Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee

QUOTE(Portuke @ 2007 01 08, 01:57)
Kepiau Karpatę doh.gif  doh.gif  kone puse dienos  doh.gif  doh.gif  doh.gif
Sumaniau kepti pusę normos - pasitreniruoti, nes noriu kokį įdomesnį pyraga gimtadieniui iškept. Tai dėdama produktus tešlai painiojausi pilną ar pusę normos dedu  doh.gif  Tada labai keistai man ta tešla kepė - iškilo, subliuško. Paskui prapjovus pamačiau, kad vidus gan šlapias, tai vėl orkaitėn dėjau..... Finale nusprendžiau, kad nepavyko, o kremas jau garavo ant viryklės. Ir garavo jis ant tos viryklės apie 1,5 val.  doh.gif Na netirštėja, nors ką. Padidinau kaitrumą, tai ėmė ir sušoko gumuliukais miltai su krakmolu, tada juos pertryniau per sietelį ir toliau kaitinau..... kol sutirštėjo  bigsmile.gif 
Na kremas yra,tai reikia kažką juo pertepti, tai kepiau pagrindą dar kartą. Griežtai laikydamasi instrukcijų įkaitinau orkaitę iki 220 laipsnių ir kepiau kokį 10 min, kol supratau, kad iškepsiu nuodėgulį  lotuliukas.gif  Tada sumažinau karštį iki orkaitės gamintojo rekomenduojamų 170 laipsnių eklerams kepti ir iškepiau kažką šiek tiek prastesnio už pirmąjį varinatą  lotuliukas.gif
O tada vyras paragavęs tų lakštų paprašė juos visgi sutepti kremu (jau buvau pasišovusi išmesti) ir sutepus po kiek laiko paragavau  bigsmile.gif s k a n u m ė l i s  bigsmile.gif Apsirijom su vyru ir dabar negaliu užmigt, tai sėdžiu ir rašau čia savo nuotykius  tongue.gif 
Klausimukas: tai ar visgi turi būti kažkiek drėgmės tame lakšte ar ne?? Juk eklerų vidus kartais buna toks drėgnas (gal tai brokas?) Ir kiek maždaug laiko verda tas kremas? Nemanau,kad normalu kaitinti pusantros valandos kol užvirs??

Labai ačiū už šį receptuką, tačiau dabar neatstosiu, kol man nepavyks šis pyragas puikiai  tongue.gif  ax.gif

Na Portuke tu super. Man po pirmųjų nuotykių turbūt ilgai nesinorėtų daryti lotuliukas.gif
Atsakyti
Rimse
smile.gif Portukė labai teisingai atsakė smile.gif dar galima naudoti tirpią kavą smile.gif

tavi
Puiku! Aš irgi turiu braškių trintų... daug... visą šaldiklį blink.gif vis nesugalvoju, kaip panaudoti smile.gif))))

noir1
Labai gerai smile.gif

Portuke...
ups.... taip vietoje ir nugiūvau.... vargšė... user posted image
Gerai, kad skonis pateisino visus vargus smile.gif
Dabar iš eilės smile.gif
Dėl kepimo. Kepimo temperatūra plikytiems gaminiams yra nustatyta nuo 200 iki 230 laipsnių. Tai yra parašyta net konditerijos vadovėlyje mirksiukas.gif . 170 laipsnių - tai temperatūra keksams, biskvitams (ne biskvitiniams lakštams), mieliniams gaminiams kepti. Nežinau, nebent viryklės gamintojas kokį "slapuką" įdėjo smile.gif Aukšta temperatūra plikytai tešlai yra mažiau pavojinga, nei žema. Taip pat yra pavojingas orkaitės durelių atidarymas pradinėje kepimo fazėje, nes nuo "skersvėjų" tešla krenta. Taip pat tešla gali sukristi, jeigu temperatūra yra žema. Pagal vieną mokykla gaminiai padžiovinami dar orkaitėje, pagal kitą - ne. To papildomo džiovinimo metu gali kiek labiau sukietėti plutelė, tai reikia turėti omeny. Lengvas drėgnumas viduje leistinas. Bet šiaip, visoje literatūroje patariama iškepti bandinį. Nors aš jo niekad nekepu, o reguliuoju kepimo metu.
O dėl kremo tai tikrai nežinau, ką pasakyti... pusantros valandos ir nesutirštėjo???? blink.gif tongue.gif aš kremą dariau maks. penkiolika minučių...

