Įkraunama...
Įkraunama...

Tęsinys: kur rasti vyrą, kai tau... O ką, jei...

QUOTE(Monteverte @ 2021 01 22, 17:57)
aš vaikuose ne ekspertė, bet yra tekę girdėti kaip šiuolaikiniai "žaidžia" unsure.gif pas mus susirinkdavo vaikai iš aplinkinių namų ir net visiškai mažiukai, nuo poros metų jau dėliojo sakinius, kalbėjo, įsitraukdavo į žaidimus, kurie būdavo komandiniai, su visokiais elementais, užduotimis, vaidyba ar pan. Dabartinius kieme ne kartą mačiau tiesiog rėkiant, staugiant beprasmes frazes, garsus. Negirdėti sakinių, bendravimo, komandiškumo, užduočių jokių. Dažnai girdėdavau žodį Memo. Kaip suprantu kažkas iš telefoninių paveiksliukų ar programėlių? Bėga bėga ir vis sušunka memo. Ir taip ne vieną dieną. Vis memo ir memo. Kosmosas kažkoks. Įdomu kas iš jų išaugs...

oi nezinau kaip Lietuvoje, man ten aplamai labai vaiku truko. Cia normaliai zaidzia vaikai kiemuose, kaip ir mes zaizdavom, maziukai savus zaidimus, vyresni savus. Cia labia duag vaiku, seimos gana guasios, 3 vaikai cia visai norma, O pilna ir su 4,5 vaikais. Sunaus veina mokytoja 6 vaikus turi pvz. ir tai cia normalu biggrin.gif Tai viena mama (6 vaiku) , kai paklausiau sakau ar namu nevercia nuolat, sako i botus ir i lauka kas dien isleidziu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Mieste gyvenom, kai dar vaikai mazesni buvo, tai ten ejo bustines statesi, savus ten dalykus kuresi, ir futbola zaidzia, ir badmintona, lauko tenisa , kas su dviraciais vazinejasi, mergaites lelytes issinesa, mada new generation dabar leliu, gana normalaus sudejimo leles(pagaliau) Dukryte gal 4 turejo, dabar jau isaugo. Issinesa vaikai dekiukus ar ant zolytes ir zaidzia sau, Dar pastatydavau keimukyje jiem tokias palapines is paklodziu vasara. Na nezinau as asmeniskai didelio skirtumo nematau, Tiek, kad dabar, bent cia, labiau vaikus priziuri, neleidzia vieniem klajoti bele kur, kaip mes klajojom. Isleidzia i savo estate vienus jau nuo kokiu 6-7 m, ta nuosavu namu rajonuka, ir ten daznai buna kur zolyneliai ar keliukais su dviraciais vazineja, gana saugu. Hurling'a labai megsta, cia kaime kv sekmadieni (iki karantino) varzybos, treniruotes kelis kart per saviate, man gerai girdisi triuksmas kaip issiselsta paaugliai. Eilinem dienom matau su dviraciais, riedlentem, vasara jura, surfingas, na veikslios tikrai per akis, Jaunimas tikrai nesedi namie nuolat, na nebent orai baisus, kaip paskuitniu metu . Bet ir tai tik saulyte pasviecia, jau matai su siemom eina pasivaiskcioti, suniukus vedzioja, eina pajodineti, i klanus vaziuoja. Golfas irgi cia populerus, nutariau vasara pasimokyti zaisti, man labai patinka, eiosim su drauge ir dar surfingo mokytis biggrin.gif bandysiu salt ajura prisijaukinti. Gana aktyvus tikrai zmones ir daug laiko su seimom leidzia. Vyrai su vaikais daug uzsiima. Pire juros tai nuolat zmones ir paaugliai vaziuoja, kiti ir dabar surfingu uzsiima, man net ziureti salta biggrin.gif Vienu zodziu viskas gerai pas mus.
Atsakyti

Ta ruse ,kur knyga ikeliau apraso  kara kai ji 18 metu isejo i rusu kariuomene.As biski skaiciau .... karantinas kuinia palyginus kara. As vis megdavau ru filmus , ten vaizduodavo moteris medikes,meile ... istikro jos budavo antros lauko zygio zmonos  generolu,pulkininku .

