ar čia taip jau idealiai suklijuoja pas kitus.
Nesvarstėte klijuoti tepant šukomis, pilnu padengimu lapa? Bet tam turbūt reikėtų pirma nutinkuoti sieną kad išlyginti.
Argumentai, kodėl nefrezuotas EPS? Giliau išeina užpūsti putomis?

Man irgi buvo minčių, kad tie cementiniai klijai bus šalčio tiltas. Nieko panašaus. O sandarumą išgavome, t.y. tarp sienos ir EPS liko oro tarpas, bet jis uždarytas ir dirba kaip šilumos izoliatorius. Jokių kitų variantų nesvarčiau, nes taip pasiūlė meistrai. O dabar gerai nepamenu dėl šukų - gal kad siena nelygi, o gal kaina didesnė, gal kitos priežastys, gal jie taip įpratę dirbti. Rezultatas tikrai geras. Nepulčiau sakyti, kad niekas taip nedaro. Mano kaimynui priešais namą šiltino. Tie patys meistrai parodė, kad pažiūrėčiau, nes jiems kažkas neprilipo ir matėsi kaip ant sienos liko klijai. Tai ten buvo tik kelis taškai. Reali chaltūra. Ir tai kelatą metų atgal. Frezuoto EPS storesnio nei 30 cm nedaro, bent jau tuo metu nedarė. O ir kam frezuoti, jei su paprastu viskas idealiai išėjo. Nemanau, kad giliau reikia pūsti putas. Termovizorius nieko nerodo. Kitas dalykas - viso EPS esmė poruose uždarytas oras. Šiuo atveju mes jį irgi uždarome. Viskas čiki piki. Daugiau reikia kreipti dėmesį į darbų kokybę.
Atsakyti
Kaškuran Roberto Karvausko seminare (sandarusnaams.lt) pasakojo, kad perimetru uždarytas oras nėra gerai, aišku sunkiau išeina, bet vistiek išėjimui sąlygos yra. Buvo kalba kad geriausia klijuoti šiltinimo medžiaga pilnu padengimu.
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 17, 09:30)
Spėju, kad pagrindinė problema čia ir yra tas "kamino efektas"


Jei mūrą labai gerai užsandarinsi ir apšiltinsi iš išorės, nebus temperatūrų kritimo ir apie kamino efektą mūre galėsi pamiršti.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2018 05 17, 11:46)
Ant EPS lapo klijus tepė taip. Pirmą eilę tarp plytų ir EPS sandarino tais pačiais klijais. Čia jau ženkliai aukščiau - kažkur namo vidurys. Dar papildomai sandarino ir išorines siūles. Taip daro visi. Maniškiai pistoletą kišo apie 10 cm į EPS siūlę ir manau, kad su slėgiu klijų pripūtė iki kokių 20 cm į gylį, nors EPS lapo storis 35 cm. Tikrai nemažai klijų buteliukų suėjo siūlių sandarinimui. Kelis kartus važiavau pirkti. Termovizorius nieko nerado - fotografuota prie -20 ir sukėlus slėgį, t.y. sandarumo testo metu.


Nors prieš klijuojant prisižiūrėjau įvairiausių rekomendacijų, išbandžiau mano nuomone labiausiai vykusias, ir vėliau klijavau tik taip, kaip mano supratimu turėjo būti geriausiai, tai mano putplasčio klijavimas vyko absoliučiai taip pat, kaip pirmosiose Cibulio nuotraukose išskyrus putas. Irgi kišau pistoletą ir bandžiau putų pripurkšt, bet tikrai jos taip kaip čia kiekvieno putplasčio lapų neatkartojo.
Papildyta:
QUOTE(simkka @ 2018 05 17, 12:00)
Perimetru norma,visi jau kiek pastebėjau taip klijuoja, taškais nebedaro (tikuosi). Va šita vieta idomi, EPS gamintojas http://etnaeps.lt/lt...ireno-plokstes/ rašo kad "Plokštės kraštai neturi būti ištepti klijais.


Tai kad kraštai ir neužtepti klijais. Taip, klijuojant prispaudi plokštę prie sienos, ir kadangi klijų užtepi su pertekliumi, kad sandariai prisispaustų, dalis klijų ištrykšta ant plokštės, bet tą dalį iškart su mentele nugramdai. Lieka klijų pėdsakų, kurie visualiai matosi, bet ten mikronų storis.

