Įkraunama...
Įkraunama...

2015 Sausinukai

QUOTE(Azazella @ 2018 10 13, 08:23)
Buvus tris kartus.
Jei nesat buve nei karto, tai aisku reik pradet nuo pagrindiniu dalyku.
Vatikanas, Trevi fontanas, ispanu laiptai, forumas, koliziejus panteonas, navonos aikste ir t.t.Pirma karta lengva ir be pasiruosimo. Roma aplamai yra muziejus po atviru stogu, bet kur eini, visur idomu.


Aciu uz info 4u.gif
Atsakyti



Dontstop - pamirsau, kad vaikams pamokos iki pietu huh.giftai tikrai dar nemazai laisvo laiko lieka.
Bet kita vertus, jei neturesit laisvu savaitgaliu, kaip pakeliausit. Esat ne namisedos, bus sunku, kad ir be trumpu kelioniu. hmm.gif

Pernai šeštadieniais veždavom į Vilnių į Gabių vaikų akademiją. Visai nesunkiai tie važiavimai praėjo, pakol mokydavosi jis, apsipirkdavom, siuntas išsiųsdavom ir pan  :) 

Šiemet viskas panašiai, tik neišvažiuojant iš Kauno. Mes šaltuoju metų laiku niekur ir nekeliaujam... Na išskyrus laukia tik naujametinė kelionė 4 dienos ir pavasari 12 dienų. Pavasarį tikėtina teks kažkiek užsiėmimų praleisti.. :) 

Atsakyti
QUOTE(semtama @ 2018 10 13, 10:39)
IruteB - gal tikybos mokytoja isidarbinai?  bigsmile.gif  Fainai  smile.gif


Nea 🙂 Katechetė parapijoje tiesiog 🙂
Atsakyti

Aš dar paantrinsiu, kad gyvenkite Trastevere rajone ir būtinai jį apžiūrėkite.

Tadam valgyt centre negalima😃

Neskanu ir brungu

Skanus maistas yra toj pačioj trastevere. Dovanas galima pirkti ir tuo pačiu pavalgyt pavažiavus metro iki Piramide stoteles.vadinas eataly.  B linija. Išlipsit pavirš ir iškart pamatysit prekybcentrį. Ten nepigu, bet laaabai faina

Atsakyti
QUOTE(Melka @ 2018 10 14, 21:09)
<p>Aš dar paantrinsiu, kad gyvenkite Trastevere rajone ir būtinai jį apžiūrėkite.</p><p></p><p>Tadam valgyt centre negalima😃</p><p>Neskanu ir brungu</p><p></p><p>Skanus maistas yra toj pačioj trastevere. Dovanas galima pirkti ir tuo pačiu pavalgyt pavažiavus metro iki Piramide stoteles.vadinas eataly.  B linija. Išlipsit pavirš ir iškart pamatysit prekybcentrį. Ten nepigu, bet laaabai faina</p><p></p>


oho, kiek daug zinai bigsmile.gif Gal gyvenai ten?
Papildyta:

Musu viesbutis bus Giglio dell, Opera.
Nezinau, koks ten rajonas. Raso, kad pagrindiniai lankomi objektai mazdau 1 km, spinduliu.

QUOTE(IruteB @ 2018 10 13, 14:57)
Nea 🙂 Katechetė parapijoje tiesiog 🙂


O ka reikia daryti katechetems? hmm.gif
Girdeta, bet ju funkciju nezinau...

Turbut zinai, keliu metu vaikus dabar ruosia pirmai komunijai? Mano vyras ne katalikas, tai si pareiga ir atsakomybe teks man vienai... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo semtama: 15 spalio 2018 - 13:52

Pagooglinau, netoli centro gyvensite. Arciau stoties lyg.

As sakyciau ten visur daugiau maziau saugu. Jei netoli bus via,nazionale, tai galit eit pasiprekint

As kol kursus lankiau, tai gyvenau ten. Bet neilgai pora sav. Bet cia mano mylimas miestas, tai sykiais vis nuvaziuoju

Atsakyti
QUOTE(semtama @ 2018 10 15, 14:48)
oho,  kiek daug zinai  bigsmile.gif  Gal gyvenai ten?
Papildyta:

Musu viesbutis bus Giglio dell, Opera.
Nezinau,  koks ten rajonas.  Raso,  kad pagrindiniai lankomi objektai mazdau 1 km, spinduliu.
O ka reikia daryti katechetems?  hmm.gif
Girdeta,  bet ju funkciju nezinau...

