Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee

dianute,

pasiskaityk prie Glacee tortų receptų kaip tirpinti šokoladą ir daryti glaistus. Pvz. yra labai šokoladinio torto "Triufelis" recepte. 4u.gif rolleyes.gif
Atsakyti
Na štai... duosiu vyrui pyyyyyyyyyyyyylos.... tik dabar prie kompo prileido ...rrrrrr......

Kaliteja
Tikiuosi, kad patiks smile.gif O kokioje formoje kepei, kad tokia nesėkminga?

dianute
Katu
Mille
Ugnužė


Oi-oi-oi, panos... su šokoladu reikia atsargiai! O su baltu - tai išvis.
Balto šokolado prie viryklės ar mikrobangės net neneškite. Ir vandens vonelė nepadės. Baltą šokoladą reikia tirpinti TIK po šiltu vandeniu - tokiu, kad rankai būtų ne karšta, o taip, kad galima būtų ranką išlaikyti vandenyje. Ir tik taip... dėja... aš dedu sulaužytą į mažus gabaliukus šokoladą į dubenėlį, o dubenėlį statau į praustuvą, atsuku vandenį ir tegul bandenukas (smile.gif))))) labai taikliai parašiau... su savo sloga smile.gif)))))) aišku, kad tai vandenukas smile.gif))) ) po truputį šildo dubenėlio dugną. Baltas šokoladas toks kaprizingas, kad tiesiog baisu, juolab, kad Lietuvoje gauti geros kokybės baltajį šokoladą problematška... nebent Lindtas, bet jis, manau kiek perbrangus ... g.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 22 lapkričio 2006 - 22:27
QUOTE(Mille @ 2006 11 22, 22:14)
dianute, o kodėl nenori pabandyti vonelėje?
Tiesiog dedi puodą su vandeniu ant virykės, ant puodo dedi dubenėlį (kad vanduo apsemtų jo dugną), į tą dubenėlį dedi sulaužytą gabaliukais šokoladą ir bemaišydama ištirpini. Super paprasta.
Aš tai net be dubenėlių apseinu - tiesiog ant nedidelės ugnies tirpinu tiesiai puode tongue.gif

tai kad vieną kartą mėginau tirpinti paprastam puode ant nedidelės ugnies, tai šiek tiek prisvilo, nors ir pastoviai maišiau... blush2.gif
Atsakyti
Glacee bigsmile.gif man iki šiol dar niekuomet nebuvo iškilusi problema šokoladą ištirpinti pačiu elementariausiu būdu, kokį aprašiau, matyt visada ant gero užtaikydavau lotuliukas.gif
Atsakyti
Mille
Tu būtent baltąjį šokoladą šitaip tirpinai? Jeigu išeina, tai valio smile.gif Bet iš savo praktikos norėčiau pasakyti, kad vienas dalykas yra tiesiog ištirpinti šokoladą, kai reikią jo, sakykim į tešlą, kitas dalykas tinkamai ištirpinti, kai mums reikia šokoladinių papuošimų, gražios glazūros smile.gif

Šitų lapukų tikrai nebūčiau padariusi, jei tirpinčiau ant viryklės smile.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 22 lapkričio 2006 - 22:36
QUOTE(Glacee @ 2006 11 22, 22:23)
Na štai... duosiu vyrui pyyyyyyyyyyyyylos.... tik dabar prie kompo prileido ...rrrrrr......

