Įkraunama...
Įkraunama...

Valgiaraštis- II

QUOTE(daliela @ 2007 01 28, 10:36)
Smike, norėjau tavęs paklausti... ax.gif Kaip matau valgai labai įvairų visavertį maistą, tiesiog tavo meniu yra visas labai suderintos, sakyčiau atitinka sveikos mitybos piramidę.  smile.gif Bet man labai įdomu, ar tu bandai mesti svorį, ar nori, ar "palaikai" esantį, ar tiesiog valgai ką nori ir jokios kalorijas nekreipi dėmėsio?


smikes klausk drąsiai... biggrin.gif
Aš anksčiau svėriau apie 18 kg daugiau negu dabar. KMI ir tada tilpo į normas, todėl specialiai svorio numesti nenorėjau. Tiesiog norėdama padailinti linijas, pradėjau sportuoti namuose ir sveikai maitintis. badu savęs nemarinu ir jei noriu valgyti- valgau (iš valgiaraščio turbūt matosi), bet... galvoju, ką dedu į burną! Juk galima užkandžiauti sausainiais arba javainiais, saldainiais arba dž. vaisiais... mirksiukas.gif Pietus turiu pavalgyti normalius, nes jei suvalgysiu tik kokį dubenėlį salotų ar samtį sriubos- vakare surysiu mamutą, nes esu nuolat alkana. biggrin.gif Todėl stengiuosi neperalkti, nes nukritus gliukozės lygiui kraujyje žiauriai užsimanau saldumynų (ir ne tam, kad pasilepinti, o kad akyse prašviesėtų- nes jei nėra nieko- cukrų šaukštu kabinu, kitaip labai silpna darosi blink.gif ).
Dar vienas svarbus dalykas- stengiuosi kiek įmanoma valgyti savo pačios gamintą maistą, todėl jei spėju, pietus į darbą ruošiu pati. Nes kavinėje nežinai kiek ko dėta. O deda visko tiek, kad būtu skanu, o tas skanu tai sviestas, grietinėlė, daug sūrio ir pan... Kai gaminu pati irgi darau, kad būtų skanu, bet nebūtinus produktus "išbraukiu" iš recepto. Pvz., Bešamelio padažą visada gaminu be sviesto ir nuo to jis man tikrai nepasidaro neskanus. mirksiukas.gif Jei gaminu apkepą ir recepte rašo, kad reikia kiaušinius išplakti su grietinėle- naudoju pieną, jei su majonezu- natūralų jogurtą arba pieną (žiūriu pagal situaciją, kad labai neatsiskiestų smile.gif )- žodžiu adaptuoju pagal save. Ir skonis tikrai nenukenčia! Šiaip gal ne tiek dėl svorio tą darau, kiek dėl sveikatos, nes turiu problemų su išopėjusia stemple, todėl negaliu valgyti labai riebaus, kepto, aštraus maisto ir t.t.
Dar svarbus dalykas- visada valgau pusryčius, net jei vėluoju! Ir nevalgau labai vėlai vakare (na, jei visą dieną nėra galimybės pavalgyti, tai valgyčiau nors ir 23 val.)- stengiuosi iki 20 val. paskutinį kartą sočiai pavalgyti.
Iki kraštutinumų neinu- jei noriu, valgau ir cepelinus, kad ir kokie jie nesveiki būtų. Aš manau, pilnai pakanka nevalgyti čipsų, sūdytų riešutų, visokių traškučių ir kitokių produktų- visą kita laikau normaliu maistu. smile.gif Jei noriu gerti, geriu vandenį arba arbatas, nes sultys iš pakelių tikrai neduoda jokios naudos- tik kalorijas. (vit C geriau išgersiu draže pavidalu... mirksiukas.gif ) Bet aišku, esu žmogus su visom silpnybėm ir sugriešiju su saldainiais, sausainiais ir pan. blush2.gif
Tai va lyg ir tiek. smile.gif
Oi, daug prirašiau, bet tikiuosi, kad mano patirtis bus naudinga ir jums. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smike: 28 sausio 2007 - 13:11
pusryčiai---avižų dribsniai su sėlenom, jogurtas---284kcal
pietūs---balandėlis, bulvė,marinuoti burokėliai---403kcal
pavakariai---tinginių skrusdėlynas---344kcal
vakarienė---pieniška makaronų sriuba, itališka bandelė---268kcal
viso:1300kcal
Atsakyti
Mano skanusis sekmadienis smile.gif

Pusryciai: kava su pienu ir puse saukstelio cukraus, trys obuoliukai ir rieke duonos saulegraza
Pietus: du dideli kepti lasisos gabalai su cinamonu ir kalnas morku-kopustu salotu su alyvuogiu aliejumi, svarainiu uogienes arbata
Pavakariai: kubus sulciu stiklinaite, mazas puodukas arbatos su pienu ir didziuuuuuuulis krusuanas su pienisku idaru wub.gif
Vakariene: daug liciu ir apelsinas
Atsakyti
mano sekmadienio meniu:
pusryciai:2 v. s. vakarikstes misraines, puodas balintos kavos
priespieciai:kelios skilteles dziovintu obuoliu
pietuslekste tirstos vistienos sriubos is pakelio
pavakariai: balintos kavos puodas su 1 gab. sokolado
vakariene:3 nedideles juosteles keptos lydekos file, 2 v.s. virtu darzoviu su liesa grietine, 2 gab. sokolado
Atsakyti
Šeštadienį svečiavausi, meniu gavosi sotus, "užkandinis" ir neįprastas, tad jo čia neviešinsiu blush2.gif

