Įkraunama...
Įkraunama...

"Obuolienė"

QUOTE(rimule @ 2006 10 01, 16:27)
O gal kas zino, ar imanoma islaikyti obuoliene ilgesni laika virta be cukraus? Ar nieks niekada nebande?

Mano mama verda tokią tyrę be cukraus. Sutarkuoja obuolius su bulvių tarkavimo mašina, į puodą ir verda. Paskui sandariai uždaro. Visą žiemą laikosi nei pelyja, nei rūgsta.
Aš kai verdu su cukrum dedu cinamono, gvazdikėlių kai turiu įpjaustau smulkiai citrinos ar apelsino su visa žievele, svarainiai irgi tinka.
Atsakyti
aš į uobolienę dedu smulkintų lazdyno riesutų ir spanguolių- nus skanumelis gaunasi:)
Atsakyti
QUOTE(Monikutė @ 2007 01 29, 12:06)
Mano mama verda tokią tyrę be cukraus. Sutarkuoja obuolius su bulvių tarkavimo mašina, į puodą ir verda. Paskui sandariai uždaro. Visą žiemą laikosi nei pelyja, nei rūgsta.
Aš kai verdu su cukrum dedu cinamono, gvazdikėlių kai turiu įpjaustau smulkiai citrinos ar apelsino su visa žievele, svarainiai irgi tinka.


Kažin kiek laiko virt g.gif
Atsakyti
QUOTE(Monikutė @ 2007 01 29, 12:06)
Mano mama verda tokią tyrę be cukraus. Sutarkuoja obuolius su bulvių tarkavimo mašina, į puodą ir verda. Paskui sandariai uždaro. Visą žiemą laikosi nei pelyja, nei rūgsta.


Aš sutarkavau, įmečiau į puodą netrukus įpyliau šiek tiek vandens, nes man svilt pradėjo, viriau 20 min, kažin gerai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2007 10 08, 10:22)
Aš sutarkavau, įmečiau į puodą netrukus įpyliau šiek tiek vandens, nes man svilt pradėjo, viriau 20 min, kažin gerai g.gif


As irgi visados vandens ipilu,kol obuoliai sultys isleidzia, tik as uogienes verdu apie pusvalandi..o jei verdu obuolius su slyvom,tada jau be vandens,nes slyvos daug sulciu isleidzia smile.gif
Atsakyti
Kažką blogai padariau - šiandien atsidariau stiklainėlį ir pastebėjau, kad višuje užsidėjęs pūkelis verysad.gif
Atsakyti
Su blenderiu isplakiau ir lengvai paviriau- gavosi kaip vaikiska tyrele smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Meila @ 2006 09 16, 22:53)
O kas žino tos senoviškos obuolienės receptą, kur be gabaliukų, na kaip košė  ax.gif


smulkiai supjaustau obuolius (nuplautus, be seklu, be odeles) is verdu pastoviai maisydama. vandens nededu, bet reikia gerai maisyt.. ir jau i pabaiga virimo dedu cukraus pagal skoni.. tik va nezinau ar per ziema laikytu, nes pas mus ji ziemos nesulaukia, vyras suvalogo doh.gif lotuliukas.gif

