Įkraunama...
Įkraunama...

Nuo 97 iki 63

Mano istorija turi labai ilga priesistore. Gimiau normalaus svorio ~3,5 kg. Vaikas buvau kudas. Dar apie 13-us metus buvau plonyte ( pasiziurejus foto - nesitiki ). Beje valgiau visada labai daug, mano ir tecio porcijos buvo vienodos, mano netgi ir didesnes. Mesa, bulves, sokoladai, tortai ir pan. Esu smalize. Nesuprantu kaip zmogau gali tilpti toks kiekis cepelinu kuriuos as suvalgydavau. Tai va. Atsitiko dar ir taip kad pradejau gerti vaistus, ir net ne vienus, o 4 rusiu. Vaistu aprasymuose pazymeta, jog gali augti svoris ir kad turiu ribot mityba. Bet to nedariau ir pradejau sparciai storeti. 22 metu sveriau 97kg smile.gif. Iki to laiko buvo milijonai bandymu laikytis dietos, lankyti sportus ir panasiai. Viskas veltui. Tai baigdavosi persivalgymais ir istisais gulejimais lovoje. Neimanomus kiekius galejau suvalgyti. Turiu drauga, kuris mane labai palaike, visada sake kad labai patinku tokia kokia esu. As net nusirengt pries ji negaledavau. Kartais abu pasijuokdavom is manes. Bet visi juokai kazkaip "nepraeidavo", lysdavo gilyn ir gilyn. Skubiai keitesi drabuziai. Pora menesiu - ir nebeitelpu i kelnes, marskinelius ir netgi apatinius. Jau juokas nebeeme. Ir mama komentarus pradejo sakyt, net pas gydytoja nusiunte, kas cia daros, vos ne 5 menesiai ir dukra priauga 30 kg.
Atejo velykos. Dar viska sau leidau. Po velyku - STOP. Prasidejo. Emiau lankyti joga ( tai pakeite ne tik mano vyravusias nuotaikas, bet eme stangreti kunas, emiau ploneti ). Visai atsisakiau mesos, tiesa, mesos atsisakymas tai buvo daugiau moralinis klausimas, nei sveikatos ar lieknejimo. Nors mano jogos mokytojai sako kad puikiausiai svoris pradeda kristi atsisakius mesos. Apie vegetarizma prisiskaiciau begale knygu, ir tvirtai tikiu kad niekad nebegrisiu prie mesos ( tiesa, zuvi ir kiausinius dar valgau, bet netrukus ir to nebeliks mano valgiarastyje). Mano diena prasidedavo svieziomis morku sultimis ( labai svarbu kad jos butu isspaustos pries pat geriant ), vaisiais, varske ir kitokiais "nepiktais" produktais. Pietus - salotos, kartais jogurtas. Vakariene - arbata su medum ir pan. Kas idomiausia, alkana nesijauciau, nes darzoviu valgiau iki soties. Lesiai, soju kepsneliai, kuriuos imanoma paruosti taip kad neatskirsi nuo mesos. Daug sriubu, riesutu, kosiu. Draugas valgo mesa smile.gif Bet kazkaip i tai ziuriu paprastai. Nores- atsisakys, tik yra susitarimas ,kad man nesiulo. Zodziu netekau 20 kg. Nuo kovo 28 d. ~ 3 menesiai. Saves neprievartauju, tiesiog stengiuosi isiklausyt i kuna. Jei istrokstu - vanduo su citrina ( cia beje ajurvedinis patarimas ). Pries valgi toki misini valgiau "Sali", grudu visokiausiu, i koses maisydavau. Ir jokio alkoholio! As kazkaip ilgai ejau iki savo tokio luzio. Jei kazkam kils konkretus klausimai, parasykit, mielai pasidalinsiu savo patirtim, nes cia 10 puslapiu neuztektu kad viska parasyt. Sekmes visom!
Atsakyti
O ar su dietologu derinai valgiaraštį?
