Įkraunama...
Įkraunama...

Šaldytos uogos

QUOTE(Vikšrelis @ 2003 08 13, 08:59)

Supilame į švariai išplautus stiklainius (nepripilame pilnų, nes kai uogos sušąla, jų tūris šiek tiek padidėja). Uždarome plastmasiniais dangteliais ir įstatome į šaldiklį. [/color]


O stklainiai nesprogsta šaldiklyje? Mano mama naudoja margarino indelius uogom šaldyti - ir kiekis geras, ir vietos daug neužima. Aš jau pavėlavau, nes neprisirinkau indelių. Pasidalinkit patirtim, kokius indus naudojat?
Atsakyti
QUOTE(violetik @ 2005 06 17, 14:49)
Aš irgi krapus ir petražoles šaldau 4u.gif labai stambiai pjaustau ir į plastikinę dežutę thumbup.gif kai žiemą ištraukiu tai skonį nuo šviežių neatskirsi 4u.gif

Visai nieko toks mišinys: tarkuotos (stambia tarka) morkos, krapai ir petražolės. Sudedu į plastikinius indelius ir į šaldiklį. Kai reikia, dedu į sriubas, sultinius, troškinius. Ypač praverčia pavasariop, kai morkos jau būna sušutusios, suvytusios ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(rosa @ 2005 06 17, 18:47)
O stklainiai nesprogsta šaldiklyje? Mano mama naudoja margarino indelius uogom šaldyti - ir kiekis geras, ir vietos daug neužima. Aš jau pavėlavau, nes neprisirinkau indelių. Pasidalinkit patirtim, kokius indus naudojat?


Naudoju specialiai šaldymui skirtus maišelius.
Atsakyti
QUOTE(Indrijana @ 2005 06 18, 10:40)
Naudoju specialiai šaldymui skirtus maišelius.


Aš planuoju šaldyt braškes, trintas su cukrum. Maišeliai gal labiau tinka "čieloms" uogoms.
Atsakyti
QUOTE(rosa @ 2005 06 18, 09:49)
Aš planuoju šaldyt braškes, trintas su cukrum.

Trintas uogas pilu į plastikinius indelius. Jų būna įvairių dydžių ten pat, kur ir maišeliai parduodami.
Atsakyti
Aš šaldžiau 2 būdais: 1- laisvai pabertas uogas vienu sluoksniu sušaldžiau,tada supyliau jas į maišelį ir vėl į kamerą. 2 - sutrintas uogas šaldžiau plastmasiniam indelį,kai sušalo išėmiau,įdėjau į maišelį ir vėl į kamerą.Taip ir mažiau vietos užima,ir indelių daug nereikia smile.gif
Atsakyti
O aš viską šaldau maišeliuose šaldymui. Maišelio turinį "pakoreguoju" ir neužima daug vietos.
Atsakyti
QUOTE(vira @ 2005 06 20, 13:20)
2 - sutrintas uogas šaldžiau plastmasiniam indelį,kai sušalo išėmiau,įdėjau į maišelį ir vėl į kamerą.Taip ir mažiau vietos užima,ir indelių daug nereikia smile.gif


Puiki mintis, ačiū, ir aš taip darysiu.
Atsakyti
Tingėjau žaisti su maišeliais, tai nusipirkau indelių, kaip maksimose salotas deda ir prisišaldžiau pilną šaldiklį.
Atsakyti
Taupiosioms sušalusių uogų perdėjimas iš indelio į maišelį turėtų patikti. Aš iš karto šaldau sandariai uždaromuose indeliuose, nes šaldiklyje laikau ne tik uogas, bet ir prieskonius, kartais mėsą ar žuvį. Maloniau, kai uogos neturi pašalinių kvapų.
Atsakyti
QUOTE(Laisvė @ 2005 06 01, 14:18)
Visas uogas šalgau nedideliuose (maždaug 200 ml) plastikiniuose indeliuose.

O kur tuos indelius parduoda? blush2.gif Na, bent jau kokiam skyriuj jų ieškot, pvz. Maximose? ax.gif
Atsakyti
Ką tik pirkau mažus indelius (maždaug po 200 - 250 ml) "Senukuose". Manau, jų reikia ieškoti ten, kur pardavinėjami maišeliai, įvairius plastikiniai indai ir t.t.
Atsakyti