Įkraunama...
Įkraunama...

Linų sėmenų aliejus

QUOTE(Cikadelė @ 2009 06 24, 20:35)
Sveikos 4u.gif
Linų sėmenų aliejų naudoju visur- mano pagrindinis aliejus thumbup.gif nebenaudoju nei saulėgrąžų, nei rapsų, nei alyvuogių (kartais) ax.gif
Niekaip nesupratau, kodėl  nemažai kam nepatinka linų sėmenų aliejaus kvapas- juk jis toks švelnutis ir skonis puikus thumbup.gif va alyvuogių man nepatinka, net kai kepinu kažką, man nuo jo įsiskausta galva (turiu jautrią galvą kvapams wacko.gif
tik nebelabai supratau- ar jo negalima naudoti kepiniams, nes nesveika, ar, kaip kažkas sakė, kad brangus lotuliukas.gif


alyvuogiu aliejaus ir as nemegstu,nei kepimui nei salotoms,jis man neskanus,kad ir kokio brangumo bepirkciau,isitikinau,kad jis man is ties neskanus.
Linu alieju negalima kaitinti,nes is jo issiskiria nuodingos medziagos.Naudoti tik saltiems patiekalams mirksiukas.gif Cia informacija is vokisko puslapio apie linu semenu alieju. 4u.gif
Papildyta:
ai dar pamirsau pridurti,kad 1-2 arbatiniai sauksteliai aliejaus i diena suvartoti turi pakankama doze omegos 3 rugsciu.Tolygu 6-8 kapsulems zuvies tauku,daugeliu zmoniu skrandziai netoleruoju zuvies tauku,tai gera alternatyva linu semenu aliejus.
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2009 06 24, 21:35)
Sveikos 4u.gif
Linų sėmenų aliejų naudoju visur- mano pagrindinis aliejus thumbup.gif nebenaudoju nei saulėgrąžų, nei rapsų, nei alyvuogių (kartais) ax.gif
Niekaip nesupratau, kodėl  nemažai kam nepatinka linų sėmenų aliejaus kvapas- juk jis toks švelnutis ir skonis puikus thumbup.gif va alyvuogių man nepatinka, net kai kepinu kažką, man nuo jo įsiskausta galva (turiu jautrią galvą kvapams wacko.gif
tik nebelabai supratau- ar jo negalima naudoti kepiniams, nes nesveika, ar, kaip kažkas sakė, kad brangus lotuliukas.gif

Kiekvienas zmogus renkasi tai ,kas jam yra skanu,ir dar ,kiek zmoniu ,tiek skoniu.As,alyvu nadoju ir del sveikatos.ir,jis man yra skanus.
Geriausia yra ,kaip yra galimybe alieju naudoti pagal paskirti,jeigu kepimui,tai kepimui ,jeigu salotoms ,tai salotoms.
Vieniems patinka toks ,kitiems toks.
Atsakyti
Man tai kvapas patinka to aliejaus: tos švelnus riešutukų beveik, tik va kartumo jis turi ax.gif Tai įsigudrinau įpilti į rytinį kokteilį (plaku iš biškio pieno, banano ir kokių uogų su blenderiu) tai aliejus suimaišo ir nesijaučia visiškai jo skonio nei kvapo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ing @ 2008 04 14, 14:43)
Man labai nepatinka aliejaus kvapas, nežinau nė ką daryti.
O man kaip tik jis vienas iš normaliausių aliejų, pvz nuo alyvuogių net purto (bet perku, nes juk sveika). O sėmenų aliejų su tarkuotais kopūstais darom, kopūstai labai sveika taip pat kas nežinot biggrin.gif tai labai liuks prie bet kokio patiekalo pietums thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Cikadelė @ 2009 06 24, 21:35)
Sveikos 4u.gif
Linų sėmenų aliejų naudoju visur- mano pagrindinis aliejus thumbup.gif nebenaudoju nei saulėgrąžų, nei rapsų, nei alyvuogių (kartais) ax.gif
Niekaip nesupratau, kodėl  nemažai kam nepatinka linų sėmenų aliejaus kvapas- juk jis toks švelnutis ir skonis puikus thumbup.gif
Gal čia koks ekologiškas ar koks kitoks smirda? unsure.gif nes aš perku iš Maksimos Aniros 250 ml, ilgam užtenka ir visai nesmirda
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Abo: 12 rugpjūčio 2009 - 13:03
QUOTE(sarafea @ 2009 06 24, 21:24)
Sveiki,vartoju ir as si aliejuka,tad nusipirkus pasidomejau apie ji ir radau viena labai idomu fakta,kad sita alieju laikyti reikia saldiklyje,nes jis atidarytas po 4 dienu kambario temperaturoje kartus palieka.Geriausiai ji laikyti siulo sladyklyje iki -20,nes atseit jis neuzsala,nu pabandziau laikyti ten,bet mano saldiklis grybauja ir uzsalde man linu alieju,tai teko i saldytuva ikist.Bet nieko,skonis nepakito kolkas laikant saldytuve.
O vartoju as ji tik saltiems patiekalams,labiausiai ant salotu. smile.gif