Kaliteja
Tikiuosi, kad patiks smile.gif O kokioje formoje kepei, kad tokia nesėkminga?

dianute
Katu
Mille
Ugnužė


Oi-oi-oi, panos... su šokoladu reikia atsargiai! O su baltu - tai išvis.
Balto šokolado prie viryklės ar mikrobangės net neneškite. Ir vandens vonelė nepadės. Baltą šokoladą reikia tirpinti TIK po šiltu vandeniu - tokiu, kad rankai būtų ne karšta, o taip, kad galima būtų ranką išlaikyti vandenyje. Ir tik taip... dėja... jis toks kaprizingas, kad tiesiog baisu, juolab, kad Lietuvoje gauti geros kokybės baltajį šokoladą problematška... nebent Lindtas, bet jis, manau kiek perbrangus ...  g.gif

oi, kaip greitai smile.gif vienu metu žinutes parašėm biggrin.gif
jeigu teisingai supratau, tai reikia pasidaryti tokią kaip ir vonelę: į šilto (ne karšto) vandens dubenį įdėti kitą, mažesnį dubenį, tada į šį- laužytą šokoladą ir laukti, kol ištirps? unsure.gif vandenį reikia dažnai keisti ar papildyti (kad šiltas išliktų)? ar geriau įdėti į kokį puodelį, tada šį- į dubenį su šiltu vandeniu ir taip tirpinti? gal galima tiksliau? kaip nepatyrusi, nelabai suprantu...
dar dėl šokolado. o jei kokį schogetten (bet tik baltą gryną) ar karūnos porėtąjį?
Atsakyti
dianute
Jau paredagavau žinutę, gal dabar aiškiau smile.gif Nesiūlyčiau naudoti porėto šokolado, nei balto nei juodo, nes jo struktūra yra pakitusi, tad gali nelabai gerai gautis smile.gif arba visiškai nesigauti smile.gif))))
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2006 11 22, 22:31)
Mille
Tu būtent baltąjį šokoladą šitaip tirpinai? Jeigu išeina, tai valio smile.gif Bet iš savo praktikos norėčiau pasakyti, kad vienas dalykas yra tiesiog ištirpinti šokoladą, kai reikią jo, sakykim į tešlą, kitas dalykas tinkamai ištirpinti, kai mums reikia  šokoladinių papuošimų, gražios glazūros smile.gif

na va, jei tirpinto šokolado (kad ir pieniško) reikėtų į tešlą ar tik pertepimui, tai dar išsisukčiau su vonele... bet jei papuošimams... nes man išeina su gumuliukais, gražiai apglaistyti kokį tortuką (ar daryti "tinklelinius" papuošimus) jau nebeišeitų.. ačiū, merginos, visaip mėginsiu! bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(Glacee @ 2006 11 22, 22:31)
Mille
Tu būtent baltąjį šokoladą šitaip tirpinai? Jeigu išeina, tai valio smile.gif Bet iš savo praktikos norėčiau pasakyti, kad vienas dalykas yra tiesiog ištirpinti šokoladą, kai reikią jo, sakykim į tešlą, kitas dalykas tinkamai ištirpinti, kai mums reikia  šokoladinių papuošimų, gražios glazūros smile.gif

Šitų lapukų tikrai nebūčiau padariusi, jei tirpinčiau ant viryklės smile.gif
user posted image

o gal galėtum tiksliai aprašyti procesą, kaip juos darei? bigsmile.gif
aišku, man iš pirmo (taip pat ir nuo antro iki kokio dvidešimto karto) taip nesigautų, bet lašas po lašo ir akmenį pratašo, taip ir aš savo įgūdžius lavinčiau biggrin.gif gal net ne šiandien, o rytoj ar kitą dieną, kai laiko turėsi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dianute @ 2006 11 23, 00:40)
na va, jei tirpinto šokolado (kad ir pieniško) reikėtų į tešlą ar tik pertepimui, tai dar išsisukčiau su vonele... bet jei papuošimams... nes man išeina su gumuliukais, gražiai apglaistyti kokį tortuką (ar daryti "tinklelinius" papuošimus) jau nebeišeitų.. ačiū, merginos, visaip mėginsiu! bigsmile.gif


dianute
gumuliukai tai arba tirpinimo temperatūrinio režimo nesilaikymas, arba nekokybiškas šokoladas. Šiaip šokoladas, kaip jau minėjau - kaprizingas dalykas, bet kai jau supranti, kaip su juo dirbti, tai jis tikrai atsidėkoja smile.gif
Atsakyti
Išsikepiau šokoladinį keksą su cukinija - tiesiog tirpsta burnoj thumbup.gif - skanumėlis.

