Įkraunama...
Įkraunama...

Langai 5

Ir dar,

sakykite prasau, kaip suprasti, kad i langa sudeta viskas, uz ka sumokejai. Remo stori gali pamatuoti, o visa kita paslepta, ir selektyvines pleveles, ir siltas remeli, ir t.t.

Atsakyti

Ir dar,

sakykite prasau, kaip suprasti, kad i langa sudeta viskas, uz ka sumokejai. Remo stori gali pamatuoti, o visa kita paslepta, ir selektyvines pleveles, ir siltas remeli, ir t.t.

Viskas matosi, kas liecia remeli Swisspacer. Del kitu nezinau, nes gyvai nemates. Stiklo paketo stori irgi lengva pamatuoti, kas liecia selektyvine danga jau lieka tik pasitikejimas... 

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2020 05 17, 17:48)
<p>Ir dar,</p><p>sakykite prasau, kaip suprasti, kad i langa sudeta viskas, uz ka sumokejai. Remo stori gali pamatuoti, o visa kita paslepta, ir selektyvines pleveles, ir siltas remeli, ir t.t.</p>

Prieš užsakydamas, prašyk tikslių kiekvieno lango Uw paskaičiavimų ir pilno užsakomų prekių aprašymo. Ant langų bus lipdukai su produkto sudėtimi, Uw verte. Jeigu informacija skirs tarp to, ką užsakei ir kas užrašyta, galėsi aiškintis.

Rėmelis Swisspacer Ultimate turi tokius užrašus. Rėmo neišdurs. Negalėsi patikrinti profilio viduje sudėjo ar nesudėjo apšiltinimo medžiagas ir pačius stiklus. Bet nemanau, kad čia turėtų durti. Realiai teks pasikliauti lipdukais. Taip pat užklausk ar nėra profilio viduje metalinės armuotės, jei tokios neturi būti.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 05 17, 20:51)
kas liecia selektyvine danga jau lieka tik pasitikejimas...


Selektyvo buvimas irgi lengvai matomas vizualiai, tik koks konkrečiai nepasakysi.

Paimi žvakę ir lange skaičiuoji jos atspindžius. Jei trijų stiklų lange suskaičiuoji penkias žvakes, tai yra uždėti du selektyvai. Tikrai matosi. Gaila tik kad taip patikrinęs nepasakysi koks selektyvas.


Vis tik, kas liečia stiklo paketus, tai juos gamina gamyklos, kurios nemanau, kad sukčiaus. Labiau tikėčiau sukčiavimo galimybės, kad langus gaminanti firma pataupo užsakydama prastesnių savybių paketą gamykloje. Tad paskambinęs į stiklo paketų gamyklą gali pasitikslinti, kokius stiklo paketus pagamino konkrečiu užsakymu. Ar jei matosi stiklo gamintojo lipdukas ant stiklo paketo, aš linkęs patikėti tuo kas ten parašyta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 gegužės 2020 - 02:31

Aciu, belieka visus patarimus realizuoti. 

Dar noriu paklausti cibuli. Rasai "Taip pat užklausk ar nėra profilio viduje metalinės armuotės, jei tokios neturi būti. ". Ar metaline armuote gerai, ar blogai?


Atsakyti

Selektyvo buvimas irgi lengvai matomas vizualiai, tik koks konkrečiai nepasakysi.

Paimi žvakę ir lange skaičiuoji jos atspindžius. Jei trijų stiklų lange suskaičiuoji penkias žvakes, tai yra uždėti du selektyvai. Tikrai matosi. Gaila tik kad taip patikrinęs nepasakysi koks selektyvas.


Vis tik, kas liečia stiklo paketus, tai juos gamina gamyklos, kurios nemanau, kad sukčiaus. Labiau tikėčiau sukčiavimo galimybės, kad langus gaminanti firma pataupo užsakydama prastesnių savybių paketą gamykloje. Tad paskambinęs į stiklo paketų gamyklą gali pasitikslinti, kokius stiklo paketus pagamino konkrečiu užsakymu. Ar jei matosi stiklo gamintojo lipdukas ant stiklo paketo, aš linkęs patikėti tuo kas ten parašyta.

svarbu nebutu kazkokiu mums nezinomu susimokymu tarp paketu/ langu remu gamintoju :)  Tada tavo siulymas tikrai padetu.

Atsakyti

Aciu, belieka visus patarimus realizuoti. 