bazuka
Šaunu, kad tortas patiko smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 08 sausio 2007 - 17:54
Na, aš visą savaitgalį minėjau Glacee geru žodžiu biggrin.gif
Kepiau dar kartą vištieną su 40 česnako skiltelių, šį kartą įdėjau ir citriną ir nepyliau brendžio. Nugis be citrinos ir su brendžiu variantas labiau patiko - šis receptas įtrauktas į mėgiamiausių šeimos patiekalų sąrašą 4u.gif
Kepiau Karpatę... Nugis prieš 10 metų aš šitą pyragą valgiau pas giminaičius Lenkijoj ben kelis kartus thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Laaabai skanu thumbup.gif As tik pasistengiau visa krema sutalpinti ant lakstu, tai truputi per daug buvo blush2.gif Puses kiekio ten per akis thumbup.gif Mama mano labai apsidžiaugs receptu
Ir vištienos kotletukus kepiau. Taip pat buvo labai skanu 4u.gif
Ir dar morenginį-citrininį vyniotinį iš tavo duotos nuorodos į Mišelės receptus. Labai skanus daiktas. Tik vyniojant man sulūžo verysad.gif verysad.gif Gal per storą morengą iškepiau? Noriu paklausti ateičiai: kokio storio morengą reikia kepti vyniotiniui?
Atsakyti
aš šįkart vėl apie kakavos sviestą... lotuliukas.gif
na, jau nusipirkau, bet nežinau, ar būtent šį nupirktą panaudosiu, nes mano vyras susirgo... verysad.gif ir gana stipriai. kadangi vaistus labai sunkiai jam įkišu (nes "nenatūralu" schmoll.gif ), tai gal įkiščiau kažką natūralaus?.. pvz.: kakavos sviesto su pienu?.. minėjai, kad gerai kosint. gal galėtum parašyti, kaip jį vartoti? labai labai ačiū 4u.gif
p.s. vis dėlto gal dar suspėsiu ir kokį papuošimą pagamint? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(dianute @ 2007 01 08, 22:15)
aš šįkart vėl apie kakavos sviestą... lotuliukas.gif
na, jau nusipirkau, bet nežinau, ar būtent šį nupirktą panaudosiu, nes mano vyras susirgo... verysad.gif ir gana stipriai. kadangi vaistus labai sunkiai jam įkišu (nes "nenatūralu" schmoll.gif ), tai gal įkiščiau kažką natūralaus?.. pvz.: kakavos sviesto su pienu?.. minėjai, kad gerai kosint. gal galėtum parašyti, kaip jį vartoti? labai labai ačiū 4u.gif 
p.s. vis dėlto gal dar suspėsiu ir kokį papuošimą pagamint? doh.gif


Bent man, kiek pamenu, vaiksytej, duodavo toki slykstu naturalu birzgala: karstam piene istirpina gabaliuka to sviesto ir ideda sauksteli medaus. Dabar gal ir skanu butu, bet tada tai wiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 01 08, 19:53)
Portuke...
Nežinau, nebent viryklės gamintojas kokį "slapuką" įdėjo smile.gif

O dėl kremo tai tikrai nežinau, ką pasakyti... pusantros valandos ir nesutirštėjo???? blink.gif  tongue.gif aš kremą dariau maks. penkiolika minučių...

Na taip jau būna, kai įsigyji orkaitę gerokai labiau išsilavinusią kulinarijos, o ypač konditerijos srityje, nei pati esi tongue.gif lotuliukas.gif Aš jau metus bandau su ja susidraugaut, tai mėsos ir daržovių patiekalus jau susitarėm su ja kaip kept, o su kondteriniais tai kol kas vis bandom susitart lotuliukas.gif
Tad jei kepu recepte nurodytoje temperatūroje nurodytą laiką, tai išsikepu nuodėgulį, tad tenka vis bandyti atitaikyti kokia programa kepti ir kokiame karštyje ir kiek laiko pagal gamintoją rekomenduojamas koks kepinys būtų panašus į mano kepamą doh.gif . Gamintojo rekomendacija - nekaitinti maisto aukštoje temperatūroje, nes tuomet susidaro akrilamidas, ypač produktuose turinciuose krakmolo, o tai kenksminga sveikatai ....... bla bla bla......
Taigi, kepu ir kaskart vis tikiuosi, kad pataikiau lotuliukas.gif

Bet iš išsamaus paaškinimo supratau, ką dar blogai dariau - taigi pradžioje kepimo atidariau orkaitę, nes buvau pamiršusi išimti riebalų filtrą, per kurį nelabai iškyla jautrūs kepiniai doh.gif doh.gif
Na žodžiu šturmuosiu Karpatę dar kartą tongue.gif