Mano vienai draugei atsisakius mėsos ( ir aišku su niekuo nepasitarus) po kelių mėnesių nuslinko kuokštais plaukai ir kitokie negerumai pradėjo darytis.
Žinau tik tiek, kad atsisakius mėsos reikia valgyti riešutų ir nemažai, tu juos valgai? smile.gif
Atsakyti
Valgau, ir ne tik riesutus, bet ir ankstinius, visokiausius lesius ir pan. Stengiuos kad kuo ivairesnis maistas butu. Nors visai neseniai teko susidurti su vienu homeopatu, kuris primygtinai "reikalavo" kad valgyciau nors kiek mesos ir gasdino mazakraujyste. Tai nepuoliau valgyti, bet literaturos daugiau paskaitysiu ir issiaiskinsiu.
Atsakyti
Tai vien dėl to,kad nevalgei mėsos numetei 20kg. blink.gif per tris mėnesius? blink.gif nu geras.O poreikio mėsai nejauti?Kaži ar aš sugebėčiau atsisakyt mėsos g.gif O kaip tau?Ar sunku buvo be jos?
Atsakyti
Na, esme buvo ne tik mesos metimas. Sveika mityba ( daug vaisiu, darzoviu, sriubu, kosiu). Jokiu saldumynu ir visu kitu "negeru" dalyku. Stengiausi valgyti daugiau pirmoje dienos puseje, nepersivalgydavau. Derinau produktus, geriau sviezias sultis, daug vandens, jokio cukraus ir druskos (minimum), no miltu ( nebent nesijoti). Vaisiai tik pries valgi. Bet turiu pastebeti, kad svarbiausia- pasiryzimas ir zinoma valia. Be suvokimo kad tik sveikai maitinantis busi grazi (liekna) - nieko nepavyks. Gali begale valandu stovt pries veidrodi ir sriubaut, o poto nuejus prisivalgyt kokiu nors cheminiu pyragaiciu. Tikrai tapau laimingesne - batu raistelius uzsirisu laisvai, negaudydama oro ir nejausdama spaudimo, laiptais tiesiog uzskrendu, visa diena bunu darbinga ir jokios depresijos. Ir tokie visokie dalykeliai kaip aptemptas rubelis ( anxciau neuzsivilkdavau nieko panasaus), parduotuveje ismieros tinkamos ir pan. smile.gif pagyrimai... bet tai palyginus nieko verti dalykai su tuo kaip jauciuosi. Po keliu metu isvis nezinau kaip butu buve. Buvau cia tokiam renginuke, kur susipazinau su moterim ( beje vegetare), kuri irgi numete ~ 40 kg, tai buvo grazu ziuret kaip ji striksejo aplink ir gaila sad.gif ziuret i tas moteris kurios mane tada moke "sveikos mitybos" pacios sverdamos ~ 100 kg.
Mesos atsisakymas turi buti labai apsvarstytas, nes susiduri su daug psichologiniu niuansu, tokiu pvz.: kazkox vakarelis, visi kepa saslykus, o tu nevalgai, tai prasideda masine diskusija smile.gif Man labai gaila ir tu vaiku uz kuriuos tevai nusprendzia, kad jie nevalgys mesos. Galbut vyresniame amziuje tai gali tapti dar ir stiliaus dalimi, bet vaikas yra pasmerktas buti atstumtas ir pan. Zinoma jeigu gyveni bendruomeneje, kur nieks nevalgo mesos ir etc. tai idealesnio varianto ir negali but, bet sioje visuomeneje...
Taigi tikrai nesiulau sokt ir mest valgyt mesa smile.gif Pirmiausia- nusistatyt tikslus, viska pasvert. Gali but sunku ( man buvo). Svarbiausia nepasiduot. Beje kartais pakramsnoju sveikuolisku sausainiu, arba tokiu su imbieru. Medu labai megstu smile.gif
Atsakyti
nu nebusiu aš soti vien salotom, žinau tai nes bandžiau sad.gif Tai man netinka irgi sad.gif oi oi teks likti storulei...