Mes taip pat naudojam sėmenų aliejų, perkam ekologiškoje parduotuvėje, jis būtinai turi būti tamsiame butelyje ir laikyti jį reikia šaldytuve. Pirmą kart girdžiu, kad šaldiklyje...
O kartumas jo nuo to, kad buvo laikomas šviesoje arba baigėsi galiojimo laikas. Kaip galima greičiau jį reikia sunaudoti. Salotoms nepakeičiamas aliejus, o vyras netgi ant košės jo pilasi.
Atsakyti
Kazkas cia klause, kur galima nusipirkti semenu aliejaus? Yra tokia aliejaus parduotuve Hales turguje, 96 paviljone...prekiauja visokiais imanomais aliejais ( net medvilnes aliejus pas juos yra, maciau:). Pilstomo semenu aliejaus kaina - 3lt ( 100 ml).
As asmeniskai, ji naudoju kaip savo "dietos" sudedamaja dali... gryna saukstais, kaip vitaminus:)
Atsakyti
Paskaiciau vakar sita tema ir apsidziaugiau, nes pas mane spinteliai jau stovi semenu aliejus, nubegau paziureti, o ten skrudintu semenu aliejus doh.gif ir kuo jie skiriasi g.gif beje mano aliejaus buteliukas permatomas ir parasyta ''do not refrigerate'' g.gif gal kas galetu man paaiskinti tuos skirtumus, ar jisai toks pat naudingas? aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mascarpone @ 2009 08 20, 16:14)
Kazkas cia klause, kur galima nusipirkti semenu aliejaus? Yra tokia aliejaus parduotuve Hales turguje, 96 paviljone...prekiauja visokiais imanomais aliejais ( net medvilnes aliejus pas juos yra, maciau:). Pilstomo semenu aliejaus kaina - 3lt ( 100 ml).
As asmeniskai, ji naudoju kaip savo "dietos" sudedamaja dali... gryna saukstais, kaip vitaminus:)

As pirkau semenu alieju kalvariju turguje. Uz 0,5l sumokejau 10lt. Bet jis spausta sbuvo pries pora dienu is senu linu. Bent taip sake. smile.gif Nes tai buvo mazdaug pries menesi. Ir vis dar geriu kiekviena ryta po valgomaji sauksta ir uzkandu juoda duona, kad skoni numusti. Manu jau linai tokiu metu yra nuimami. Tai reikes pasiziureti kokiam ukininku turgeli, gal bus jau is siu metu linu.
O kas del tu parduotuviniu, tai nelabai man jie. Nes neaisku kiek jie ten prastovi ir ko primaisyta. Man patikimiau atrodo is LT ukininku pirktas. Bet taip pat niekas 100% negali buti tikras del kokybes.
Atsakyti
Sveikos,

Aš irgi būsiu viena iš linų sėmenų aliejaus gerbėjų. Šis aliejus turi dvigubai daugiau omega 3, nei žuvų taukai, plius eilę kitų naudingų amino rūgščių, tad finansiškai daug labiau apsimoka naudoti linų sėmenų aliejų. Be to ramiau, nes žuvų taukai ne visi aiškios kilmės ir kokybė labai skiriasi.
Pirkau latvių gamybos aliejų prekybos centre, yra turbūt visuose. Kartais išgeriu po šaukštelį užgerdama vandeniu, ir labai skanu įpilti jo į morkų salotas su razinom, tas riešutėlio prieskonis labai tinka tongue.gif Taip pat retkarčiais naudoju jį veido kaukėms (su maltais linų sėmenimis), o pats akivaizdžiausias efektas matosi ant plaukų, nes irgi dedu kaukes, - žvilga, minkštučiai, sveiki galiukai. Žodžiu, šaunus natūralus, nebrangus ir artimas sielai dalykas iš mūsų platumų. O kepti jame ar apskritai pilti į karštus patiekalus nėra prasmės, nes paprasčiausiai sunaikinami visi naudingi elementai. Tam jis ir spaudžiamas šaltuoju būdu, kad išliktų tai kas naudinga.
Atsakyti
sėmenų aliejus ant silkutės su svogūniukais...mmmmm essen.gif
Atsakyti
Linu semenu alieju uzisakineju is imones, kuri prekiauja dauguma ukininku produktais, bet turi ir alieju, kuriuos man atveza i namus, 1l kaina 31lt.
Atsakyti
Gal kas zinote kur Kaune galima isigyti svieziai spausto lietuvisko linu semenu aliejaus? Gal kokiam turegelyje ar parduotuveleje? ... Nes tas is prekybos centro kampuotame butelyje labai jau neskanus buvo schmoll.gif , o semenis tai labai megstu rolleyes.gif . Ačiū už info smile.gif
Atsakyti