SEKMADIENIS:
Pusryčiai: riekė "Rugelio"+kepenų paštetas+pomidoras
Užkandis: taurė vyno
Pietūs: b. kava, pupelių sriuba, gab. keptos žuvies filė, ryžiai, pusė pomidoro, agurkas
Užkandis: meduolis
Vakarienė: 1 kalakutienos dešrelė, riekė "Rugelio" su sviestu
Atsakyti
laba
vakar buvo visiško apsiėdimo diena, su daug sausainių ir visokių kitokių gėrybių wacko.gif
nu išvis apsileidau aš, net nededu savo valgiaraščių, nes gėda man..šian bandau neapsiryt:
pusryčiai:žalia arbata+vit.C, avižų košė su pienu, a.š. alyvų al., 2v.š. sėlenų(290)
priešpiečiai:tunas savo sultyse+3 duoniukai(130)
pietūsšaltibarščiai, su keliom bulbem(450)
pavakariai:activia(124)
vakarienė:grikių plovas su jautiena(~350)
IŠ VISO: 1444KCAL
Atsakyti
Pusryčiai: kava su pienu, 130g be savo sulčių su nat. jogurtu ir česnaku, 50g j. duonos (320)
Priešpiečiai: 300ml pomidorų sulčių (50)
Pietūs: kopūstų sriuba, mėsos kukulis, 100g virtų makaronų (485)
Pavakariai: bananas (100)
Vakarienė: 200g morkų salotos su česnaku ir nat.jogurtu, 50g duonos su grūdais (350)
Atsakyti
sveiki,
pusryciai: 60gr dripsniu su pienu+arbata
priespieciai: mandarinas+4 maziukai trapuciai su sezamais
pietus: agurkine sriuba, uzkepta lydeka su bulviu kose+darzovem
pavakariai:1 gabaliukas sokolado+balto vyno biski boso grizimo proga
vakariene: darzoviu salotos + 3/4 gabaliukai apkeptu ir istroskintu kiaulienos kepenu, arbata
Atsakyti
pusryčiai---itališka bandelė su lydytu sūreliu--275kcal
pietūs---balandėlis, bulvė, marinuoti burokėliai---335kcal
pavakariai--- 1 medžiotojų dešrelė, šaukštas mišrainės su ryžiais, kukurūzais,pomidoru agurku, morenginio torto gabaliukas, stiklinė apelsinų sulčių, pusė stikliuko degtinės ( bendradarbės jubiliejus)
vakarienė---jogurtas activia ---124kcal
Atsakyti
Mano diena
Atsikelus: saukstas linu semenu aliejaus(fe bjaurybe), kuri uzgeriau kubus sultim
Pusryciaia: kava su pienu ir puse saukstelio cukraus, apie 200g jogurto
Priespieciai: obuolys
Pietus: kiausiniene is dvieju kiausiniu, pieno, konservuotu kukuruzu ir ant virsaus pritarkuota daug surio, kalnas kopustu-morku salotu, keletas cipsiuku ir kubus sulciu stiklinaite
Vakariene: avizu kose su vaisiais ir riesutais, kubus sulciu stikline

Gavosi labai skani kose. O dariau taip: i verdanti vandeni idejau cukraus, du smulkiai supjaustytus obuolius ir viena apelsina, paviriau kol vaisiai suminsktejo, idejau avizu kruopus ir riesutus(dejau keleta lazdyno ir kelis graikinius) ir dar truputeli paviriau. Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Prisiduodu...

Pusryčiai: avižinė riekelė (abi pusės) su paštetu, sūriu, salotos lapu ir puspomidoriu.

Priešpiečiai: sveikuolių miežinė kava su grietinėle kavai, nat.jogurtas Danone su geru šaukšteliu aviečių uogienės.

Pietūs: keli šaukštai kuskuso, žuvies karis su obuolių- porų padažu, vaflinis saldainis su riešutiniu pertepimu. Balinta sveikuolių kava.

Pavakariai: obuolys, žiupsnelis didelių geltonų razinų, saujelė lazdyno riešutų. Ir bliamba susigundžiau saujele žele saldainių (taip sakant neturėjo boba vargo- nusipirko ožį! Taip ir aš- gavau saldainių, kuriems atsispirti nesugebu, kaip narkomanė, nors po kelis per dieną turiu suvalgyti doh.gif )

Vakarienė: "Mano Guru" bigsmile.gif (ech, sentimentai užpuolė... ax.gif ) virtų daržovių ir rūkytų kuprių salotos su majonezu ir žoleliniu aliejaus padažu, maža bandelė, "uzbonas" arbatos. biggrin.gif

Dar bus arbata su medumi ir mieeeegassss. rolleyes.gif
Atsakyti
mano meniu
pusryciai:sumustinis su vistienos vyniuotiniu, balinta kava
priespieciai: arbatos didelis puodas, 1 vafliukas
pietus:5 juosteles keptos lydekos file, 2 v.s. virtu darzoviu su liesa griet., sumustinis kaip ryte tik dar su mar. agurku
pavakariai:2 mandarinai, 2 gab. sokolado, keli kukuruzai
vakariene:1.5 kivi, arbata
Atsakyti