Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(vaikis_ @ 2020 03 19, 22:19)
Neturint daug isitklinimo ir pas kolega oras-vanduo sokineja tik 0.5C ribose smile.gif


Geoterminis neturi jokio privalumo prieš absoliučiai jokias kitas šildymo sistemas, namą šildančias tais pat būdais, konkrečiu atveju - grindiniu šildymu, kai kalba eina apie šilumos laikymą.

Geoterminis absoliučiai neįtakoja temperatūros patalpose pastovumui, tai tik namo termomasės ir namo šilumos nuostolių pasekmė. Taip, kad Cibulio teiginiai dėl geoterminio, šiuo atveju visai be pagrindo, ir kadangi šiuo klausimu jau ne kartą jam tai aiškinta, nematau prasmės dar ką nors sakyti.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 03 21, 19:01)
Geoterminis neturi jokio privalumo prieš absoliučiai jokias kitas šildymo sistemas, namą šildančias tais pat būdais, konkrečiu atveju - grindiniu šildymu, kai kalba eina apie šilumos laikymą.

Geoterminis absoliučiai neįtakoja temperatūros patalpose pastovumui, tai tik namo termomasės ir namo šilumos nuostolių pasekmė. Taip, kad  Cibulio teiginiai dėl geoterminio, šiuo atveju visai be pagrindo, ir kadangi šiuo klausimu jau ne kartą jam tai aiškinta, nematau prasmės dar ką nors sakyti.

Jam tai aiškinta. Ir kaip į tokius teiginius reaguoti? Tipo ponas profesorius Mintas viską žino, o aš studentas - ne. Tai ir aiškina man.

Taigi, pone prapiesariau, aiškinu dabar tau. Paprastai, studentiškai, nes matau, kad ant rimtų neįsikali.

Štai mano paskutinių kelių dienų šildymo ciklai. Siurblys jungiasi po vieną kartą į dieną. O kovo 18 dieną net nesijungė, nes lauke buvo labai šaltą. Bet kuomet šią naktį atšalo, tai jis per parą įsijungė 2 kartus.

Vaikis rašė, kad šildymo sezoną jau galima baigti. Ir tą jis kartoja kiekvienų metų kovo viduryje. Tik nutyli, kad tuo metu, kai šilumos siurblys neveikia, jo temepratūra paros bėgyje stipriai šokinėja. Tai lemia jo siurblio nustatymai, noras taupyti ar dar kažkokios kitos priežastys.

Realiai šiomis dienomis ar juo labiau naktimis dar reikia šildymo. Todėl ir sakiau, kad mano geoterminis protingesnis. Jis netaupo, o normaliai šildo. Ir net normaliai šldydamas prisuka juokingai šilumos. Tai jei Vaikis specialiai netaupo, tai jo orinukas yra lėvas. O jeigu taupo, žaidžia su histerizėmis, kitais nustatymais, tai tokiu pereinamos temperatūros metu ir turi patalpose šokinėjančią temperatūrą. Arba turi geoterminį ir nesuki sau prapiesariaus smegenų.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 03 21, 18:11)
Tik nutyli, kad tuo metu, kai šilumos siurblys neveikia, jo temepratūra paros bėgyje stipriai šokinėja. Tai lemia jo siurblio nustatymai, noras taupyti ar dar kažkokios kitos priežastys.


Taip, kai šilumos šaltinis išjungtas, tai vienareikšmiškai temperatūra kisti gali labiau, nei lyginti su namu, kuriame šilumos šaltinis įjungtas. Tik niuansas, jei šilumos šaltinis išjungtas - tai jo nėra, tad ir geoterminis negali būti kaip nors geresnis už orinuką, nes orinuko nėra, jis išungtas. Geoterminis gali būti tik geriau už nieką. Už nepaleistą jokią šilumos sistemą, o ne orinuką.

Ir jei orinukas išjungtas, tai ne siurblio nustatymai kalti, o žmogus, kuris tą orinuką išjungė. Taip, kad konkrečiai geoterminį girti lyginant su jokia šildymo sistema nešildomu namu, ir aiškinti, kad geoterminis yra geriau, nu bent jau teiginys be pagrindo. Akivaizdu, kad tiksliai šiluma išskirti galinti šildymo sistema yra geriau, nei namas visai be jokios veikiančios šildymo sistemos, bet teigti, kad geriau už orinuką, kai jis išjungtas, Kamon...

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 03 21, 19:30)
Taip, kai šilumos šaltinis išjungtas, tai vienareikšmiškai temperatūra kisti gali labiau, nei lyginti su namu, kuriame šilumos šaltinis įjungtas. Tik niuansas, jei šilumos šaltinis išjungtas - tai jo nėra, tad ir geoterminis negali būti kaip nors geresnis už orinuką, nes orinuko nėra, jis išungtas. Geoterminis gali būti tik geriau už nieką. Už nepaleistą jokią šilumos sistemą, o ne orinuką.

