Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

Matai, tu žiūri prie didesnių temperatūrų. Prie mažesnės visko gali būti. Juo labiau ir palaikyti 19 laipsnių tikrai pigiau nei 20. Aš aišku tik spėju. Tikrai būtų mažiau.

Todel PHPP nekorektiskai skaiciuoja visais atvejais, gali buti jog musu klimato zonos temperaturos yra suvestos per aukstos. Bandysiu suvesti konkreciai sios ziemos jeigu rasiu savo paties darytus skaiciavimus pries n metu. 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 21, 19:26)
Todel PHPP nekorektiskai skaiciuoja visais atvejais, gali buti jog musu klimato zonos temperaturos yra suvestos per aukstos. Bandysiu suvesti konkreciai sios ziemos jeigu rasiu savo paties darytus skaiciavimus pries n metu.

95% procentais esu tikras kad nuostoliu skaiciavimas bus +- i tema. man labiausiai visgi itarimas krinta ant pritekejimu kiekiu del blogai ivertintu sauletu valandu kiekio. paziurek kokie didziuliai kiekiai atimami is sil. nuostoliu:
12. Šilumos nuostoliai, kuriuos pastato (jo dalies) šildymo laikotarpiu
kompensuoja šilumos pritekėjimai iš išorės ir vidiniai šilumos išsiskyrimai 49,82 32
16. Šiluminės energijos sąnaudos pastatui šildyti 15,32 12,23
pirmas skaicius mano namo, antras @silainiai. mano atveju suskaiciuoti sil. nuostoliai buvo apie 65 ir atemus net 50 pritekejimu lieka tik 15kwh/m2*metai sil. energijos poreikis.
Atsakyti

95% procentais esu tikras kad nuostoliu skaiciavimas bus +- i tema. man labiausiai visgi itarimas krinta ant pritekejimu kiekiu del blogai ivertintu sauletu valandu kiekio. paziurek kokie didziuliai kiekiai atimami is sil. nuostoliu:
12. Šilumos nuostoliai, kuriuos pastato (jo dalies) šildymo laikotarpiu
kompensuoja šilumos pritekėjimai iš išorės ir vidiniai šilumos išsiskyrimai 49,82 32
16. Šiluminės energijos sąnaudos pastatui šildyti 15,32 12,23
pirmas skaicius mano namo, antras @silainiai. mano atveju suskaiciuoti sil. nuostoliai buvo apie 65 ir atemus net 50 pritekejimu lieka tik 15kwh/m2*metai sil. energijos poreikis.

Susiradau savo PHPP skaiciavimus ir ten as pats buvau suskaiciaves jog prie 20C viduje reikes 23kwh/m2*metai, prie 22.7C kas yra pas mane dabar jau reikes 30kwh/m2*metai.  Jau skaiciai arciau tiesos, taigi nesu as sertifikuotas PHPP skaiciuotojas, bet gaunu tokius skaicius. 

Atsakyti

Neisivaizduoju kaip buvo skaiciuojamas namas naujoje vilnioje, bet pagal mane jis nelabai tilptu i 15kWh.... Ar architektas sau ten taip reklama daresi seminarams? 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 21, 22:11)
Susiradau savo PHPP skaiciavimus ir ten as pats buvau suskaiciaves jog prie 20C viduje reikes 23kwh/m2*metai, prie 22.7C kas yra pas mane dabar jau reikes 30kwh/m2*metai.  Jau skaiciai arciau tiesos, taigi nesu as sertifikuotas PHPP skaiciuotojas, bet gaunu tokius skaicius.

idomu ka tau sertifikate suskaiciuos. tiesa kokie pritekejimai skaiciuoklej gavosi ir kokia ju dali ateme is nuostoliu ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 21 sausio 2019 - 22:39

idomu ka tau sertifikate suskaiciuos. tiesa kokie pritekejimai skaiciuoklej gavosi ir kokia ju dali ateme is nuostoliu ?