:hi:​ 

Atsakyti
QUOTE(arbuzas77 @ 2021 01 22, 19:30)
<p>Ta ruse ,kur knyga ikeliau apraso  kara kai ji 18 metu isejo i rusu kariuomene.As biski skaiciau .... karantinas kuinia palyginus kara. As vis megdavau ru filmus , ten vaizduodavo moteris medikes,meile ... istikro jos budavo antros lauko zygio zmonos  generolu,pulkininku .</p><p> hi.gif​ </p>

Tai seseles, tai jo. Kas baisiau, tai kad tie vargšai 'сын полка' buvo kareiviu prievartaujami berniukai.
Papildyta:
QUOTE(lutuke123 @ 2021 01 22, 19:28)
oi nezinau kaip Lietuvoje, man ten aplamai labai vaiku truko. Cia normaliai zaidzia vaikai kiemuose, kaip ir mes zaizdavom, maziukai savus zaidimus, vyresni savus. Cia labia duag vaiku, seimos gana guasios, 3 vaikai cia visai norma, O pilna ir su 4,5 vaikais. Sunaus veina mokytoja 6 vaikus turi pvz. ir tai cia normalu  biggrin.gif Tai viena mama (6 vaiku) , kai paklausiau sakau ar namu nevercia nuolat, sako i botus ir i lauka kas dien isleidziu  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

Mieste gyvenom, kai dar vaikai mazesni buvo, tai ten ejo bustines statesi, savus ten dalykus kuresi, ir futbola zaidzia, ir badmintona, lauko tenisa , kas su dviraciais vazinejasi, mergaites lelytes issinesa,  mada new generation dabar leliu, gana normalaus sudejimo leles(pagaliau) Dukryte gal 4 turejo, dabar jau isaugo. Issinesa vaikai dekiukus ar ant zolytes ir zaidzia sau, Dar pastatydavau keimukyje jiem tokias palapines is paklodziu vasara. Na nezinau as asmeniskai didelio skirtumo nematau, Tiek, kad dabar, bent cia, labiau vaikus priziuri, neleidzia vieniem klajoti bele kur, kaip mes klajojom. Isleidzia i savo estate vienus jau nuo kokiu 6-7 m, ta nuosavu namu rajonuka, ir ten daznai buna kur zolyneliai ar keliukais su dviraciais vazineja, gana saugu. Hurling'a labai megsta, cia kaime kv sekmadieni (iki karantino) varzybos, treniruotes kelis kart per saviate, man gerai girdisi triuksmas kaip issiselsta paaugliai. Eilinem dienom matau su dviraciais, riedlentem, vasara jura, surfingas, na veikslios tikrai per akis, Jaunimas tikrai nesedi namie nuolat, na nebent orai baisus, kaip paskuitniu metu . Bet ir tai tik  saulyte pasviecia, jau matai su siemom eina pasivaiskcioti, suniukus vedzioja, eina pajodineti, i klanus vaziuoja. Golfas irgi cia populerus, nutariau vasara pasimokyti zaisti, man labai patinka, eiosim su drauge ir dar surfingo mokytis  biggrin.gif bandysiu salt ajura prisijaukinti. Gana aktyvus tikrai zmones ir daug laiko su seimom leidzia. Vyrai su vaikais daug uzsiima. Pire juros tai nuolat zmones ir paaugliai vaziuoja, kiti ir dabar surfingu uzsiima, man net ziureti salta  biggrin.gif Vienu zodziu viskas gerai pas mus.