Ir jei orinukas išjungtas, tai ne siurblio nustatymai kalti, o žmogus, kuris tą orinuką išjungė. Taip, kad konkrečiai geoterminį girti lyginant su jokia šildymo sistema nešildomu namu, ir aiškinti, kad geoterminis yra geriau, nu bent jau teiginys be pagrindo. Akivaizdu, kad tiksliai šiluma išskirti galinti šildymo sistema yra geriau, nei namas visai be jokios veikiančios šildymo sistemos, bet teigti, kad geriau už orinuką, kai jis išjungtas, Kamon...

Bet net kai ir veikia jo name temperatūra labiau šokinėja. Pats pripažino. O visą kitą tik tavo, prapiesariau, teorijos.
Atsakyti

Bet net kai ir veikia jo name temperatūra labiau šokinėja. Pats pripažino. O visą kitą tik tavo, prapiesariau, teorijos.

Jam tai aiškinta. Ir kaip į tokius teiginius reaguoti? Tipo ponas profesorius Mintas viską žino, o aš studentas - ne. Tai ir aiškina man. Taigi, pone prapiesariau, aiškinu dabar tau. Paprastai, studentiškai, nes matau, kad ant rimtų neįsikali. Štai mano paskutinių kelių dienų [url="https://www.part.lt/img/9ea55f503c43694ecf5eb18b56a49768343.JPG"]šildymo ciklai.[/url] Siurblys jungiasi po vieną kartą į dieną. O kovo 18 dieną net nesijungė, nes lauke buvo labai šaltą. Bet kuomet šią naktį atšalo, tai jis per parą įsijungė 2 kartus. Vaikis rašė, kad šildymo sezoną jau galima baigti. Ir tą jis kartoja kiekvienų metų kovo viduryje. Tik nutyli, kad tuo metu, kai šilumos siurblys neveikia, jo temepratūra paros bėgyje stipriai šokinėja. Tai lemia jo siurblio nustatymai, noras taupyti ar dar kažkokios kitos priežastys. Realiai šiomis dienomis ar juo labiau naktimis dar reikia šildymo. Todėl ir sakiau, kad mano geoterminis protingesnis. Jis netaupo, o normaliai šildo. Ir net normaliai šldydamas prisuka juokingai šilumos. Tai jei Vaikis specialiai netaupo, tai jo orinukas yra lėvas. O jeigu taupo, žaidžia su histerizėmis, kitais nustatymais, tai tokiu pereinamos temperatūros metu ir turi patalpose šokinėjančią temperatūrą. Arba turi geoterminį ir nesuki sau prapiesariaus smegenų.

Paaiskinsiu paprastai, pas mane istiklinimo x2 karto daugiau todel dienos metu ir uzkyla labiau. Ir jei nakti nekristu iki minuso lauke, sildyti jau ir nebereiketu. Taciau nakti isijungia dar.

Pasikartosiu, jeigu sildo ir nera saules - temperaturos svyravimai 0.5C. Jeigu sildo saule savaime suprantama jog svyravimas bus didesnis jeigu imsime paros skaiciavimus. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 21 kovo 2020 - 21:36

As kovo sauletom dienom ir pavesinu nama rekuperatoriaus pagalba paduodant vesius 11-12C is lauko :) 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 03 21, 22:40)
<p>As kovo sauletom dienom ir pavesinu nama rekuperatoriaus pagalba paduodant vesius 11-12C is lauko smile.gif </p>

Tai daug stiklo pietų pusėje gerai ar blogai?
Atsakyti

Tai daug stiklo pietų pusėje gerai ar blogai?
Turint teisinga seseliavima gerai, pas mane jo dar vis nera, bet nedidelis progresas padarytas. Liko aliumini karkasa baigti rinkti ir susimontuoti fasadines plokstes. 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 22 kovo 2020 - 11:09
QUOTE(vaikis_ @ 2020 03 22, 12:08)
Turint teisinga seseliavima gerai, pas mane jo dar vis nera, bet nedidelis progresas padarytas. Liko aliumini karkasa baigti rinkti ir susimontuoti fasadines plokstes. 

Štai kaip geoterminis elgėsi paskutinę parą. Šildymui buvo įsijungęs 3 kartus. O ką tavo orinukas?
Atsakyti

Štai kaip geoterminis elgėsi paskutinę parą. Šildymui buvo įsijungęs 3 kartus. O ką tavo orinukas?

Nakti 7 val. graziai dirbo

http://188.69.132.11...Id=1&refresh=5s

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 03 22, 12:51)
Nakti 7 val. graziai dirbo</p><p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://188.69.132.115:3000/d/kmDMdZWRk/panasonic-aquarea?orgId=1&refresh=5s'>http://188.69.132.115:3000/d/kmDMdZWRk/panasonic-aquarea?orgId=1&refresh=5s</a></p>

O paros bėgyje tempeatūra nešokinėja? Tavo name dabar 24 laipsniai? Čia tokios temperatūros orą rekuperatorius ištraukia?

Mano rekuperatorius rodo, kad ištraukia 21,5 laipsnių oro temperatūrą. Pirmo aukšto termostatai rodo 2,15-23 laipsnius, antro aukšto 22-23 laipsnius. Termometras pirmame aukšte rodo 21,8 laipsnio, antrame aukšte - 23 laipsnius.
Atsakyti

23. 3C viduje dabar, anksti ryte buvo 22.7C

Atsakyti