Dar noriu paklausti cibuli. Rasai "Taip pat užklausk ar nėra profilio viduje metalinės armuotės, jei tokios neturi būti. ". Ar metaline armuote gerai, ar blogai?

 

 

armuote nepageidaujama, nes butent ji pablogina gaminio silumines savybes. Bet kiek zinau pvz. varstomose dalyse kur tvirtinami patys vyriai ji greiciausiai ten bus. Cia jau kiekvieno langu remo gamintojo specifika.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 18 gegužės 2020 - 10:15
QUOTE(vaikis_ @ 2020 05 18, 11:12)
svarbu nebutu kazkokiu mums nezinomu susimokymu tarp paketu/ langu remu gamintoju smile.gif  Tada tavo siulymas tikrai padetu.


Esi teisus, bet mano supratimu, stiklų paketų gamintojai yra labai stambaus kapitalo įmonės, o langus gaminančios įmonės, tai pagrinde smulkaus kapitalo įmonėlės, kurių yra begalė, taip, kad aš manyčiau, kad tokia tikimybė, jog stambaus verslo atstovas „pasirašys“ avantiūrai, galinčiai atnešti 0.0000001% pelno, arba jei paaiškėjus sakykim 5% žalos, yra pakankamai maža.

Neatmetu tokio varianto, bet laikau jį mažai tikėtinu.
Papildyta:
QUOTE(sevas @ 2020 05 18, 10:16)
Ar metaline armuote gerai, ar blogai?


Taip, metalinė armuotė šiluminėms savybėms - peilis. Bet, mes kalbame apie ekonominį produktą su labai geromis šiluminėmis savybėmis (mano langų bendras deklaruotas Uw=0.77, pas tamsta jis net geresnis Uw=0.75), manyčiau, kad galutinis rezultatas kalba pats už save.

Metalinė armuotė suteikia lango rėmui didesnį standumą nei stiklo pluošto, tad jei galutinis rezultatas šilumos atžvilgiu tenkina, metalinės armuotės nesiūlyčiau labai baidytis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 gegužės 2020 - 13:55
QUOTE(sevas @ 2020 05 18, 10:16)
<p>Aciu, belieka visus patarimus realizuoti. </p><p>Dar noriu paklausti cibuli. Rasai "<span style="background-color:rgb(255,255,255);font-style:normal;font-weight:400;text-align:left;">Taip pat užklausk ar nėra profilio viduje metalinės armuotės, jei tokios neturi būti. ". Ar metaline armuote gerai, ar blogai?</span></p><p><b></b><i></i><u></u><sub></sub><sup></sup><strike></strike>
</p>

Jei statai šiltą namą, tai metalinė armuotė blogai. Langas bus prastesnių šiluminių savybių. Bet galbūt tam tikrose vietose be metalinės armuotės nepavyks išsisukti ir ji iš konstrukcinės pusės būtina. Manau, kad pačiam įdomu žinoti ar dės ir jei dės, tai kur.

Mano atveju apie jokius metalo gabalus niekas nekalbėjo, kai pirkau langus. Bet kai juos atvežė, tai vienoje vitrinoje buvo numatytas tiesiogine prasme kardas: 2,6 m aukščio, 10 cm pločio ir 1 cm storio (gal ir ne visai tiksliai pamenu skaičius). Toks dalykas vitrinai dėl stabilumo būtinas, bet tuo pačiu didelis peilis šiltam namui.

Mano atveju tą dalyką pakeitė stiklo pluoštu. Langas be problemų stovi. Ką tik kruša su ledais nuėjo ir stiprus vėjas. Jokių bėdų. Tiesiog smalsu žinoti, ką perki ir iš anksto nuspręsti kaip elgtis, nei atveža prie namo ir vietoje nustembi.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2020 05 18, 14:33)
Esi teisus, bet mano supratimu, stiklų paketų gamintojai yra labai stambaus kapitalo įmonės, o langus gaminančios įmonės, tai pagrinde smulkaus kapitalo įmonėlės, kurių yra begalė, taip, kad aš manyčiau, kad tokia tikimybė, jog stambaus verslo atstovas „pasirašys“ avantiūrai, galinčiai atnešti 0.0000001% pelno, arba jei paaiškėjus sakykim 5% žalos, yra pakankamai maža.

Kas trukdo pasiūlyme, lango pase įrašyti vienus parametrus (stiklo paketo, profilio ir t.t.), o užsakymui nusiųsti kitus? Stiklo paketo gamintojas pagamins, kas jam nurodyta.