Tu rimtai psichiškai nesveika biggrin.gif
Atsakyti
Daremes antikūnius vakar. draugui, jo sūnui susidarė, mano vaikui susidarė, man - ne. nereiškia, kad nesirgau, bet matyt per silpnai, kad nesusidarė.


smagu, Lutuke, atminti tuos laikus. smagu ir dėl gausių airių šeimų. aš visad svajodavau apie 4-6 vaikus.
nepasvajojat apie dar vieną vaikelį, gi galit priimit ir kitą, db jūsų didelis namas. o tu tokia moteriška, šeimyniška.
man lb patiko posakis: įsivaikinai vaiką - išgelbėjai pasaulį.
lengviausia - pasidauginti. o išties prasminga - rūpintis jau nereikalingais numestais vaikais. bet žinoma, šeimoje turi visi pritarti tam.
čia tas pas kaip su prieglaudom. kam veisti naujus gyvūnus, kiek numestų, apleistų yra.
Atsakyti
QUOTE(lutuke123 @ 2021 01 22, 19:28)
Golfas irgi cia populerus, nutariau vasara pasimokyti zaisti, man labai patinka, eiosim su drauge ir dar surfingo mokytis  biggrin.gif bandysiu salt ajura prisijaukinti. Gana aktyvus tikrai zmones ir daug laiko su seimom leidzia. Vyrai su vaikais daug uzsiima. Pire juros tai nuolat zmones ir paaugliai vaziuoja, kiti ir dabar surfingu uzsiima, man net ziureti salta  biggrin.gif Vienu zodziu viskas gerai pas mus.

aš tikro nebandžiau, bet Juodkrantėj dievinu mini golfą, nu toks smagus biggrin.gif momentaliai pervarau per visas kliūtis bigsmile.gif
Mes prie jūros varom tik į laukinius paplūdimius, tai žmonių šalia mažai. Pas mus bėda dėl šuniukų. Atsilikus ta Lietuva. Svarbu visokiems iškrypėliams nuogaliams pliažų padaryt.
Papildyta:
QUOTE(given444 @ 2021 01 22, 23:00)
čia tas pas kaip su prieglaudom. kam veisti naujus gyvūnus, kiek numestų, apleistų yra.

kilnu, bet kaip jie sirgti gali... tikrai juk ne tas pats kas paimi iščiustintą šuniuką iš žmonių namų. Nėr baisiau kai serga šuo. Žmogaus gaila, o šuo toks nekaltas padaras. Širdis suplyšti gali.
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2021 01 22, 23:00)
Daremes antikūnius vakar. draugui, jo sūnui susidarė, mano vaikui susidarė, man - ne. nereiškia, kad nesirgau, bet matyt per silpnai, kad nesusidarė.
smagu, Lutuke, atminti tuos laikus. smagu ir dėl gausių airių šeimų. aš visad svajodavau apie 4-6 vaikus.
nepasvajojat apie dar vieną vaikelį, gi galit priimit ir kitą, db jūsų didelis namas. o tu tokia moteriška, šeimyniška.
man lb patiko posakis: įsivaikinai vaiką - išgelbėjai pasaulį.
lengviausia - pasidauginti. o išties prasminga - rūpintis jau nereikalingais numestais vaikais. bet žinoma, šeimoje turi visi pritarti tam.
čia tas pas kaip su prieglaudom. kam veisti naujus gyvūnus, kiek numestų, apleistų yra.

Mano pazystamiem seimai atvirksciai testas buvo neigiamas covid, o antikuniu bele kiek biggrin.gif

Ne kol kas apie isivaikinima tikrai negalvoju, ir namas ne toks didelis, turim visi tik po kambari, ir svetaine bus ir virtuve, o jau globotiniui riekai atskiro kambariuko dar. Dar musu statybos laukia, sklypo tvarkymas, reikalavimai globai tikrai ne tokie menki siais laikais. As dirbu, tai kas tuo vaiku uzsiimu, reikia tam ir pasiruosti ir tureti ziniu daug daugiau laiko ir t.t. Tie vaikai daznai visi suluosinti vienaip ar kitaip, tai ne savas vaikas, jau kitaip viskas, Nezinau gal ateityje, bet kol kas tikrai ne, nors kartais pamastau...

