Įkraunama...
Įkraunama...

Sodyba

vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
labukas smile.gif Tai krusos gavot?Pas mus palijo,atsigaus miskai mirksiukas.gif Rytais jauciuos kaip rudeni..rukas ir vesa,negi vasara baigias?Agurkai baigiasi,uzpuole kokia velniava,nesizudysi del ju.Kiek bus tiek uzteks,marinuotu pridarys lenkai arba kedainiai biggrin.gif Ar nusirovet cesnakus?
Atsakyti
Sveikos, nedaug pas mus vakar ryte palynojo, dieną visai gražu buvo.Šiandien iki pietų gražu buvo, dabar jau kelintą kartą trumpai nupila.Atostogauju, išnaudojusi tą progą, šiandien grybus patikrinau.Norėjau prisirinkt bent pietums, dabar nusivirinau, tai gal koks 1,5 l virtų grybų gavosi, užteks bent porai kartų pavalgyt.Gražūs sveiki raudonikiai, kelios saujos voveruškų, keli lepšiukai, o baravykų buvo daug, , bet sveiko turbūt nė vieno neparsinešiau-kotukai visų , net mažiukų ,sukirmiję, o galvučių vidurį išpjausčiusi, pakraštėlius nešiaus namo.Tikrinau ir išpjaustinėjau tiesiog miške ax.gif Na bet vis šviežiena.Man laaaabai patinka dabartinis metų laikas, liepos mėnuo, kai jau visko šviežaus darže galima rasti-perėjai per daržą ir pietums viskas jau paaugę ax.gif
Buvusioji, ir mano agurkai lauke nyksta, lapai vysta, jau greit nesilenkdama matysiu kur koks paaugęs agurkas yra, lapai nebeužstos.Net octopus veislė, kuri daugeliui virusų atspari.Padariau klaidą, šalia arbūzus pasodinau, po lietų juos pagavo vytulys, matyt, ir į agurkus persimetė.Jau turiu nemažai sukonservavusi, kiek bus , tiek užteks, bus atostogos laisvesnės biggrin.gif
Pirmą kartą gyvenime auginu šiltnamyje baklažanus, vakar pirmą kartą juos jau rankose čiupinėjau, labai malonus jausmas.Niekada nesu pirkusi net iš parduotuvės. Įdariau faršu, labai patiko, daug skaniau, nei cukinija, nes cukinijos šonai stori buvo, iškepę tapo slidžiomis varlėmis. biggrin.gif Mano šeima baklažaną,kaip daržovę, užskaitė teigiamai ax.gif
Česnakus pirmadienį nusiroviau, gražūs paaugo, iš karto darže nupjausčiau lapus ir šaknis, tai parsinešiau 4 kibirus česnakų.Dabar džiūsta daržinėje.Užteks pilnai visiems metams ir sėklai, dar truputį vasarinių turių, bet ten tik apie 30 galvučių tebus.Užtenka mums žieminių, vasarinius auginu tik kad išlaikyt dauginamąją medžiagą ax.gif
Atsakyti
Bangele, tiek česnakų suvalgote ? Nebent vampyrai puola ar žydų giminėje yra. biggrin.gif Man mėnesiui 3-4 galvutės. Net neauginu pati , nusiperku.

Šiandien laukia pirmieji agurkai konservacijos. Stiklainiai indaplovėje maudosi. Bet normalūs kol kas, jokių ligų.

Ko jau konservuosiu daug - tai paprikos. Man iš marinatų nėra lygių. Stiklainiuką sulapnoju prisėdusi be duonos ar kokių priedų, kava užgerdama. biggrin.gif

Purškė visą dieną. Buvau Panevėžyje per pietus, tai užėjo toooks lietus, kad vos pavažiuoti. o namie tai baika, tik 2 mm. Už tai vakar visi 16 prilyta. wub.gif Viskas atsigavo , sužaliavo.

