Įkraunama...
Įkraunama...

Kartu susiplanavusių 2014-2018 m. pašnekesiai (56 tema)

Tai ir iš manęs pasijuokia. Na tegu

 Aš vis numetu, kad ekspertų/aiškiaregių komandą jau turiu, kurie geriau už mane žino kaip mano vaikas augs ir kokia neadekvati motina aš būsiu. Pasidžiaugiu :). Užuominą supranta 🤣. 

Taip, mes apsisprendėm. Mums irgi mokėti reikės. Nemažai tų pinigų, bet ko dėl šventos ramybės nepadarysi. 

Atsakyti

Tau šventa ramybė, o kitai stresas 😂

Na mes jau už dulą mokam, tai aš vis dar tikiuos, kad stangos greit prasidės ir nespėsiu niekur išvažiuot 🙏😆

Atsakyti

Tau šventa ramybė, o kitai stresas 😂

Na mes jau už dulą mokam, tai aš vis dar tikiuos, kad stangos greit prasidės ir nespėsiu niekur išvažiuot 🙏😆

Namų akušerės važiuoja kartu į ligoninę kaip dula, jeigu kas 😉

Šiaip labai smagu dėl dulos, pasidalink patirtimi jau po visko 🤗

Atsakyti

Namų akušerės važiuoja kartu į ligoninę kaip dula, jeigu kas 😉

Šiaip labai smagu dėl dulos, pasidalink patirtimi jau po visko 🤗

Tai suprantama, kad važiuoja :) Man patinka dulų požiūris į kuo natūralesnį gimdymą ir turimas žinias kaip tai padaryti be chemijos, su akušerėm gal kaip pataikysi, visgi jos atstovauja tą pusę kur mėgstama kištis į  procesą :)

Beje, ar domėjaisi EC (elimination communication)? Potty trainingu? Būtų fantastika išvis sugadint kuo mažiau sauskelnių 😊 bandysiu jau nuo gimimo, kas darė sako sustiprina ryšį su vaiku šitas procesas irgi, nes išmoksti suprast savo mažiuką :) Gal kuri iš senbuvių irgi bandė? 

Atsakyti

Rimtai čia jūs nusiteikusios :hmm:  :D​ 

Atsakyti

Akušerėms buvo kryžminė apklausa 🤣 Švedijoje, kadangi čia neįprasta gimdyti namie, namų akušerės tokios revoliucionierės. 

Dula ligoninėje turi klausyti akušerių / daktarų, nes ji nėra med personalas. Reikia kietos dulos, kad pastovėtų už klientę. 

Aš pvz noriu neprotokolinio gimdymo - jokių patikrinimų, tonusų klausymo, laidelių, nebent paprašau pati. Ne kiekviena dula galėtų atstovėti.

EC esu domėjusis, ideologiškai sekti nežadu, bet juk natūraliai pastebi kūdikio ritmą. Vyrui užtat labai patiko idėja, tai galės jis užsiimti kai eis tėvystės 🤣

Atsakyti

Rimtai čia jūs nusiteikusios :hmm:  :D​ 

🤣🤣

Atsakyti

Akušerėms buvo kryžminė apklausa 🤣 Švedijoje, kadangi čia neįprasta gimdyti namie, namų akušerės tokios revoliucionierės. 

Dula ligoninėje turi klausyti akušerių / daktarų, nes ji nėra med personalas. Reikia kietos dulos, kad pastovėtų už klientę. 

Aš pvz noriu neprotokolinio gimdymo - jokių patikrinimų, tonusų klausymo, laidelių, nebent paprašau pati. Ne kiekviena dula galėtų atstovėti.

EC esu domėjusis, ideologiškai sekti nežadu, bet juk natūraliai pastebi kūdikio ritmą. Vyrui užtat labai patiko idėja, tai galės jis užsiimti kai eis tėvystės 🤣

Aš kalbėjau su savo akušere kai aptarėme gimdymo planą, aš panašius reikalavimus dėsčiau ir ji sakė, kad dažniausiai šiaip ar taip atsiklausia ir dabartiniais laikais gan palankūs jie neinvaziniam gimdymui, man atrodo, palyginus su LT, čia žymiai geresnė situacija, bet jei gimdyvė atvažiuoja nepasidomėjus ir pasitiki medikais, tai jie ir daro kaip jiems lengviau, kodėl gi ne 😂 