Butent. Airijeje labai labai apribojo sunu veisimo istatymus, nebegalima parduoti ne veislinio suniuko, o sie brangus, tai nebeplis gal taip stipriai bele kaip zaisliukai...
Papildyta:
QUOTE(Monteverte @ 2021 01 22, 23:13)
aš tikro nebandžiau, bet Juodkrantėj dievinu mini golfą, nu toks smagus biggrin.gif momentaliai pervarau per visas kliūtis bigsmile.gif
Mes prie jūros varom tik į laukinius paplūdimius, tai žmonių šalia mažai. Pas mus bėda dėl šuniukų. Atsilikus ta Lietuva. Svarbu visokiems iškrypėliams nuogaliams pliažų padaryt.
Papildyta:

kilnu, bet kaip jie sirgti gali... tikrai juk ne tas pats kas paimi iščiustintą šuniuką iš žmonių namų. Nėr baisiau kai serga šuo. Žmogaus gaila, o šuo toks nekaltas padaras. Širdis suplyšti gali.

Tai va as irgi taip pat, tikro nemoku, na nebandzius, o tas mini golfas man labai patika, tai manau gal ir tas tirkas patiktu. seniai jau noriu, bet vis nerasdavau kas su manim eitu, veinai kazkaip nuobodu, tai dabar radau drauge su kuria sakem isbandysim vasara, reiks samdytis koki treneri ar kokius kursus susirasti biggrin.gif

Rimtai neleidzia su suniukais prie juros? Cia tai pilna. Tiek, kad reikalavimas nuolat laikyti ant pavadelio, bet kai tu plezu daug viduryje savaites gali rasti pustusti, tai gali siek tiek paleisti, jei suo protingas isdresiruotas. Gal cia kitaip nes cia vyskta potvyniai ,atoslugiai, tai nuplauna visus negerumus, jei kas nesusirenka, o gal kad tu plezu tiek daug smile.gif Be to dauguma suniuku tikrai socializuojami, isaukleti, gerietiski, visi juos glosto ir t.t.

Pas mus jau ir prieglaudos tuscios, pazystama dirba vienoje, tai sake jei atsiranda normalus, stabilus suniukas ar kokia kale su suniukais, tai ant vieno eile is 30 -40 zmoniu biggrin.gif Cia labai jau ziuri, eina i namus tikrina, ziuri aplinka, jei suo kiles is kaimo atiduos tik i kaima ir t.t. ziuri stebi suniuka, kuris laikas, ar tikrai galima zmonem atiduoti ir t.t. Jauciu is veiseju paprasciau pasiimti , nei is prieglaudos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(lutuke123 @ 2021 01 22, 23:42)
Rimtai neleidzia su suniukais prie juros? Cia tai pilna. Tiek, kad reikalavimas nuolat laikyti ant pavadelio, bet kai tu plezu daug viduryje savaites gali rasti pustusti, tai gali siek tiek paleisti, jei suo protingas isdresiruotas. Gal cia kitaip nes cia vyskta potvyniai ,atoslugiai, tai nuplauna visus negerumus, jei kas nesusirenka, o gal kad tu plezu tiek daug smile.gif Be to dauguma suniuku tikrai socializuojami, isaukleti, gerietiski, visi juos glosto ir t.t.

Jo. tik ne sezono metu galima. kosmosas kažkoks. esam buvę Palangoje net prie gelbėtojų būdelės, bet šunims tada kančia. Jie nieko nesakė mums, bet šunys po skėčiais tik miegojo tada. Maniškė tada nebuvo tokia judri tuo momentu, nes porujis buvo. O kitas šuo iš savęs buvo lėtas, tai dar įmanoma išbūt. Ir esam Šventojoje buvę. Šalia buvo irgi pora su pranc. buldogiuku. Tai kai pamatydavom, kad gelbėtojai važiuoja, užmesdavom rankšluostį ant šunio. Ir jie taip pat biggrin.gif O į jūrą greitai nunešdavom ant rankų, numirkydavom ir atgal, kai gelbėtojai buvo neseniai pravažiavę ir žinojom, kad nevažiuos kurį laiką. Bet tai absurdas visiškas taip. Po tokių poros kartų ėmėm į laukinius pliažus varyti. Šuniui kaifas, nuo nieko slėpti nereikia. Nes sutikom realybėje žmonių, kurie tvirtino, kad juos nubaudė. Net už mažiuką visiškai tą ploną "stirniuką" pvz.
Atsakyti