Nulėkiau po savo egle, jokių grybų nerasta. melagės merginos. Reiškia, nedygsta pas mus masiškai. Nors vakarienės ateis Ingrida ir pradės girtis, kiek kibirų parsitempė. blink.gif Na, turi grybams uoslę mergina, galėtų policijoje pėdseke dirbti. biggrin.gif
Atsakyti
Ingrida su 3 kibirais baravykų ir su 4 aviečių iš miško pralekia, pakelių dar kokius pora jau pardavus biggrin.gif
Atsakyti
IK, sodinu 200 vienetų, na kartais plius minus iki lysvės užpildymo.Visada atsiranda kažkiek paliktukų, kurie ne vietoje išauga.Daugiausia česnakų susinaudoja marinuojant daržoves ir kai kiaulę pasipjaunam lašinių sūdymui, dešroms.O kasdienai tai nedaug, vaikams duodu, kažkaip vasarą, kai atsiranda šviežūs česnakai, senųjų kaip ir nebebūna.Čia kaip ir su bulvėm, sodinam apie 40 arų, derlius geras paauga, kažkiek tik su karkvabaliais pasidalinti reikia, rūsyje nepūna, o šiandien broileriams verdu paskutinį kibirą senųjų bulvių.Nežinau kur dingo, niekam nepardaviau, tik vaikams daviau, kai kuriems giminaičiams biggrin.gif
Lyžuka, įsivaizduoju tavo nupieštą vaizdelį smile.gif Bet gražu
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka

Cha,dygsta dygsta.
IK prie tavęs dar nėra.Vos kelias voveraites radome,o dar medis nuvirtę,kelią užtvėręs.Tai tabalai tabalai per visą miestą į kitą pusę rajono,girion.Per didumą vistiek rasime.Du baravykai dideli ir vsrabiausia visai sveiki(pasikepiau man vakarienei pats tas,dar druskos su priekoniais apibarščiau,dukra parvežė iš Gruzijos,kvepia grybais,gal su gelsve)labai skanu buvo.Voeveraičių ir nemažai lepšiukų visai jaunų tarp mėlynių. mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš truputį česnakų paroviau, bet dar kokią savaitę palauksiu. Laiškai žali, matosi dar trūksta subrendimo, manieji po šiaudais auga, tai ir išdygsta vėliau. Dideli, gražūs.
Šiandien jau spaudžiau pomidorų sultis, nes jau labai daug prinokusių, tai 17 litrų jau turiu. O agurkai, svogūnų laiškai rudom dėmelėmis po liepos 7 dienos ledukų pasidengė, matyt, apsidaužė. Du kartus agurkus jau marinavau, kol kas dar nenyksta.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Atsakyti
La,net seile nutyso,pamacius baravyka biggrin.gif Reiks i miska lekt,nors pasivaiksciot,nes netikiu,kad pas mus yra...labai jau sausa buvo.
Atsakyti
Laba,
Nuroviau česnakus nors maniškiai po šiaudais auga. Vienais metais per ilhai žemėj palaikiau tai suskilinėjo galvos, pagelto skiltelės tai dabar bijau.
Drambliniai česnakai ar kaip jie ten tai dar žemėje. Dar porą savaičių palauksiu.
Žirnių pasisėjau nelepių, greit augančių žemaūgių. Ir baltų ridikų truputuką pabėriau nors paprasti ridikai pas mane neauga. Eksperimentuoju.
Atsakyti
Česnakus nuroviau . 3 palikau su žiedais tai jau išsitiesę buvo . Pas mane jie auga gerai, tai ir auginu namažai . Nelabai mėgėja aš juos valgyti .... O kitų daržovių derlius tai bus prastokas . Agurkai serga- miršta, baklažnų lapai džiūna ... Pomidorų primegzta daug, bet noksta vangiai ... Vienžo , visko būna pirkti smile.gif
Igrida nervina dirbančius žmonės FB kibirais aviečių ... Nors nežinau ar smagu jas skinti , varmai puola biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . Grybauti tai norėčiau . Dėl grybų , ne dėl maisto . Na žinoma vovieruškų su šveižiom bulbom ir grietinėlės padažu tai neatsisakyčiau )
Į česnakų vietą sėsiu daug krapų . Paskui šaldiklin jaunus .
Atsakyti