Ten kur klijuojama su šukomis, tai sienos idealiai lygios turi būti. Jei sienos nors kiek nelygios, su šukomis nepriklijuosi.

Antras dalykas, su šukomis ten siūloma braukti vertikialiai, gaunasi grioveliai kurie prispaudus kaip ir turi užsispausti, bet tai teorija, praktikoje niekad jie neužsispaudžia ir taip ir lieka "vertikalūs kaminai" sušilusiam orui skverbtis aukštyn.

Kaip minėjau, nors ir žiūrėjau rekomendacijas ir mačiau įvairias ir jas bandžiau praktiškai įgyvendinti klijuodamas putplastį, tai net idealiai lygiam rostverkui putplasčio klijavimą šukų pagalba nutraukiau kaip nepateisinusį vilčių. Perėjau prie identiško būdo, koks matosi Cibulio nuotraukose, klijai palei kraštus ir keli kleckai per vidurį. Prispaudus plokštę, jei iš viršaus kur nors košės trūkdavo, dar prikamšydavau, kad būtų nutraukta galimybė orui pratekėti aukštyn.
Papildyta:
QUOTE(simkka @ 2018 05 17, 12:29)
Buvo kalba kad geriausia klijuoti šiltinimo medžiaga pilnu padengimu.


Tai tik teorijoje. Praktikoje taip priklijuoti neįmanoma. Parodykite man gyvai priklijuotus putplasčio lapus, kad ir prie lygiausios sienos be oro tarpelių.

Jei teigiate, kad su šukom įmanoma, tai dar kartą sakau, kad su šukomis gaunasi daug blogiau nei toks variantas, kaip matosi Cibulio nuotraukose.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 gegužės 2018 - 20:48
Dėkui Mintai, tiksliai aiškiai. Va tas ir yra, kad tai tik teorija. Aš pradžioj svaigau, kad meistrai darytų pilnu padengimu, bet peržiūrėjau blogus statybų, niekur pvz neradau, cibulio namą kaip daryta paziurejau (tik neužfiksavau kad kelias ištisines siules darė, dėkui jam už atskirą paprotinimą), pasnekejau su meistrais padariau išvadą kad reiks daryt tepant perimetru, t.y kaip rekomenduoja gamintojai.
Atsakyti
Kiek domėjausi dėl šiltinimo ištisai užtepant klijus tikrai sudėtingiau gaunasi, o jei polistirolas pilkas dar gana didelė tikimybė, kad kai kurie lapai atšoks ir norimo efekto nepasieksim.
O ką manot jei klijuoti poliuretaniniais klijais ir nenaudoti jokių smeigių, visuose poliuretaninių klijų gamintojų instrukcijose rodoma, kad reikia prismeigiuoti. Nors man atrodo, kad poliuretaniniai klijai kaip tik tampresni ir neatšoka, o stiprumo užtenka.
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 19, 08:48)
Kiek domėjausi dėl šiltinimo ištisai užtepant klijus tikrai sudėtingiau gaunasi, o jei polistirolas pilkas dar gana didelė tikimybė, kad kai kurie lapai atšoks ir norimo efekto nepasieksim.
  O ką manot jei klijuoti poliuretaniniais klijais ir nenaudoti jokių smeigių, visuose poliuretaninių klijų gamintojų instrukcijose rodoma, kad reikia prismeigiuoti. Nors man atrodo, kad poliuretaniniai klijai kaip tik tampresni ir neatšoka, o stiprumo užtenka.


Dėl sudėtingiau, tai iš dalies taip, bet tai ne pagrindinis dalykas, pagrindinis, kad toks klijavimo būdas netgi prastesnius rezultatus turėtų demonstruoti.

Dėl neoporo atšokimo - nesupratau. Nematau jokio skirtumo tarp jo ir balto, jei kalba eina apie klijavimą. Jei atšoks pilkas, atšoks ir baltas ir čia jau klijų problema būtų, o ne klijavimo metodo. O šeip tai teko susidurti su tokiais klijais, kuriuos užtepi ant plokštės, po to nubrauki klijus ir klijų nė pėdsako nelieka. Mečiau lauk tuos klijus ir paskui kai suradau, kurie man patiko, daugiau neeksperimentavau.