Dula irgi sakė, kad palyginti neblogai elgiasi personalas, šiaip MB bus darbo kontroliuot juos. Ji tai taip, gali tik priminti mums, nieko daugiau :) Vienintelę bėdą aš matau, kad jie moka pagąsdinti ir sustresint. Čia didžiausia man blogybė :) Nors aš daug gerų atsiliepimų girdėjau apie mūsų gimdyklos personalą ir pirmąkart gimdančioms yra daug prioritetų ir visų norų įgyvendinimų su baseinais ir t.t. 😂

Dėl EC tai matai, yra kas labai stengiasi ir nepamato ženklų 😂 tada patarimas yra tiesiog pagal rutiną, pavalgius, po miego etc :) aš ir nenusiteikus nieko karštligiškai sekt, bet jei pavyktų susiderinti ir apmažint skalbimų ar šiukšlių maišų, tai būtų super. Kolegė pasakojo ji jau paaugusį vaikutį pasisodindavo ant puodo, žaisdavo ir pan, be streso ir greit baigė sauskelnių naudojimą 😍

Atsakyti

Švedijoje labai aukštas sunkių gimdymo traumų skaičius ir cezario pjūviai siekia jav. jie mėgsta save pagirti, kokie jie šaunuoliai moterims, bet tikrovėje gimdančių moterų padėtis yra tikrai nekokia. Netgi labai nekokia. 

Dėl "kodėl gi ne" - yra profesinė etika, pagarba moteriai ir geriausių jos interesų atstovavimas. Yra nesąmonė, kad į ligoninę turi važiuoti vos ne su apsauga, kad gautum normalią slaugą. Duloms neturėtų būti jokio poreikio, tą slaugą turi gauti be jokių papildomų priemonių 🤗

Atsakyti

Švedijoje labai aukštas sunkių gimdymo traumų skaičius ir cezario pjūviai siekia jav. jie mėgsta save pagirti, kokie jie šaunuoliai moterims, bet tikrovėje gimdančių moterų padėtis yra tikrai nekokia. Netgi labai nekokia. 

Dėl "kodėl gi ne" - yra profesinė etika, pagarba moteriai ir geriausių jos interesų atstovavimas. Yra nesąmonė, kad į ligoninę turi važiuoti vos ne su apsauga, kad gautum normalią slaugą. Duloms neturėtų būti jokio poreikio, tą slaugą turi gauti be jokių papildomų priemonių 🤗

Aš lyginu su LT aptarnavimu, nes ir šiaip aktualiau nei jav :) LT išvis reik susimokėt kad nors kokią pagarbą turėtum (net yra kasose specialus mokestis 😂), o gimdymas namuose net nėra įteisintas ir daroma raganų medžioklė :) SE nors gali tai daryti, kad ir kaip nepatogu. Be to, jei tu nuvažiuosi gimdyti į ligoninę, tavęs neapšauks akušerė, kad kokia tu gimdyvė jei nemoki stumti. Ne kartą tokių ar panašių komentarų girdėjau iš draugių gimdžiusių LT. SE akušerės siunčia ir rekomenduoja kvėpavimo kursus ir panašiai, trijuose kursuose mums aiškino kokius raumenis naudoti stumimui ir pan. Problema dar yra ir kita, kad yra besąlygiškai tikima medicinos personalu, o apie patį gimdymą ar tą patį maitinimą domimasi mažiau nei pvz kokį vežimėlį nusipirkt :) kol pačios gimdyvės nepradės reikalaut ir domėtis tol naivu tikėtis, kad daktarai kažkaip darys kitaip. Aš tai seniai jau praradus viltį dėl daktarų etikos :D 

Atsakyti

Aj tiesa, įdomu pasidarė, gal turi statistiką Turkijos pvz? Aš kiek žinau ten CP yra praktiškai default, nieks beveik natūraliai ir negimdo :D Na taip bent esu girdėjus, įdomu ar tiesa ir kokia situacija ant popieriaus :)

Atsakyti
Kasa susimoketi yra ne uz prieziura, o jei pageidaujat, jog ta ir ne kita gydytoja dalyvautu jusu gimdyme. Oficialiai ir, kad ne i kisene detumet. Juk vis tik realu, kad gimdymas prasides ne darbo metu gydytojos. As nemokejau niekam, bet po visko nesusilaikiau saldainiais personalo neapdalinus, nes buvo puikus. Ir pamaina keitesi, ir vaziavau pas ta, kas tuo metu budi, ir galvos nesukau. Nesugalvoju nieko, del ko galeciau nuburbet ir nepasitenkinima isreikst. O personalo tiek praejo, kad visiem ir neprikisi i kisenes. Tiesa, as ir neturiu sitos mados. Su antru vel lankysiuos klinikose, net nera jokiu svarstymu smile.gif
Atsakyti