Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

Vakar rytą buvo tokiaaaa miglaaaaaa... Pakvipo rudeniu.


Rugpjūtis, paliekantis mane

Jis basas brenda per upelį kreivą,
Rugius štai kerta Lietuvos laukuos –
Jis paskutinis Vasaros kareivis,
Bet Rudeniui pirmasis pasiduos.

Už lapų, geltonų variokų, saują
Jis Vasarą parduos. Atjos Šiaurys.
Ir upės rudeninės, šaltakraujės
Į kitą šalį Vasarą plukdys.

Po klevo lapais šiltos dienos guli,
Ant lapų šoka boružė basa...
Išlipsiu aš stotelėje Mėnulio,
Kur sidabruoja žvaigždėmis rasa.

Kur traukiniai greitieji pasiklysta,
Migla – kaip elniai – bėga virš vandens...
Ir nusives mane maža Alisa
Į veidrodį, kuriam nėra Rudens...

Aišku, Juozas Erlickas
Atsakyti
Ir niekad nepagalvociau, kad cia Erlicko wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Forget @ 2019 08 01, 22:00)
<p>Aš “Kirkę” skaičiau, bet net nebaigiau. Visai ne mano forma. Aš suprantu ką norėta ta knyga pasakyti, bet graikų mitus esu skaičius, tai man visai ne ne ne. </p><p>Jaučiu esu vienintelė kuriai ta knyga nepatiko, nes visi ją labai liaupsina</p>

Aš dar neskaičiau smile.gif Kaip visada vėluoju. Nors kol kas apie Kirkę tik gerus atsiliepimus girdėjau
Atsakyti

Aš pamačiau, kad taip LT ant bangos, tai pasiėmiau anglišką iš bibliotekos.

Pradedu įtarti, kad daug kas nedrįsta prisipažinti, kad ji nepatiko. Kažkaip neįtikėtina man, kad tai gali būti visų skonio knyga. 

Aš nesakau, kad ji bloga, tikrai gera, nu bet visai ne mano. Niekaip aš negaliu įsijausti į mitus. Tas pats su “Esekso slibinu” buvo. 

Atsakyti
Ta "Kirkė" jau iš visų lygintuvų skamba biggrin.gif Bet paskaityt visai norisi ax.gif

O aš perskaičiau J. Londono "Martinas Idenas". Pradžia ėjosi sunkiai. Martinas - jūreivis, kuris nuo kelių užpuolikų išgelbėjo verslininko sūnų Artūra ir ta proga buvo pakviestas pas juos vakarienės. Nerangus ir nelabai gražiai pakalbėti mokantis vaikinas susipažįsta su Artūro seserimi Rūta. Ir įsimyli. Bet supranta, kad jie visiškai skirtingi ir jam iki jos kaip iki mėnulio. Todėl nusprendžia pradėti lavintis - daugiau skaityti, pradėti mokytis. Palaipsniui Martinas ima elgtis, kalbėti ir galvoti vis taisyklingiau. Staiga radęs vienam žurnale straipsnių įkainius, jis nusprendžia imtis rašymo, nes, jo paskaičiavimu, tai apsimoka labiau nei plaukti laivu. Jis rašo apsakymus, apysakas, straipsnius ir siunčia savo darbus į įvairius žurnalus. Tik pradžia daug sunkesnė nei jis tikėjosi.
Nuo vidurio jau buvo pradėję darytis įdomiau. O paskutinį trečdalį praktiškai prarijau. Vietomis erzino Martino naivumas, na bet jis juk dar tik susipažįsta su jį supančia aplinka. Aišku, mintis, kad žinios ir protas, deja, laimės nesuteikia - o kaip tik atvirkščiai - nėra nauja, bet vis tiek čia atskleista gerai. Kaip ir Martino supratimas, kad naujas gyvenimas ne jam, bet ir senasis gyvenimas jau jam nebepriimtinas, nes jis mato savo draugų gyvuliškumą, neišsilavinimą, bukumą.
Knyga gera. Po jos galvoj atsirado tuštuma (dėl pabaigos). Bet tuo pačiu ir daug minčių, pamąstymų.
Tiesa, veiksmo ne per daugiausiai biggrin.gif Bet iš manęs 4,5/5.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nihilistė: 16 rugpjūčio 2019 - 19:31
As pradejau Maas " Uzburto dvaro" trecia dali, angliskai....nu geeeeris ech, atostogos skaitymo fotely biggrin.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2019 08 11, 13:04)
Rugpjūtis, paliekantis mane

wub.gif
Atsakyti
Merginos, o gal kas jau skaite Sabaliauskaites dilogijos pirma knyga " Petro imperatore"?
Atsakyti

Merginos, o gal kas jau skaite Sabaliauskaites dilogijos pirma knyga " Petro imperatore"?

Kaip tik šiandien gavau į rankas, niežti pradėti  :rolleyes:​ 

Atsakyti
Oi, lauksiu komentaru 4u.gif
Atsakyti

Aš perskaičiau Elena Ferrante “Apleisties dienos”

https://www.knyguklu...leisties-dienos

Nieko nesitikėjau, bet labai patiko. Tokia simboliška ir skaudi. Apie vyro paliktos moters atskirtį ir bandymą išgyventi vienai su 2 vaikais. Liūdna knyga, bet rekomenduoju

Atsakyti
prasidėjo man atostogos pagaliau... imsiuos "Forsaitų sagos" ax.gif taip, taip aš jos dar neskaičius biggrin.gif
Atsakyti