Atsakyti

labai paprasta,bet gera obuoliene darau taip:gerai tinka zieminiai nukrite obuoliai.Nuplaunu obuolius,ispjaunu seklas.Nulupti nereikia.Tada sutarkuju(tarkuot galima bulviu tarkavimo masina,as tai virtuviniu kombainu,ten kur dideli peiliai),tada i puoda,mano puodas 5 litru,tai ne visai pilna pridedu,idedu 1 kg cukraus,kartais 0,5 kg cukraus,puse stiklines vandens,ismaisau,sandariai uzdengiu puoda dangciu ir idedu i elektrine orkaite,ijungiu 200 laipsniu temperatura ir 2 val 30 min net nedarineju orkaites,nemaisau,neziurineju,nes niekas nesvyla,tikrai nebijokit.Jei maziau i puoda idedu obuoliu,tai laikau 2 valandas,nes ikaista iki 80 laipsniu temperaturos obuoliene.O tada isimu is orkaites is karto dedu i ka tik su soda isplautus dar dregnus stiklainius,uzdarau uzsukamais dangteliais(dangtelius naudoju daug kartu tuos pacius) ir patikekit gerai laikosi ir nera jokiu obuolio gabaliuku(as ju labai nemegstu,o kas megstate gabaliukus,ipjaustykite didesniu gabaliuku).SKANAUS! bigsmile.gif
Atsakyti
Galiu,mergaičiukės,patart ką darau,kad nesviltų.Obuolius nulupu, smulkiai supjaustau,į aliuminįpuodą įpilu apie 0,5-1 stiklinę vandens(Emaliuotam puode svyla) ,sudedu obuoliukus,labai sandariai uždengiu ir ant labai silpnos ugnelės kaitinu apie 0,5 val,nudengti negalima.Po to atidengiu,išmaišau,nes dabar obuoliukai lengvai suyra,įdedu cukraus pagal skonį ir vanilės.Paverdu kiek man norisi(noriu skysčiau-trumpiau) ir karštą supilu į stiklainiukus.Skanaus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Genita @ 2008 09 10, 19:26)
labai paprasta,bet gera obuoliene darau taip:gerai tinka zieminiai nukrite obuoliai.Nuplaunu obuolius,ispjaunu seklas.Nulupti nereikia.Tada sutarkuju(tarkuot galima bulviu tarkavimo masina,as tai virtuviniu kombainu,ten kur dideli peiliai),tada i puoda,mano puodas 5 litru,tai ne visai pilna pridedu,idedu 1 kg cukraus,kartais 0,5 kg cukraus,puse stiklines vandens,ismaisau,sandariai uzdengiu puoda dangciu ir idedu i elektrine orkaite,ijungiu 200 laipsniu temperatura ir 2 val 30 min net nedarineju orkaites,nemaisau,neziurineju,nes niekas nesvyla,tikrai nebijokit.Jei maziau i puoda idedu obuoliu,tai laikau 2 valandas,nes ikaista iki 80 laipsniu temperaturos obuoliene.O tada isimu is orkaites is karto dedu i ka tik su soda isplautus dar dregnus stiklainius,uzdarau uzsukamais dangteliais(dangtelius naudoju daug kartu tuos pacius) ir patikekit gerai laikosi ir nera jokiu obuolio gabaliuku(as ju labai nemegstu,o kas megstate gabaliukus,ipjaustykite didesniu gabaliuku).SKANAUS!  bigsmile.gif

įdomus receptas
Atsakyti
Aš dedu į obuolienę tirpios kavos, baigiant virti ax.gif

Labai norėčiau pabandyti kada dėti grietinėlės bigsmile.gif - bet gestų, rūgtų, jaučiu.

Bet parduotuvėje būna tokių obuolių tyrių, kur parašyta, kad su grietinėle. Dar tos kūdikių tyrelės būna su visokiomis varškėmis ir grietinėlėmis ax.gif

Ir laikomos ne šaldytuve, o pard. lentynoje- įdomu būt pabandyti- bet gamntojai jaučiu naudoja visokias gudrybes, neprieinamas eiliniams piliečiams ax.gif

Dar, gal būt skanu, vietoj vandens pilti kokių nors sulčių...

Dar dedau svarainių kartais..

Žinau, kad būna sūrių receptų slyvienėms, su kmynais, pipirais, ir pan- kurie skirti prie mėsos, kaip garnyras. Tai galvoju, gal ir obuolienę galima panašią padaryti- juk, prie vištienos valgome keptus obuolius- tai gal ir obuolienę paruošus be cukraus, o su druska ir prieskoniais, gautųsi panašiai.. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 17 rugsėjo 2008 - 16:29