Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkai

QUOTE (Linka @ 2004 09 16, 08:36)
Ar pagelbės, jei užvakuosiu iš naujo, t.y. nupilsiu marinatą ir užpilsiu nauju?
Pirmą kartą su tuo susiduriu, nors jau ne pirmus metus marinuojam ir visada pagal tą pačia receptūrą ir še tau sad.gif Iš pradžių apsidrumstė tik keletas stiklainių, o dabar jau daugiau kaip pusė. Tikriausiai žiemos nesulauks, tai pagalvojau, gal pabandyti iš naujo pervakuoti?
Ką darot tokiu atveju?

Jeigu "nenusaudys" dangteliu, tai nieko nedaryk, drumzles nusistos. O jei nusaus, tai uzdenk plasmasiniu dangteliu ir i saldytuva. As siemet taip dariau. Vakavau gal 14 stiklainiu is ju tik 6 nenusove sad.gif . Siais metais kazkoki agurkai negeri, nes ir as jau daug metu vakuoju visada buna ciki, kaip bulgariski budavo saldziarugscia thumbup.gif mano seimyna labai megsta clap_1.gif O siemet nusaude, bet as juos uzdengiau plastmasiniais dangteliais ir i saldytuva. Ir zinok visai skanus, pirdolinam net ausytes lankstosi laugh.gif thumbup.gif
Atsakyti
Dėl nušaudymo tai man patarė ant dangtelių druskos užpilti , tai žinokit, nzn ką ta druska padaro, bet agurkai neiššauna.
Atsakyti
Artėja agurkų marinavimo metas, o aš kažkaip pamiršau receptą doh.gif doh.gif tokie skanūs gaudavosi agurkai, bet....gal čia nėštumas atmintį paveikė....
žinau, kad 3 litrui stiklainiui dėdavau 3 šaukštus cukraus, 3 šaukštus druskos ir......nepamenu kiek citrinos rūgšties blink.gif ar šaukštelį, ar šaukštą ar 3 šaukštelius... gal kas darot panašiai - patarkit......na čia aišku be tų visų žolelių - krapų, lapų ir tt...
Atsakyti
'Populiariausia' proporcija:
1 l vandens
1 šaukštas druskos
1 šaukštas cukraus
1 arbat. šaukštelis citrinos rūgšties arba acto
Atsakyti
QUOTE(vija @ 2005 07 07, 12:22)
'Populiariausia' proporcija:
1 l vandens
1 šaukštas druskos
1 šaukštas cukraus
1 arbat. šaukštelis citrinos rūgšties arba acto

na vadinasi, ten turėtų būt 3 arbatiniai šaukšteliai citrinos rūgšties....bandysiu, gal bus gerai....dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ramuniuks1 @ 2005 07 07, 12:40)
na vadinasi, ten turėtų būt 3 arbatiniai šaukšteliai citrinos rūgšties....bandysiu, gal bus gerai....dėkui 4u.gif