Dėl smeigių poreikio, tai nekartą sakiau, kad mano nuomone, kai kalba eina apie didelio storio putplasčio lakštus, kad jų smeigiuoti nėra didelio poreikio ir tai ne dėl klijų rūšies.

O kas dėl poliuretaninių klijų, tai yra niuansų su klijavimu jais, bet iš principo, tai galima ir jais. Aš vis tik pabijojau jais klijuoti. Neteko girdėti atsiliepimų, kaip jie laiko putplastį po 20 metų.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2018 05 19, 22:21)
Dėl neoporo atšokimo - nesupratau. Nematau jokio skirtumo tarp jo ir balto, jei kalba eina apie klijavimą. Jei atšoks pilkas, atšoks ir baltas ir čia jau klijų problema būtų, o ne klijavimo metodo.
O kas dėl poliuretaninių klijų, tai yra niuansų su klijavimu jais, bet iš principo, tai galima ir jais. Aš vis tik pabijojau jais klijuoti. Neteko girdėti atsiliepimų, kaip jie laiko putplastį po  20 metų.


Dėl neoporo atšokimo vienas fasadų klijuotojas aiškino, kad tamsesnis polistirolas labiau įkaista nuo saulės ir pradeda riestis, o klijai dar nebūna pilnai sukietėję, todėl kaikurie lapai atšoka. Dažniausiai užsakovui apie tai nieko neaiškina, o tik smeigėmis pritvirtina, kad nenukristu. Kai užarmuoja nieko nesimato verysad.gif
Ar daug tame tiesos ir kaip dažnai taip nutinka nežinau.

Gali būti, kad polistirolą klijuosiu pats, patirties tame daug neturiu, tai poliuretaniniai klijai man atrodo patraukliau.
Atsakyti
QUOTE(TomasJonas @ 2018 05 20, 00:23)
Dėl neoporo atšokimo vienas fasadų klijuotojas aiškino, kad tamsesnis polistirolas labiau įkaista nuo saulės ir pradeda riestis, o klijai dar nebūna pilnai sukietėję, todėl kaikurie lapai atšoka. Dažniausiai užsakovui apie tai nieko neaiškina, o tik smeigėmis pritvirtina, kad nenukristu. Kai užarmuoja nieko nesimato verysad.gif
Ar daug tame tiesos ir kaip dažnai taip nutinka nežinau.

Gali būti, kad polistirolą klijuosiu pats, patirties tame daug neturiu, tai poliuretaniniai klijai man atrodo patraukliau.


Ne iš vieno panašios info esu girdėjęs. Vienas iš pvz atsakymas į mano klausimą kodėl nerekomenduojama naudoti neoporo
"1.Neopore yra daug granulių, kurios mažina sukibimą;
2. Ji geriausiai naudoti, ten kur negalima storinti sienos, dėl kažkokių priežasčių.
Kaip meistras galiu jums papasakoti iš savo praktikos. Kaip žinote Neoporas yra pilkos spalvos ir kai ji klijuoji salėta diena, tai jis taip įkaista, kad neįmanoma paliesti su ranka. Jis gaudamas tiesioginius saulės spindulius ant vieno metro padidėja 1,5 cm ir sekančią dieną 80%jus pamatysite, kad Neoporas atstojojęs nuo sienos, kad to neįvyktų Neoporą saulėta diena, o būtent pietinę pusę reikia apsaugoti (per visą sieną uždengti brezentu ar nors tinkleliu, iš šlango laistyti ant paklijuoto Neoporo). Dauguma statybininkų, nei uždengia, nei laisto, kadangi už tai niekas nemoka, o sekančia diena, atėja į darbą tiesiog užklijuoja viršutinę eilę ir šeimininkas to tiesiog nepamato, o vėliau smeigės kažkiek laikys, bet tai neišeitis. Nedidelis patarimas, jei jau klijuosite Neoporu , nepatingėkite pažiūrėti iš ryto ir ypač pietinę pusę ar visi Neoporo lapai laikosi, jums tiesiog reikia pažiūrėti į viršutinę siūlę. Atstojusi Neoporą, būtinai reikia iš naujo perklijuoti"
Atsakyti
QUOTE(simkka @ 2018 05 20, 07:56)
Atstojusi Neoporą, būtinai reikia iš naujo perklijuoti"


Kadangi, kai klijavau, karščių nebuvo, tai patirtimi remtis negaliu, vis tik klijavau 25 cm storio neoporą ir netikiu, kad jis gali lankstytis. Kai klijuojamas 10cm-15cm, tada taip, gali, bet kad gali 25cm ir storesnis - netikiu.