Turbut zinai,  keliu metu vaikus dabar ruosia pirmai komunijai?  Mano vyras ne katalikas,  tai si pareiga ir atsakomybe teks man vienai...  unsure.gif


Katechetės padeda pagilinti tikėjimo žinias - paprastai taip 🙂 Svarbiau sutvirtinamiesiems, nes Pirmai Komunijai ruoštis mokyklinė pradinukų (ypač 3kl) tikybos programa pritaikyta 🙂

Pirmai Komunijai amžius nenustatytas, tai sprendžia tėvai - maždaug 3-4kl geriausia, nes jau pakankamai gerai skaito ir gali išmokti mintinai be pagalbos (maldos, įsakymai, tikėjimo tiesos, nuodėmės, ir t.t.) ir dar pakankamai mažas, kad klausytų tėvų 🙂 Tadas ruošiasi šiemet, nes 3kl jokių testų nėra ir galima skirti daugiau dėmesio tikėjimo pagilinimui 🙂

Su didžiaisiais sekmadienį pradėsim "ALFA kursą" jaunimui 🙂
Atsakyti
O aš kaip didžiausią siaubą prisimenu pirmą komuniją unsure.gif ir manau, kad kuo vėliau, tuo geriau vien dėl suvokimo, supratimo. Nes kai toks vaikas ėjau, tai nieko apie tai nesupratau nei kam čia reikia, nei man tas tikėjimas buvo svarbus. Nepamiršiu kai prie klausyklos priklaupus kojos iš streso tiesiog daužėsi blink.gif apie kažkokią tikėjimo prasmę nei minties nebuvo. Va kokių 18-19 metų būtų kitoks reikalas.
Atsakyti
QUOTE(Uoga_saujoj @ 2018 10 16, 15:59)
O aš kaip didžiausią siaubą prisimenu pirmą komuniją  unsure.gif  ir manau, kad kuo vėliau, tuo geriau vien dėl suvokimo, supratimo. Nes kai toks vaikas ėjau, tai nieko apie tai nesupratau nei kam čia reikia, nei man tas tikėjimas buvo svarbus. Nepamiršiu kai prie klausyklos priklaupus kojos iš streso tiesiog daužėsi  blink.gif  apie kažkokią tikėjimo prasmę nei minties nebuvo. Va kokių 18-19 metų būtų kitoks reikalas.


O ko čia stresuot? 🤔 Nesiginčiju, tiesiog įdomu, bet suprantu, kad visokių vaikų būna 🙂
Atsakyti
QUOTE(IruteB @ 2018 10 16, 17:37)
O ko čia stresuot? 🤔 Nesiginčiju, tiesiog įdomu, bet suprantu, kad visokių vaikų būna 🙂

Nežinau ko smile.gif nes mama nuo kelių metukų tempdavo į bažnyčią. Ir niekaip neprisijaukinau jos, nei tikėjimo. O dabar dar kai žinau kokia galinga ir žemiška ta bažnyčia su savais poreikiais (kartais nelabai gražiais), tai išvis sunku viską priimti ir įsileisti į širdį ir protą. Bet visada žavėjo stipriai tikintys žmonės. Tikro tikėjimo aš pavydžiu baltai
Atsakyti
labas,
Aš dabar kai pasiklausau, kokie reikalavimai pirmai komunijai, tai baisu. Kiekvieną sekmadienį vaikai turi eiti į mišias, net būna pamokos vakarais, kursai tėvams, praleidinėjimai negalimi, turi eiti abu tėvai ir pan. Ir aišku "aukos" bažnyčiai nepigios...
Atsakyti
QUOTE(relita @ 2018 10 17, 14:18)
labas,
Aš dabar kai pasiklausau, kokie reikalavimai pirmai komunijai, tai baisu. Kiekvieną sekmadienį vaikai turi eiti į mišias, net būna pamokos vakarais, kursai tėvams, praleidinėjimai negalimi, turi eiti abu tėvai ir pan. Ir aišku "aukos" bažnyčiai nepigios...


Pas mus paprasčiau... Kursų tėvams nėra, eina į Bažnyčią sekmadieniais kartu su tėvais. Ketvirtadieniais spalio mėnesį po Mišių kalbam rožančių, o žiemą ketvirtadieniais lankyti turbūt nereikės. Pamokėlės tik sekmadienį (prieš Mišias didieji, o po jų - mažiukai; iki 1h trunkam). Praleidimai galimi dėl ligos, -25C šalčio, mokyklos ekskursijos/olimpiados ir laidotuvės kitoje parapijoje (bet čia gali pasirašyti kitas kunigas, kad dalyvavo Mišiose). Namų darbams tik mokytis poterius ir kitką iš katekizmo - namų darbų raštu užduoti neplanuoju, jei neprasidės pamokėlių ir Mišių praleidinėjimai 🙂

Auka visam mokslų laikui: 15eu mažiukai (knygutės, alga katechetui) ir 30eu (knygutės, 2 savaitgaliai su maitinimu ir nakvyne išvykose, alcga katechetui). Mūsų parapija maža, tai kitas išlaidas dengia parapija, o jei vaikų daug, natūralu, kad auka siekia maksimumą (30eu ir 50eu)...
Atsakyti