Daremes antikūnius vakar. draugui, jo sūnui susidarė, mano vaikui susidarė, man - ne. nereiškia, kad nesirgau, bet matyt per silpnai, kad nesusidarė.


s.

Jei galima ,turiu klausima,

O tai jus kartu gyvenat,pas tave nera o pas drauga yra antikuniai , ka daktarai sake?

Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2021 01 23, 13:09)
Jo. tik ne sezono metu galima. kosmosas kažkoks. esam buvę Palangoje net prie gelbėtojų būdelės, bet šunims tada kančia. Jie nieko nesakė mums, bet šunys po skėčiais tik miegojo tada. Maniškė tada nebuvo tokia judri tuo momentu, nes porujis buvo. O kitas šuo iš savęs buvo lėtas, tai dar įmanoma išbūt. Ir esam Šventojoje buvę. Šalia buvo irgi pora su pranc. buldogiuku. Tai kai pamatydavom, kad gelbėtojai važiuoja, užmesdavom rankšluostį ant šunio. Ir jie taip pat biggrin.gif O į jūrą greitai nunešdavom ant rankų, numirkydavom ir atgal, kai gelbėtojai buvo neseniai pravažiavę ir žinojom, kad nevažiuos kurį laiką. Bet tai absurdas visiškas taip. Po tokių poros kartų ėmėm į laukinius pliažus varyti. Šuniui kaifas, nuo nieko slėpti nereikia. Nes sutikom realybėje žmonių, kurie tvirtino, kad juos nubaudė. Net už mažiuką visiškai tą ploną "stirniuką" pvz.

Taip tai nesamninga visai. Bet is tikro Lietuvoje sunu auginimo kultura dar labai labai prasta. Daug labai agresiviu sunu, gal del to? Bet jei taip reguoja i visus net ir maziuksu suniukus tai absurdiska....
bet tame ir beda Lietuvoje, kad istatymai nuolat labai jau paraidziui suprantami ir jokio zmoniskumo, lankstumo, adekvatumo... arba viskas turi buti surasyta papunkciui su visom isimtimis, arba baus visus is eiles... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(lutuke123 @ 2021 01 23, 21:45)
Taip tai nesamninga visai. Bet is tikro Lietuvoje sunu auginimo kultura dar labai labai prasta. Daug labai agresiviu sunu, gal del to? Bet jei taip reguoja i visus net ir maziuksu suniukus tai absurdiska....
bet tame ir beda Lietuvoje, kad istatymai nuolat labai jau paraidziui suprantami ir jokio zmoniskumo, lankstumo, adekvatumo... arba viskas turi buti surasyta papunkciui su visom isimtimis, arba baus visus is eiles... unsure.gif

gal ir kultūra, nes juk dar ne taip ir seniai buvo mada, garbė piktą šunį turėti, net ir mažiuką. O be to Lietuvoje tikrai daug daugiabučių ir kvailiukai tenais nevengia auginti didelius šunis, Kiek žinau, net po du būna turi. Ir dažniausiai juos laiko visokie ofisiniai asmenys, kai patys dirba, o šunys namuose vieni sėdi, neišlakstyti normaliai ir t.t. Prie nuosavo namo šuo daugiau būna lauke, sukiojasi prie šeimininkų, bėginėja aplink, kol dirbama prie namo, o buto šuo? Tai nenuostabu, kad po to tokie prastai elgiasi visur
Atsakyti
Lutuke, dėl tų testų tai jumoras, tikrai. skaičiau, kad 95-97proc netikslūs, o tavo pavyzdys, ką parašei dėl neigiam testo ir antikūnių nerealus.