Atsakyti
QUOTE(dianute @ 2006 11 23, 00:46)
Papildyta:

o gal galėtum tiksliai aprašyti procesą, kaip juos darei? bigsmile.gif
aišku, man iš pirmo (taip pat ir nuo antro iki kokio dvidešimto karto) taip nesigautų, bet lašas po lašo ir akmenį pratašo, taip ir aš savo įgūdžius lavinčiau biggrin.gif  gal net ne šiandien, o rytoj ar kitą dieną, kai laiko turėsi mirksiukas.gif


Kantriai smile.gif))))) labai kantriai smile.gif))))

user posted image

Visų pirma reikėjo prisirinkti lapų. Juos labai gerai išplauti, išdžiovinti. Paruošti teptuką. Ištirpinti šokoladą - taip, kaip aš ir rašiau. Šiuo atveju (aš naudojau shogetten šokoladą) man dar prireikė kakavos sviesto (yra pirkti konditerinėse parduotuvėse). Sviestą reikėjo ištirpinti ir po šaukštą piliau į šokoladą, kad gautųsi konsistencija tinkanti piešimui. Tada pradėjau teptuku padenginėti lapus. Juos padengiau po tris kartus. Kai sustingo (geriausiai kambario t-roje, į šaldytuvą dėti nereikėtų, nes gali pasidengti kondensatu, o šaldiklyje sukietėti labai smarkiai, net taip, kad sutrupės), tada labai atsargiai nuimti šokoladinius lapus nuo tikrų lapų. Nenustebti, jei prireiks ir adatos pagalbos smile.gif))))) Lūžio buvo apie 25 proc. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(gude @ 2006 11 23, 00:50)
Išsikepiau šokoladinį keksą su cukinija  - tiesiog tirpsta burnoj  thumbup.gif  - skanumėlis.


PUIKU!!!!!!!! Mūsų draugija auga smile.gif Labai džiaugiuosi, kad tau patiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2006 11 22, 23:06)
Kantriai smile.gif))))) labai kantriai smile.gif))))

user posted image

Visų pirma reikėjo prisirinkti lapų. Juos labai gerai išplauti, išdžiovinti. Paruošti teptuką. Ištirpinti šokoladą - taip, kaip aš ir rašiau. Šiuo atveju (aš naudojau shogetten šokoladą) man dar prireikė kakavos sviesto (yra pirkti konditerinėse parduotuvėse). Sviestą reikėjo ištirpinti ir po šaukštą piliau į šokoladą, kad gautųsi konsistencija tinkanti piešimui. Tada pradėjau teptuku padenginėti lapus. Juos padengiau po tris kartus. Kai sustingo (geriausiai kambario t-roje, į šaldytuvą dėti nereikėtų, nes gali pasidengti kondensatu, o šaldiklyje sukietėti labai smarkiai, net taip, kad sutrupės), tada labai atsargiai nuimti šokoladinius lapus nuo tikrų lapų. Nenustebti, jei prireiks ir adatos pagalbos smile.gif))))) Lūžio buvo apie 25 proc. smile.gif
Papildyta:
PUIKU!!!!!!!! Mūsų draugija auga smile.gif Labai džiaugiuosi, kad tau patiko smile.gif

na, dar čia aš kabinėjuosi... doh.gif lotuliukas.gif
gal galima tikslias proporcijas?
ir dar: girdėjau, kad galima ir su rožių lapeliais (ne žiedlapiais, nors gal ir su tais kas nors išeitų? g.gif )? 4u.gif
oho, per tokį trumpą laiką visą puslapį užpildėm! bigsmile.gif
Atsakyti