Nors bendriau ir man pietinėje pusėje buvo neuždengtas neoporas per intensyvius karščius, nes šalia stiklo, nuo jo atsispindėjus spinduliams buvo apsilydęs kraštas ant kurio vėliau priklijavau palanges, taip kad kaitros matė ir manasis neoporas. Pats klijavau, tad mačiau visas eiles asmeniškai ir nemačiai nei vieno atšokusio neoporo.

Patarimas tuomet, bijantiems, neklijuokit per karščius.

Iš kiktos, poliuretaniniai klijai elastingesni ir greičiau stingstantys, tad su jais neturėtų būt baisios tokios problemos, bet su poliuretaniniais klijais yra kitų problemų. Su jais negalima perspaust plokštės prie pagrindo, nes po to klijai nueina "siūlais" ir nebelieka kontaktinio paviršiaus, be to stingdami plečiasi tad šiek tiek išvaikšto priklijuotas putplastis.

Jei jau vis tik ryšitės patys su poliuretaniniais klijais, tai bent jau nepagailėkit pinigėlių tikrai kokybiškiems poliuretaniniams klijams. Bandžiau klijuoti su Penosil, Soudal ir šių balionėlių putos vienareikšmiškai neprilygsta "Cerasir 84", atrodo taip vadinasi. Kartą pabandžiau su šiais, ir po to į kitus balionėlius net nežiūrėjau. Kai pats darai, nori gerai padaryti, tai gerai gaunasi tik su jais. Kadangi mažai plečiasi, vėliau putplastis mažiausiai vaikšto ir kas svarbiausia, Cerasit putos labiausiai pakančios perspaudimui.

Bet kokiu atveju, kai klijuojat putplasti su poliuretaniniais klijais, nesistenkite plokštės prispausti prie pat klijuojamo paviršiaus, nors trumpam prispausit ir putų nėra. Kai spausit visuomet palikit šiokį tokį, gal bent 5mm tarpelį, tuomet su putom gerai prisiklijuos.

Beje, aš sau putplastį prie sienų klijavau su cementiniais klijais, bet tikrai nemažai buvo vietų, kur putplastį priklijavau su putom, pavyzdžiui visas putplastis suklijuotas patalpų viduje aplink arkas, klijuotas su putom.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 gegužės 2018 - 21:50
Klijus reikės pabandyti, paklijavus kelis m2 viskas bus aiškiau. Klijuosiu 30cm , tik ar būtinai imti Neoporą neapsisprendes. Manau tai kaip suklijuota, tarpeliai per kuriuos gali oras cirkuliuoti daugiau nulemia, nei paprastas tai polistirolas ar neoporas.
Ačiū dėl klijų patarimo, nes būčiau ėmes iš tų kuriuos atmetei.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2018 05 20, 22:48)
Kadangi, kai klijavau, karščių nebuvo, tai patirtimi remtis negaliu, vis tik klijavau 25 cm storio neoporą ir netikiu, kad jis gali lankstytis. Kai klijuojamas 10cm-15cm, tada taip, gali, bet kad gali 25cm ir storesnis - netikiu.

Nors bendriau ir man pietinėje pusėje buvo neuždengtas neoporas per intensyvius karščius, nes šalia stiklo, nuo jo atsispindėjus spinduliams buvo apsilydęs kraštas ant kurio vėliau priklijavau palanges, taip kad kaitros matė ir manasis neoporas. Pats klijavau, tad mačiau visas eiles asmeniškai ir nemačiai nei vieno atšokusio neoporo.



Problema, kiek suprantu, tame, kad per karšti esant tiesioginiai saulei, priklijuoja lapus, jie ten deformuojasi, ir kol klijai nesustingę, lengvai atšoka. Kai jau prisklijuoja tai nemanau kad turėtu atšokti. Pagrindinė bėda, jei samdysi klijavimui, nieks ten nežiurės ar karštis ar tiesioginė saulė, nedangstys, kaip minėjo smeigėm suvarys ir nieko nežinosi.
Atsakyti