dėl "svetimų" vaikų - tai visas iššūkis. visi sutraumuoti, bet vėlgi. sutraumi jau net mes esame. o jei imi visai mažiuką, visiap gali būti. viena moteris džiaugėsi savo įvaikintu sūnumui, kad užaugęs ją daugiau rūpinosi nei biologinis.
man lb gražu A. Jolie šeims, kur jie aikus imdavo iš viso pasualio, ir sakydavo: kai mes susėdam pusryčiams, tai kaip JTO esame.
labai gerai visiems derintis ir karpyti savo ego, nesijausti viršesniems.
yra visokių istorijų ir skaudžių, mano pažsįtami ėmėsi globoti du vaikelius, bet su visokiais nuotykiais, netig jų biologiniai vaikai nukentėdavo.
bet šiaip idėja lb graži. kažkada Nomeda yra pasakiusi: tokių namų išvis neturi būti.
visi vaikai turi būti šeimose, kad ir tose šeimynose, kur 5-7žmonės su "mama" gyvena, o ne įstaigose.
kalėjimai ir vaikų namai mūsų šalies žaizda.

kitas bajeris. turiu draugę, kuri vargsta su įvaikintu vaiku. aš vis tiek jai sakau: tavo kančios netgi mentališkai kitokios. tu visad gali sau pasakyti: čia ne mano vaikas (nors, žinoma, pagal aplinką ir ugdymą vaikas darosi vis labiau jos),bet vis tiek išlieka tas mini atstumas: čia ne mano vaikas, todėl raudonuoti dėl jo klaidų nėra taip baisu ar stipru. ir stigma kitokia.
o db, sakau, pažiūrėk, būtų TAVO BIO vaikas, ir jis elgtųsi negražiai, tai viską stipriai sietum su savo ego, savo plaktum, kad štai - koks veidrodis, ką padarei taip ar ne taip.

aš visad galvojau, jei turėčiau namą ir babkių (galėčiau nedirbti), dar kokį žmogų pasamdyti ir dar porą vaikiukų - man šurmulys namie. mhmmm. ir gyvybė. vis tiek tie vaikai nutrenkti, apleisti. jau geriau pas mane (nors nesu tobula), negu įstaigose ir tada užaugę savo traumas tamposi.
padėsi vaikui - padėsi automatiškai į priekį jau kiek visuomenės narių.

Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2021 01 24, 13:25)

aš visad galvojau, jei turėčiau namą ir babkių (galėčiau nedirbti), dar kokį žmogų pasamdyti ir dar porą vaikiukų - man šurmulys namie. mhmmm. ir gyvybė. vis tiek tie vaikai nutrenkti, apleisti. jau geriau pas mane (nors nesu tobula), negu įstaigose ir tada užaugę savo traumas tamposi.
padėsi vaikui - padėsi automatiškai į priekį jau kiek visuomenės narių.

Tai cia kas be ko, jei tokios salygos biggrin.gif

Bet zinai , jei saziningai mano troskimas butu padeti primiausiai biologinem seimom, jei galeciau. Is tikro ir norejau toki darba dirbti su soc pazeidziamiausiom grupem, bet kazkia gyvenimas kitaip susikloste, na gal ateityje, nieko negali zinoti..
Airijoj enra vaiku namu, o ir Lietuvoje, manau, jau einama prie seimynu, apgyvendinimo vaiku butuose mazesnem grupelem, brolius, seseris kartu ir t.t. Valstybes paramos reiktu didesnes seimynom, kiek skaitau ten siek tiek absurdiski istatymai del moeksciu, nors gal jau sutvarke, nezinau paskutiniu pakitimu, jei yra tokie...

