Kinai Naujuosius švenčia net dvi savaites. Pasiruošimas šventei prasideda išvakarėse, šiais metais tai būtų sausio 27-tąją. Labai svarbu išsivalyti namus iki Naujųjų; tikima, kad tokiu būdu apsivaloma nuo visokių blogybių; vėliau jokiais būdais negalima šluoti, valyti dulkes pirmąją Naujųjų Metų dieną (tikima, kad tai darant išvarysite lauk finansinę sėkmę). Vėliau valymas leistinas, pvz. antrąją dieną jau galima šluoti/plauti grindis, bet laikantis taisyklių pradedama šluoti nuo laukųjų durų į namo/kambario vidurį. Jei tvarkote prieangį visos ten surinktos šiukšlės turi būti parsinešamos į vidų, o po to išnešamos išmesti per galines duris (iš esmės šiukšlės visąlaik turi būti išnešamos tik per galines duris).
Pirmąją ir antrąją Naujųjų Metų dieną jokio skalbimo (vėl gi prietaras, kad skalbiant išplausite lauk finansinę sėkmę). Tomis dienomis yra garbinamas Vandens Dievas.
Pusryčiams jokiais būdais nevalgyti košės, kitaip visus metus lydės skurdas.
Pirmąją Naujųjų metų dieną vengiama aštrių daiktų geriau nieko nepjaustyti, vėl gi prietaras susijęs su turtu. Namie tą dieną turi būti pilni indai visokių kruopų (tuščias ryžių indas laikomas skurdo pranašyste).
Pirmąją Naujųjų metų dieną Kinai vengia plauti plaukus. Žodis plaukai kinų kalboje skamba taip pat kaip žodis turtas kažkas panašaus į FA. Kirpti tą dieną plaukus reiškia atsisakyti turto, pasmerkti save finansiniams praradimams visus ateinančius metus.
Jokiais būdais nedėvėti suplyšučių, baltų ar juodų drabužių (balta ir juoda siejama su gedulu). Populiariausia spalva aprangai tai dienai raudona, yra prietaras tą dieną dėvėti būtent vienspalvius drabužius. Vengti žalios spalvos kepurės sakoma, kad kinai iš esmės niekada nedėvi žalios spalvos kepurių, nes jos asocijuojamos su sutuoktinio neištikimybe (tai nulėmė daugybė visokių legendų ir pasakojimų, vienas jų, kad žmona nunėrė vyrui žalią kepurę, jis ją dėvėdamas išėjo, o ji tuoj įsileido į namus meilužį).
Pirmąją Naujųjų Metų dieną kinai švenčia būtinai šeimoje, ištekėjusi dukra vengia aplankyti savo tėvus, nes kitaip tai būtų blogų metų jos tėvams ženklas. Ištekėjusi moteris tą dieną turi praleisti su savo šeima, savo namuose. Visą dieną stengiamąsi būti pozityviose emocijose, Naujųjų metų dieną vengiama skaičiaus 4, nes jis asocijuojamas su mirtimi. Verkiantis vaikas taip pat negeras ženklas, todėl mažyliai tik minimaliai sudrausminami, jokių bausmių, jokių priekaištų; jei kažkas skolingas tą dieną jokiais būdais negalima eiti reikalauti atiduoti skolą ar tuo labiau vėl kažkam skolinti.
Vaikams ir nesusituokusiams žmonėms dovanojami raudonos spalvos vokeliai su vienu pinigu sėkmei ir laimei. Jokiais būdais negalima dovanoti laikrodžių, žirklių ir kriaušių. Dėl kriaušių įdomu, kad jas valgant negalima pjaustyti ir dalintis su artimaisiais, tai laikoma išsiskyrimo ženklu.
Niekas tą dieną nelieka miegamąjame net sergantys artimieji būtinai apsirengia ir švenčia su visais pagrindiniam kambary. Yra prietaras dėl vaistų pirmąją Naujųjų metų dieną jų kiek įmanoma vengiama, nes kitaip tai ligos visus metus ženklas.
Labai svarbu tą dieną pirmas sutiktas žmogus ir paskutinis. Puikus ženklas čiulbantys paukščiai ir ypač, jei aplankys/sutiksite raudonos spalvos paukščiuką. Vakare būtinai fejerverkai, jie išbaido praėjusių metų blogąsias jėgas.
"Whosoever is delighted in solitude is either a wild beast or a God." /Aristotle/