ragauk, jei patinka rūgštesni, tai ir du šaukšteliai rūgšties nepamaišys gal....
Atsakyti
labas, o pomodorus zalius ir raudonus ir galima su tais paciais marnatais uzvakuoti??gal yra kitokie receptai , pasidalinkit!!!
Atsakyti
šiaip jau tikrai esu nustebusi, kad mamytes pirmenybę teikia marinuotiems agurkams su actu ar acto esencija unsure.gif
Dvarčionių šaltinyje pasisemiu vandenėlio, agurkelius nuplaunu,nupjaustau galiukus(žiauroka tongue.gif )vertikaliai juos sustatau į trilitrinį, įmetu juodu serbentų,krapų,vyšnių,lauro,petražolių,ąžuolo lapų;česnako ir krienų su viskuo t.y.šakneles su lapais,pipiro žirnelių,kartais garstyčių grūdelių,valgomą šaukštą(kaupiną)rupios druskos su jodu;visą šitą grožį užpilu šaltinio vandenėliu, užsuku ( uždarau plastikiniu dangteliu)ir į rūsį....
kieti,traškūs,kvapnūs,skanumėlis.
mama darydavo viską taip pat tik 3 dienom užpyldavo virintu vandeniu, paskui nupyldavo, užvirindavo vėl, vėl užp....blablabla..vienu žodžiu su šaltinio,šulinio vandeniu paprasčiau ir greičiau, o šitą receptelį man pasakė viena sena dzūkelė clap_1.gif
Atsakyti
QUOTE(Ritam @ 2005 07 08, 17:36)
šiaip jau tikrai esu nustebusi, kad mamytes pirmenybę teikia marinuotiems agurkams su actu ar acto esencija unsure.gif
Dvarčionių šaltinyje pasisemiu vandenėlio, agurkelius nuplaunu,nupjaustau galiukus(žiauroka tongue.gif )vertikaliai juos sustatau į trilitrinį, įmetu juodu serbentų,krapų,vyšnių,lauro,petražolių,ąžuolo lapų;česnako ir krienų su viskuo t.y.šakneles su lapais,pipiro žirnelių,kartais garstyčių grūdelių,valgomą šaukštą(kaupiną)rupios druskos su jodu;visą šitą grožį užpilu šaltinio vandenėliu, užsuku ( uždarau plastikiniu dangteliu)ir į rūsį....
kieti,traškūs,kvapnūs,skanumėlis.
mama darydavo viską taip pat tik 3 dienom užpyldavo virintu vandeniu, paskui nupyldavo, užvirindavo vėl, vėl užp....blablabla..vienu žodžiu su šaltinio,šulinio vandeniu paprasčiau ir greičiau, o šitą receptelį man pasakė viena sena dzūkelė clap_1.gif


Tai iš tikrųjų geras receptas, bet reikia turėti gerą šaltą rūsį. O kai tokio nėra, tenka naudoti actą.
Atsakyti
Agurkų salotos

5 kg agurkų
0,5 kg svogūnų
česnakas
1 st. acto
1 st. aliejaus
1 st. cukraus
1 v.š. druskos

Supjaustytus agurkus ir visus priedus palaikyti puode bent keletą valandų. Sudėjus į stiklainius sandariai uždaryti ir laikyti šaldytuve. Arba galima pakaitinti iki 80 laipsnių ir laikyti rūsyje.
Atsakyti
QUOTE(Lexi 04 @ 2005 07 08, 00:33)
labas, o pomodorus zalius ir raudonus ir galima su tais paciais marnatais uzvakuoti??gal yra kitokie receptai , pasidalinkit!!!


Pomidorams tinka ir tie patys receptai, kaip ir agurkams. Bet pomidorus marinuojant, marinatą galima daryti saldesnį.
Atsakyti
QUOTE(Ritam @ 2005 07 08, 16:36)
užsuku ( uždarau plastikiniu dangteliu)ir į rūsį....
kieti,traškūs,kvapnūs,skanumėlis.


O užsuki normaliu metaliniu dangtuku, t.y. sandariai. Ar tik plastikiniu galima? Nes man atrodo, kad jie rūgsta, tai ko gero sandariai negalima ax.gif Kaip ten reikia? Ar jie visgi nerūgsta, o tik įsisūrėja? Kokio skonio būna - kaip rauginti, ar tik sūdyti?

Rūsį turiu. Bet kokio šaltumo jis turi būti. Nu maniškis žemėje, nėra šiltas, bet ir ne ledinis. Reiktų dabar per karščisu temperatūrą išmatuoti, įtariu bus koks plius 10. Ar toks tiktų? g.gif

O dabar tas šaltinio vanduo dėl ko? Čia iš vandentekio netiks? Nes nelabai aš žinau kur tuos šaltinius prie kauno rasti blink.gif
Bandysiu tą dzūkišką receptuką, nes agurkų tai ko gero nemažai šimet bus.
Atsakyti