Įkraunama...
Įkraunama...

Kenksmingos nėščiosios darbo sąlygos

Mano darbas irgi visa diena prie kompo. Tai kai suzinojau, kad neshchia, ieshkojau informacijos apie kompo poveiki, tai visur rasho, kad tipo reiketu apriboti darba prie kompo iki 4 val. per diena, na bet tai juk nerealu. Taip ir pradirbau iki dekretiniu, o per dekretines mamychiu forume "kabejau" smile.gif Kaip mano gydytoja pasake: shiais laikais jau darosi iprasta neshchioms dirbti prie kompiuteriu ir niekur nuo to nedingsi, be to kompiuteriai juk irgi tobulinami, skystuju kristalu monitoriai ishvis turbut minimalia zhala daro, jei daro.
Atsakyti
Ir aš visą dieną prie kompo dirbu, na galiu atsikelti ir padaryti pertraukėles kada noriu, bet šiaip tai tikrai nerealu apriboti iki 4 val, nes ir man reikėtų mesti darbą.

O dar grįžusi namo ir forume pasėdžiu, tai va, labai tikiuosi, kad žalos nebus g.gif , nes mano kelios bendradarbės taip pat visą laiką dirbo su kompu, bet jų leliams viskas gerai thumbup.gif
Atsakyti
jei reiktu ribot darba su kompu, tirkai tektu darba mest. siais laikais be kompiuterio nieko nepadarysi, o apsikabinus pilva vest ekskursija tikrai nenoreciau rolleyes.gif
Atsakyti
Naujausi tyrimai rodo, kad darbas su kompiuteriu tikrai turi itakos sekmingam isnesiojimui, tik neaisku ar del elektromagnetinio lauko poveikio, ar del to, kad tenka ilgai sedeti. JAV ir kai kuriose Europos salyse nesciai rekomenduojama dirbti kompu ne daugiau 3 val per para... Nors aisku, tie skaiciai nera absoliutus.
Atsakyti
Sveikos nestuke.gif ,

mano darbas kaip ir daugelio sedimas ir prie kompo, nesidziaugiu baisiai, bet ka padarysi - visas 9 val. prei kompo ir dar namie grizusi buna kad prisedu. siaip tai jauciu, kad kai pradedu vaikscioti tai labai nuvargstu ir noriu kuo greiciau prisesti smile.gif tikrai nieko gero... ir mad.gif ant saves, bet nieko cia nepakeisi.

tik labai tikuosi, kad 2.gif nieko blogo neneutiktu.
Atsakyti
na ziuriu kai kurie duomenys kad nesveika, kiti, kad nieko blogo, o man va trauras, uzdraude gyd. kompa arba bent liepe apriboti iki minimumo sad.gif sad.gif sad.gif
o situacija buvo tokia, lelius mano turi kazka pries mano sedejima prie kompo ir butent prie kompo, nes visur kitur prasom sedeti ir kiek noriu, teroristas mazas smile.gif
o jeigu prie kompo ilgiau nei 5-10 min viskas - lelius, kuris ir siaip labai aktyvus visa para, pradeda dauzytis kaip laukinis, galvojau gal cia mano sedejimo padetis jam nepatogi, kedes keiciau, net stovejau prie kompo, neisdege apgaut leliaus. Gyd. sake, kad ir koks geras butu kompas ir monitorius vistiek leliu gali veikti tos bangos, na o mano situacijoj 2.gif jas toleruot nesiruosia sad.gif
Atsakyti
O as nuo 7.15 ryto iki 17 val sedziu prie kompo ir atsistoju itin retai.... per pietus kokiom 15 min., nes maitinuosi visokiom nesamonem... (labai megstu ta varskes suri su zele gabaliukais...) Namuose irgi sedziu, bet jau ne prie kompo... cry.gif
Atsakyti
o aš tiesiog fiziškai jaučiu, kai nėščia, kad kompas kenkia... L. greit ima skaudėt galvą, atrodo, taip ir matau, kaip ore bangos vibruoja ir taiko tiesiai man į smegenis... sad.gif Bet tenka su kompu dirbt (o kartais ir norisi), tai nieko nepadarysi.

Beje, mamytės kolegės, o kaip jūsų akys? Aš visada galėjau pasigirt puikiu regėjimu, o dabar per 5 nėštumo mėnesius pagedo - pas okulistą matau dviem eilutėm mažiau! sad.gif Šiandien tikrinaus, privertė susimąstyt... Kitoms, girdžiu, dantys genda, man - akys...
Atsakyti
Gydytojai rekomenduoja dirbti su kompu iki 3val per para. I si laika patariama itraukti ir TV ziurejima schmoll.gif . truputeli ne kas, jei esi pripratus po 8 val darbe pratunoti prie monitoriaus ir dar grizus namo keleta valandu paziureti telika. nebeltui, dirbancioms 8 val darbe su kompu, gydytojai isduoda pazymas, kad darbdaviai atsizvelgtu i nestuke.gif darbo salygas ir jas nors siek tiek pagerintu smile.gif
Atsakyti
Dabar man toks laikas, kad su kompu tenka dirbt po 14 val. per parą. Rezultatas – šakės. Kai baigsiu šitą darbą, reikės realibituotis (tikiuos, kad ne reanimuotis blink.gif ).
Atsakyti
pries kelias savaites perskaiciau "savaite su tv", kad dirbti kompiuteriu nekenkia, nes tos elektromagnetines bangos sklinda labai mazu atstumu nuo monitoriaus. taigi, jei neskaitote ir nerasote ibedusios nosis i ekrana ir neatsibuciuojate su kompu po darbo ar pries miega, jusu 2.gif niekas negresia.
beja, jei galeciau tik 3-4val su pertraukom praleisti prie kompo, tektu dirbti puse etato arba eiti ant biuletenio taip sakant.
Atsakyti
Ne vien kompas skleidzia tas elektromagnetines bangas - mes juk gyvenam kaip mikrobangej. Aplink mobilus telefonai, bevielis internetas (vis populiareja nes labai patogu), televizorius taip pat spinduliuoja kazkiek ir taip toliau. Aisku geriausia butu nuvaziuot sau i koki kaima 9 menesiams ir isnesioti vaikeli grynam ore toli nuo kompu, tik nezinau ar nuo mobiliu telefonu siustuvu galima pasislepti kur nors smile.gif Deja pvz. mano darbas grynai prie kompiuterio, o pareigos tokios, kad dirbti puse etato tai nerealu - su tuo susiduria daugelis moteru ir nieko nepadarysi, tenka susitaikyti.
Atsakyti