Glacee, o kur dedi baltymus, kurie like nuo kremo? ax.gif
Buzhiukas, gal gali duoti nuorodą su tuo morenginiu vyniotiniu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 08 sausio 2007 - 22:22
Štai čia yra Mišelės receptai, tarp jų ir vyniotinis

Dar iš baltymų galima iškepti Pavlovos tortą - irgi labai skanus daiktas thumbup.gif Jis kažkur Čia 4u.gif
Atsakyti
Labukas 4u.gif ,
vakar kepiau kalakuto kumpelį obuolių kailinukuose- tai skanumėlis wub.gif , visiems labai patiko. Tik kažkaip kepant man visi kailinėliai sudegė g.gif Foliją po apačia buvau patiesus, bet gal vis tik reikėjo apvynioti labiau g.gif
O savaitgalį dariau obuolių sambuką wub.gif Man tai labai skanu, nors šeimyna megsta riebesnius desertus doh.gif Nors jie visi kai kūdenos , tai ir nori hihihi.gif Na ir aišku vėl ne viskas idealiai gavosi, nes gal per trumpai plakiau ar kaip, bet apačioj susidarė žėlė sluoksniukas g.gif O šiaip visas tai toks kaip putėsis. Įdomu kaip turi būti iš tikrųjų g.gif
Atsakyti
Labas,

šeštadienį uošvio vardinėms kepiau karpatę. kremas sutirštėjo per kokias 20 minučių.
Padariau vieną klaidą, per storai išklojau tešlą, tai per daug išsipūtusi ir stora gavosi. todėl nesugebėjau sutalpinti viso kremo (net ant viršaus dėjau ax.gif blush2.gif )
bet buvo taip skanu, kad vyras pasakė, kad kasdien su tokiais pyragais galėčiau jo laukti doh.gif
Atsakyti
buzhiukas
Kaip man malonu, tai tiesiog negaliu apsakyti:) Dėl morenginio tai nieko negaliu pasakyti, nes pati nesu jo kepusi. Galiu paklausti Mišelės smile.gif Aš pati tiesiog beze nemėgstu, tik riešutinį ir tik Dainavos torto pavidalu smile.gif, tad niekad paprasto ir nekepu (tu žinok, mane senelis vaikystėje vadino buzhiuku:) )

dianute

Kaip ten tavo vyras? Gydosi? smile.gif Tegul sveiksta greičiau:) Katu labai teisingai viską pasakė. Į karštą pieną arba, kaip mano dukra mėgsta - į karštą kakavą smile.gif Maždaug graikinio riešuto dydžio gabaliukas dideliam (330 ml) puodeliui karšto gėrimo. Gerti nakčiai:) Yra dar vienas būdas, kurį man prieš kažkiek metų rekomendavo vienas anometinis seimo narys.... bet padorioje kompanijoje apie jį (apie būdą... kalbėti lyg ir nepridera lotuliukas.gif lotuliukas.gif blush2.gif lotuliukas.gif )

Katu
Kokie sinchroniški mūsų vaikystės prisiminimai:) 4u.gif

Portuke

na štai kokia kaprizinga dama tavo orkaitėsmile.gif reikia prisitaikyti:) reikės kepti bandynius smile.gif O iš baltymų tai aš dažnai darau baltyminį omletą ant garų. Mano vyras labai mėgsta, tai neturiu problemųsmile.gif Pas mane dažniau tryniai lieka

Smiltis
Kaip malonu, kad jums patiko šitie patiekalai:) Tu teisingai pasakei, kad juostelė drebučių susidarė dėl to to, kad sambukas nebuvo išplaktas iki galo. Šiaip tai ir yra putėsiai, tik išraiškingesnės faktūros nei tik iš drebučių smile.gif Bet plakimui tai reikia turėti atitinkančią aparatūrąsmile.gif

Moonlit
Na ir kaip, kasdien lauksi vyro su pyragu????smile.gif)))
Ne, panos, nu man tikrai labai įdomu, kodėl būtent vyrams taip karpatė patinka? Niekaip nesuprantu:) Kas kokių idėjų turi?smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 09 sausio 2007 - 23:40
QUOTE(Glacee @ 2007 01 09, 23:38)
Aš pati tiesiog beze nemėgstu, tik riešutinį ir tik Dainavos torto pavidalu smile.gif, tad niekad paprasto ir nekepu

Glacee, gal galetum kada prie progos parasyti Dainavos torto recepta ax.gif essen.gif
Atsakyti
Ale gerai jums panos vyrai pagiria, o pas mane mano vyrai kai paklausiu ar skanu. Pakelia akis nuo televizoriaus ir sako valgoma doh.gif
Atsakyti