As kai dirbau Lietuvoje su vaikais, tai tarp ju buvo is vaiku namu, tai visai neblogai is tikro jie gyveno, kadangi visi is musu miesto, tai bet kada galejo nueiti pas biologines seimas, giminaicius, tiek, kad gyveno vaiku namuose. Aisku, maziausiem sunkiausia. Bet kaip bebutu nieko negali buti geriau uz sava mama. va del to norecizau padeti pirmiausia mamom, atsitoti ant koju ir t.t.
Kas keisciausiai labiausiai problematiska buvo viena mergaite, kuria pasieme globoti seima. Na per mazai laiko as su jais buvau, kad zinociau daugiau detaliu, kodel taip...

Bet tam turi tureti pasaukima, sugebejima ir zinoma galimybes priimti vaikeli i savo seima. Va saunuole Kin pasieme maziuka. manau butu geriau, jei seimos, kas nergali tureti vaiku, ne megintuveliusoe juos ten gamintu, o pasiimtu paliktu. As jauciu, jei jau pasiimciau, tai jauciu vyresnius, nes ju maziausiai kas nori...Bet tam reikia pilnai patiem susitvarkyti buiti, atsistoti ant koju, nes dabar neikas ir neduotu i viduri remonto ir statybu. Bet vel Airijoje didelio poreikio ir nera ir keista butu , nes mes tai lietuviskai visi namie kalbam, nenoreciau kalbeti anglsiskai, o veztis is Lietuvos, nezinau, cia jau labai itakoti zmogaus gyvenima, gal jam norisi salia artimuju. Nors siaip esu dirbusi su mergina is Ukrainos, ja isivaikino airiu seima, kai buvo mazyte, tai ji patenkinta, sake planuoja dabar ir broli atsivesti jis buvo likes ten...dar man kas keista, tai,kai pasiima po viena is seimos ir palieka brloius , seseris...
Mano giminaite cia buvo priglaudusi viena paaugle mergaite, seimoje ja labai patevis skriaude, dauze tikraja ta zodzio prasme, Na bet ji buvo nepasiruosusi, mane priims i svao namsu ir vsika sbus geria, o mergaite problematiska ,aisku, uzaugusi tokioj aplinkoj, pradejo vagiliauti is jo, prastai elgtis, na tai ji neistvere, nes dar mazus vaiksu augino, sako ka as zinau, kas jia uzplauks....na tai va nesinori tokiu situaciju, nes reikia moketi su tokiasi vaikais susitarti, jiem padeti, gal net uz psichoterapija sumoketi ir t.t.
Papildyta:
QUOTE(Monteverte @ 2021 01 23, 23:18)
gal ir kultūra, nes juk dar ne taip ir seniai buvo mada, garbė piktą šunį turėti, net ir mažiuką. O be to Lietuvoje tikrai daug daugiabučių ir kvailiukai tenais nevengia auginti didelius šunis, Kiek žinau, net po du būna turi. Ir dažniausiai juos laiko visokie ofisiniai asmenys, kai patys dirba, o šunys namuose vieni sėdi, neišlakstyti normaliai ir t.t. Prie nuosavo namo šuo daugiau būna lauke, sukiojasi prie šeimininkų, bėginėja aplink, kol dirbama prie namo, o buto šuo? Tai nenuostabu, kad po to tokie prastai elgiasi visur

Taip butent, dar dideli sunys sukurti saugoti teritorija, jiem reikia kiemo, savos teritorijos, na ka jam bute veikti? Kaip kaliniui su 2 val per diena pamatyti lauka, ir dar daznai miesto saligatvius tik....

Pas mus yra day care suniukam biggrin.gif kaip vaikam darzelis, ten jie visi zaidzia, yra dresuojami, na vis geriau nei vienam namie biggrin.gif Bet cia tikrai labai daug demesio skiria suniuku socializacijai, kad nebutu agresijos, kad moketu su vaikais, kitais suniukais bendrauti, ci atikrai dauguma sutiktu suniuku glai paglostyti, pasnekinti, retas kuris los ar puls, maziukai daznai is baimes matyt loja skardziai biggrin.gif .... Dauguma namuose gyvena, bet mieste dauguma turi maziukus suniukus. Ypac daug matau Jack Russell Terrier.
Atsakyti