Atsakyti
As gi aiskiai parasiau, kad NE VIEN TIK darzoves valgau smile.gif
Atsakyti
o koks ten tas mišinys,"sali" ?
as jaučiu kad irgi artėju prie ribos,kad jau laikas susiimti,ir kažka su savo 94 kg.daryti.
Atsakyti
QUOTE(Vėtružė @ 2005 09 26, 12:26)
nu nebusiu aš soti vien salotom, žinau tai nes bandžiau sad.gif Tai man netinka irgi sad.gif oi oi teks likti storulei...


Pagal man siuo metu sudaryta valgiarasti (jis yra sudarytas dėl organizmo valymo o ne dėl dietos) as is mėsiškų patiekalų galiu valgyti tik vistieną ir žasieną ir visai tos mėsos netrūksta.
Valgau vistieną, žuvį, vaisius, darzoves, koses is ryto pusryciams ir nebunu alkana tikrai, nors prieš pradedant taip maitintis galvojau kad taip gyventi negalesiu.
Atsisakiau saldumynu ir miltiniu patiekalu šiuo laikotarpiu (nusižengimų šiokių tokių būta blush2.gif ) ir per nepilnas tris savaites nukrito 3 kg (pas mane labai daug papildomu kg nėra, tai man tie 3 kg yra daug).
Atsakyti
To arbuziuke ----> Sali - tai misinys: semenys, iwairus riesutai, saulegrazos...Ji pirkau Operos vaistineje (vienuolio g. vilnius).Pora saukstu pries valgi, ne taip valgyt norisi, lasteliena (!!!), nuo zarnu sieneliu nugramdo visokias nesamones. Is esmes tai siulyciau nesizavet visokiom smulkmenom, nors sitas dalykas tikrai skanus ir veiksmingas.Pirmiausia tai perversma galvoje padaryti.Nenustebkit jei draugas/vyras taps pavydus/pavydesnis.Manes tai nebepazysta niekas, realiai nebeatpazysta smile.gif Tiek komplimentu nesu per visa gyvenima isgirdus.Spinduliuoju sypsena, taip gera pasidare gyvent, kai laisvai lakstai po miesta neuzdusus,jogoje per "pluga" pajunti visa asanos malonuma ( kai ant veido neuzkrenta pilvas ). Na ir visi kiti tustoki malonumai smile.gif ( rubai tikt parduotuvese pradejo, vyrai aki merkia,paciai grazu i save ziuret) Zinoma visko su saiku, net ir to nuostabaus dziaugsmo. Rekomenduoju: polio brego knygeles, vaishtarienes, gyvenimo budas pagal ajurveda, kas mesa megsta -atkinsa smile.gif
To silvva ----> respect smile.gif taip ir toliau!
Atsakyti
O as niekaip negaliu prisiversti valgyt sveikai cry.gif Ir jau kiek kartu sau sakiau, va, pradesiu kudintis. Na, i sporto kluba uzsirasiau, bet be saldumynu as niekaip negaliu blush2.gif Be mesos taip pat... O galima butu pvz valgyti tik vistiena. Ir tai mazais kiekiais? Nes be jos as negaliu, o kiaulienos mielu noru atsisakyciau thumbup.gif
Atsakyti
Tai zinoma! Vistiena tik valgyk su darzovem ( geriausia nevirtom). Ir be odeles ;p O kiauliena tai ojoj, geriau jos tikrai nevalgyti, daugelis tautu ishvis jos nevalgo, vat uztat lietuviai... smile.gif
O kas del saldumynu: Galbut tiktu vegetariski saldumynai, kurie daromi be cukraus,tiesiog su dziovintais vaisiais ir be visokiu baltu miltu .. smile.gif Niekas gi nevercia mesos atsisakyt smile.gif
Atsakyti