Įkraunama...
Įkraunama...

Visi į gamtą! Kepsniai, šašlykai, marinatai

QUOTE(filifjonka @ 2005 07 14, 11:43)
pirmą kartą girdžiu, kad mėsa genda nuo majonezo blink.gif  blink.gif  blink.gif
kaip tik mėsytė minkštesnė pasidaro 4u.gif



Man tai atrodo, kad jei dedamas majonezas ir tarkuotas svogūnas, tai ilgiau pastovėjus mėsa ne dėl majonezo kaltes parūgsta, o dėl svogūno... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Asta @ 2005 07 14, 22:49)
Man tai atrodo, kad jei dedamas majonezas ir tarkuotas svogūnas, tai ilgiau pastovėjus mėsa ne dėl majonezo kaltes parūgsta, o dėl svogūno... blush2.gif



nu va o aš vakar pritarkavau daug svogūnų

o majonezą dėsiu šiandien dieną

o valgysim ryt g.gif
Atsakyti
As visada is vakaro marinuoju su majonezu ir svogunais ,ir kitais prieskoniais o kepam kita diena, saldytuve labai gerai laikosi ir niekas nerugsta, aisku kepam pirmiausia su majonezu drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mes si savaitgali planuojame taip pat vaziuoti i sodyba, tai mano vyras sumastė išsikepti steiką.
Pirksime jautienos, santa marijos marinato, prieskoniu, supjaustysime stabiais gabalais, pamarinuosime ir vakare kepsime ant griliaus.
Pirmadieni galesiu parasyti kaip gavosi.
Šiaip tai nesu mėgėja visokių tokių mėsų, bent pabandysiu. ax.gif
Atsakyti
mane vienas armenas pamokino kaip marinuoti saslyka. elementaru, greita ir paprasta. reikia kiaulienos sprandines, ja supjaustyti stambesniais gabaliukais, padruskinti ir papipirinti, ideti daug pusziedziais supjaustytu svogunu ir viska rankomis isminkyti.svogunai turi isleisti sultis ir susimaigyti.dar galima ipilti truputi acto, bet labai nedaug, kad neuzmusti naturalios mesos skonio, bet nebutinai. taciau man su actu skaniau.viska sudeti i puoda ar dubeni ir paslegti. per pora val issimarinuoja.saslykas sultingas, daug kas netiki, kad gali guti toks skanus, kol neparagauja biggrin.gif .
Atsakyti
As tada pasidalinsiu, kaip as marinuoju mesyte:
- Saltas vanduo
- Actas
- Druska
- Svogunai
- Juodieji pipirai (kvapnieji, nemalti)
- Prieskoniu misinys saslykams (man patinka Saldvos)
- Mairunai

Proporciju nezinau, tiesiog sumaisau viska ir paragauju, kad tas vandenukas skanus gautusi ir pakankamai astrus. Marinuoju mazdaug para, tinka ir vistienos, ir kiaulienos saslykui. mirksiukas.gif Vistiena praeita karta marinavom ir ant groteliu kepem tiesiog ketvircius, sparnelius, vienzo, viska smile.gif Visiems patiko.
Atsakyti
Man skanu dar tik su majonezu (rūgštesniu kokiu). ir prieskonių šašlui.
Tada nereikia nieko daugiau. nei svogūnų nededu, nei kečupo.... g.gif
Atsakyti
Šiandien ir aš pirmą kartą marinuosiu mėsą... Vištieną jau užmarinavau - draugė pasidalino šiuo marinatu, sakė labai skanu. Reikės: vištienos krūtinėlės (arba kitų vištos dalių wink.gif ), kečiupo, majonezo, garstyčių ir įvairių prieskonių (vištienos, bazilikas, mairūnas, raudonėlis, paprikos, česnakų miltelių ir pan.). Užmarinavau ir žiūrėsim kas gausis wink.gif

O dabar skaitinėju kaip marinuoti sprandinę (kepsnelius)..... g.gif Maniškis kartą marinavo su prieskoniais ir aliejum tik (skaniai gavosi, bet norisi ką nors įmantriau).
Gal ką nors galite pasiūlyti?
Atsakyti
Aš savaitgalį sprandinės šašlą marinavau:
Dėjau majonezo, prieskonių šašlykui (sveriamus pirkau, su mėsą minkštinančiais priedais g.gif) šlakelį vyno acto, prieskonio vištai (santa maria). šiek tiek druskos. ir viskas. O gavosi thumbup.gif: visi labai gyrė, kad minkšta mėsytė ir skani svarbiausia. Nepalyginamai su svogūnais. Su jais buna kažkokia ne tokia g.gif
Atsakyti
O aš marinuoju taip:

mėsa (perku priekinį kumpį, pastebėjau, kad jis minkštesnis būna nei užpakalinis)
svogūnai
morkos (tarkuotos burokine tarka)
alyvuogių aliejus
sojos padažas
bet kurie šašlykų prieskonių mišiniai (paskutiniu metu patinka mišinys kepsniams KOTYNI (atrodo taip rašosi)
ir dar atradau tos pačios firmos KOTYNI druską mėsai minkštinti, tai įberiu labai nedaug (atrodo ten chemijos nėra su kažkokiais natūraliais fermentais peptinais), bet ir be jos gerai gaudavosi

mėsą ir daržoves supjaustau, aliejų sumaišau su sojos padažu ir prieskonių mišiniu ir užpilu ant mėsos. Šito skystymėlio daug nereikia, paprastai pilu apie trečdalį-pusę puodelio aliejaus ir per pus mažiau sojos, prieskonių irgi viso pakelio nepilu, nes sojos padažas savaime sūrus, tai nereikia persistengt.
papildomai druskos ar kokio acto NĖ LAŠO!
Gaunasi minkšti, kvapnūs ir labai thumbup.gif niam
Atsakyti
Gal kas žinot, kaip marinuoti su kefyru? g.gif Girdėjau, kad labai skanu, bet nežinau nei proporcijų, nei kokius prieskonius dėti. Primaišyt visokių mišinių, aišku, galima,bet aš norėčiau, kad kas parašytų, jei tikrai kada nors gamino ir kaip.
Atsakyti
QUOTE(Čika @ 2005 09 03, 15:15)
Gal kas žinot, kaip marinuoti su kefyru? g.gif  Girdėjau, kad labai skanu, bet nežinau nei proporcijų, nei kokius prieskonius dėti. Primaišyt visokių mišinių, aišku, galima,bet aš norėčiau, kad kas parašytų, jei tikrai kada nors gamino ir kaip.


Na kefyro tiek, kad užtektų visai mėsai, reiškia iš akies, nereikia, kad plaukiotų, užtenka, kad visi gabalėliai pasidengtų. Jei nenori eksperimentuot, dedi druskos, svogūnų ir pipirų. Pirmam kartui pabandyt bus pats tas. Man su kefyru ;abai patinka, gaunasi šviesi minkšta graži mėsytė.
Atsakyti