Truputi perakaiciavau ryte greitai, gaunasi su mano esamom temperaturom taip.  Na tikrai arciau tiesos kai pats viska susivedu i PHPP

https://www.part.lt/...8657bdef538.JPG

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 21, 23:11)
Susiradau savo PHPP skaiciavimus ir ten as pats buvau suskaiciaves jog prie 20C viduje reikes 23<span style="background-color:rgb(247,247,247);">kwh/m2*metai, prie 22.7C kas yra pas mane dabar jau reikes 30</span><span style="background-color:rgb(247,247,247);">kwh/m2*metai.  Jau skaiciai arciau tiesos, taigi nesu as sertifikuotas PHPP skaiciuotojas, bet gaunu tokius skaicius. </span></p>

Aš tik noriu atkreipti dėmesį, kad 15 kWh/m2 PHI reikalavimas yra ne elektros sąnaudoms, bet šiluminei energijai. Beskaitant kažkur išlįsdavo "elektros sąnaudos". Ta prasme, jei jūs šildymui su šilumos siurbliu sunaudojote 200 kWh elektros, tai šilumos jūsų namas gavo 600-800 kWh. Arba pataisykite mane, jei klystu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 22 sausio 2019 - 10:51

Aš tik noriu atkreipti dėmesį, kad 15 kWh/m2 PHI reikalavimas yra ne elektros sąnaudoms, bet šiluminei energijai. Beskaitant kažkur išlįsdavo "elektros sąnaudos". Ta prasme, jei jūs šildymui su šilumos siurbliu sunaudojote 200 kWh elektros, tai šilumos jūsų namas gavo 600-800 kWh. Arba pataisykite mane, jei klystu.

Tai tas savaime aisku, nebent kazkas nesupranta kas yra silumine energija :) 

Atsakyti
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2019 01 22, 10:49)
Aš tik noriu atkreipti dėmesį, kad 15 kWh/m2 PHI reikalavimas yra ne elektros sąnaudoms, bet šiluminei energijai. Beskaitant kažkur išlįsdavo "elektros sąnaudos". Ta prasme, jei jūs šildymui su šilumos siurbliu sunaudojote 200 kWh elektros, tai šilumos jūsų namas gavo 600-800 kWh. Arba pataisykite mane, jei klystu.

tai mes apie tai ir snekam - silumos poreikis sildymui sertifikatuose reiskia silumines energijos kieki, bet realiai eksploatuojant gaunasi panasiai tiek elektros, reiska silumos sunaudojama kelis kart daugiau, nei buvo suskaiciuota.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 22, 10:21)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="madwifi" data-cid="72329835" data-time="1548103009"><div><p>idomu ka tau sertifikate suskaiciuos. tiesa kokie pritekejimai skaiciuoklej gavosi ir kokia ju dali ateme is nuostoliu ?</p></div></blockquote><p>Truputi perakaiciavau ryte greitai, gaunasi su mano esamom temperaturom taip.  Na tikrai arciau tiesos kai pats viska susivedu i PHPP</p><p><a data-ipb='nomediaparse' href='https://www.part.lt/img/86cb915e74feead423cd69f28657bdef538.JPG'>https://www.part.lt/img/86cb915e74feead423cd69f28657bdef538.JPG</a></p><p></p>

kada sertifiakata skaiciuos - bais idomu koki sildymo poreiki suskaiciuos. speju < 12kwh/m2. Tiesa, kiek pas tave pietuose stiklo m2 ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 22 sausio 2019 - 11:56

tai mes apie tai ir snekam - silumos poreikis sildymui sertifikatuose reiskia silumines energijos kieki, bet realiai eksploatuojant gaunasi panasiai tiek elektros, reiska silumos sunaudojama kelis kart daugiau, nei buvo suskaiciuota.
Papildyta:
kada sertifiakata skaiciuos - bais idomu koki sildymo poreiki suskaiciuos. speju < 12kwh/m2. Tiesa, kiek pas tave pietuose stiklo m2 ?

Pietuose apie 34.7 kv. m ir pietvakariuose 10 kv. m,  bet pacia vakarine saule jau uzstoja garazas.  Sviesus kambariai yra geris :)

Lietuviskuose sertifikatuose nesamones visur prirasytos, kalbejau su sertifikuotoju kuris sake jog realybeje skiriasi ir 5 kart. 

Atsakyti
... bet visi tvarkingai gauna po 70-150 pinigu ir toliau rašo.
Taip teises aktuose nustatyta smile.gif))))))

Svarbu būtų popiergalis




QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 22, 12:08)
Lietuviskuose sertifikatuose nesamones visur prirasytos, kalbejau su sertifikuotoju kuris sake jog realybeje skiriasi ir 5 kart. </p>

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2019 01 22, 12:08)
Lietuviskuose sertifikatuose nesamones visur prirasytos, kalbejau su sertifikuotoju kuris sake jog realybeje skiriasi ir 5 kart.

nesake kurioj vietoj didziausios nesamones - nuostoliu ar pritekejimu vertinime ?
Atsakyti