Mano atveju taip ir buvo: "7 langai" man siuntė vienus paskaičiavimus (Swsspacer, PHI sertifikuotą 88 mm profilį, tarpines, dešras ir t.t..), bet užsakymą į "SKP"/"Lanretą" nusiuntė kitą. Ar tiesiog žodžiu tarpusavyje sutarė. Nežinau, ne mano reikalas.

Bet lipdukai ant langų bylojo apie prastesnes šilumines savybes nei buvo siųsta pasiūlyme. Tada buvo ilga ir varginanti tiesos paieška.

Todėl prieš savaitę ir siūliau žmogui gauti detalų pasiūlymą. Kuomet atveš gaminius prie namo, bus lengva palyginti su lipdukų informacija. Neatitinka, vietoje apsisuka ir važiuoja gaminti kitų. Jokių žaidimų su jais.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 05 18, 14:51)
Kas trukdo pasiūlyme, lango pase įrašyti vienus parametrus (stiklo paketo, profilio ir t.t.), o užsakymui nusiųsti kitus?


Tai būtent apie tokio varianto nustatymą ir kalbu, susisieki tiesiai su stiklo paketo gamintoju ir pasitikslini, koks stiklo paketas pagamintas pagal konkretų tavo langų gamintojo užsakymą. Man rodos, kad būtent taip savus tikrinau. Seniai buvo, detalių dabar nepamenu, bet kad pas langų gamintoją išsiaiškinau, stiklo paketų užsakymo detales ir paskui skambinau į stiklo paketų gamyklą, tai faktas.

QUOTE(cibulis @ 2020 05 18, 14:51)
Bet lipdukai ant langų bylojo apie prastesnes šilumines savybes nei buvo siųsta pasiūlyme.


Vat apie tuos lipdukus taipogi rašiau. Jei radai stiklo paketo gamintojo lipdukus, tai jais jau galima tikėti.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2020 05 18, 14:51)
Bet kai juos atvežė, tai vienoje vitrinoje buvo numatytas tiesiogine prasme kardas: 2,6 m aukščio, 10 cm pločio ir 1 cm storio (gal ir ne visai tiksliai pamenu skaičius). Toks dalykas vitrinai dėl stabilumo būtinas, bet tuo pačiu didelis peilis šiltam namui.

Mano atveju tą dalyką pakeitė stiklo pluoštu.



Viskas teisingai, bet atkreipiu dėmesį, kad forumo tema ne „EE ar A++ namai“ bet „Langai“, tad reikia vertinti ir ekonominį pagrindimą. Kiek to metalinio kardo pakeitimas į stiklo pluošto armuotę kainavo? Jei namo šildymo sistema bus projektuojama ne pagal A++ namo rekomendacijas, nematau realaus poreikio tokiam namui per daug stengtis su stiklo pluošto armuotėmis.

Kai planuoji apie namo šildymą elektra, tada aš per galvą versčiausi, bandydamas įrodyti, jog metalinės armuotės keitimas stiklo pluošto armuote yra gyvybiškai būtinas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 gegužės 2020 - 14:00

Aciu gerbiamieji.

Nemanau, kad mano langams prireiks kazko ypatingo. Namas paprastas, langai, durys paprasti, matmenys nereikalaujantys ypatingu sprendimu ir armuociu. Sildytis tikrai numates elektra (grindys kabeliu + geras rekuperatorius + nedidelis silumos siurblys oras- oras) ir pirma ziema praleisiu su langais, kur pridejau, nuogu fasadu is 174 SIP, grindimis 30 cm EPS, stogu 174 SIP dar pasiltintu kokia 30 cm vatos. Bus idomu pasekt el sunaudojima. Po to spresiu, ka tobulint. Gal saules electrine, gal kas kita. Saules electrine kelia daug abejoniu. Kai reklamoje perskaiciau, kad per 25 metus sutaupysiu 11 490 €..., prie mano 67 metu :hmm:​ …, hm.

Dar karta dekoju del patarimu langams, tuoj juos panaudosiu, nes "ant dienu" atsiras "dezute".

Aciu

Atsakyti
QUOTE(sevas @ 2020 05 19, 19:53)
kad per 25 metus sutaupysiu 11 490 €..., prie mano 67 metu hmm.gif​ …,


Gera pastaba smile.gif. O ką, kai tau 92m visai neblogai turėti taupyti padedančios įrangos mirksiukas.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 19 gegužės 2020 - 20:59